Davide Santon

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Lamatico »

http://www.megaupload.com/?d=L6YCFJWM » pobierz
http://www.youtube.com/watch?v=_b9j6Akvmjo » zobacz
Pod tym linkiem znajduje się 2 minutowy skrót występu Davide przeciwko Tottenhamowi.
Jak dla mnie bardzo, bardzo pozytywny, z wyjątkiem tej straty w końcówce, ale nie zapominajmy, że tacy zawodnicy jak Maicon i Zanetti puścili Bale'a dwa razy prawa stroną w równie głupi sposób jak piłkę stracił Santon. Każdemu przydarzają się straty.

W defensywie zagrał całkiem nieźle trzymał Lennona i grał agresywnie w odbiorze i w pojedynkach co mi się podobało.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Davide Santon

Post autor: Seba »

Dla mnie Santon jest kozakiem tylko kontuzje komplikują wszystko. Niech dopisze mu zdrowie, a będzie graczem na pierwszy skład. Uwielbiam patrzeć na jego wejścia ofensywne i sposób w jaki ustawia się w pojedynkach jeden na jeden, co powoduje, że rywal do końca nie wie jak go minąć. Dla mnie osobiście dwójkę bocznych obrońców powinien na tę chwilę tworzyć duet Santon-Zanetti. Maiconowi i Chivu (szczególnie jemu) przydałaby się ławka.
Obrazek
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Davide Santon

Post autor: fmlyhm »

Lubię Davida, podobała mi się jego akcja w meczu z Tottenhamem :) Szkoda, że nie wpadło.
Co do bramki na 4-3, popełnił błąd.. Trudno, stało się.
Obrazek
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Davide Santon

Post autor: yoda79 »

Ostatnie mecze chyba jednak trochę weryfikują umiejętności Santona. Może rzeczywiście powinien zostać wypożyczony na jakiś czas? Średni Chivu wygląda przy nim jak profesor. Niestety.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Odp: Davide Santon

Post autor: ferii »

Myślę że chłopak potrzebuje się ograć a najlepiej byłoby w jakimś włoskim średniaku gdzie miałby miejsce w pierwszym składzie;)
tylko wtedy w razie kontuzji Chivu robi sie nieciekawie...wiadomo zostaje jeszcze Zanetti ale róznie bywa.

Tak odbiegając od tematu troszkę mam wrażenie że lewy obrońca to najbardziej pożądana pozycje teraz haha:P jakoś cieżko znaleść dobrych piłkarzy na tą pozycję w przeciwieństwie do innych;)
FORZA INTER !!!!!!!!!!!!
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Davide Santon

Post autor: yoda79 »

I odpowiedź na moje pytanie znalazła się dzisiaj. Najbliższe pół roku Santon zagra w Cesenie - szansa dla Davide na to, żeby udowdnić, że ostatnie pół roku/rok/póltora roku to tylko małe problemy przy wejściu na szczyt.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Gunnar
Posty: 566
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Gunnar »

To wypożyczenie pokaże czy z Davide można zrobić dobrego grajka. Jeśli teraz się nie pokaże to znaczy, że nie zasługuje pierwszą 11 w Interze
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Lamatico »

http://www.davidesanton.fcinter.pl/
Dostępne jest video z występu Davide Santona w barwach Ceseny przeciwko Catanii.
lemio133
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2010, 15:09

Odp: Davide Santon

Post autor: lemio133 »

Davide w ostatnim meczu z Catanią zagrał dobre zawody . Gdyby nie przytrafiła mu się kontuzja dzisiaj pewnie grałby w pierwszej 11 Interu . Mam nadzieje że w Cesenie się odbuduje i wróci do dawnej formy :P
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Davide Santon

Post autor: fmlyhm »

Ciekawe jak się Davide czuje, widząc jak Nagatomo szarpie u nas na boku.
Tak czy siak, chciałbym, by Santon wrócił, a Yuto został, bo że Japończyk to dobry zawodnik - chyba przekonywać  nie muszę, a w Santona wierzę, wierzę, że go stać by grać w takim klubie jak Inter ;-)
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Lamatico »

Jaki jest Santona problem? Moim zdaniem - człowieka, który widział każdy jego występ w dorosłej piłce - brak stabilizacji.
Jak grał w Interze każdy wie, jak jest w Cesenie?

Obecnie przeplata naprawdę dobre występy, jak choćby z Lazio czy Fiorentiną, dość nieudanymi - z Napoli czy Bari.
Trudno powiedzieć ile w tym zasługi ustawienia taktycznego i zadań od trenera, a ile formy samego zawodnika. Nie mogę rozszyfrować, co powoduje mecze pasywne w ofensywie, bo przecież z tego najbardziej słynie Santon.
W obronie gra bardzo solidnie. Przytrafiają mu się drobne błędy, jak każdemu, ale jedyne po których padły bramki dla rywali Ceseny to te w meczu z Napoli, ale to był drugi mecz w nowym klubie przeciwko... Napoli (gubi wyraźnie krycie).

Co zwraca moją uwagę? Santon wyraźnie odstawia nogę. Sytuacja kiedy zagrał wślizgiem już dawno nie miała miejsca. Zdecydowanie poprawił grę głową, co jest widoczne. Dużym problemem są również niepotrzebne straty w ofensywie. Po znakomitych rajdach, kiedy przychodzi moment podania... nie dzieje się dobrze. Wielokrotnie piłka nie trafia do adresata, bo.. albo była za słaba, albo niedokładna, czy za plecy..

To tyle okiem bacznego obserwatora z DavideSanton.FCInter.pl
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Davide Santon

Post autor: Dzyl »

Mam nadzieję że po sezonie Santon wróci do Interu. Nagatomo oczywiście musi zostać, bo gra znakomicie, ale Santon mógłby przyjść w miejsce Chivu, którego moim zdaniem powinniśmy sprzedać.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Lamatico »

Dzyl pisze: Mam nadzieję że po sezonie Santon wróci do Interu. Nagatomo oczywiście musi zostać, bo gra znakomicie, ale Santon mógłby przyjść w miejsce Chivu, którego moim zdaniem powinniśmy sprzedać.
Santon ławy grzać nie chce. Bardzo dużo zależy od trenera, jeśli zostanie Leonardo to albo będzie grał, albo nie...
Według mnie powinien, albo zostać jeszcze na sezon w Cesenie (przepracowując okres przygotowawczy w Interze oczywiście), albo zostać wypożyczony do innej drużyny z większymi ambicjami.
Osobiście patrząc na dzisiajszą Cesenę, nie wiem jak to się stało, że byli tak nisko po pierwszej rundzie. Fajnie poukładany zespół z bardzo dobrym szkoleniowcem.
Klinsi64

Odp: Davide Santon

Post autor: Klinsi64 »

Nie tacy piłkarze jak Santon grzeją ławę.Moim zdaniem nie tylko kontuzje są powodem obecnej formy Davide lecz również to że zbyt szybko uwierzył w swoją wielkość,tak to jest gdy zewsząd słyszy się pochwały i porównania do takich legend jak Facchetti i Maldini.Już w najbliższą sobotę mecz z Ceseną dobra okazja by na własne oczy zobaczyć i porównać grę obydwu uczestników styczniowej wymiany.
Luczix
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2011, 19:16

Odp: Davide Santon

Post autor: Luczix »

Santon jest dobry na ławie na razie. Jeśli Leo zacznie na niego stawiać to kto wie co z tego wyjdzie. w Football Manager 11 nie był wielkim koksem :P
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Lamatico »

Absencja w spotkaniu z Interem i ostatnim z Cagliari spowodowana była zapaleniem stawu kolanowego, tak wykazały badania. Davide był desygnowany do gry w meczu z Interem i na kilka minut przed rozpoczęciem meczu poczuł ból w kolanie. Szkoda, bo za każdym razem gdy zaczynam widzieć pewność w jego poczynaniach odzywa się ten uraz. Podczas pobytu w Cesenie to już drugi taki przypadek. Stąd obawy w grze Santona i niepewność na boisku. Nie ma się co chłopakowi dziwić.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Davide Santon

Post autor: Seba »

Lamatico pisze: Absencja w spotkaniu z Interem i ostatnim z Cagliari spowodowana była zapaleniem stawu kolanowego, tak wykazały badania. Davide był desygnowany do gry w meczu z Interem i na kilka minut przed rozpoczęciem meczu poczuł ból w kolanie.
Widać pech go nie opuszcza. Szkoda, bo bardzo liczyłem na tego piłkarza, ale powoli zaczynam wątpić, że zrobi wielką karierę. Kontuzje kolana w tak młodym wieku nie rokują dobrze na przyszłość. Tym bardziej, iż to nie jest pojedynczy przypadek.
Obrazek
pietrasowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 kwie 2009, 21:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Davide Santon

Post autor: pietrasowy »

od od półtora roku ma ciągle coś z kolanem, obawiam się że może skończyć jak ten młodziak z CFC.
dorquo66
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:23

Odp: Davide Santon

Post autor: dorquo66 »

Mam nadzieję ze dostanie jeszcze jedną szansę w Interze. Jak ją zmarnuje to pewnie pójdzie do jakiegoś ligowego średniaka.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Lamatico »

Dzisiaj drugie urodziny strony DavideSanton.FCInter.pl :)
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Filip© »

Regularnie doglądam Twoje dziecko i z niecierpliwością czekam na nową szatę graficzną, bo chyba coś tam tworzysz :P

Powodzenia!
Biały
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2006, 14:11
Lokalizacja: Ciechanów

Odp: Davide Santon

Post autor: Biały »

Lamatico z okazji urodzin przede wszystkim wytrwałości ;D też jestem ciekaw nowej odsłony, trzeba będzie zareklamować newsem na fcinter.pl ;)
"Po podaniu ręki Milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce" - Peppino Prisco

M. ;**

http://www.youtube.com/watch?v=-v3IVxeix1Y  "Bassiamo i toni" ;D
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Odp: Davide Santon

Post autor: Adriano_forever »

Biały to twórz gniota :P

A tak poza tym to najlepszego :)
Lepiej jest być pokonanym niż być fanem Milanu. - Nicola Berti
Gunnar
Posty: 566
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Gunnar »

2 lata, kupa czasu. Gratuluje stary ;)
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Lamatico »

Filip© pisze: Regularnie doglądam Twoje dziecko i z niecierpliwością czekam na nową szatę graficzną, bo chyba coś tam tworzysz :P
Powodzenia!
Biały pisze: Lamatico z okazji urodzin przede wszystkim wytrwałości ;D też jestem ciekaw nowej odsłony, trzeba będzie zareklamować newsem na fcinter.pl ;)
Dzięki :) Kokosów się nie spodziewajcie (będzie jeszcze skromniej ale za to czytelniej, według mnie  8) )... :P nowa odsłona miała wejść już dziś, ale... jak to w Polsce opóźnienia są i trzeba czekać  :P ... Największe problemy z logo... i czekam na dane do MySQL od Kuby :P
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Davide Santon

Post autor: pewny »

na ta chwile Santon w skali na 10, to max 5...
nie nadaje sie do naszego zespołu poki co, fakt ze moze sie konkretnie jeszcze rozwinac, ale nie u nas, bo nie bedzie miał szans na gre, wypozyczyc go jeszcze do sredniaka ligowego i przygladac sie jego występą...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Lamatico »

Jeśli ktoś nie widział występu Santona przeciwko Trentino Team pod tym linkiem jest skrót z jego wszystkimi akcjami:
http://www.davidesanton.fcinter.pl/inde ... ter-140711
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Davide Santon

Post autor: Lamatico »

Niestety, tuż po transferze na jednym z treningów powtórzyła się historia sprzed dwóch sezonów:
http://davidesanton.net:8080/index.php/ ... n-jest-zle

Chłopak ma ewidentnego pecha. Bardzo był chwalony po występie w rezerwach, Newcastle ma problemy z lewymi obrońcami, miał szansę a tu... jeśli zagra to chyba w grudniu. Pod warunkiem, że nie będzie komplikacji
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Davide Santon

Post autor: Serpente »

Chciałbym się odnieść do posta Lamatico w temacie o meczach
Lamatico pisze: Szkoda, że pozbyliśmy się Santona. Moim zdaniem byłby w stanie dać więcej zespołowi niż obecnie Nagatomo. Wiem mam obsesję, ale wydaje mi się, że to obiektywna opinie:P
100% racji, jak dla mnie Santon byłby teraz idealną opcją na boki obrony, zawsze w niego wierzyłem i chciałem aby przebił się do pierwszego składu, niestety Inter dołożył swoje 5 gr. aby nie rozwijał się tak jak powinien a szkoda bo mogliśmy mieć znowu świetnego zawodnika z naszej szkółki.
Obrazek
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Davide Santon

Post autor: Kubus »

I tak by nie grał, trener wie "lepiej".
Obrazek
ODPOWIEDZ