Euro 2016

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
ODPOWIEDZ
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Euro 2016

Post autor: sampam »

Wielkimi krokami zbliza sie kolejny europejski czempionat, ale tym razem wezmie w nim udzial pol Europy (!) Polacy trafili do umiarkowanie trudnej grupy, przynajmniej w porownaniu do druzyn spod literek D i E. Wedle nowych zasad do kolejnej fazy turnieju awansuje az 16 druzyn z 24 uczestniczacych (!). Matematyka podpowiada, ze latwiej awansowac niz odpasc :brawo: Mysle, ze nie bedzie wielka niespodzianka jesli zajmiemy 2 miejsce w grupie, tuz za Niemcami, aczkolwiek tez wielkim zaskoczeniem nie bedzie 3 lokata, bo w koncu Ukraina w formie wydaje sie nie byc gorsza kadra od bialo-czerwonych. Tak czy inaczej, najprawdopodobniej w dalszej czesci Euro 2016 zagramy ze Szwajcaria, co tez generalnie mozna ocenic jako korzystne losowanie.W przypadku wpadki mamy na rozkladzie Francuzow i raczej koniec turnieju.
Skoro mamy najlepsze pokolenie pilkarzy od 30 lat (?) to tylko zacierac rece i czekac na cwiercfinal. No dobra, odpadniecie ze Szwajcaria przelkne. Brak wyjscia z grupy bylby niewybaczalny. To granica miedzy pilkarskim minimum a pilkarskim zasciankiem.

Z kolei Wlosi przystepuja do turnieju, troche jak 4 lata temu, jako "jakas tam druzynka". Swietni pomocnicy odpadli i w reprezentacji poza bardzo dobra defensywa i solidna, co najwyzej, pomoca niewiele zostalo. A na rozkladzie w 1 meczu juz...Belgia. Conte potrafil w Juve zlapac za fraki i stworzyc druzyne rzemieslnikow. Moze teraz mu sie to uda?

Faworytem oczywiscie gospodarze i standardowo: Niemcy, Hiszpania, moze Belgia. Osobiscie ciekaw jestem postawy Chorwatow.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

W tym roku szczególnie mocno trzymać będę kciuki za Włochy i Belgię. Bardzo przychylnym okiem patrzę też na Szwajcarię, Walię, Irlandię Północną, Czechy, Irlandię, Austrię i oczywiście Islandię. Z trzech drużyn, które wydają się faworytami (ESP, FRA, GER) i z których pewnie dwie wypełnią finał, zdecydowanie najbliżej mi do Niemców. Pozdro 1000.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Kujon »

Ja również trzymam kciuki za Belgów, jaką oni mają moc w pomocy i ataku :oops: i Francuzów bo mają genialnego Payeta, Pogdbę i Griezmana :) w ostatnim meczu piękne bramki i asysty :)

Za to kadra Włoch słaba jak nigdy, jest tylko Eder (który nie będzie grał )więc mało mnie będą interesować
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Euro 2016

Post autor: Odet »

Generalnie piłka na poziomie reprezentacyjnym mało mnie interesuje (wolę piłkę klubową), ale Euro to jednak nie żenujące MŚ i jako taki poziom będzie.

Liczę na kilka dobrych meczy.
Faworytem wg mnie wydaje się Francja (choć straty w obronie ma olbrzymie).
Kciuki trzymam jak zawsze za Włochów i mimo medialnej histerii za Polaków.

Źle życzę tylko Ukrainie :)

Pozdr.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Euro 2016

Post autor: Klinsi64 »

Mnie odwrotnie,zawsze bardziej pociągały Mundiale i Euro,bo nie ma na nich meczów o nic,nawet gdy ekipa jest już pewna że z grupy nie wyjdzie,zawodnicy się starają,bo każdy chce się pokazać światu i agentom.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Euro 2016

Post autor: Nen »

Włosi im słabsi, tym groźniejsi, ale, mnie, jako sympatyka Squadra Azzurra tym razem bardzo martwią 3 sprawy:

-3-5-2
-Giacherini
-Immobile

Jak Conte zafunduje takie kombo na mecz z Belgią to może być sucho.
Pieniądze dzisiaj postawiłbym na Francję lub Niemcy. Belgia mimo najdroższej paki na turnieju może zagubić się w indywidualnościach, tak jak dwa lata temu w Brazylii.

Polska awans z grupy może odbierać jako sukces, wczorajsza porażka z Holandią B ostudziła myślę nieco zapędy kibiców
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Imrahil »

Na polaczków nie ma co liczyć, standardowe dmuchanie balonika, robienie nadziei i podnieta, że mamy jakiś super mocny skład. Zawsze tak jest, i zawsze się tak samo kończy. Uznam za wielki sukces jeśli wyjdą z grupy.

Z pewnością będę kibicować tym teoretycznie najsłabszym zespołom, czyli Polsce :cool: później to dla mnie bez większego znaczenia, turniej mogą wygrać nawet piłkarze z Rumuni. Byle nie Belgowie, na wymioty mnie bierze gdy ich widzę.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Euro 2016

Post autor: Czarson »

Imrahil Hitokiri pisze:Na polaczków nie ma co liczyć, standardowe dmuchanie balonika, robienie nadziei i podnieta, że mamy jakiś super mocny skład. Zawsze tak jest, i zawsze się tak samo kończy. Uznam za wielki sukces jeśli wyjdą z grupy.

Z pewnością będę kibicować tym teoretycznie najsłabszym zespołom, czyli Polsce :cool: później to dla mnie bez większego znaczenia, turniej mogą wygrać nawet piłkarze z Rumuni. Byle nie Belgowie, na wymioty mnie bierze gdy ich widzę.

Zgrywasz cwaniaka a pewnie już wywiesiłeś flagę z tyskiego albo warki na balkonie.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Imrahil »

Czarson pisze: Zgrywasz cwaniaka a pewnie już wywiesiłeś flagę z tyskiego albo warki na balkonie.
Czaruś, nie mam flagi z Tyskiego czy Warki bo ja alkoholu nie piję, i nie utożsamiam się z takimi marakami. Moja flaga natomiast jest typowo masztowa: 4 metry długości, 90 cm. szerokości :]
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Euro 2016

Post autor: Odet »

Nen pisze: -3-5-2
-Giacherini
-Immobile

Conte sam się na to skazał. Tzn woli grać tym co dobrze zna, tymi których zna i tymi którzy ze sobą są zgrani.
Świetna obrona z Juve BBBC jest tu podstawą.

Ja liczyłem że odważy się na klasyczne 4-3-3 z ofensywną trójką Insigne-Zaza-Candreva, (w pomocy Markiz, Veratti, Motta), ALE po tym jak odpadli kluczowi Markiz i Veratti stało się pewne że nie zaryzykuje.

B.chciałem żeby zabrał ze sobą Tottiego, to tylko turniej i mało meczy, a rzymski Geniusz (kt ja nie lubię) mógłby okazać się kluczowy :)

Pozdr.
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: Borowa »

Nen pisze:Polska awans z grupy może odbierać jako sukces, wczorajsza porażka z Holandią B ostudziła myślę nieco zapędy kibiców
Myślę, że ten mecz niczego nie przekreśla. Większość zawodników się oszczędzała mając w pamięci Wszołka i Rybusa. Widać było że Holendrzy są znacznie bardziej wypoczęci, z resztą... oni grają jeszcze jeden mecz i mają wakacje ;)
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Euro 2016

Post autor: Lopez »

Ja postawiłem na wygraną Belgów.Jestem ciekaw występu Anglików,widać u nich zmiane warty,zobaczymy co z tego będzie.

Jeśli chodzi o Polską Reprezentacje,przypominam,że przed każdym wielkim turniejem mieliśmy najlepszą drużynę od lat,a jak się później kończyło wszyscy pamiętamy.Nie przekonuje mnie mówienie,że mamy zawodników światowego czy europejskiego formatu,bo najważniejsza jest drużyna,nie indywidualności .Do euro podchodze z umiarkowanym optymizmem.Jak zwykle wszyscy pompują balonik,dziennikarze,żeby sprzedać więcej gazet czy pakietów tv,a reszta ślepo im wierzy.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: ZnawcaCalcio »

Przed powołaniami wydawało mi się że Francja będzie zdecydowanym faworytem, ale najpierw przez kontuzje wypadło paru obrońców, a potem Deschamps trochę niespodziewanie nie wziął Ben Arfy, Gameiro i Lacazette. Ciężko ocenić kto wygra ME, ale nie zdziwię się jak będziemy świadkami niespodzianki na miarę tej z Euro 2004
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Ja obstawiam niespodziankę ze strony Polaków, może nawet jakiś półfinał - nie ma co się czarować jak nie na tej imprezie to nigdy. Chociaż życzę im sukcesu to jakoś nie czuję specjalnej sympatii do zawodników obecnej drużyny narodowej, sam nie wiem czemu. Tak samo jakoś mam wyjątkowo małe parcie na ten turniej - chyba jeszcze nigdy wielka impreza piłkarska nie była mi tak obojętna, o wiele bardziej czekam na igrzyska w Rio.

Jakbym miał stawiać pieniądze to postawiłbym na Francję, wydaje się, że gospodarze są w stanie wygrać. Poza tym Anglia prezentuje się mocarnie no i pomimo przeciętnej formy nie należy skreślać Niemców, którzy są turniejowym teamem.

Co do Włochów to nie wróże im niczego więcej niż wyjścia z grupa.

Poza Polską 3mam kciuki za Islandię i nie obraziłbym gdyby zaszaleli na tym turnieju jak kiedyś Grecy.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Euro 2016

Post autor: Odet »

Jeszcze się nie zaczęło to Euro a już nim rzygam.

W radio, tv, necie histeria. Zaraz wrzucą filmy: "Arek Milik sika"

I jeszcze ten lewacki debil Hollande głosi jacy to niebezpieczni są polscy kibice, jak trzeba ich pilnować.
Pieprzy to facet, za którego (nie)rządów od miesięcy po ulicach chodzi regularne wojsko, śmieciarze strajkują, elektrownie atomowe są okupowane przez załogi, a normali ludzie biją policję, a Media apelują "nie bijmy policjantów, to dobrzy, mający rodziny ludzie"

Histeria. Tak to jest jak się Euro robi w Afryce.

Pozdr.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Euro 2016

Post autor: maniekfci »

Odet pisze:Jeszcze się nie zaczęło to Euro a już nim rzygam.

W radio, tv, necie histeria. Zaraz wrzucą filmy: "Arek Milik sika"

I jeszcze ten lewacki debil Hollande głosi jacy to niebezpieczni są polscy kibice, jak trzeba ich pilnować.
Pieprzy to facet, za którego (nie)rządów od miesięcy po ulicach chodzi regularne wojsko, śmieciarze strajkują, elektrownie atomowe są okupowane przez załogi, a normali ludzie biją policję, a Media apelują "nie bijmy policjantów, to dobrzy, mający rodziny ludzie"

Histeria. Tak to jest jak się Euro robi w Afryce.

Pozdr.

Kolego, może odrobinę wyrozumiałości? Efekty liberalnej polityki w jednym z najpotężniejszych krajów nie tylko Europy chwilowo wymknęły się spod kontroli. Dziś zaczyna się u nich EURO i mają czołgami wyjechać? Pewnie jako PiSowiec chciałbyś takiego obrotu spraw? Z tym rasistowskim tekstem o Afryce tylko pokazałeś, ile lat do tyłu jesteśmy jako naród.

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Euro 2016

Post autor: Odet »

Widzę, że nie widzisz obłudy w słowach Hollanda.
maniekfci pisze: Pewnie jako PiSowiec chciałbyś takiego obrotu spraw?
Pozdr.
teraz obraziłeś mnie śmiertelnie...
maniekfci pisze:Z tym rasistowskim tekstem o Afryce tylko pokazałeś,
ojej, fobia... a jak Ci powiem, że sam jestem Murzynem, to wtedy wychodzi że Ty jesteś rasistą??

Pozdr.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Euro 2016

Post autor: maniekfci »

Odet pisze:Widzę, że nie widzisz obłudy w słowach Hollanda.
maniekfci pisze: Pewnie jako PiSowiec chciałbyś takiego obrotu spraw?
Pozdr.
teraz obraziłeś mnie śmiertelnie...
maniekfci pisze:Z tym rasistowskim tekstem o Afryce tylko pokazałeś,
ojej, fobia... a jak Ci powiem, że sam jestem Murzynem, to wtedy wychodzi że Ty jesteś rasistą??

Pozdr.

Wybacz, nie do końca jestem w stanie zrozumieć tok myślenia rodem z ONR-u.
W każdym razie nie udało Ci się obrócić kota ogonem i ze mnie zrobić zacofanego pachoła, więc wszystko pozostaje w pierwotnym porządku :)

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Euro 2016

Post autor: Odet »

maniekfci pisze:
Odet pisze:Widzę, że nie widzisz obłudy w słowach Hollanda.
maniekfci pisze: Pewnie jako PiSowiec chciałbyś takiego obrotu spraw?
Pozdr.
teraz obraziłeś mnie śmiertelnie...
maniekfci pisze:Z tym rasistowskim tekstem o Afryce tylko pokazałeś,
ojej, fobia... a jak Ci powiem, że sam jestem Murzynem, to wtedy wychodzi że Ty jesteś rasistą??

Pozdr.

Wybacz, nie do końca jestem w stanie zrozumieć tok myślenia rodem z ONR-u.
W każdym razie nie udało Ci się obrócić kota ogonem i ze mnie zrobić zacofanego pachoła, więc wszystko pozostaje w pierwotnym porządku :)

Pozdr.
Cięta, inteligentna riposta, mimo że nieprawdziwa :)
Dzięki.
Pozdr.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Euro 2016

Post autor: Yascarr »

Podpisuję się. Media potrafią obrzydzić ten piękny turniej dla nas jak nikt inny. Do tego dochodzi to typowe pompowanie balonika, tak jak chociażby przed meczem z Litwą, gdzie całe studio, Borek i Hajto głosili już, że będziemy liczyć kolejne bramki bite przez naszych. Według mnie to się nie może udać, ten naród dostaje głupawki przed każdą dużą imprezą do której udaje się awansować.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Euro 2016

Post autor: Lopez »

Zawsze będzie pompowany balonik po wygranych eliminacjach.Jednak te sparingi troszku ostudziły głowy co niektórych.Poczekajmy do niedzieli i zobaczymy na co naprawdę stać tą reprezentacje.
Policano
Posty: 6
Rejestracja: 7 lut 2013, 22:18

Re: Euro 2016

Post autor: Policano »

Lopez87 pisze:Zawsze będzie pompowany balonik po wygranych eliminacjach.Jednak te sparingi troszku ostudziły głowy co niektórych.Poczekajmy do niedzieli i zobaczymy na co naprawdę stać tą reprezentacje.
na skromne 1-0 z Irlandią Płn. jak najbardziej :D
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Nie widziałem meczu otwarcia, bo miałem, co tu dużo mówić, o wiele ciekawsze rzeczy do roboty, obejrzałem jednak 12-minutowy skrót i na jego podstawie zaryzykowałbym tezę, że był to całkiem zajebisty mecz. Ogólnie bardzo podoba mi się idea Mistrzostw Europy w kraju ogarniętym chaosem, z hałdami śmieci na ulicach, strajkami, oczekiwaniem na zamach. Ten całkiem piękny kraj o nazwie Francja to przezwycięży, ale takie fajne smaczki nadają wyrazistości, ostrości, niepodrabialnej atmosfery sportowej imprezie i uważam, że już zawsze Euro powinno odbywać się w krajach pogrążonych w kryzysie, a nie jakiś mdłych popierdółkach gdzie nic się nie dzieje. Bardzo, ale to bardzo chciałbym tam teraz być i jeździć od stadionu do stadionu, ale prawdę mówiąc jeszcze bardziej chcę siedzieć w domu na dupie, czytać książki, słuchać muzyki i pić piwo, więc wybacz Francjo, ale nie tym razem.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Euro 2016

Post autor: sempre_fci »

Czarodziej Czasu pisze:Witam Panowie,

tak jak przewidywałem, Rumuni zgwałceni.
Szkoda, ze przez sedziego.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Euro 2016

Post autor: maniekfci »

Coś pięknego :) jebnęliśmy tych drwali, technicznych impotentów na dobry początek.

Czekam na kolejne punkty z nadzieją na jak najdłuższą przygodę NASZYCH ORŁÓW we Francji.

Pozdr.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Słaby mecz ze słabym rywalem pozdrawiam
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Wszystko zgodnie z planem. Czekam na 1/8.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Szybka analiza składu reprezentacji Irlandii Północnej.
Bramkarz: Michael McGovern, 31 lat, gra w Hamilton Academical FC, szkocka ekstraklasa, 10 miejsce w tabeli (na 12 drużyn)
Lewy obrońca: Gareth McAuley, 36 lat, gra w West Bromwich Albion, 14 miejsce w tabeli (na 20 drużyn)
Środkowy obrońca: Jonny Evans, 28 lat, gra w West Bromwich Albion, 14 miejsce w tabeli (na 20 drużyn)
Środkowy obrońca: Craig Cathcart, 27 lat, gra w FC Watford, 13 miejsce w tabeli (na 20 drużyn)
Prawy obrońca: Conor McLaughlin, 24 lata, Fleetwood Town, 3 liga angielska, 19 miejsce w tabeli (na 24 drużyn)
Lewy pomocnik: Shane Ferguson, 24 lata, FC Millwall, 3 liga angielska, 4 miejsce w tabeli (na 24 drużyn)
Środkowy pomocnik: Chris Baird, 32 lata, Derby County, 2 liga angielska, 5 miejsce w tabeli (na 24 drużyn)
Środkowy pomocnik: Steven Davis, 31 lat, FC Southampton, 6 miejsce w tabeli
Środkowy pomocnik: Oliver Norwood, 25 lat, FC Reading, 2 liga angielska, 17 miejsce w tabeli (na 24 drużyn)
Prawy pomocnik: Paddy McNair, 21 lat, Manchester United
Napastnik: Kyle Lafferty, 28 lat, Norwich City, 19 miejsce w tabeli

Nie popadajmy w hura optymizm bo wygraliśmy z ogórkami tylko 1:0.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Euro 2016

Post autor: Alfa »

Piter9702 pisze:Szybka analiza składu reprezentacji Irlandii Północnej.
Bramkarz: Michael McGovern, 31 lat, gra w Hamilton Academical FC, szkocka ekstraklasa, 10 miejsce w tabeli (na 12 drużyn)
Lewy obrońca: Gareth McAuley, 36 lat, gra w West Bromwich Albion, 14 miejsce w tabeli (na 20 drużyn)
Środkowy obrońca: Jonny Evans, 28 lat, gra w West Bromwich Albion, 14 miejsce w tabeli (na 20 drużyn)
Środkowy obrońca: Craig Cathcart, 27 lat, gra w FC Watford, 13 miejsce w tabeli (na 20 drużyn)
Prawy obrońca: Conor McLaughlin, 24 lata, Fleetwood Town, 3 liga angielska, 19 miejsce w tabeli (na 24 drużyn)
Lewy pomocnik: Shane Ferguson, 24 lata, FC Millwall, 3 liga angielska, 4 miejsce w tabeli (na 24 drużyn)
Środkowy pomocnik: Chris Baird, 32 lata, Derby County, 2 liga angielska, 5 miejsce w tabeli (na 24 drużyn)
Środkowy pomocnik: Steven Davis, 31 lat, FC Southampton, 6 miejsce w tabeli
Środkowy pomocnik: Oliver Norwood, 25 lat, FC Reading, 2 liga angielska, 17 miejsce w tabeli (na 24 drużyn)
Prawy pomocnik: Paddy McNair, 21 lat, Manchester United
Napastnik: Kyle Lafferty, 28 lat, Norwich City, 19 miejsce w tabeli

Nie popadajmy w hura optymizm bo wygraliśmy z ogórkami tylko 1:0.
racja ale z takimi ogorkami ktorzy graja silowo, defensywnie i na afere ciezko sie gra szczegolnie jesli nie mamy zajebistego rozgrywajacego ani mega kreatywnych graczy, niemcy powinni pocisnac, ukraina ma dobre skrzydla ale tez taka o 10 i napastnika, wiec moga sie rowniez meczyc i oby wymeczyli remis
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Zieliński to kreatywny zawodnik mógł grać za napastnikami w zamian za mączyńskiego, więc nie tłumacz naszej reprezentacji brakiem kreatywnego zawodnika.
ODPOWIEDZ