Maicon

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Michal_fci
Posty: 1130
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:34
Lokalizacja: Świdnica

Odp: Maicon

Post autor: Michal_fci »

jak bedzie chcial to na pewno zagra ale jakos mowi ze chce grac tylko w Interze ale co bedize to sie zobaczy
Gdy­byś kiedyś we śnie poczuła, że oczy mo­je już nie pat­rzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał.
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Maicon

Post autor: fmlyhm »

Wczoraj bardzo bardzo przyzwoicie, przynajmniej w mojej opinii
Obrazek
Futbolski
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2011, 17:58
Kontakt:

Odp: Maicon

Post autor: Futbolski »

Spotkanie komentarza, że Maicon się w Interze już wypalił trudno nie jest. Mijają kolejne tygodnie, nic w temacie Maicona się tu nie dzieje. Jak więc oceniacie postawę tego zawodnika na przestrzeni całego sezonu i czy wolicie jego pozostanie, czy odejście z klubu?

W mojej ocenie to kiepski sezon Maicona, ma na swoim koncie 8 asyst, ale podzielam zdanie, z którym tu wszedłem, tzn. to już nie ten sam Maicon. Dziś, gdy ktoś mówi o najlepszym prawym obrońcy na świecie, to już mówi wyłacznie o Danim Alvesie, podczas gdy rok temu taka sytuacja była nie do pomyślenia. Wciąż ta dwójka jest najlepsza, ale z mojej perspektywy Maicon zasłużenie spadł na drugie miejsce w tej nieformalnej klasyfikacji. Niemniej wolę, by Maicon został w Interze.
http://www.PUCHAR-SWIATA.pl
Zdobądź autentyczną replikę PUCHARU MISTRZOSTW ŚWIATA
Gunnar
Posty: 566
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Odp: Maicon

Post autor: Gunnar »

Ja jednak uważam, że to ostatni dzwonek by zarobić coś na Il Colosso. W jego miejsce chciałbym młodego, szybkiego CPS, któremu chce się grać.
Obrazek
IlCapitano

Odp: Maicon

Post autor: IlCapitano »

Ostatni dzwonek żeby na nim zarobić, u nas się wypalił. Takie jest moje zdanie. W przypadku jego odejścia przesunąć Zanettiego na prawą obronę i sprowadzić Criscito z Genoi.
wrobeliev
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2008, 23:59

Odp: Maicon

Post autor: wrobeliev »

Też mi się wydaje, że jego ambicje związane z Interem skończyły się po LM w zeszłym roku. Wypowiadał się ostrożnie, ale widać było, że chciałby odejść za Jose. Nie wiem, czy Mourinho wciąż jest za pozyskaniem Brazylijczyka, ale jeśli da +20 mln, powinniśmy go puścić. Zwłaszcza, że w zastępstwie może być wspomniany Zanetti, poza tym wróci Santon, grać tam może również Nagatomo. Wybór jest, trzeba to mądrze ułożyć :)
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Maicon

Post autor: Serpente »

http://www.defensacentral.com/real_madr ... icon-inter

Czyżby Real oferował 22 mln. za Maicona ?
Ostatnio zmieniony 1 cze 2011, 16:09 przez Serpente, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Vancore
Posty: 213
Rejestracja: 3 sty 2010, 18:53

Odp: Maicon

Post autor: Vancore »

Z jednej strony spora cena i warto by go opchnac ale z drugiej kto bedzie wrzucal na glowe Pazzo ? NIKT u nas nie potrafi walnac takiego crossa jak Majk, ktory co sezon wali po kilka(nascie) asyst, w porownaniu do kazdego innego naszego gracza z boku obrony Maicon to bog nad bogami.

PS. LOL odbanujcie mnie :D
Obrazek
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Maicon

Post autor: Serpente »

Z tym że Real czai się na Coentrao,na prawej mają Ramosa i Arbeloe więc po cholerę im stary wypalony Maicon ? hmmm...
Obrazek
zidek
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:59

Odp: Maicon

Post autor: zidek »

Może i Maicon zaliczył słaby sezon (jak cała defensywa Interu), ale to nie powód żeby go sprzedawać. Opchniemy go za 15 mln i nie znajdziemy grajka jego pokroju. Zobaczycie w przyszłym sezonie powróci stary dobry "Il Colosso". A tak dla porównania nic nie znacząca statystyka z ligowych meczów, 6 "najlepszych"(moja subiektywna ocena) prawych obrońców:
Dani Alves 35 meczy 2 gole 14 asyst
Jose Bosingwa 20 meczy
Bacary Sagna 33 mecze 1 bramka 3 asysty
Philip Lahm 34 mecze 3 bramki 2 asysty
Sergio Ramos 33 mecze 3 bramki 2 asysty
Maicon 28 meczy 1 bramka 8 asyst
Maicon musi zostać, bo daję nam niepowtarzalną siłę w kontratakach i nie raz swoimi solowymi akcjami ratował nam 3 punkty!
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Maicon

Post autor: Damiano »

zidek ta statysyka nie do końca oddaje prawdę bo Lahm mając na swojej stronie Robbena czy Ramos CR9 nie maja, aż tak ofensywnych zadań jak Maicon na swojej flance nie mający nikogo;)
zidek
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:59

Odp: Maicon

Post autor: zidek »

hmm może jest w tym racja, ale z drugiej strony Alves ma przed sobą  Messiego bądz Pedro. Te statystki podałem żeby choć troche go obronić, mimo bardzo słąbej gry w tym sezonie jednak miał wiecej asyst niż  inni prawi obrońcy ( i pewnie niektórzy nasi pomocnicy i napastnicy:P)
Zgadzam się z tobą, że ta statystyka  nie oddaje jego poziomu w meczach kto oglądał mecze ten o tym wie. No, ale żeby po jednym słabym sezonie  go sprzedawać. Tyle dla nas zrobił i mam nadzieje że jeszcze wiele dokona w barwach czarno-niebieskich! :flaga:
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Maicon

Post autor: Serpente »

Może nie sprzedawać ale szukać następcy i to już. Maicon już jest wiekowy,wygrał wszystko co dla niego możliwe a wiadomo jak się zachowują wtedy piłkarze,już nie ma tej werwy. Tym bardziej że jest się Brazylijczykiem :P

W sumie żeby jeszcze sprawdzić wartość naszej defensywy potrzeba tutaj trenera z prawdziwego zdarzenia który będzie wiedział jak ich poustawiać,bo w tym sezonie spokojnie mogliśmy powalczyć o LM nie mówiąc o Scudetto.
Obrazek
zidek
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:59

Odp: Maicon

Post autor: zidek »

No szukać jak najbardziej tak! Ale nie w ten sposób żeby  sprzedać Maicona i jakiegoś  grajka rzucać na głeboką wode. Dla mnie najlepszy schemat jest taki, że kupujemy właśnie w miare młodego  dobrego prawego obrońce  i on tylko czeka na kontuzje  bądź jego słabszą dyspozycje i udowadnia swoją przydatność. Jak spojrzymy na transfer Maicona z Monaco do Interu to Maicon miał być zmiennikiem J. Zanettiego, ale jego potencjał zdecydował o tym, że Brazyliczyk zagra na prawej obronie a nasz kapitan  w pomocy.
madersky
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2009, 17:22

Odp: Maicon

Post autor: madersky »

moim skromny zdaniem Maicon odbuduje formę i będzie bardzo pożytecznym graczem, a jeśli chodzi o wypalenie, wydaje się że po tegorocznej porażce w serie a w przyszłym sezonie motywacja będzie podwójna. Ale to już zależy od Leo.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Maicon

Post autor: pewny »

powinien zostac, byc moze powodem obnizki formy były duze sukcesy z poprzedniego sezonu i fakt ze Benitez zameczył naszych zawodników wysiłkiem fizycznym, sprawa nie tyczy sie tylko Maicona, bo takich by wymieniac wiecej...  naprawde w wiekszosci meczów STALI W MIEJSCU i liczyli na to ze nazwa INTER pokona przeciwnika, tego nie dało sie oglądac zeby tacy zawodnicy kompletnie nic a nic nie grali... przegrac mecz po walce, to co innego, ale zeby walczyc trzeba miec siłe, ktorej był widoczny brak... nie ma co sie oszukiwac, wpływ na to mogło miec obciazenie fizyczne...
podsumowując to geniusz od rajdów i wrzutek w pole karne... powinie zostac i pokazac co potrafi...
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, 21:10 przez pewny, łącznie zmieniany 1 raz.
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Maicon

Post autor: dodo_IM »

pewny podpisuję się pod tym co napisałeś obiema rękoma. Najazd na Maicona mnie dziwi, skoro wszyscy oprócz Eto'o mieli fatalny sezon. Taki Cesar był w moich oczach słabszy od Maicona, a jego sprzedawać nikt nie chciał.  
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, 23:32 przez dodo_IM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
FReeFonix
Posty: 291
Rejestracja: 4 lip 2010, 21:01
Lokalizacja: Giżycko

Odp: Maicon

Post autor: FReeFonix »

Maicona cenie od poczatku jego przygody z Interem. Zrobil dla nas bardzo duzo. Kiedy sie dowiedzialem ze Real chce go kupic, od poczatku bylem za tym, zeby go nie sprzedawac i zostalo tak az do dzis. A to, ze jest nam bardzo potrzebny udowodnil w meczach z Juventusem i Barcelona w 2010 roku ;)
ObrazekObrazek


"Zesraj się, a nie daj się!"
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Maicon

Post autor: Serpente »

http://www.youtube.com/watch?v=4cQ4iQ5g ... r_embedded

Baresi ma niezłego speeda,że nawet Maicon go nie umiał dogonić  :lol:
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Maicon

Post autor: Serpente »

Wiadomo już co z Maiconem ? Bo nie daje mi to spokoju i nie wyobrażam sobie żeby nie mógł wystąpić w derbach.
Obrazek
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Maicon

Post autor: Kusy »

Nerazzurro_ pisze: Wiadomo już co z Maiconem ? Bo nie daje mi to spokoju i nie wyobrażam sobie żeby nie mógł wystąpić w derbach.
Jeszcze nic nie wiadomo, pozostało nam tylko czekać na jakieś informacje... Oby były pozytywne.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
pietrasowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 kwie 2009, 21:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Maicon

Post autor: pietrasowy »

Maicon zawsze się spina na takie mecze, zagra, i mam nadzieje że pokaże to co potrafi najlepiej ;)
peter0512
Posty: 310
Rejestracja: 4 lis 2010, 12:06

Odp: Maicon

Post autor: peter0512 »

Zastanawia mnie po co zarząd chce go sprzedać. Dla pieniędzy? Strama go nie chce? A może on chce iśc do Mourinho? Cokolwiek by to nie było, będzie błędem. Inter nie stać na kupno kogokolwiek lepszego od Maicona. Niestety, ale taka jest prawda. Po za tym, skoro Real chce go kupić to czy nie pokazuje to tego, że Maicon to dalej jeden z najlepszych prawych obrońców świata? Uważam, że Strama powoli przywraca drużynie sens gry, widać to było od samego jego przyjścia i oby było widać dalej. Ale jeśli sprzedamy takich piłkarzy jak Maicon czy Cesar to kto nam zostanie? Jeśli nie sprowadząsensownego zastępstwa to na prawej będzie grał Zanetti, a na lewej japoniec. Wszyscy teraz powiedzą, że Zanetti jest dobry itd. Jest, ale Javier to specyficzny zawodnik, on jest poprostu pewny i strasznie stabilny, ale nie jest takim piłkarzem jak Maicon, bo jakby był to brazylijczyk nigdy by do Interu nie trafił, a trafił i było jasne, że dla kapitana trzeba znaleźć inną pozycje. Czy oni naprawde chcą się cofnąć do drużyny, która ogląda plecy Juve i Milanu? Czy to co budowali przez 7 lat straciło sens?
Obrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Maicon

Post autor: Piekarz »

Po niegdysiejszym najlepszym bramkarzu świata żegnamy niegdysiejszego najlepszego bocznego obrońcę. Choć na pewno pod względem przywiązania, zżycia z klubem i kibicami dwóch Brazylijczyków nie ma większego sensu porównywać, to Maicon podobnie jak Julio pozostanie jednym z symboli złotego okresu ostatnich lat. I jak przykro na myśl, że nie zobaczymy więcej na bramce JuliOne, tak też smuci fakt, że z przebłysków geniuszu Maicona będą się już cieszyć inni kibice. Dzięki za 6 wspaniałych lat!

http://www.youtube.com/watch?v=hsCbXu5it6Y ... i za być może najpiękniejszą bramkę, jaką kibicując Interowi widziałem.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Maicon

Post autor: Imrahil »

Maicon byl swietny, najlepszy prawy obronca. Był. Na tronie tez za dlugo nie posiedzial, bo raptem 4 sezony. Pamietam jak przybyl do nas z Monaco. Malo komu znany kolos jezdzil wszystkich jak chcial w lidze, jak i na boiskach europejskich. Warunki fizyczne, technika, drybling, wrzutki oraz nienagannosc w obronie byly glownymi cechami brazylijskiego pilkarza. Idealny material.
Douglas Sisenando mial tez swoje slabosci ktore czesto kaleczyly moj wzork ogladajac mecz. Jednak to nie miejsce i czas aby wyciskac jego slabosci, i pomimo faktu ze nie byl moim ulubiencem zapamietam go tak jak opisalem w pierwszym akapicie.

Zawsze w pamieci Maicon !
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Maicon

Post autor: Piter »

Maicon profesor od piłki nożnej, nie zapomnę gola w derbach na 4:2, smutne tylko, że nie wygra Premier League bo będzie to QPR w bramce z Juli0ne :D
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Maicon

Post autor: MiRas. »

Do ostatniej chwili miałem nadzieję, że Maicon pozostanie z nami, niestety tak się nie stało. Wraz z Cesarem były to ostatnie osoby do odstrzału z zawodników "po 30-stce". Swego czasu to był geniusz, fenomen... nawet w słabszej formie zjadał na śniadanie takiego Jonathana. Jego odejście ma tylko jeden plus, mianowicie taki, że Zanetti będzie grał na prawej obronie, dzięki czemu nie będzie już na siłę upychany w pomocy.

Dziękuję Maicon!
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maicon

Post autor: miniu86 »

A pamietam, że jak przychodził z tego Monaco to zastanawiałem się kim on w ogóle jest? Wielki gracz i z pewnością symbol Interu. Przez te wszystkie sezony stanowił o ogromnej sile ataku z naszej prawej mańki. Gole i niezliczone asysty. Miras dobrze zauważył, że jedyny plus jego odejścia jest taki, że Zanetti nie będzie wystawiany w pomocy i wróci na swoją starą pozycję.

Najpiękniejsze jest to, że ostatnia bramką Majka był ten z Milanem w derbach(4-2) jakże w jego stylu!

eh dopiero teraz czuję, że pewna epoka w Interze się kończy.

Dzięki Maicon!
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Maicon

Post autor: pewny »

Maicon już śmiga w City, a nawet między czasie złapał jakąś kontuzję, ale u nas jeszcze widnieje w dziale "Piłkarze i kadra szkoleniowa" :)

pewno ciężko się co niektórym pogodzić że odszedł, ale on to już u nas HISTORIA :)
dorquo66
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:23

Re: Maicon

Post autor: dorquo66 »

Inna sprawa to taka że Maicon ( przynajmniej jak na razie ) tam jakoś specjalnie nie błyszczy i raczej nie ma co za nim tęsknić. ;)
ODPOWIEDZ