Mistrzostwa Europy U21.

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Piter »

Witam, zaczynają się ME u21 i to jest dobry temat, aby chwalić się swoimi przemyśleniami i typami (tylko dla osób oglądających mecze).
Jutro swoje mecze rozegrają reprezentacje z grupy A.
Polska - Słowacja
Anglia - Szwecja.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Skepta »

Nikogo nie obchodzi ten podrzędny turniej niestety


mam nadzieje ze wlochy wygrają, poniewaz Inter jest z wloch pozdro
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Raffal »

Będe na meczu Włochy-Niemcy.

W sumie to Włosi śpią w ogólnodostępnym hotelu w Krakowie wiec mozna by nowy autograf na koszulkę załapać ;)
adilbn
Posty: 136
Rejestracja: 31 sty 2012, 18:20

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: adilbn »

Też jadę na mecz Włochy - Niemcy. Jaram się tym turniejem bo są na prawdę ciekawi zawodnicy do obejrzenia. Moim zdaniem jest dwóch głównych faworytów - Włosi i Hiszpania. Na pewno będą też mocni Portugalczycy, Niemcy i Anglicy.

Polska - Słowacja 1
Anglia - Szwecja 1
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Claudio »

Włochy, Hiszpania i Portugalia.
Kadrowo wyglądają najciekawiej, ale w piłce młodzieżowej gwiazdeczki nie wygrywają pucharów.

Ja mam bilety do Tychów na Włochy-Czechy.
Zobaczę na żywo jak prezentuje się Gagliardini, Berardi, Bernardeschi, DOnnaruma, Pellegrini, Conti, Benassi czy Schick.
W Italii widzę zwycięzcę turnieju i mam nadzieję, że nie dadzą dupy. Bo Polacy bez Milika i Zielińskiego stracili zbyt wiele. Ciężko będą mieli by nawet z grupy wyjść. Dziś muszą wygrać.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: ZnawcaCalcio »

Ja się zastanawiam jacy piłkarze z kadry u21 mają najbliżej do dorosłej reprezentacji.
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Claudio »

Jeśli chodzi o Polaków to na pewno Linetty, Kapustka i Stępiński. Dorzuciłbym do tego Bednarka który jest sporym talentem.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: ZnawcaCalcio »

Wiadomo, Linetty to już raczej pierwsza 11
Zastanawia mnie sytuacja takich piłkarzy jak Jach, Murawski czy Jaroszyński. Jach ponoć miał ofertę z Betisu, poza tym słyszałem, że dobrze wyprowadza piłkę, więc to jest wielki plus, a Jaroszyńskiego chcą kluby z Belgii oraz Holandii.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Lopez »

Claudio pisze:Jeśli chodzi o Polaków to na pewno Linetty, Kapustka i Stępiński. Dorzuciłbym do tego Bednarka który jest sporym talentem.
Zgadzam się,ale dorzuciłbym jeszcze Kownackiego.Duże szanse jeśli nie spuści w przyszłym sezonie z tonu ma Bielik.
Personalnie ta kadra wygląda obiecująco.Mówiąc po eSBecku Fascynuje mnie kadra trenera Marcina Wybitnego Dorny :P
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Raffal »

Novto slowact nam pokazali jak wyglada organizacja gry... przepasc
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Adriano_forever »

Claudio pisze:Jeśli chodzi o Polaków to na pewno Linetty, Kapustka i Stępiński. Dorzuciłbym do tego Bednarka który jest sporym talentem.
Stępiński? Ten człowiek niczym się nie wyróżnia i nic ciekawego nie potrafi. Oglądałem wczoraj mecz z trybun i ani szybkości, ani zwrotny, ani dryblingu. Wygrał on wczoraj jakiś pojedynek jeden na jeden? Taki ociężały się wydawał. Niezgoda zagrał z 10 minut i dużo lepiej wyglądał. Stępińskiemu transfer do Nantes w niczym nie pomógł. Jak tam zostanie to przepadnie. Kapustka? Chyba najgorszy na boisku wczoraj ;) Niestety, jak nie grasz w klubie to w repce też kokosów nie będzie. Tak jest już od dawna.
ddamiann17
Posty: 68
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:35

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: ddamiann17 »

No, niestety wczorajszy mecz w naszym wykonaniu był po prostu słaby. Wszyscy chyba liczyli na Kapustkę, który totalnie zawiódł. A brak Milika i Zielińskiego jest po prostu nie do zastąpienia.
Włosi - naprawdę mocno wyglądają na papierze - a jak będzie rzeczywiście, to już boisko zweryfikuje.
Ja liczę na Hiszpanię, Portugalię lub Włochy - mają zawodników, który już teraz są na światowym poziomie.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Skepta »

@adriano_forever
Dokladnie, Stępiński to typowy przykład napastnika bezbarwnego, pokroju Śpiączki z Górnika Łęczna czy innych (bo w ekstraklapie wielu takich bezbarwnych). Doslownie nie ma on jakiejs najmocniejszej strony, ani wyczucia, ani umiejentosc przewidywania, ani sie zastawic nie umie i odegrać, ani to kiwnięcia nie ma, ani uderzenia. Gosc jedzie ciągle na fejmie z widzewa gdzie wzieli go do seniorów jak byl gowniarzem jak Donnarume w Milanie i sie tak ciagnie za nim to do dziś, co widać, bo skoro taki klub jak Nantes go kupiło to wiecie .Czasami jak go ktoś nastrzeli czy pilka sie od niego odbije w polu karnym i wleci do bramki no to wtedy strzeli.
No i nie bardzo rozumiem czemu Zielińskiego i Milika nie ma w tej reprezentacji, co to jakaś ujma dla tych gwiazd czy o co chodzi? jakoś te Donnarummy, Bernadeskie potrafiły pojechać na ten niszowy turniej, a są to gorętsze nazwiska w europie niz nasz duet z Napoli
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: IlCapitano »

Pango1987 pisze:No i nie bardzo rozumiem czemu Zielińskiego i Milika nie ma w tej reprezentacji, co to jakaś ujma dla tych gwiazd czy o co chodzi? jakoś te Donnarummy, Bernadeskie potrafiły pojechać na ten niszowy turniej, a są to gorętsze nazwiska w europie niz nasz duet z Napoli
Przecież to Napoli ich nie puściło, a nie że im się nie chciało jechać. Decyzja Sarriego, mówi się trudno, ale Milikowi na bank przyda się odpoczynek po tak ciężkiej rehabilitacji.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Skepta »

IlCapitano pisze:
Pango1987 pisze:No i nie bardzo rozumiem czemu Zielińskiego i Milika nie ma w tej reprezentacji, co to jakaś ujma dla tych gwiazd czy o co chodzi? jakoś te Donnarummy, Bernadeskie potrafiły pojechać na ten niszowy turniej, a są to gorętsze nazwiska w europie niz nasz duet z Napoli
Przecież to Napoli ich nie puściło, a nie że im się nie chciało jechać. Decyzja Sarriego, mówi się trudno, ale Milikowi na bank przyda się odpoczynek po tak ciężkiej rehabilitacji.
Whaat, nie pojmuje tej decyzji :oops: zwłaszcza że jest po sezonie. Milik jak Milik bo faktycznie po kontuzji, ale że Zielka nie puścił?
Ostatnio zmieniony 17 cze 2017, 13:22 przez Skepta, łącznie zmieniany 1 raz.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: ZnawcaCalcio »

Pewnie jak jednego nie puścili, to już drugiego nie chcieli, a Łasicki i tak tam nie grał więc im nie zależało.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Skepta »

aha i beka z Bielika, mimo że pewnie ma racje, ale powinien wiedzieć, że nigdy takich rzeczy nie powinno się mówić w mediach i to w trakcie turnieju, gdzie jeszcze teoretycznie mają szanse! ta wypowiedz brzmi jakby już było turnieju, a czeka ich jeszcze 2 mecze i moga awansować, no ale z takim podejściem... Chłystkowi sodówa jebła mocno do bani jak widać, mimo że jest nikim w piłce na obecny moment. Jedyne co można o nim powiedzieć to to, że NALEŻY do Arsenalu, a nie GRA w Arsenalu, bo graniem to ciężko nazwać. Powinien zamknąć morde i zasuwać a nie się mądrzyć po wywiadach wielka gwiazda z rezerw Arsenalu.

/
tak przy okazji - Skrinar świetny słowacki ŚO. Zamiast uganiać sie za jakimś leszczami z południa ameryki, to powinni jego sprowadzić.
ddamiann17
Posty: 68
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:35

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: ddamiann17 »

Akurat jeżeli chodzi o Napoli, to nie jestem pewien czym się kierowali - może tym, żeby Zielu i Milik nie doznali kontuzji na tym turnieju ? Bo jednak będą mieli kwalifikacje do LM, a to jest dla nich priorytet. Tak czy siak, dla nas to jest ogromne osłabienie, bo to, co w ostatnim meczu naszej reprezentacji wyprawiał Zielu, to po prostu czysta magia ;)
ddamiann17
Posty: 68
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:35

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: ddamiann17 »

Pango1987 pisze:aha i beka z Bielika, mimo że pewnie ma racje, ale powinien wiedzieć, że nigdy takich rzeczy nie powinno się mówić w mediach i to w trakcie turnieju, gdzie jeszcze teoretycznie mają szanse! ta wypowiedz brzmi jakby już było turnieju, a czeka ich jeszcze 2 mecze i moga awansować, no ale z takim podejściem... Chłystkowi sodówa jebła mocno do bani jak widać, mimo że jest nikim w piłce na obecny moment. Jedyne co można o nim powiedzieć to to, że NALEŻY do Arsenalu, a nie GRA w Arsenalu, bo graniem to ciężko nazwać. Powinien zamknąć morde i zasuwać a nie się mądrzyć po wywiadach wielka gwiazda z rezerw Arsenalu.

/
tak przy okazji - Skrinar świetny słowacki ŚO. Zamiast uganiać sie za jakimś leszczami z południa ameryki, to powinni jego sprowadzić.

Racja - Bielik pokazuje tylko, że pomimo młodego wieku, już jest idiotą - bo inaczej tego nazwać nie można. Żeby na forum, po pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy zwalać winę na trenera - to jest jakieś nieporozumienie.

Oglądałem wczorajszy meczy i byłem pod wrażeniem Skriniara - kwestia tylko jest taka, czy u nas dostawałby szanse (wiadomo jak to u nas z młodzikami).. Bo coś czuję, że za kilka lat będzie z niego świetny ŚO.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Saff »

ddamiann17 pisze:Akurat jeżeli chodzi o Napoli, to nie jestem pewien czym się kierowali - może tym, żeby Zielu i Milik nie doznali kontuzji na tym turnieju ? Bo jednak będą mieli kwalifikacje do LM, a to jest dla nich priorytet. Tak czy siak, dla nas to jest ogromne osłabienie, bo to, co w ostatnim meczu naszej reprezentacji wyprawiał Zielu, to po prostu czysta magia ;)
Z pierwszego z brzegu wyniku Google:

Kod: Zaznacz cały

Zieliński jest pod grą cały sezon, więc będzie wyczerpany. Milik natomiast wraca do gry po potwornej kontuzji; chciałbym, żeby w kolejnym sezonie był gotowy do gry na 101 procent - stwierdził Sarri.
Co do naszych "orłów" - mam wrażenie, że wokół tej młodzieżówki, w związku z wynikami seniorskiej reprezentacji, zrobił się zbyt duży szum, spore zainteresowanie ze strony mediów i kibiców, to i im sodówka uderzyła do głowy, i uważają się za Bóg wie jakie gwiazdy.
ddamiann17
Posty: 68
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:35

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: ddamiann17 »

Z pierwszego z brzegu wyniku Google:

Kod: Zaznacz cały

Zieliński jest pod grą cały sezon, więc będzie wyczerpany. Milik natomiast wraca do gry po potwornej kontuzji; chciałbym, żeby w kolejnym sezonie był gotowy do gry na 101 procent - stwierdził Sarri.
Nie jest to dla mnie wystarczające wytłumaczenie - a co powiedzieć o Berardim, Gaggliardinim czy innych zawodnikach repr. Włoch ? Zielu nie grał całego sezonu w pierwszym składzie, a połowa zawodników z Włoch tak. Jeżeli chodzi o Milika, to jak najbardziej to rozumiem. Ale nie kupuję tłumaczenia o Zielińskim, że jest przemęczony - bardziej mi się wydaje, że obawiają się o kontuzję przed kwal. do LM.


Co do naszych "orłów" - mam wrażenie, że wokół tej młodzieżówki, w związku z wynikami seniorskiej reprezentacji, zrobił się zbyt duży szum, spore zainteresowanie ze strony mediów i kibiców, to i im sodówka uderzyła do głowy, i uważają się za Bóg wie jakie gwiazdy.[/quote]


Też racja - szczególnie, że Mistrzostwa są rozgrywane u nas. Jak zawsze, został bardzo mocno nadmuchany balonik i wzrosły oczekiwania. Szkoda, bo tacy młodzi zawodnicy nie powinni być pod aż taką presją.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Saff »

ddamiann17 pisze: Nie jest to dla mnie wystarczające wytłumaczenie - a co powiedzieć o Berardim, Gaggliardinim czy innych zawodnikach repr. Włoch ? Zielu nie grał całego sezonu w pierwszym składzie, a połowa zawodników z Włoch tak. Jeżeli chodzi o Milika, to jak najbardziej to rozumiem. Ale nie kupuję tłumaczenia o Zielińskim, że jest przemęczony - bardziej mi się wydaje, że obawiają się o kontuzję przed kwal. do LM.
No ale to już jest problem zespołów, które puściły tych graczy. Kluby miały prawo odmówić zgody na wyjazd, turniej też nie należy do wielce prestiżowych, więc też nie rozumiem skąd tyle szumu wokół braku Zielińskiego i Milika. Skupmy się na seniorach, a na takich imprezach niech zdobywają doświadczenie ci piłkarze, którzy aspirują do tego, żeby dołączyć do reprezentacji Polski.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: IlCapitano »

Akurat jeśli chodzi o nas to bardzo dobrze, że Gagliardini pojechał na to Euro. Zaczynamy sezon później niż Napoli więc zdąży odpocząć, a doświadczenie nabyte na takim turnieju na pewno zaprocentuje i będzie to korzyść zarówno dla niego jak i dla Interu.
ddamiann17
Posty: 68
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:35

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: ddamiann17 »

IlCapitano pisze:Akurat jeśli chodzi o nas to bardzo dobrze, że Gagliardini pojechał na to Euro. Zaczynamy sezon później niż Napoli więc zdąży odpocząć, a doświadczenie nabyte na takim turnieju na pewno zaprocentuje i będzie to korzyść zarówno dla niego jak i dla Interu.
Ale ja absolutnie nie mówię, że to źle - to były tylko przykłady :)
Też uważam, że dla Gagliardiniego to akurat będzie bardzo ważna impreza, w której może się pokazać i nabrać dużo doświadczenia.
ddamiann17
Posty: 68
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:35

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: ddamiann17 »

Saff pisze:
ddamiann17 pisze: Nie jest to dla mnie wystarczające wytłumaczenie - a co powiedzieć o Berardim, Gaggliardinim czy innych zawodnikach repr. Włoch ? Zielu nie grał całego sezonu w pierwszym składzie, a połowa zawodników z Włoch tak. Jeżeli chodzi o Milika, to jak najbardziej to rozumiem. Ale nie kupuję tłumaczenia o Zielińskim, że jest przemęczony - bardziej mi się wydaje, że obawiają się o kontuzję przed kwal. do LM.
No ale to już jest problem zespołów, które puściły tych graczy. Kluby miały prawo odmówić zgody na wyjazd, turniej też nie należy do wielce prestiżowych, więc też nie rozumiem skąd tyle szumu wokół braku Zielińskiego i Milika. Skupmy się na seniorach, a na takich imprezach niech zdobywają doświadczenie ci piłkarze, którzy aspirują do tego, żeby dołączyć do reprezentacji Polski.

Myślę, że właśnie tym był spowodowany szum wokół nich - że jednak grają już w kadrze głównej i mogliby bardzo pomóc w młodzieżówce :)
Szczególnie, że Mistrzostwa odbywają się PL - co jest dodatkowym bodźcem, powodującym tak wielkie oczekiwania.
Jeżeli chodzi o sam klub, to jak najbardziej rozumiem decyzję Napoli - nie jest to na tyle prestiżowy turniej, żeby ryzykować kontuzją.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Saff »

No ale nie oszukujmy się - w piłce na szczeblu reprezentacyjnym liczą się wyniki seniorów. To u nas przez lata była mentalność i podejście takie, że pucowaliśmy się tym, że nasi juniorzy wygrali tu, tam doszli do finału etc, a kadra A leżała i kwiczała w tym czasie.
Zieliński i Milik mają już ugruntowaną pozycję w pierwszej reprezentacji, to na cholerę mieli jechać na te MŚ? Po to żebyśmy wygrali, a co nam to zwycięstwo daje? Niech odpoczywają, regenerują się i przygotowują do kolejnego sezonu, jednocześnie dając możliwość wykazania się swoim potencjalnym następcom.
Victoris
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2017, 20:00

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Victoris »

No to zaczęliśmy turniej w fatalnym stylu. Jutro szykują się baty od Szwecji... Jak można po strzelonym golu grać przez następne 90 minut tak pasywnie!? Dramat...
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Skepta »

Nie rozumiem kompletnie nakladania presji przez media na tych szczeniakow z U-21 i te wszechobecne zainteresowanie. Kompletnie nie czaje, co nie zmienia faktu że przyssali ostro.

/
11stka włochów, oj jest petarda :)
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59DFD32C
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: Skepta »

Petagna włoski Stępiński jak boga kocham.

a Hajto po raz kolejny powtarza jacy to włosi prowokatorzy, jak oszukują, jacy to cwaniacy xD brakuje jeszcze gadki o catenaccio
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Europy U21.

Post autor: sampam »

Hajto to kolejny fenomen. Ni to wzor dla mlodziezy (jezyk, poziom wypowiedzi), ni to wzor czlowieka (przemyt, przejechanie babci), a jednak od lat cudownie odnajduje sie w roli komentatora. Nie wiem jak to mozliwe, ale juz wole Kowalczyka, a taki Zewlakow przy nim wydaje sie byc arbitrem elegancji.
A co do meczu to najlepiej chyba zapamietamy deszcz pieniedzy w kierunku Gigiego:) Widac, ze ma to gdzies:P
ODPOWIEDZ