Euro 2016

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Mora pisze:Mam zdecydowanie większe pojęcie o sprawach kibicowskich, niż Ty. Ultrasi zawsze bawili się, bawią się i będą się bawić na koszt federacji/klubu i na swój koszt, bo o ile za kary płaci właśnie klub/federacja, to za materiał na oprawy, spraye, race, stroboskopy, ognie wrocławskie itp. płacą kibice z własnej kieszeni, o tym też nie wiedziałeś? Oprawy kosztują kilka-kilkanaście tysięcy złotych, sam trochę własnych pieniędzy na to wydałem, (jak każdy zaangażowany w to kibic) więc nie pierdol, że bawimy się nie na swój koszt. Kluby zawsze płaciły za to kary i szczerze mówiąc, to chuj nas to obchodzi, my i tak robimy swoje, zresztą Ty i tak tego nie zrozumiesz.
Uff, dobrze że chociaż sami płacą za te race, których odpalanie powoduje nakładanie kar na inne podmioty, już myślałem że nie tylko kary za wykroczenia, ale i narzędzia wykroczeń też im trzeba sfinansować. A tak serio to nie sądzę, że wiele klubów, a zwłaszcza federacji poszłoby na taki deal, gdyby miało wybór, co widać po kierunku w jakim idzie piłka i po tym, jak wygląda tam, gdzie jest najpopularniejsza. No ale jak powiedziałeś ultrasów chuj to obchodzi, oni robią swoje, wyboru nie dają, więc temat można uznać za zamknięty.


Z najświeższych wydarzeń cieszy mnie odpadnięcie Rumunii i Rosji, a także prawdopodobne odpadnięcie Albanii. Z grupy C i tak wszyscy poza Ukrainą wyjdą, więc jutrzejsze mecze mam trochę gdzieś, a niedługo będę trzymał kciuki za Czechów i skoro już Włosi i tak wyszli, to również Irlandię. W grupie F życzę sobie awansu Islandii albo chociaż Austrii, szkoda że już nie mogą wyjść obie.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Ponieważ ja zhejtowałem Węgrów za ich zachowanie, więc dorzucę 3 grosze od siebie.

@Mora Co ma piernik do wiatraka? Co innego ultrasi (akurat mam tą przyjemność znać nieco to środowisko i uważam, że są w tym kraju bardzo często niesłusznie napiętnowani publicznie z powodu nie zrozumienia środowiska piłkarskiego i struktur kibicowskich) którzy przygotowują oprawy po nocach, aby uświetnić jakieś wydarzenie oprawą co dla mnie z niezrozumiałych powodów jest zakazane (i popieram dopuszczenie pirotechniki i wszystkiego co z absurdalnych powodów jest zakazane). To jest jak najbardziej na plus i mogą nam tego zazdrościć na zachodzie. Tylko, że podczas meczu nie mieliśmy z tym do czynienia, a z randomowym odpalaniem rac dla zasady i jak mówisz "pierdolenia śmiesznych zakazów". Kumam, że radość, euforia i zabawa tyko trzeba być naprawdę kretynem aby akurat wtedy odpalać racę skoro 2 dni wcześniej na tej samej imprezie była afera z powodu zachowania Chorwatów. Wcześniej Anglicy i Rosjanie dali do wiwatu, a na dodatek doszło też do małych incydentów już na początku meczu z Islandią. Więc dla mnie to jest proszenie się o kłopoty i zwykła głupota. Poza tym też należy pamiętać, że mimo wszystko kibice są w gościach i wypadałoby uszanować chociaż minimalnie zasady o które proszą gospodarze. Po prostu jak leją Ci na imprezie piwo w plastik bo organizator nie chce, żeby jakiś kretyn roztrzaskał kufel i ktoś postronny zrobił sobie krzywdę to albo to akceptujesz i pijesz w plastiku, albo nie wchodzisz lub wnosisz kufel i wiesz, że jak ktoś Cię z nim zobaczy to Cię z imprezy wyprosi. To jest analogiczna sytuacja, to nie jest mecz ligowy, to jest gigantyczna impreza sportowa i rozsądek nakazuje iść na ustępstwa i bawić się tak jak tego chce organizator.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Euro 2016

Post autor: Saff »

Mora pisze:Kluby zawsze płaciły za to kary i szczerze mówiąc, to chuj nas to obchodzi, my i tak robimy swoje.
Myślę że to zdanie najdobitniej pokazuje logikę takiego postępowania. Coś jakby wbić się komuś na chatę, na imprezę, narobić gnoju, zarzygać dywan, rozbić okno, ale chuj - właściciel posprząta i sobie naprawi, ważne że ja się dobrze bawiłem.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Mora »

kachol pisze:@Mora Co ma piernik do wiatraka? Co innego ultrasi (akurat mam tą przyjemność znać nieco to środowisko i uważam, że są w tym kraju bardzo często niesłusznie napiętnowani publicznie z powodu nie zrozumienia środowiska piłkarskiego i struktur kibicowskich) którzy przygotowują oprawy po nocach, aby uświetnić jakieś wydarzenie oprawą co dla mnie z niezrozumiałych powodów jest zakazane (i popieram dopuszczenie pirotechniki i wszystkiego co z absurdalnych powodów jest zakazane). To jest jak najbardziej na plus i mogą nam tego zazdrościć na zachodzie. Tylko, że podczas meczu nie mieliśmy z tym do czynienia, a z randomowym odpalaniem rac dla zasady i jak mówisz "pierdolenia śmiesznych zakazów". Kumam, że radość, euforia i zabawa tyko trzeba być naprawdę kretynem aby akurat wtedy odpalać racę skoro 2 dni wcześniej na tej samej imprezie była afera z powodu zachowania Chorwatów. Wcześniej Anglicy i Rosjanie dali do wiwatu, a na dodatek doszło też do małych incydentów już na początku meczu z Islandią. Więc dla mnie to jest proszenie się o kłopoty i zwykła głupota. Poza tym też należy pamiętać, że mimo wszystko kibice są w gościach i wypadałoby uszanować chociaż minimalnie zasady o które proszą gospodarze.
Wyglądasz na w miarę ogarniętego w tych sprawach, ale jednak nie do końca. Naprawdę wyobrażasz sobie taką sytuację, że powiedzmy chorwaccy kibice jadą z racami 1000 km do Francji i tuż przed swoim meczem naradzają się i stwierdzają "ee, jednak nic nie będziemy odpalać, wczoraj odpalili race Węgrzy, było o tym głośno, więc może być przypał..."? Dość komiczna sytuacja :) Na tym polega ruch ultras, żeby robić swoje, zdając sobie sprawę z ryzyka.
Saff pisze:
Mora pisze:Kluby zawsze płaciły za to kary i szczerze mówiąc, to chuj nas to obchodzi, my i tak robimy swoje.
Myślę że to zdanie najdobitniej pokazuje logikę takiego postępowania. Coś jakby wbić się komuś na chatę, na imprezę, narobić gnoju, zarzygać dywan, rozbić okno, ale chuj - właściciel posprząta i sobie naprawi, ważne że ja się dobrze bawiłem.


Porównujesz ruch ultras, który od kilkudziesięciu lat istnieje i ma się dobrze niemal na całym świecie do zarzyganego dywanu? Nie no, bądźmy poważni...

Nie wszystko w ruchu kibicowskim popieram, np. niszczenie czyjegoś prywatnego mienia (11 lat temu po meczu Motor-Avia dwa czy trzy samochody leżały po meczu podpalone na dachu), ale nie widzę nic złego w tym co na euro zrobili Węgrzy czy Chorwaci.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Borowa »

Saff pisze:Coś jakby wbić się komuś na chatę, na imprezę, narobić gnoju, zarzygać dywan, rozbić okno, ale chuj - właściciel posprząta i sobie naprawi, ważne że ja się dobrze bawiłem.
Właśnie opisałeś jak zachowuje się UEFA / FIFA. Wpierdalają się do Państwa - organizatora. Mają tysiące żądań odnośnie jakości i organizacji, ale sami niewiele przy tym robią (a dokładniej nic). Zyski z biletów są ich, ale modernizacja stadionów, opłacenie służb porządkowych - wszystko ciąży na państwie, które organizuje imprezę. Chcesz zostać stewardem podczas Euro? Proszę bardzo, ale za darmo i nie licz na jakieś gratisy (możesz sobie zostawić pamiątkową przepoconą koszulkę organizatora, nie możesz oglądać meczy itd.). Po drodze wymyślają sobie jeszcze masę regulacji, które uderzają w tych kibiców, którzy zazwyczaj przejeżdżają cały świat za swoją drużyną. Nie zgodzę się również z przedmówcami jakoby wszystkie federacje przyklaskiwały pomysłowi zakazu rac na stadionach. Nasz rodzimy PZPN od lat próbuje przekonać stronę rządową do zmiany przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych w kierunku większej liberalizacji w tych kwestiach. W skrócie - skończcie się przejmować bzdurnymi przepisami UEFA. Jedyne o co im chodzi to kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Lepszy jest Janusz na stadionie, który grzecznie usiądzie, wypije trzy piwa i kupi kiełbasę za 20 euro niż typ, który odpali racę. Koniec końców UEFA tak bardzo ukarała Rosjan, że nałożyli na nich karę dyskwalifikacji w zawieszeniu. To jest dokładnie to samo co wyrażanie zaniepokojenia przez Unię Europejską podczas zajmowania Krymu przez Rosję. Kary finansowe? I tak zapłaci je rodzima federacja, więc będzie trochę mniej dla związkowych betonów na kiełbasę i wódę na bankietach. W przypadku Chorwatów to w ogóle sytuacja jest skomplikowana jak brazylijska telenowela i kibice dbają o to by ich związek piłkarski regularnie płacił kary, co ma być w mniemaniu Chorwatów formą protestu.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: http://weszlo.com/2016/06/18/na-zlosc-m ... aruzeli-8/
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Co do Chorwatów to kumam ich motywację po tym co poczytałem i nie dziwię im się, że robią wszystko, aby rozpieprzyć ten burdel. Chociaż mam obawę, że skończy się to odwrotnie niż powinno, czyli Chorwacki Związek Piłkarski dostanie pieniądze od UEFY lub państwa (może UE) na walkę z "patologią stadionową" i efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Bo stety, albo niestety im protesty się bardziej radykalizują tym opinia publiczna coraz mniej przychylnie na nie patrzy nawet jak są w najsłuszniejszej sprawy. A z tego co wygląda to w Chorwacji kibice potrzebują wsparcia normalnych januszy, aby przegonić złodziei od koryta.

@Mora - zgadza się, jak tak na to patrzeć to wygląda to komicznie. Po prostu ja inaczej patrzę na imprezy jak ME czy MŚ - to jest impreza januszowa jakby na to nie patrzeć, więc uważam, że to co pasuje w piłce klubowej nie koniecznie pasuje do takich imprez. Więc często zachowania, których będę bronił w meczach klubowych, będą dla mnie nie do przyjęcia w meczach kadry, szczególnie na wielkich imprezach. Tyle w temacie, pozdrawiam

@Borówa - PZPN może mówić co chce bo dobrze wie, że nie ma szans na liberalizację prawa w sprawie pirotechniki na stadionach. One kojarzą się jednoznacznie z wandalizmem, więc jeżeli ktoś by zdecydował się na dopuszczenie ich na stadionach to po tygodniu wychodzi spot gdzie ludzie rzucają racami na murawę a w tle wyrywane są krzesełka z tytułem "oni bronią bandytów". Więc nic się nie zmieni, oprawy będą takie jak są, kluby będą płaciły kary i każdy będzie zadowolony - ultrasi bo pirotechnika i tak jest odpalana, kibice bo oprawy dzięki temu są zacne, PZPN i UEFA bo w sumie dostają jakieś tam grosze dzięki karom jakie nakładają i kluby, bo zadowoleni są wszyscy więc i oni, a kary wrzucają i tak w koszty w postaci cen biletów.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Euro 2016

Post autor: maniekfci »

Początek meczu, kamera na trybunę Polski, a tam napis na prześcieradle "PDW"... łezka się zakręciła, pozdro dla prawdziwych!!
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

maniekfci pisze:Początek meczu, kamera na trybunę Polski, a tam napis na prześcieradle "PDW"... łezka się zakręciła, pozdro dla prawdziwych!!
Właśnie PDW mordko, trzymaj sie tam, my walczymy o sprawiedliwość na wolności z uciążliwymi moderatorami. pozdro 600 elo

Mecz na bardzo niskim poziomie z naszej strony, po pierwszej połowie oddałem się naturze i zrobiłem sobie drzemkę.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Polska grupa zakończyła się zgodnie z przewidywaniem, czyli awansem Niemców i Polski, więc wypada pogratulować biało - czerwonym za pokazanie w końcu, że da się zaprezentować godnie na turnieju. Liczę, że moje nadzieje i przewidywania się sprawdzą i skończymy w minimum top4 tego turnieju.

Mecz Polaków trochę na zasadzie wynik lepszy niż gra, ale ciężko żeby grali na maxa. Ukraina starała się, ale i tym razem nie udało im się strzelić nawet bramki i kończą turniej będąc najsłabszym zespołem turnieju. Patrząc jednym okiem na mecz Niemcy Irlandia dochodzę do wniosku, że jak Niemcy nie poprawią skuteczności to mogą ten turniej zakończyć już w następnej rundzie, bo mając taką ilość setek wygrać tylko 1-0 to naprawdę kompromitacja napadziorów.

Resztę dzisiejszych meczy mam w dupie, natomiast jutro trzymam kciuki za Islandię, która jest w stanie wygrać z Austrią i Węgrów, którzy muszą zatrzymać Portugalię i liczyć, że nadal będą nieskutecznie, a przy okazji może uda się skontrować.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Ostatni mecz Polakow byl (prawie) o nic i Polacy tez grali jakby umieli, ekhem, niewiele. Emocje jak na grzybach. Moze to moje odczucia, bo tez wszystkich meczow na mistrzostwach nie widzialem, ale jakos nie za bardzo to Euro mi sie podoba. Faza pucharowa spowoduje CHYBA, ze zelazni faworyci wreszcie zaczna grac. I gdzies w cwiercfinalach dowiemy sie na czym polega prawdziwa pilka.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Mora »

Cieszy pewny awans po niezłej grze, choć trzeba przyznać, że Ukraińcy spokojnie mogli strzelić przynajmniej jedną bramkę. Szwajcarzy w 1/8 jak najbardziej w naszym zasięgu, martwi jedynie fakt, że neutralne rolexy mają 48 godzin odpoczynku więcej.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Chorwacja zapewniła Hiszpanom koniec turnieju, ponieważ teraz trafią na Włochy, brawo brawo Perisić.
Mam nadzieję, że turcja nie awansuje z 3 miejsca bo to jest śmieszne, że na euro nie liczy się gra, tylko wyliczanie i kalkulowanie. (tak naprawdę gardze nimi bo mam srake po kebsach)

Szwajcaria ma jeden atut w postaci rolexów (noszonych miedzy innymi przez filantropa Łukasza Stanisławowskiego), ale w ataku według mnie u nich co najmniej cienko i jeśli cudem poradziliśmy sobie z ukrainą w obronie, to przy odrobinie szczęścia powinniśmy zagrać na te zero z tyłu ze szwajcarami.

Pozdrawiam fachowiec.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Szczerze watpie, ze Wlosi wyeliminuja Hiszpanie chociaz bardzo bym tego chcial.
W Szwajcarii bardzo ciekawie zpowiada sie Embolo
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Imrahil »

No i zdarzyło się coś, na co czekałem tyle lat. Awans. Pomijając styl, w końcu mamy coś czego wcześniej, za mojej pamięci, brakowało - szczęście. No i jedna też rzecz jest warta szczególnej uwagi, nasi piłkarze wyglądają bardzo dobrze kondycyjnie. To nie jest zbieranina pseudo-gwiazd które prawie cały sezon grzeją ławę w zagranicznych klubach, i po 60 minutach oddychają rękawami. Praktycznie każdy z nich ma sezon w nogach. To się przekłada na wyniki.

Na Szwajcarów musi obudzić się nasz atak. Lewandowski na przodach haruje za dwóch mając podwojone krycie, akurat go za brak goli bym nie ganił. Problemem jest Milik, który partaczy wszystko jak leci. Musi się facet ogarnąć bo w następnym meczu to on będzie mieć kluczowe podania od partnerów. Nie zagra Kapustka więc Zieliński będzie musiał udowodnić swoją wartość, tak jak Milik. Jeśli chcą przeskoczyć pewien poziom w swojej karierze, czas najwyższy to pokazać, że mają do tego aspiracje.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Włosi szczęścia nie mają, bo wychodzą z trudnej grupy jakby nie było niespodziewanie z pierwszego miejsca i wpadają na Hiszpanie, która gra do dupy, ale styl w jakim grają powoduje, że to na Hiszpanie postawiłbym pieniądze w tym pojedynku. Zobaczymy

Polacy powinni dać radę Szwajcarii o ile będziemy skuteczni i stawiam, że ten mecz będzie podobny do tego z Irlandią Północną z tą różnicą, że Szwajcaria będzie o kilka klas wyżej. Więc my będziemy musieli grać tego czego nie lubimy i strzelić jak najszybciej bramkę, bo im dłużej mecz będzie trwał tym szanse Szwajcarów będą rosły. Wszystko wskazuje, że jak uda się to zadania to czeka nas fenomenalna Chorwacja i tutaj będą już schody, bo Chorwaci dobrze grają skrzydłami, a my się wtedy zaczynamy gubić. No i poza tym jakby nie było narazie są jak taran i gdyby nie wybryk kibiców to pewnie kończyliby fazę grupową z kompletem zwycięstw.

Btw

Simeone pewnie zastanawia się jak mógł przegrać te karne z Realem, skoro piłkarze z Madrytu biją je tak nie poradnie patrząc na Ronaldo i Ramosa.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

No i stała się rzecz absolutnie komiczna. Niemcy, Włochy, Hiszpania, Anglia i Francja znalazły się po jednej stronie drabinki. Dzisiaj z powodzeniem może jeszcze do nich dołączyć Portugalia. Oznacza to, że czeka nas bardzo wiele meczów zupełnie niepoważnych jak na fazę rozgrywek, a przede wszystkim niepoważny finał. Zapowiada się najbardziej kuriozalny turniej XXI wieku - niestety. Znaczy ja bardzo lubię, jak małe drużyny dochodzą daleko na turniejach, ale nie dzięki nienormalnie korzystnemu układowi drabinki.

Co do Polaków, to przypominam, że w tym roku wyjście z grupy na ME jest takim samym sukcesem jak zakwalifikowanie się na ME w poprzednich edycjach (jedno i drugie oznacza dostanie się do najlepszej szesnastki Europy), więc póki co nie dokonali nic większego niż w 2007 z Beenhakkerem.
Bodzek
Posty: 576
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:03

Re: Euro 2016

Post autor: Bodzek »

Piekarz pisze:No i stała się rzecz absolutnie komiczna. Niemcy, Włochy, Hiszpania, Anglia i Francja znalazły się po jednej stronie drabinki. Dzisiaj z powodzeniem może jeszcze do nich dołączyć Portugalia. Oznacza to, że czeka nas bardzo wiele meczów zupełnie niepoważnych jak na fazę rozgrywek, a przede wszystkim niepoważny finał. Zapowiada się najbardziej kuriozalny turniej XXI wieku - niestety. Znaczy ja bardzo lubię, jak małe drużyny dochodzą daleko na turniejach, ale nie dzięki nienormalnie korzystnemu układowi drabinki.
Ale nie możesz nazywać nienormalnym, komicznym, kuriozalnym czegoś o czym decydowało najpierw losowanie (losowanie grup) a potem wyniki turnieju. Drabinka była znana od początku, więc Twoje słowa są zbyt mocne. Chyba że interpretuję je nieodpowiednio i nie masz pretensji do kogoś konkretnego (organizatorów czy UEFA)? Czy według Ciebie powinny być rozstawienia dla "najlepszych" drużyn, aby to było satysfakcjonujące?
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Bodzek pisze:
Piekarz pisze:No i stała się rzecz absolutnie komiczna. Niemcy, Włochy, Hiszpania, Anglia i Francja znalazły się po jednej stronie drabinki. Dzisiaj z powodzeniem może jeszcze do nich dołączyć Portugalia. Oznacza to, że czeka nas bardzo wiele meczów zupełnie niepoważnych jak na fazę rozgrywek, a przede wszystkim niepoważny finał. Zapowiada się najbardziej kuriozalny turniej XXI wieku - niestety. Znaczy ja bardzo lubię, jak małe drużyny dochodzą daleko na turniejach, ale nie dzięki nienormalnie korzystnemu układowi drabinki.
Ale nie możesz nazywać nienormalnym, komicznym, kuriozalnym czegoś o czym decydowało najpierw losowanie (losowanie grup) a potem wyniki turnieju. Drabinka była znana od początku, więc Twoje słowa są zbyt mocne. Chyba że interpretuję je nieodpowiednio i nie masz pretensji do kogoś konkretnego (organizatorów czy UEFA)? Czy według Ciebie powinny być rozstawienia dla "najlepszych" drużyn, aby to było satysfakcjonujące?
Nie, mam przede wszystkim "pretensje" do losu, choć wydaje mi się, że nowy format mocno losowi pomógł. O jakiejś wizji trochę mocniejszego rozstawiania, które wyeliminowałoby możliwość aż tak dramatycznej koncentracji faworytów po jednej stronie drabinki, swoją drogą można by pomyśleć, bo drabinka, na której jest Polska, wygląda po prostu śmiesznie i dla mnie przynajmniej obniża prestiż turnieju.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

19 minuta dzisiejszych meczy to chyba najszczęśliwsza minuta jaka dla mnie była podczas tego Euro.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Przebudzenie Ronaldo daje awans Portugalii z 3 miejsca (sic!). Grupa w której powinni wciągnąć rywali dupą okazała się dla nich ekstremalnie trudna, a awans wywalczyli z pierwszego Węgrzy i drugiego Islandczycy, czyli dwie najsłabsze drużyny. Austria pobiła rekord w nieskuteczności, przebijając Niemców, a Islandia zamurowana i kontrująca okazała się skuteczniejsza, do tego powinni mieć karnego w drugiej połowie za ewidentną rękę, więc sprawiedliwości stało się zadość. Dla mnie super, że właśnie tak potoczyła się ta grupa, chociaż uważam, że i Islandia i Węgrzy pojadą do domu po następnych meczach, ale dla tych zespołów to już są wielkie sukcesy.

Btw

Mecz Portugalia Węgry, pod względem emocji i sytuacji jest na pewno ozdobą tych mistrzostw i najlepszych spotkaniem, wyprzedzając każdy inny mecz o lata świetlne.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Bardzo cieszę się z powodu Islandii. Teraz poproszę o zwycięstwo i awans Irlandii, bo po pierwsze Irlandia jest super, a po drugie kto by chciał Turcję i Albanię oglądać?
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Brawo Irlandia. Jedynie kogo mi szkoda to Włochów, bo miałem nadzieję, że ograją grupę bez straty gola, ale ten mecz był dla nich nic nie wart, dlatego zagrali na pół gwizdka, od 1/8 zacznie się zabawa z Hiszpanią.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Przy dzisiejszych Wlochach reprezentacja Polski wygladala jak Adonis przy Hefajstosie. Najblizszy mecz bedzie przypominal starcie Dawida z Goliatem, niestety. Moze jakis rozny, karniak dla Wlochow... Bukmacherzy nie maja zludzen. Wedlug nich w pojedynku Szwajcarii z Polska to wlasnie 2 ekipa jest faworytem. Petkovic to nie jest jakis dyletant, wiec jesli nie dojdzie do jakichs cudow na boisku to Polska bedzie miala ciezka przeprawe.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Euro 2016

Post autor: Stachoo »

sampam pisze:Moze jakis rozny, karniak dla Wlochow...
Nie ma co oceniać. Włosi grali drugim garniturem w 81,81 %.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Już jutro wielki mecz.
Teoretycznie byłbym spokojny o wynik, ale szwajcaria ma 48h dłużej odpoczynku, co przy tych upałach na pewno ma jakieś znaczenie i ma więcej czasu na przygotowanie się, bo było w 99% pewne, że zagrają z nami, dlatego potrzebujemy odrobiny szczęścia, aby Milik z Lewandowskim nie zawodzili pod polem karnym rywala tak jak ostatnio, a na pewno coś strzelimy.
Według mnie wymęczone 1-0.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Podrecznikowe Euro dalej trwa. Aczkolwiek ze schematu dzisiaj wymkneli sie Polacy w 1 polowie przez dlugi czas dominujac nad rywalem. O dziwo Szwajcarzy nie zlozyli broni i poczuli krew. Mieli swoje okazje i mozna powiedziec, ze jakby awansowali to tez nikt by sie nie obrazil. Zadecydowal 1 karny.
Najbardziej ciesze sie z Blaszczykowskiego do ktorego czuje najwieksza sympatie ze wzgledu i na zyciorys i gre. Widac, ze bardzo mu sie chce. Jego forma przeczy teoriom jakoby pilkarze, ktorzy nie graja w swoich klubach nie powinni grac w reprezentacji:) Na poprzednim Euro lubil szarpnac, teraz tez bardzo porzadnie. Reszta ekipy w porzadku no poza standardowymi wpadkami.
Nastepny mecz z Chorwacja w formie bedzie wielkim sprawdzianem. Jesli Portugalia przejdzie Polska mialaby zapewne latwiej. Zastanawiam sie tylko kiedy przeciwnicy poznaja sie na taktyce Nawalki. Murarka, zgranie glowka i szybka kontra. Nic wielkiego, a skuteczne. Do czasu?
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Mora »

Gdyby Milik był w nieco lepszej formie strzeleckiej, mielibyśmy mecz pod kontrolą, a tak niepotrzebne nerwy dogrywce i konkursie rzutów karnych. Świetny mecz Fabiańskiego, który wybronił dwie znakomite szanse Szwajcarów (wolny i główkę), przy bramce Shaqiriego nie miał szans, zaskakujące uderzenie od słupka, póki co jak dla mnie gol całego turnieju. Dobrze zagrała nasza obrona, tylko atak dość niemrawy...Tak czy owak ogromny sukces, ósemka najlepszych drużyn Starego Kontynentu jednak robi wrażenie, a od strefy medalowej dzieli nas jeden mecz...Jednak nie ma co ukrywać, w ćwierćfinale nie będziemy faworytami, obojętnie czy naszym rywalem będzie Chorwacja czy Portugalia.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Euro 2016

Post autor: Klinsi64 »

kto by pomyślał że Polska do 1/4 awansuje bez gola Lewego :) który akurat dzisiaj zagrał kiepski mecz,samo spotkanie niczym nie zaskoczyło,Szwajcarzy piłkarsko są lepsi,ale ta mieszanka narodowościowa nie tworzy drużyny z prawdziwego zdarzenia...powołanie i stawianie na Peszko to jedyny minus Nawałki na tych mistrzostwach,gość gra jak idiota i piłkarz z okręgówki :)
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

To czego się obawiałem, czyli zmęczenie polskiego zespołu. Mecz z naszej strony na dobrym poziomie, ale pod koniec zabrakło nam tlenu, szczególnie było to widać po Kubie Błaszczykowskim, który według mnie mocno osłabł pod końcem i powinien zostać zmieniony przez Zielińskiego albo Cionka.
Grosicki jeździec bez głowy. Obrona dziś na światowym poziomie i Krychowiak też mistrz. Mączyński no koleś kompletnie zawodny, widziałem jak podłączał się do ataku, dlatego uważam, że równie dobrze jego rolę mógłby przejąć Zieliński (tak, ten z jedenastki sezonu Serie A). O ataku nie mam za dużo pozytywnego do powiedzenia, Arek Milik wstydź się, natomiast Lewandowski zagrał dośc dobre spotkanie, ponieważ wspierał drużynę z każdego pola boiska.
Pragnę zauważyć, że mecze reprezentacji różnią się od piłki klubowej, ponieważ tutaj trenerzy mają kilkanaście dni na ogarnięcie drużyny, zlepienie tego w całość i u nas stosuje się dobra taktyka defensywna.
Na ładną grę mogła sobie pozwolić Hiszpania (za czasów gdy Guardiola był w Barcelonie) i obecnie Niemcy (znów ten cholerny Guardiola, tym razem w Bayernie, grrr). Myślę, że ten facet zrobił dobrą robotę nie tylko w klubie, ale i w reprezentacjach, bo przecież to w głównej mierze jego piłkarze stanowili o sile przedstawicieli danego kraju.

Podsumowując, Portugalię zjemy bez większych problemów według mnie, natomiast z Chorwacją będzie takie zamieszanie jak z Ukrainą, tylko że o jeden stopień trudniejsze. Patrząc na skład chorwatów można sie przerazić, ale Polska już pokazała na tym turnieju, że potrafi kopać futbolówkę mądrze.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Nie wiem jakim wynikiem zakonczy sie mecz miedzy Portugalia a Chorwacja, ale patrzac na to spotkanie zaczynam wierzyc, ze Polska zdobedzie mistrzostwo Europy. Obie ekipy graja absolutnie ponizej poziomu przyzwoitosci. Ten turniej to jakas aberracja.
ODPOWIEDZ