Islandia ocb?

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
ODPOWIEDZ
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Islandia ocb?

Post autor: kachol »

Ja wiem Polska pokonała Niemcy i można powiedzieć, że cuda się zdarzają, ale na papierze to Polacy mają piłkarzy, którzy są w stanie sprawić niejedną niespodziankę, tylko ogólny burdel to blokuje od lat. Islandia ograła Holandię i Turcję, ma 9ptk po 3 meczach, czyli pewnie więcej niż przeważnie w całych eliminacjach, wypadek przy pracy czy tam się coś podziało o czym ja nie wiem? Może ktoś napisać coś ciekawego jak znajdzie chwilę
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Islandia ocb?

Post autor: Klinsi64 »

Ich nowo koronowany mistrz FC Stjarnan dostał w dwumeczu 0-9 od betonowego Interu,niżej upaść się nie dało,to był punkt zwrotny w islandzkim futbolu ;)
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Islandia ocb?

Post autor: hQ »

Tak w skrócie, jakieś ładne parę lat temu, może i nawet dziesięć, na Islandii wprowadzili projekt szkolenia młodzieży oraz unowocześnili infrastrukturę. Ich głośnym celem ma być awans na MŚ 2018 do Rosji. Poprzednie eliminacje do MŚ 2014 zakończyli dopiero na barażach z Chorwatami. W grupie byli bodaj za Szwajcarami. Mają kilku ciekawych zawodników jak Sigurdsson ze Swansea, Halfredsson z Hellas, Finnbogasson z Sociedad (w poprzednim sezonie bodaj ponad 30 goli w Heerenveen) czy Sigthorsson(?) z Ajaxu.

Jak widać, szkolenie zawodników się opłaca. Czasem trzeba poczekać nawet i 10 lat (jak Belgowie, Niemcy, a nawet Islandczycy), a potem spokojnie robić dobre wyniki. No i też trzeba powiedzieć jedno, mają bardzo dobrego szkoleniowca Larsa Lagerbacka, który osiągał dobre wyniki ze Szwedami.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Islandia ocb?

Post autor: Orzeu »

a swego czasu Lagerback był blisko objęcia... Polski ;)
ODPOWIEDZ