Mistrzostwa Świata 2018

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ZnawcaCalcio »

Mimo, że Brazylia odpadła, to myślę, że zasłużyli na więcej. Pech, że trafili do silniejszej części drabinki i musieli grać z Belgią. Liczę na to, że w drugim półfinale zagra Chorwacja z Anglią.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Skepta »

ciezko w to uwierzyc, ze takie rzadziaki jak Anglia znajda sie w polfinale
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: sampam »

Nie chce sie pomylic, ale bodajze 2 bramki padly sensu stricto z gry Anglii, a reszta po rozegraniu stalego fragmentu gry. Jeden powie, ze jak sie grac w pilke nie potrafi to trzeba trenowac statyczny futbol :) Rownie dobrze jednak inni tak mogli grac i osiagnac podobna skutecznosc. Po zlosci dodam, ze Anglia do strefy medalowej doczlapala sie, grajac przecietnie z Tunezja i odpuszczajac (?) spotkanie z Belgia, aby dostac sie do latwiejszej drabinki trurniejowej. Przy czym tak po czasie mozna powiedziec, bo jednak gdyby James gral to pewnie Kolumbia wygralaby z Brytyjczykami i dzis angielska prasa wieszalaby psy na Hendersonach itd.
Generalnie jestem zadowolony po fazie pucharowej, bo jednak mecze grupowe staly na zroznicowanym poziomie. I tak najlepiej zapamietam mecz Hiszpania-Portugalia, w ktorym bylo wszystko, a nawet wiecej.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Imrahil »

Przykre, ale takie mecze jak Szwecja - Anglia, na takim etapie takiego turnieju nie powinno mieć miejsca. Już po 20min miałem ochotę wyłączyć ten miałki, bezsmakowy glut.. Urugwaj niestety nie podołał w ataku bez Cavaniego ( podoba mi się kultura tego gracza - widać że wychowany w Przenajświętszej Lidze ). Brazylia oczywiście out z urzędu, śmiesznie wyglądały ataki karakanów na rosłych i potężnych obrońców Belgii. To nie Tyczkowa Liga że każdy upadek jest gwizdany =] Z całej ich kadry tylko Marcelo i Miranda trzymali poziom, reszta to pajace które pomyliły nazwę eventu. No i na koniec Rosja - Chorwacja. Peryszit, gdy wróci do Italii, to powinien dostać od Lucka szybki ojcowski sprowadzający do parteru. Gość pół roku się oszczędzał w SerieA na mundial, momentami grał taki piach, że sam się uśmiechał na boisku truchtając w niewiadomym celu, a na mundialu gra jeszcze gorzej. Nie lepszy Brozović. Ogólnie liczę na nich, bo zwycięstwo takich podnacji jak Belgia czy Francja nie zdzierżę. Anglicy zwyczajnie nie mają składu na bycie 'mistrzem" ( niesamowicie łatwa drabinka ). Zostają Chorwaci i niech ich Modrić prowadzi ku glorii.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mora »

Po raz drugi na przestrzeni ostatnich 20 lat 4-milionowa Chorwacja awansowała do czwórki najlepszych zespołów świata. Nie wiadomo czy to kwestia piłkarskich genów czy po prostu odpowiedniego szkolenia, ale ich wyczyn robi wrażenie. Trzymam kciuki w walce o finał, choć ciężko będzie pokonać Anglików.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: sampam »

Tu nie ma zadnego przypadku. Balkany od lat uwazane sa za wylegarnie talentow i wzglednie sporo znacza w sportach zespolowych. Serbia na ostatnich igrzyskach zdobywala medale w koszykowce meskiej i zenskiej czy w pilce wodnej albo siatkowce. Chorwacja tez cos tam dziabnela w druzynowce. Trudno w to dzis uwierzyc, ale Puchar Europy kiedys zdobyla jugoslawianska druzyna. Pancev, Boban, Suker, Mijatovic, Savicevic, Prosinecki to gracze, ktorzy byli bardzo wysoko notowani i o maly wlos nie wygrywali prestizowych nagrod. Teraz wiadomo jaka pomoc maja Chorwaci i pytanie kto jeszcze ze zlotego pokolenia serbskiej pilki moze wyplynac poza SMSem.
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: TomHardy »

Marzy mi się FINAŁ Belgia - Chorwacja i wygrana Bałkańców. Chłopaki urosną w siłę i odpieprzą nam sezon życia w Interze.
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: emika »

Sorry Karol, ale nie mogę odpisać bo mam bana na wszystko od wojowników sprawiedliwości xD U mnie ok, a u Ciebie?
Gość

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Gość »

emika pisze:Sorry Karol, ale nie mogę odpisać bo mam bana na wszystko od wojowników sprawiedliwości xD U mnie ok, a u Ciebie?
szkoda, że tutaj bana nie dostałeś, bo takiego spamera w życiu nie widziałem! Jest tu moderator? Zbanujcie gościa , bo w każdym temacie te swoje płaczki odwala :/
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: emika »

Nie mów do mnie gościu, jestem kobietą. Proszę o bana dla tego użytkownika za określanie mnie facetem, czuje się obrażona.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Skepta »

Serio Thierry Henry to jakis trener w szabie Belgii? beka. Jeszcze jakis Girou ma czelnosc sapać do legendy

http://prntscr.com/k4emti
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adriano_forever »

Noo cóż, jednak Francja. Belgia totalnie zawiodła. Rudy dzisiaj nie był sobą, Lukaku totalnie niewidoczny, Dembele chyba najgorszy na boisku. Ogólnie Belgia nie była tą agresywną i fajnie grającą Belgią.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Dzyl »

Od początku MŚ marzyłem o finale Francja-Chorwacja i wszystko zapowiada, że tak też będzie.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Piekarz »

Szkoda. Teraz błagam o awans Chorwacji; finał Francja-Anglia ani mnie zaziębi, ani zagrzeje.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: fcinter.pl »

Tak czy owak będę kibicował drugiemu półfinaliście w walce o triumf, ale cos mi mowi ze mistrzem świata będzie Anglia
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: sampam »

Droga do finalu Chorwacji to bylby taki piekny przyklad futbolowego herozimu. Dramatyczne mecze, dogrywki, bramki, a na koniec Goliat do pokonania.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: IlCapitano »

Przed rozpoczęciem turnieju typowałem, że złoto wygra ktoś z dwójki Francja lub Niemcy. Zbyt dobrze rozumuję piłkę nożną aby nie trafić choć jednej z drużyn niestety. Także wiecie, obojętnie kto jutro awansuje(Chorwacja do boju!), mistrzem świata zostaną Francuzi.
Nie mogę patrzeć na Anglików, grają żenująco, gardzę nimi. Chorwaci po piorunującym początku osłabli, ale ślizgają się w karnych. Ciekawe co przyniesie dla nich jutro, bo ja to już nie wiem, istna masakra.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Jaszczu91 »

Chorwacja może sprawić, że seria z Interistą w finale mundialu będzie trwać nadal. Jednak myślę, że Angole wygrają to lepszą defensywą. Mecz może mieć podobny przebieg jak wczorajszy. Chorwaci mogą nie dać rady fizycznie po dwóch dogrywkach. Choć fajnie było by zobaczyć dwóch naszych w wielkim finale.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: sampam »

Dobrze, ze Anglicy odpadli, chociaz nic do nich nie mam, ale liczenie tylko na stale fragmenty gry to "troche" za malo na final mistrzostw swiata.

Czas kontynuowac ta ekscytujaca podroz i zobaczyc Chorwacje ze zlotem mundialu.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Saff »

Jaszczu91 pisze:Chorwacja może sprawić, że seria z Interistą w finale mundialu będzie trwać nadal
Od kiedy ona trwa w ogóle?
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Klinsi64 »

Wybitny mecz Marcycha Brozovica i wybitne 90 minut Perisica,znowu mamy swoich przedstawicieli w finale MŚ
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mora »

Saff pisze:
Jaszczu91 pisze:Chorwacja może sprawić, że seria z Interistą w finale mundialu będzie trwać nadal
Od kiedy ona trwa w ogóle?
Od 1982 roku.

Brawo Chorwacja!!
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Piter »

Postawiłem dokładny wynik 1:1, kurs 6.
Najlepsze jest to, że w sts jest pula 100 tysięcy złotych do podziału pomiędzy osobami, które trafią dokładny wynik jednego z czterech ostatnich meczów na MŚ. Dziś w nocy bądź jutro liczę na wizję meczów o medale. PDW
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: miniu86 »

Niesamowita passa Interu podtrzymana. 10-ty z rzędu ! finał MŚ z piłkarzem
1982:Bergomi,Oriali, Altobelli
1986:Rummenigge
1990:Brehme,Matthaus,Klinsmann
1994:Berti
1998:Ronaldo,Djorkaeff
2002:Ronaldo
2006:Materazzi
2010:Sneijder
2014:Palacio
2018:Brozo,Perisić
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: IlCapitano »

miniu86 pisze:Niesamowita passa Interu podtrzymana. 10-ty z rzędu ! finał MŚ z piłkarzem
1982:Bergomi,Oriali, Altobelli
1986:Rummenigge
1990:Brehme,Matthaus,Klinsmann
1994:Berti
1998:Ronaldo,Djorkaeff
2002:Ronaldo
2006:Materazzi
2010:Sneijder
2014:Palacio
2018:Brozo,Perisić
Mordeczko zapomniałeś o kilku nazwiskach niestety... :(

1982: Altobelli, Oriali, Bergomi, Muller,

1986: Rummenigge,

1990: Brehme, Klinsmann, Matthaeus,

1994: Berti, Pagliuca,

1998: Ronaldo, Djorkaeff,

2002: Ronaldo,

2006: Materazzi, Grosso,

2010: Sneijder,

2014: Palacio, Alvarez.

Tak było, amen.

PS. No ale ważne, że passa podtrzymana. Kapitalny turniej naszych Chorwatów, brawo dla nich!
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: sampam »

"Chorwatów są cztery miliony. Nie mają systemu szkolenia, który warto byłoby kopiować, piłkę zjada korupcja, w którą zamieszani są piłkarze reprezentacji z Modriciem na czele."
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: maverik »

Chyba po tym meczu nikt nie ma wątpliwości co do Brozovica. Gość wskoczył na bardzo wysoki poziom i to nie była chwilowa zwyżka formy. Zarówno w Interze jak i w reprezentacji gra swoje.
Perisić świetny mecz, a to jaki miał głód gry po zdobytym golu to aż miło było patrzeć. Zasłużony Motm, a mogło być nawet lepiej. Zmarnowana sytuacja Mandzukica w dogrywce, brak dostrzeżenia przez Kramarica czy uderzenie w słupek. Przypominał Samuela Eto'o tym bieganiem po całym boisku nie okazując wcale zmęczenia.
Trzymam kciuki żeby chłopaki wrócili ze złotem do Mediolanu.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Klinsi64 »

IlCapitano pisze: Mordeczko zapomniałeś o kilku nazwiskach niestety... :(

2006: Materazzi, Grosso,
Grosso na MŚ 2006 reprezentował Palermo ;) wcześniej napisałem o wybitnych 90 minutach Perisica,oczywiście chodziło mi o drugą połowę + dogrywkę,czyli 75 :)
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Skepta »

wielkiego brawa dla Chorwacji, niesamowite ale z Francją bedą podchodzić, jakby rozegrali 1 mecz wiecej, bo 3 dogrywki po 30 minut = 90 minut. Masakra. A bramka Mandzukicia...Stones to jakis dramat, takie granie na radar i zgubienie krycia to nawet w Dunajcu Nowy Sącz tak nie graja w obronie. Przereklamowana angielska merda, zresztą jak każdy tam prócz Kane.

ciekawe co czuje Kalynicze, ale to jest przegryw ja cie nie moge XDDDD
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mora »

Klinsi64 pisze:
IlCapitano pisze: Mordeczko zapomniałeś o kilku nazwiskach niestety... :(

2006: Materazzi, Grosso,
Grosso na MŚ 2006 reprezentował Palermo
Pojechał na mundial jako gracz Palermo, od 1 lipca reprezentował Inter.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
ODPOWIEDZ