Maicon

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Maicon

Post autor: Chuchu »

Maicon przyszedł do Interu latem 2006 roku. jego początki nie były najlepsze, sporo błędów i strat ale potem bylo juz coraz lepiej i w koncu został przez wielu fachowców uznany najlepszym bocznym obrońcą świata. Zachwycał swoją doskonałą techniką, ogromną szybkością oraz siłą fizyczną. W swoim pierwszym sezonie strzelił 3 gole ale jego znakiem firmowym są znakomite rajdy prawą stroną boiska.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Maicon

Post autor: Orzeu »

no znakiem firmowym są rajdy, ale... po co ten temat ? Tak o żeby był ? Jak dla mnie bezsensu. To ja może założę temat Paolo Orlandoni, Maxwell i Wallter Samuel co ?

Co do samego Maicona to gdy przychodził wielu pukało się w czoło i mówiło "po co nam jakiś przeciętny grajek z ligi francuskiej" (w tym ja tak mówiłem), na szczęscie jak czas pokazał Maicon okazał się bardzo dobrym wzmocnieniem i za ten transfer należy nasz zarząd pochwalić jak nie wiem. Zresztą już na zeszłorocznym Tim Trophy (albo Birra Moretti) było widać, że jest dobry.
Obrazek
Ocheck
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Nowa Ruda

Odp: Maicon

Post autor: Ocheck »

Podobnie jak Orzeu uważałem ze to bezsensowny transfer typu zapchajdziura  - strasznie sie ciesze ze sie pomyliłem. Maicon szybko zyskał moja wielka sympatię. Oby tak dalej!!
Kiedy otworzy się drzwi percepcji swiat jawi się nowymi barwami - Tymi drzwiami chcę byc - Jim Morrison
[center]Obrazek

[center]
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Maicon

Post autor: Seba »

Raczej mało kto sie spodziewal, ze Maicon tak swietnie wkomponuje sie w zespół. W ciągu roku stał sie jednym z najlepszych bocznych obroncow swiata. Ma duzy wplyw na gre Interu, a jego akcje ofensywne mogą sie podobac.Transfer tymbardziej cieszy, iż ściągniety zostal praktycznie za grosze :wink: Najbardziej jednak pamietam, jak pewien kibic Milanu napisal takie cos: "Sciągając takich zawodników jak Maicon czy Maxwell nie można walczyc o scudetto". :milanlol:
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Maicon

Post autor: miniu86 »

Nie wien czy to prawda czy plotki ale w lecie ponoc Chelsea i Real dawali za niego spore pieniądze, widac też widzą w nim spore możliwości. Myśle że będziemy mieli z niego dużo pożytku. Lubi atakowac zdarza mu się strzelic bramke i ma dużo asyst. Skarb.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Maicon

Post autor: Mora »

El Intero pisze: Najbardziej jednak pamietam, jak pewien kibic Milanu napisal takie cos: "Sciągając takich zawodników jak Maicon czy Maxwell nie można walczyc o scudetto". :milanlol:
Mylić się jest rzeczą ludzką.Ja akurat wierzyłem w Maicona ,ponieważ widziałem go kilka razy w barwach Monaco i zawsze był wyróżniającym się zawodnikiem tego klubu.Miałem jakieś dziwne przeczucie ,że poradzi sobie w Serie A.Pomyliłem się natomiast w ocenie transferu Ibry.Sądziłem ,że Szwed okarze się rozkapryszoną gwiazdą ,która zepsuje atmosferę w drużynie.Jak grał Ibracadabra wszyscy wiemy...
miniu86 pisze: Nie wien czy to prawda czy plotki ale w lecie ponoc Chelsea i Real dawali za niego spore pieniądze, widac też widzą w nim spore możliwości. Myśle że będziemy mieli z niego dużo pożytku. Lubi atakowac zdarza mu się strzelic bramke i ma dużo asyst. Skarb.
"Skarb" to może trochę za duże słowo ,ale rzeczywiście ma bardzo duże umiejętności.A jak Real i Chelsea chcą go kupić ,to niech dadzą duuuuże pieniądze ,a nie "spore"  :yes2:

PS:miniu86 -gratuluję dostania się na łamy "Piłki Nożnej"  :D
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
ForzaeDi
Posty: 750
Rejestracja: 18 sie 2007, 19:28
Lokalizacja: Podkarpacie

Odp: Maicon

Post autor: ForzaeDi »

Noo Maicon to bardzo dobry piłkarz. A tym bardziej jak na lewej obronie gra Maxwell. Lepszych bocznych obrońców niema żaden klub ( Przynajmniej mi sie tak wydaje ) Tylko pozazdrościć.  :szal: :brawo: :brawo:
snowman
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:27
Lokalizacja: jawo
Kontakt:

Odp: Maicon

Post autor: snowman »

miniu86 pisze: Nie wien czy to prawda czy plotki ale w lecie ponoc Chelsea i Real dawali za niego spore pieniądze, widac też widzą w nim spore możliwości. Myśle że będziemy mieli z niego dużo pożytku. Lubi atakowac zdarza mu się strzelic bramke i ma dużo asyst. Skarb.
chelsea 25 milionow proponowala
dobrze ze go nie sprzedali bo lubie  bocznych obroncow wlaczajacych sie do akcji ofensywnych  :love:

forza INTERNAZIONALE :flaga33: :szal:
zapraszam na swoj kanal:  http://www.youtube.com/user/rekinoznawca

drum&bass caly czas !!
Wasiel InterFC
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2007, 17:48
Lokalizacja: Karsk

Odp: Maicon

Post autor: Wasiel InterFC »

Szkoda, ze Maicon nie zagra w meczu z Romą. Lipa troche, bo jest w wysokiej formie. No, ale coż, oby Inter poradził sobie bez niego.
Inter per sempre. Inter eterno amore.
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maicon

Post autor: kcpwwa »

wielka szkoda  :-| sledze jego kariere odkad sciagnieto go do Europy z Belo Horizonte i bardzo go cenie!bezsprzecznie jeden z najbardziej klasowych bocznych obroncow,jacy biegaja po swiecie!niestety jednak juz w poczatkach gry we Francji pokazywal,jak goracy ma temperament i to ta gorsza strona medalu  :wink: nikt go juz nie zmieni,mysle,wiec nalezy go "pokochac" takim,jakim jest  :)
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
Nunes

Odp: Maicon

Post autor: Nunes »

Ja sądzę, że Maicon to świetna inwestycja w przyszłość. I nie ma ceny za jaką można by go było sprzedać. Mi stylem przypomina Zanettiego. Może pójdzie w w jego ślady?? Inter per sempre!!!
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Maicon

Post autor: Chuchu »

Maicon ma dopiero 26 lat więc mysle ze jak tak bedzie dalej grac jak grał do tej pory i po drugie bedzie grał długo to moze zostać legendą podobnie jak Zanetti. Ja ostatnio zauwazylem tez u nego poprawe jesli chodzi o gre obronną. nie da sie juz go minąc prostym zwodem, potrafi bardzo dobrze i czysto odebrac piłke, nie boi sie zagrac ciałem a wiemy ze jego siła fizyczna jest bardzo duza. moze nie taka jak Adriano ale naprawde jest chłopak silny (10x silniejszy od Cristiano Ronaldo chociaz są tego samego wzrostu :))
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maicon

Post autor: kcpwwa »

dobre porownanie, pod wzgledem fizycznym ten zelowany playboy nie istnieje.mmm,gdyby tak Maicon scial go kiedy rowno z trawa,to wytatuowalbym sobie 13-ke na prawym posladku   :hahaha:
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
Ojciec
Posty: 75
Rejestracja: 14 kwie 2008, 08:57
Lokalizacja: Konin

Odp: Maicon

Post autor: Ojciec »

Maicon jest moim ulubionym zawodnikiem po Javierze Zanettin :-P
"I don't give a fuck
They done push me to the limit the more I live
I might blow up any minute, did it again"
Paliuka
Posty: 52
Rejestracja: 12 cze 2007, 11:06

Odp: Maicon

Post autor: Paliuka »

nie no jego wślizgi sa zabójcze :brawo: kiedy ja sie naucze takie robic :hold:
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Maicon

Post autor: Jeremy »

Jest naprawde swietny i dobrze ze wreszcie ktos taki do nas przyszedl a nie tylko jeden Zanetti na prawej obronie. To byl swietny zakup i trzeba go zatrzymac jak najdluzej
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Odp: Maicon

Post autor: Dominik »

Najlepszy prawy defensor świata lepszy od Dani Alvesa
FORZA INTER!!!
Wasiel InterFC
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2007, 17:48
Lokalizacja: Karsk

Odp: Maicon

Post autor: Wasiel InterFC »

Dominik.. skoro NAJLEPSZY jak sam mowisz defensor swiata to musi byc lepszy niz Daniel Alves.

Maicon rzeczywiscie jest swietnym zawodnikiem i oby gral u nas jak najdluzej. Ma pewne braki jesli chodzi o gre defensywna, ale za to jest motorem napedowym Interu. Mysle, ze to zawodnik ktory powinien stanowic o sile Interu jeszcze przez wiele, wiele sezonow.
Inter per sempre. Inter eterno amore.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Maicon

Post autor: Jaszczu91 »

To jest jeden z pięciu zawodników którzy sa nie na sprzedaż. Po prostu najlepszy w swoim fachu. Oby został u nas jak najdłużej i oby omijały go kontuzję.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Maicon

Post autor: Chuchu »

Wyglada na to, że nasz chyba najlepszy zawodnik nie zagra w najważniejszym meczu ligowym całego sezonu  ;(. Co gorsza, pojawiły się pogłoski, że nie wyleczy się nawet na pierwszy mecz z Manchesterem w Lidze Mistrzów :roll: Bez niego nie ma opcji, żebyśmy awansowali :( To jest nasz motor, bez niego gramy o jakieś 50% słabiej.
kjuska
Posty: 561
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:20
Lokalizacja: Białystok

Odp: Maicon

Post autor: kjuska »

Poprostu załamka. Akurat na najważniejszy mecz. Może sztab szkoleniowy popełnił jakiś błąd ?
Against Modern Football
Obrazek
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Maicon

Post autor: BoDzIo »

Jest Javier więc nie gadaj że 50% napędu. Il Capitano zastąpi godnie Maicona, tylko kto zastąpi godnie Javiera w środku. Vieira jest często zbyt leniwy i mało agresywny w pomocy co może Milan i ManU wykorzystać. No cóż zostaje mi wiara że Muntari i Esteban będą łatać lenistwo Vieiry.
Kiedyś Byłaś Młodą Kurwą, Dzisiaj Jesteś Starą Damą !!
Matrix23
Posty: 91
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:06
Lokalizacja: Devils Island

Odp: Maicon

Post autor: Matrix23 »

Przecież Zanetti też jest motorem napędowym Interu. Na pewno będzie ciężej zagrać bez Maicona, ale tyle lat sobie radziliśmy z Javierem na flance, że jestem pewien, że nie będziemy tak mocno odczuwać absencji Brazylijczyka. Mam nadzieję, że pomoc zagra bardziej defensywnie i odciąży bocznych obrońców. Być może Jose wystawi na prawej stronie Santona xD wtedy byśmy zobaczyli jak on się sprawdza po tej stronie.

Kurczę Bodzio szybciej piszesz ode mnie ;p
Metal thrashing mad
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Maicon

Post autor: BoDzIo »

Chcesz ryzykować Santonem żeby grał przeciw R80? Może Brazylijczyk nie jest w mega formie ale raz czy dwa razy może młokosa zrobić i będzie niebezpiecznie. Musimy zagrać Javier-Samuel-Chivu-Maxwell.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2009, 11:44 przez BoDzIo, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś Byłaś Młodą Kurwą, Dzisiaj Jesteś Starą Damą !!
Matrix23
Posty: 91
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:06
Lokalizacja: Devils Island

Odp: Maicon

Post autor: Matrix23 »

Hmmm niby tak, ale jak by tak zaryzykować i jakby się okazało, że to Santon wszystkimi kręci to wtedy było by ciekawie. Decyzję i tak podejmie Mourinho więc my możemy tylko gdybać. Santona mógłbym wpuścić po przerwie, a Zanettiego przesunąć do pomocy, żeby ubezpieczał Davide.
Metal thrashing mad
Patryk05
Posty: 58
Rejestracja: 24 gru 2008, 03:12
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Odp: Maicon

Post autor: Patryk05 »

Maicon i Kaka dwie najważniejsze postacie w tych derbach najprawdopodobniej nie wystąpią. Moim zdaniem będzie taki mały pojedynek Ibra vs Pato, bo obaj znajdują się w świetnej formie.
Patryk ;)
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Maicon

Post autor: MiRas. »

Tak to jest, gdy gra ofensywna jest uzależniona m.in. od prawego obrońcy... straciliśmy drugiego strzelca drużyny, co zresztą nie jest rzecz nienormalną, bo każdy piłkarz ma prawo złapać kontuzję. Mam nadzieję, że Mourinho wstawi J. Zanettiego w miejsce Maicona, a Santon sobie odpocznie, z kolei mam nadzieję, że pomoc zostanie lekko przemeblowana, bo Stanković grający w miejscu Zanettiego traci jakieś 30% swojej wartości, zdecydowanie dużo lepiej idzie mu na pozycji ofensywnego pomocnik.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Maicon

Post autor: miniu86 »

Szkoda tylko, że znowu przed LM tracimy tak cennego zawodnika. Mam nadzieję, że szybko się wyleczy i wybiegnie na MU. Maicon to nasza broń, nasz 
gwarant na prawej stronie i nie wyobrażam sobie by miał nie zagrać z MU.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Maicon

Post autor: Nen »

No i niestety wykrakałem, przed wyjazdem naszych na mecz towarzyski z Brazylią pisałem, że o Maicona jestem spokojny bo on jest niezniszczalny... ;(
God protect me
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maicon

Post autor: RoB »

Ja się łudzę, że to jakaś zasłona dymna i Maicon jednak zagra :/

Jeśli chodzi o zastępstwo to sądzę, że Mou wystawi Santona na jego nominalnej pozycji, czyli prawej obronie. Na lewą wróci Maxwell.


Patryk05 - bez jaj, Kaka ostatnio był zupełnie bez formy, a Maicon to nasz najlepszy i najrówniejszy zawodnik.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2009, 12:58 przez RoB, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ