Marco Materazzi

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Shady »

heh no wiadomo ze nie narzekam na to ze on traktuje w taki sposob graczy Juve, Milanu czy tez innych zespolow :] nie neguje takze tego ze badz co badz jest bardzo dobrym obronca, umie takze stzrelic "conieco" no i tez napewno potrafi "poustawiac" przeciwnikow tak ze Ci w jakis tam sposob "boja" sie wejsc w nasze pole karne... ale i patrze na jego gre takze troche pod takim katem, ze ja tez czesto gram w pilke i napewno nie chcialbym zeby ktos w taki sposob (bo napewno w jakims tam sensie nie mozna tego nazwac pilka nozna) gral przeciw mnie... bo poprostu siedzenie w gipsie mnie nie bawi:P
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2006, 22:29 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
keanu
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2006, 16:32
Lokalizacja: Żyrardów

Odp: Marco Materazzi

Post autor: keanu »

Sczerze mówiąc Matrix jest dla mnie przeciętnym obrońcą . Braki w umiejętnościach nadrabia warunkami fizycznymi oraz determinacją (czasem wychodzącą poza zasady Fair-play )
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Woo-cash »

Ten filmik o Materazzim jest siwetny (przynajmniej mi sie podoba) Nawet ostatnio postanowilem sam ostrzej grac na boisku z kumplami to niestety urzadzilem kumpla na 3 tygodnie - prawie jak Marco :wink:
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Shady »

Master Snake pisze: Ten filmik o Materazzim jest siwetny (przynajmniej mi sie podoba) Nawet ostatnio postanowilem sam ostrzej grac na boisku z kumplami to niestety urzadzilem kumpla na 3 tygodnie - prawie jak Marco :wink:
Jakbym gral z kumplami meczyk o tak - dla zabawy, zeby pograc sobie - i bym komus celowo tak wszedl w nogi (zreszta nie tylko w meczu towarzyskim, ale i w meczu "o cos" napewno nikt by mnie nie pochwalil ze kogos celowo po chamsku skasowalem) jak to robi Marco... to kazdy pokolei by mi powiedzial ze jestem popi*rdolony i nie zdziwilbym sie jakby poszkodowany wstal i mi porzadnie w*jebal... i mialby racje bo nie o to chodzi w pilce... a tym ze kumplowi cos zrobiles podczas gry to raczej powodu do dumy nie masz... ehhh serio slaby przyklad do nasladowania sobie znalazles....
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2006, 17:09 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Szycha »

Ja gram jak Marco gdy ktoś pierwszy zacznie np. koleś się zastawia i dostane z łokcia po twarzy. Wtedy to już nie mogę wytrzymać i jak się koleś nawinie to ma pecha  :-D
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Woo-cash »

No ja wczoraj dalem kumpla probke swoich umiejetnosci a'la Materazzi. Najpierw jeden nie mogl sie otrzasnac po zderzeniu ze mna :) Nastepnie drugiego podeptalem ale tylko dlatego ze sam zaczal. A pozniej juz chyba czuli respekt do mnie bo uniakli pojedynkow o pilke ze mna :D Wiec tatktyka a'la Materazzi jest skuteczna :D
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Shady »

Master Snake pisze: Najpierw jeden nie mogl sie otrzasnac po zderzeniu ze mna :) Nastepnie drugiego podeptalem ale tylko dlatego ze sam zaczal. A pozniej juz chyba czuli respekt do mnie bo uniakli pojedynkow o pilke ze mna :D Wiec tatktyka a'la Materazzi jest skuteczna :D
rzeczywiscie masz powod do dumy... szczegolnie gdy w meczu "o nic" z KUMPLAMI tak robiles...
No ja wczoraj dalem kumpla probke swoich umiejetnosci a'la Materazzi.
Kiedys jakis kumpel sie wk*rwi, ze tak grasz - kasujesz wszystkich bezsensu - i pokaze Ci zagranie a'la Zidane :]
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Woo-cash »

I juz musisz sie czepiac ? Po prostu my ogolnie tak gramy :). Oczywiscie gramy na asfaltowym boisku i raz pewien koles tak wyrznal (nie moja zasluga) na asfalt to byl caly pozdzierany... Wiec taka gra ktora opisalem wyzej raczej jest na pozadku dziennym a to ze akurat mi sie zdarzy troche czesciej to nikt o to nie bedzie mial pretensji...
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Shady »

Master Snake pisze: I juz musisz sie czepiac ?
Heh nie czepiam sie... nie mialem takiego zamiaru... poprostu dziwie sie ze komus podoba sie tego typu gra jaka pokazuje Marco...
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Orzeu »

JA ogółem wychodzę z założenia, że piłka nożna to nie jest sport dla kobiet, dlatego na boisku nigdy się nie pier... i jak mam wejść ostro to wchodzę ostro (wiecie jak kocham wślizgi od tyłu ;] - poezja), z tym, że ogółem dobrze gram wślizgiem i zazwyczaj tzn 90% przypadków trafiam najpierw w piłkę, a później w nogę, więc sędzia (jeśli gram na podwórku to po prostu nie ma faulu) raczej nie odgwizduje przewinień. Więc jak Shady należysz do "boiskowych baletnic" to oki, tylko zrozum że dla każdego coś innego ;).

aaaa i jeszcze Shady - kto tu mówi o kasowaniu bezsensu ?? Materazzi nigdy nie kasuje bez sensu ;]. Zawsze, gdy dany koleś wychodzi na czystą, lub mu czymś podpadł.
Obrazek
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Bart »

Ja ogólnie prezentuję futbol techniczny, ale w obronie jest trochę Matrixowo, bo nie potrafię robić wślizgów i kończy się to ostrym podcięciem :P Frustracja trochę jest, ale większa raczej jak ładuję przeciwnikom tuzin bramek :wink:

A co do Marco- jest wszechstronny, ma mentalność zwycięzcy i dlatego powinien zostać w Interze. Może w obronie geniuszem nie jest, ale warto mieć w składzie takiego charakternego zawodnika.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Shady »

Orzeu pisze: JA ogółem wychodzę z założenia, że piłka nożna to nie jest sport dla kobiet, (...)
Więc jak Shady należysz do "boiskowych baletnic" to oki, tylko zrozum że dla każdego coś innego ;). (...)
aaaa i jeszcze Shady - kto tu mówi o kasowaniu bezsensu ?? Materazzi nigdy nie kasuje bez sensu ;]. Zawsze, gdy dany koleś wychodzi na czystą, lub mu czymś podpadł.
Pisalem powyzej ze nie mam nic przeciwko twardej grze... ale wchodzenie nakladkami w nogi czy kopanie po chamsku zawodnikow druzyny przeciwnej dla mnie twarda gra nie jest, w/g mnie to nawet pod pilke nie podchodzi.... i obejrzyj ten filmik do ktorego link dalem powyzej, czy w/g Ciebie np. akcja w ktorej Marco celowo kopie Sheve w krocze (widac ewidentnie ze nie celuje w pilke - a mogl bez problemu ja wybic), albo w tej akcji przy rogu boiska jak podbiega i wyprostowana noga wchodzi w lydke przeciwnikowi (mecz z Porto bodajze), lub gdy Rui Costa lezy, pilka jest jest metr od niego i przejmuje juz ja gracz Interu a Marco ponownie do niego podchodzi i go kopie, lub gdy zawodnik (bodajze Messiny) upada a ten mu staje na plecach (a to tylko pojedyncze przykaldy w tym filmiku), rozumiem ze dla Ciebie to jest normalne bo to poprostu twarda gra? Owszem wielu pilkarza zdarzaja sie takie "wybryki", ale sa to pojedyncze sytuacje, a u naszego defensora takie sytuacje wystepuja barzdo czesto. I nie mam nic przeciwko twardej grze, walki na barki, ostrzejszym wejsciem, czy jakims tam wslizgiem, czasem nawet kogos kopniecie w ferworze walki (a nie perfidnie jak to czesto robi Marco) bo samemu tak czesto gram i mi sie to zdarza, ale wydaje mi sie ze jest roznica miedzy twarda gra, a chamskim i bezsensownym kasowaniem przeciwnikow - bo chyba tylko tak mozna nazwac chocby opisane powyzej przeze mnie przyklady... i bynajmniej nie bylo to w sytuacjach gdy ktos wychodzil na sytuacje sam na sam....
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2006, 12:26 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Orzeu »

heh ten filmik znam na pamięć, bo mam go od roku bodajrze,  weź pod uwagę to, że z całą pewnością Ci zawodnicy Mu jakoś podpadli, więc musiał ich ukarać ;]... wg mnie bez powodu Matrix nie kosiłby np. Szewy czy Ibry (kiedys), ale np. po jakiejś zaczepce słownej, czy cuś w tym stylu. Albo po prostu dostawał od Zaca czy Cupera polecenie "wyeliminuj najgroźniejszego przeciwnika" czy cuś. heh ogółem to tu się nie ma o co kłócić. Matrix kosi równo z trawą i to jest wiadome, ale czy ma w tym motyw, czy kosi bo kosi bo lubi to ja już nie wiem
Obrazek
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: Marco Materazzi

Post autor: EL_CHINO »

Jeśli mowa o koszeniu, to niech sobie kosi, byle żeby tego nie robił na polu karnym lub w okolicach 16, bo czasami w meczach robi to bardzo często, co jest bardzo denerwujące, Materazzi jest tylko 'straszakiem' - jest średnim obrońcą, ale bywa, że mecze mu naprawdę bardzo dobrze wychodzą, np. jak większość na MŚ (może mi się zdaje? ;) )
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Orzeu »

a wg mnie Matrix jest bardzo dobrym obrońcą na którym wszyscy wieszają psy. kilka lat temu mieliśmy najlepszą defensywe we Włoszech Matrix-Ivan.

El Chino - nie zdaje Ci się.
Obrazek
keanu
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2006, 16:32
Lokalizacja: Żyrardów

Odp: Marco Materazzi

Post autor: keanu »

Orzeu pisze: a wg mnie Matrix jest bardzo dobrym obrońcą na którym wszyscy wieszają psy. kilka lat temu mieliśmy najlepszą defensywe we Włoszech Matrix-Ivan.

Zgadzam się , kiedyś Matrix i Ivan Grożny wymiatali w serie A . Porównując ich terażniejszą formę (która nie jest wcale najgorsza) z tą sprzed powiedzmy 3 sezonów to są  o jedną klasę gorsi .
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Marco Materazzi

Post autor: RoB »

Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Woo-cash »

niezly filmik  ...:) szkoda ze tej kuli nie przyjal :wink:
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Jarek_FCI »

Moim zdaniem Matrix w chwili obecnej jest w najlepszej formie ze środkowych obrońców. Przykład: Gdy w meczu z Fiorentiną zszedł z boiska Toni strzelił 2 bramki.
Kowal
Posty: 374
Rejestracja: 28 maja 2006, 18:08
Lokalizacja: Poznań

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Kowal »

Jarek_FCI pisze: Matrix w chwili obecne  jest w najlepszej formie ze środkowych obrońców.

Tak jest Marco jest na dzień dzisiejszy najlepszym naszym środkowym,Cordoba popełnia zadużo błędów,Samuel też ich troche popełnił,(można by jeszcze sprawdzić w jakiej formie jest Burdisso-jednak nie w meczu z Romą)
Obrazek
elvis
Posty: 212
Rejestracja: 2 gru 2006, 12:57
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: elvis »

Jak dla mnie to Matrix to jest czołowka wsrod srodkowych obroncow na swiecie. Jego styl gry moze agresywny ale skuteczny nie podoba sie w szczegolnosci dziekakom zpatrzonym w takich piłkarzy jak ronaldinho czy  ten cap zidane.

Denerwuje mnie to, ze Marco był jednym z najasnieszych punktow Italii w finale mistrzostw świata zdobył bramke na 1-1, Strzelił w konkursie 11 a i tak wszyscy zapamietali tylko to ze dostał od algierczyka z bani.
Obrazek
Kondux
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2006, 16:38

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Kondux »

Marco... Lubię go i uważam za jednego z najlepszych obrońców, ale czasem jest za brutalny ;/ Jak Inter ma czerwoną kartkę to przeważnie on ją dostaje ;p
Obrazek
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Ljarro »

Materazzi gra w Interze od sezonu 2001/2002 i w tym czasie dostał 2 czerwone kartki w tym obie za dwie żółte.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Szycha »

A ta jedna to nie była odrazu czerwona... jeśli dobrze pamiętam mecz z Parmą wynik 2-2. Materazzi otrzymał chyba czerwień za wybicie piłki z lini bramkowej  :-D
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Ljarro »

No wlasnie tez ja pamietam, i wydaje mi się że dostał za to drugą żółtą. Ale moge się mylić więc się nie kłóce. Chodzi o to ze taki Deki przez 3 sezony gry ma więcej czerwonych niż Matrix po 5 czy 6 :P

EDIT: Rzeczywiście z Parmą dostał od razu czerwień :P
Ostatnio zmieniony 8 gru 2006, 17:52 przez Ljarro, łącznie zmieniany 1 raz.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Szycha »

Najbardziej brutalny z Interu wydaje się, że jest Javier  :P :] :-D
elvis
Posty: 212
Rejestracja: 2 gru 2006, 12:57
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: elvis »

Kondux pisze: Marco... Lubię go i uważam za jednego z najlepszych obrońców, ale czasem jest za brutalny ;/ Jak Inter ma czerwoną kartkę to przeważnie on ją dostaje ;p
nazwałbym to wręcz stereotypowym mysleniem. po sieci krazy kilka filmikow gdzie jest kilka wejsc Marco np. na shevchenke, ktore nie naleza do najczystrzych. ale na boga czy taki klub jak Inter trzymałby pilkarza, ktory co 2 mecz siedzi z powodu kartki ??
Obrazek
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Grzybek »

Noo dziś Marco pokazał że obroncy nie tylko z głów strzelają bramki :) Jak oglądałem mecz to na 1 rzut oka myslałem że to Burdisso :p  Brawo za bramke i za to że poczesci Matrix przyczynił sie do ukarania trenera Messiny czerwoną kartką :D Licze na wiecej takich bramek, nie tylko Materazziego :)
elvis
Posty: 212
Rejestracja: 2 gru 2006, 12:57
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Odp: Marco Materazzi

Post autor: elvis »

tak się zasanawiam czy Matrix jest w stanie pobić swój rekord bramke strzelonych przez obrońce. ma juz 5 to brakuje 7 do wyrównania.
Obrazek
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Marco Materazzi

Post autor: Bart »

Ale przecież w sezonie 2000/2001 strzelił bodaj 12 dla Perugii.
ODPOWIEDZ