Reprezentacja Włoch

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
Kowal
Posty: 374
Rejestracja: 28 maja 2006, 18:08
Lokalizacja: Poznań

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Kowal »

Moim zdaniem,to niepowinno być trudne pożegnać starą gwardie.Przecież jest bardzo durzo młodych włochów którzy mogą grać w Reprezentacji.Niemusze pewnie wymieniać,bo pewnie ich znaacie.Więc zgadzam się z tobą MIchu.
Obrazek
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: klusek »

Lippi pokazal, ze pilkarzy do reprezentacji wcale nie trzeba szukac w najlepszych klubach. Ja mysle, ze szkielet nowej reprezentacji (oczywiscie mowie tu o skladzie na MS 2010) tez bedzie tworzony przez ludzi, ktorzy teraz graja gdzies tam w srednich klubach Serie A albo nawet Serie B. Poki co Wlosi maja ten luksus, ze nie musza wymieniac polowy skladu po MS, wiec Donadoni moze skupic sie na wprowadzaniu 26-28 latkow do kadry. Stad zapewne takie, a nie inne powolania (calkiem slusznie, bo juz kiedys Francja pokazala, jak zmarnowac taki czas).
Interfun3
Posty: 392
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:14
Lokalizacja: blok wschodni
Kontakt:

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Interfun3 »

no i dzisiaj przed nami mecz włochy-afryka(czytaj:francja) to będzie rewanż za finał w który włosi odnieśli zwyciestwo  :brawo: i mam nadzieje że kadra donadoniego dzisiaj odniesie wygraną i udowodni że remis z litwa był przypadkiem FORZA ITALY
,,Mam serce w czarno-niebieskich barwach i nigdy nie będę przyjacielem ani Milanu ani Juventusu''- Javier Zanetti

Obrazek
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Szycha »

Za głowną porażkę Włochów uznałbym tak jak zauważył to Kotłoń z kolegą  jest fakt iż Włosi jeszcze nie ruszyli z ligą. Viera wymiata od początku sezonu niesamowicie. Donadoni musi poukładać sobie całe kadre i z czasem będzie coraz lepiej . Eliminacje te zaczynają się nie ciekawie, ale chyba Euro 2008 bez Italii to coś dziwnego  :-? Następny mecz z Ukrainą Włochy grają u siebie i tam powinniśmy już zobaczyć dobrą gre Azzurich. Kotłoń już gada o Francji jako faworycie Euro 2008  :brawo: Ten koleś jest udany.
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2006, 23:00 przez Szycha, łącznie zmieniany 1 raz.
Interfun3
Posty: 392
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:14
Lokalizacja: blok wschodni
Kontakt:

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Interfun3 »

no i widzicie nie zagrał marco i francuzi robili w ataku co chcieli :D::D::D::D::D::D::D:
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2006, 15:47 przez Interfun3, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Mam serce w czarno-niebieskich barwach i nigdy nie będę przyjacielem ani Milanu ani Juventusu''- Javier Zanetti

Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Woo-cash »

No niestety Wlosi przegrali troche szkoda ale sklad ekipy wloskiej byl nieco eksperymentalny a francuzi zagrali w optymalnym zestawieniu... Szczerze mowiac ogladalem tylko jakies 15 minut meczu i dalo sie zauwazyc ze Francuzi przejeli inicjatywe w tym spotkaniu i nie oddali jej chyba do konca (bo nie widzialem calego). Troszke szkoda ze Wlosi przegrali ale poczekajmy na rewanz we Wloszech. Wtedy juz Marco bedzie mogl zagrac wiec mysle ze Francuzi nie beda ja tacy pewni :D
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Szycha »

Włochy 2-0 Ukraina  :brawo: Troszke już było nerwowo na początku drugiej połowy, ale później stało się co się miało stać  :-D Ukraina miała tylko jeden strzał oddany w polu karnym. Reszta to na szczęście nie udane próby z daleka. Trzeba oddać Buffonowi honor... potwierdził, że jest najepszym bramkarzem na świecie. Marco zagrał dobry, poprawny mecz. Podobał mi się po wejściu Di Natale. Piękna asysta i kilka ładnych akcji lewą stroną. Pirlo jak narazie nie może złapać formy z MŚ, ale dobrze, że inni pamietają jak grali 3 miesiące temu.
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Grzybek »

Gruzja - Włochy 1-3, rezultat jakiego sie spodziewano choc do 60 min był nadal remis, ale czerwona kartka wszystko zmieniała. Cieszy że kolejny wystep zaliczył Materazzi wprawdzie tylko 17 minut ale ale zagrał :] Forza Inter !
Interfun3
Posty: 392
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:14
Lokalizacja: blok wschodni
Kontakt:

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Interfun3 »

Grzybek pisze: Cieszy że kolejny wystep zaliczył Materazzi wprawdzie tylko 17 minut ale ale zagrał :] Forza Inter !
no ja bym sie tak zbytnio nie cieszył bo dobrymi występami w interze(bo chyab sie ze mną zgodzicie że grał dobrze) zasłużył na pierwszy skład
a co do meczu to jestem szczęsliwy z kolejngo zwycięstwa włochów :D
,,Mam serce w czarno-niebieskich barwach i nigdy nie będę przyjacielem ani Milanu ani Juventusu''- Javier Zanetti

Obrazek
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Jarek_FCI »

Włosi wygrali wczoraj z Litwą 0-2 po bramkach Fabio Quagliarelli. Materazzi rozegrał cały mecz. Włochy mają 2 miejsce (16pkt) w tabeli. Prowadzi Francja 18pkt.
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Ulis »

Wow, bardzo długo tu nikt nie pisał, więc może troche odświeżymy temat :P

Euro już za tydzień, przed Italią jeszcze jeden mecz towarzyski - z Belgią, 30maja. BARDZO jestem ciekaw dyspozycji Włochów, gdyż nieukrywam im najbardziej kibicuje :) Chyba każdy już zna kadre Donadoniego na Euro, ale przypomnę:

Bramkarze: Gianluigi Buffon, Marco Amelia, Morgan De Sanctis

Obrońcy: Cristian Panucci, Fabio Cannavaro, Andrea Barzagli, Marco Materazzi, Fabio Grosso, Gianluca Zambrotta, Giorgio Chiellini

Pomocnicy: Rino Gattuso, Andrea Pirlo, Massimo Ambrosini, Daniele De Rossi, Simone Perrotta, Alberto Aquilani, Mauro German Camoranesi

Napastnicy: Luca Toni, Marco Borriello, Antonio Di Natale, Fabio Quagliarella, Alessandro Del Piero, Antonio Cassano

Jak wiadomo z kadry niedawno odpadł Riccardo Montolivo - pomocnik, i nieukrywam że dla mnie to była troche niespodzianka, może nie pod względem akurat tego że Montolivo odpadł, ale dlatego iż wyleciał pomocnik. Spodziewałem się, że Donadoni zabierze 7 obrońców, 8 pomocników i 4 napastników, stało się inaczej. Czy dobrze zrobił zabierając aż 6 napasników ? Okaże się po Euro. Jak dla mnie to błąd, bo patrząc z perspektywy kontuzji Perotty to dość spore ryzyko. Wiadomo, że Simone ma dojść do pełni zdrowia na Euro, ale mimo wszystko chyba nie zaryzykowałbym takiego ruchu.
Nie obejdzie się bez krytyki w strone Donadoniego. Uważam za kary godne nie zabranie na Euro, Filippo :(. Osobiście baaaardzo mi jest żal, może nie Inzaghiego co właśnie Donadoniego, bo chyba nie wiedział co uczynił... ;/

Mimo zapewnień Donadoniego, że zamierza grać ustawieniem 4-3-3, to jednak troche powątpiewam w to...
Grupa Włochów jest jaka jest i nie ma miejsca na experymenty, no ale.. Nie oceniam Donadoniego, póki Euro nie zakończy się.
Ja nie widziałem miejsca w kadrze dla Borriello pomimo jego wyśmienitego sezonu. Montolivo wydaje mi się, że byłby bardziej pomocny, ale dajmy już temu spokój.
Czekam na mecz z Belgią i wtedy coś więcej będzie można powiedzieć o przygotowaniu Italii do Euro...
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Woo-cash »

Dokładnie. Wszystko wyjdzie w praniu czyli na EURO. Zobaczymy jak się spisze reprezentacja Włoch na tym turnieju. Z całego serca życzyłbym im zwycięstwa ale jakoś mnie obecny skład nie przekonuje.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Ulis »

hehe, kogo byś dodał jeszcze do składu ? :) Ja tak jak pisałem, że zdecydowanie Pippo... I jakoś nadal nie moge się pogodzić z tą myślą, że nie ma Tottiego :(
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
KamilZ
Posty: 51
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:59

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: KamilZ »

Mimo zapewnień Donadoniego, że zamierza grać ustawieniem 4-3-3, to jednak troche powątpiewam w to...
Grupa Włochów jest jaka jest i nie ma miejsca na experymenty, no ale.. Nie oceniam Donadoniego, póki Euro nie zakończy się.
Oni już się dość długo przymierzają do tego ustawienia i wątpie, żeby inaczej zagrali. W pomocy pewnie trójka z Milanu, ewentualnie De Rossi. W ataku na szpicy Toni i po bokach Di Natale z Del Piero, bo obaj świetnie się spisują nie tylko jako strzelcy, ale też asystenci. Do tego jeszcze z ławki Cassano, który potrafi to samo :P. Jeśli się to w pełni uda to na Włochów nie będzie mocnych ;].
;]
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Andy »

Wczoraj reprezentacja Italii wygrała 3-1 z Belgią ! Jeśli tak będą się prezentowali na ME to mogę być spokojny, że to właśnie oni sięgną po ten tytuł :-D.

To właśnie im będę kibicował na boiskach Szwajcarii i Austrii :P
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
cooba
Posty: 96
Rejestracja: 3 cze 2007, 17:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: cooba »

Oprócz naszej kochanej reprezentacji "Biało - Czerwonych" będę trzymał kciuki także za Włochów, no i za wyczyny Interistów.
Co do "Azzurich" - jeśloi wyjdą z grupy, to myślę, że zostaną głównym faworytem EURO. Trzeba się Francuzom zrewanżować za eliminacje, a Holandia jakoś nie wzbudza mojego zaufania, więc nie miałem wątpliwości i postawiłem na awans Włochów.
INTER PER SEMPRE! FORZA INTER!!!
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Ulis »

Holandia kochany to może być jedną z niespodzianek - pozytywnych, myśle że po tylu latach niepowodzeń, dziś są tak zmotywowani i głodni sukcesu, jak żadne inne państwo na Euro - no może oprócz Hiszpani.
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Shady »

Andy pisze: To właśnie im będę kibicował na boiskach Szwajcarii i Austrii :P
Znaczy się Polsce? :]
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Ulis »

Francesco Totti i Alessandro Nesta znów założą reprezentacyjne trykoty. Włoscy piłkarze oznajmili, że wracają do kadry narodowej, aby wspomóc drużynę "Azzuri" w walce o awans do mistrzostw świata w 2010 roku.

Totti dla reprezentacji Włoch po raz ostatni zagrał w finale mistrzostw świata w 2006 roku. Z kolei Nesta wystąpił jeszcze w jednym z meczów kwalifikacyjnych do Euro 2008. Potem, podobnie jak jego kilka miesięcy młodszy kolega, ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Teraz jednak selekcjonerem włoskiej kadry najprawdopodobniej znów będzie Marcello Lippi. Jak donosi włoski dziennik sportowy "Corriere dello Sport", Nesta i Totti chcą wrócić do drużyny narodowej właśnie ze względu na osobę 60-letniego szkoleniowca.
Z tego wszystkiego musze się chyba nastukać :D Ależ się ciesze ! Szkoda, że przed Mistrzostwami tego nie zrobili... :(
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
KamilZ
Posty: 51
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:59

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: KamilZ »

Za to:
Trzech włoskich piłkarzy, Christian Panucci, Marco Materazzi i Massimo Ambrosini oznajmiło, że jeśli trenerem "Azzurich" zostanie Marcelo Lippi, to już nigdy nie założą trykotu reprezentacji Italii.

Tym samym wygląda na to, że właśnie dobiegła końca reprezentacyjna kariera całej trójki, bo już prawie przesądzone jest, że na stanowisku trenera reprezentacji Włoch Lippi zastąpi Roberto Donadoniego.

60-letni szkoleniowiec wyselekcjonował już nawet osoby do sztabu trenerskiego i medycznego, które miałyby mu pomagać w pracy.

pilka.pl
Ciekawe co Materazziemu odwaliło ;/. Szkoda, pasowałoby, żeby Inter miał jakiegoś reprezentanta Włoch, chociaż na ławce ;).

A Donadoni pokazał jednak klasę i nie chce odszkodowania za zerwanie kontaktu.
;]
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Chuchu »

A Donadoni pokazał jednak klasę i nie chce odszkodowania za zerwanie kontaktu.
hehe czyzby jakaś aluzja  :D  :szal:
KamilZ
Posty: 51
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:59

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: KamilZ »

Hehe chodziło tylko o że potrafił się przyznać do błędu, oczywiście go nie popierałem w tym co robił i mam nadzieję, że na 100% odejdzie :P.
;]
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Dzonyy »

Matrix i tak by już nie grał. Jest cień samego siebie sprzed kontuzji, poza tym ma wrocić jeszcze Nesta.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: Jaszczu91 »

Donadoni musiał odejść bo nie zrealizował planu jaki mial zapisany w kontrakcie czyli półfinał ME. Mysle ze bardzo dobrze sie stalo. Według mnie sie po prostu nie nadawał na selekcjonera.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: kachol »

Oglądają wczorajszy mecz Włochów uzupełnię temat gry Polski, Włochom nie szło w tym meczu, ale potrafili wypunktować. Zagrali przyzwoicie, mało angażując się i pewne kolejne 3 punkty. Myślę, że jeśli pokonają Irlandię to losy pierwszego miejsca zostaną rozstrzygnięte. Nie jest to jeszcze zespół tak mocny, aby obronić mistrzostwo świata, ale widać pracę Lippiego i wydaje mi się, że jeżeli będzie tendencja wzrostowa to w RPA będziemy mieli sporo radość z gry Włochów.
IlCapitano

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: IlCapitano »

Żal mi się robi jak patrzę co Donadoni zrobił z tą reprezentacją. On ją zwyczajnie zniszczył. Nie poznaję tej drużyny, męczą się niesamowicie. Włosi w pierwszej połowie nie oddali żadnego strzału na bramkę Czarnogórców a mimo to prowadzili po karnym Pirlo. Gdyby nie wejście Pazziniego(miażdży cycki  :)) to w końcówce mogło być gorąco. No ale najważniejsze, że Azzurri wygrali i teraz pozostaje tylko pokonać Irlandię Trapattoniego. Co to będzie za pojedynek  :wink:
QuaRiS UC
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2009, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: QuaRiS UC »

Szkoda, że Totti nie pojedzie na MŚ..
Obrazek
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: yoda79 »

Czemu ma nie jechać? Słyszałem,że chce wrócić do kadry.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: WTF »

No Totti to chyba średnio wróci. Patrząc na jego wyczyny w meczu z Fiorentiną to mała szansa ma powrót.
Jedna nie o tym chciałem pisać, a o grupie eliminacyjne na Euro2012. Italia ma w mojej ocenia dość spoko grupę więc powinna z niej wyjść i zagrać na naszych boiskach. Co jak co ale na mecz Włochów na Euro to bym się wybrał na 100%. Dla przypomnienia grupa eliminacji do Euro2012:  

Włochy
Irlandia Płn.
Serbia
Słowenia
Estonia
Wyspy Owcze

Jedynym zagrożeniem dla Włochów może być Serbia ale jeśli jest się Mistrzem Świata to nie ma co się bać takiej ekipy :P
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
IlCapitano

Odp: Reprezentacja Włoch

Post autor: IlCapitano »

Totti raczej na pewno nie wróci, a szkoda, bo brakuje teraz takiego zawodnika w Squadra Azzurra. Prędzej spodziewałbym się powrotu Nesty i nie ukrywam, że bardzo na to liczę. Cannavaro to cienias a Nesta z Chiellinim naprawdę mogliby stworzyć świetny środek obrony. Martwią mnie jedynie boki. Grosso jest za słaby na reprezentację ale grać musi bo przecież jest zawodnikiem Juventusu. Santon jeśli zachowa obecną formę, to na pewno wyjedzie do RPA i ma spore szanse wygryźć wolnego i drewnianego Grosso. Liczę, że Lippi zabierze również Matrixa. Na ławkę jak znalazł, a na pewno nie zawiedzie jeśli będzie musiał wejść na boisko.
ODPOWIEDZ