Euro 2016

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
ODPOWIEDZ
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Euro 2016

Post autor: Stachoo »

Piekarz pisze:Spotkały się wczoraj dwie drużyny, których przygoda z turniejem powinna zakończyć się najpóźniej w ćwierćfinale, żeby nie powiedzieć w 1/8. Emocje emocjami, ale tak piłkarsko to ten mecz był po prostu fatalny.

Abstrahując już od oceny Polaków. Jaki zespół z tych co odpadł wcześniej zasłużył swoją grą na bycie w ćwierćfinale zamiast np. Polaków?

Albania, Rumunia, słaba Rosja, przeciętna Ukraina, beznadziejna Turcja i Czechy, słabo grająca Szwecja czy bezpłciowa Austria?
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Chorwacja, Hiszpania, może Irlandia, może Szwecja (nie licząc meczu miedzy sobą to nie miały okazji zmierzyć się z ani jednym słabym albo przeciętnym przeciwnikiem, Polska nie licząc Niemców nie zmierzyła się z ani jednym mocnym, więc z nich bym się nie nabijał), może Węgry. Nie napisałem, że Polska nie zasłużyła na bycie w ćwierćfinale, może zasłużyła, może faktycznie nie znalazłoby się ośmiu lepszych drużyn, co zresztą świadczyłoby o turnieju bardzo źle. Na pewno nie zasłużyła tylko na półfinał, bo cztery lepsze znajdą się z palcem w dupie.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Niejaki Humphrey Bogart powiedzial kiedys, ze aby wybrac najlepszego aktora kazdy powinien zagrac Hamleta. No wiec zeby sprawdzic, ktora druzyne na co stac, powinny odbyc sie mecze w idealnie takich samych warunkach. Wiadomo, ze jest to absolutnie niemozliwe. Wiadomo ponadto, ze (chyba) najwiekszym przegranym Euro jest Chorwacja, ktora kultura gry przewyzszala na pewno pare druzyn, ktore walcza o polfinal. No ale taki jest sport... (co za odkrycie!). Inaczej nie emocjonowalibysmy sie kopanina, a regularnie przyznawali puchary Argentynie czy Niemcom.
Nie ma co podsumowywac Euro przed najwazniejszymi spotkaniami, ale poziom wielu spotkan, a szczegolnie dyletanctwo taktycznie ekip kluje w oczy.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Walia lyknela Belgie i tak sobie mysle, ze dobrze iz nie przeszlismy dalej:) Wybieganie, walecznosc polka wyzej!
W polfinale nie bedzie Ramseya, ale kto faworytem? To chyba wie tylko czarodziej czasu :D
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Obecność Portugalii w finale będzie po prostu niesmaczna...
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Euro 2016

Post autor: Nen »

Piekarz pisze:Obecność Portugalii w finale będzie po prostu niesmaczna...
W ciemno obstawiam remis po 90 min w meczu z Walią.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Euro 2016

Post autor: magneto86 »

Walia i Islandia zaliczyły niezły progres, bardzo lubię takie niespodzianki :-) Fakt była duża szansa na lykniecie Portugalii, ale co ma powiedzieć Chorwacja, która wcześniejsze mecze wygrywała w świetnym stylu (no może poza spotkaniem z Czechami). Wielkie turnieje rządzą się swoimi prawami, pamiętacie Grecję? To był dopiero szok :-)
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Raz na ruski rok cos takiego ma prawo sie wydarzyc.

Dania 92
Grecja 04
... 16

Co 12 lat, wiec mamy prawidlowosc :)
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Euro 2016

Post autor: Nen »

Oby nie i po końcowy tryumf sięgną Włosi. Najbardziej zasługują, ale będzie piekielnie ciężko przejść Niemców bez Candrevy i DDR w składzie.
adilbn
Posty: 136
Rejestracja: 31 sty 2012, 18:20

Re: Euro 2016

Post autor: adilbn »

Dzisiaj niestety ale w dupę od Niemców. Brak Candrevy a przede wszystkim braku środka pola De Rossi lub Motta nie wróży dobrze. Niemcy jak to Niemcy dzisiaj 0-2 i Włosi odpadają.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Euro 2016

Post autor: Odet »

I z Candrevą i DDR w składzie byłoby piekielnie ciężko, bo Niemiaszki to zgrany i poukładany zespół, z trenerem który oprócz dłubania w nosie (i nie tylko) zna się na taktyce.

Trzymam mocno kciuki za Italię, a jak będzie zobaczymy.

PS. to powinien być finał ME.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Różnica w kadrach na papierze jest dość potężna. Niemcy w dodatku w przeciwieństwie do Hiszpanii są dalecy od wypalenia. No nie chce mi się coś wierzyć we Włochów, ale mam nadzieję że Conte nauczy mnie dzisiaj wiary, bardzo na to liczę. Myślę, że to ten mecz, a nie półfinał, będzie finałem całego turnieju (bo że finał nie będzie finałem, to już wiemy).
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Niespodzianki nie bylo, ale te karne...to chyba na przelamanie passy Niemcow. Wielkie gratulacje dla ekipy Conte.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Ja pierdolę.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

No coz, Buffon robil co mogl. Namacalne bylo napiecie u pilkarzy obu zespolow. Maniana Pelle byla do przewidzenia, ale pudlo kapitana Niemcow? Niebywale.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Euro 2016

Post autor: Nen »

Zaza zajebiste wykonanie.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

No dla takich graczy jak Pelle czy Zaza to w sumie 1 powazny turniej. I taka odpowiedzialnosc.

Co by nie mowic to Wlosi nie osiagneli jakiegos sukcesu, bo odpadli na tym samym szczeblu co Polska, ale generalnie najlepiej mi sie ich ogladalo. Madrosc, taktyka, a nawet w ofensywie dawali rade. Niektorych pilkarzy nie poznawalem. Czy karne uratowaliby Marchisio i Verratti? Kto wie:)
Aha, Italia miala w sumie taka oldschoolowa drabinke, czyli 3 ekipy, ktore kadrowo byly predystynowane do walki o mistrzostwo Europy.
Ostatnio zmieniony 3 lip 2016, 00:07 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Przyznam, że żaden mecz żadnej reprezentacji nie dał mi tylu emocji od 10 lat. Od meczu Włochy - Niemcy w Dortmundzie. W sumie chyba nawet wtedy nie aż tak... kurwa, jak pięknie by było, gdyby to się skończyło pomyślnie. To naprawdę był finał.
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Andy »

Szkoda...wielka szkoda. Tyle można napisać po wczorajszym meczu. Włosi po raz kolejny pokazali, że potrafią przyblokować najlepszych na boisku - Gomez czy Müller wogóle wczoraj nie byli żadnym zagrożeniem dla Buffona. Półfinał był w zasięgu ręki, zwłaszcza po niestrzelonym karnym przez Oezila :/..
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Euro 2016

Post autor: Klinsi64 »

świetny mecz na wysokim poziomie,w karnych nazwiska bramkarzy zrobiły swoje dzięki czemu można się było emocjonować dłużej...to co zrobił Florenzi przy strzale Mullera,coś pięknego :)
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Euro 2016

Post autor: Odet »

To koniec Euro dla mnie :(

Pozdr.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Euro 2016

Post autor: Nen »

Pozostaje kibicować Francji (ech) w półfinale lub Walii w finale bo wygranie przez Niemców ME będzie nie do zdzierżenia.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Euro 2016

Post autor: Stachoo »

Nen pisze:Pozostaje kibicować Francji (ech) w półfinale lub Walii w finale bo wygranie przez Niemców ME będzie nie do zdzierżenia.
Lub Islandi.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Imrahil »

No i elegancko. Porażka Italii, piłkarzy juventusu jak i tego conte to prawdziwy balsam na moje serce. Niemcy grają elegancki i wyrafinowany futbol, niesamowity balans między formacjami. Mecz z Francją będzie meczem turnieju, bo pokonanie nędznych włochów to nic ambitnego.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

No jesli Wlosi w tym turnieju byli nedzni to nie wiem co mozna powiedziec o kilkunastu innych reprezentacjach:)
klorel
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2013, 09:09

Re: Euro 2016

Post autor: klorel »

Bo Inter od dłuższego czasu nie ma jakościowych piłkarzy, by grali w reprezentacji Włoch.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Imrahil Hitokiri pisze:Mecz z Francją będzie meczem turnieju, bo pokonanie nędznych włochów to nic ambitnego.
xd
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

No i pokonali nas co najmniej wicemistrzowie Europy to swiadczy o naszej druzynie, ze...

Dobra, bez jaj. Mecz jak mecz. Wygrali skuteczniejsi, a w finale zmierza sie z goliatem. 12 lat temu bylo podobnie;)

Jeszcze tylko naglowek ze sport.pl:

PILNE Ronaldo wreszcie pokazał, że czasem bywa najlepszym piłkarzem na świecie.

No bywa, bo przeciez ten najlepszy juz nie gra?
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Portugalia w finale - trochę beka, jakby na to nie patrzeć, wygrali w regulaminowym czasie 1 mecz.

Dzisiaj natomiast przedwczesny finał, stawiam, że Francja jednak da radę pokonać Niemców i sięgnie po mistrzostwo. Zresztą nie ważne kto wygra, raczej wciągnie dupą Portugalię, bo jak Portugalia wygra ten turniej to będzie to komedia.
darren1
Posty: 57
Rejestracja: 24 gru 2012, 11:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: Euro 2016

Post autor: darren1 »

Imo Niemcy przejdą Francję. Ostatnim zespołem, który mógł ich zatrzymać przed zdobyciem Mistrzostwa Europy była Italia. Nie wierzę w wygraną Francji z tak nie pewną obroną.
ODPOWIEDZ