G. Meazza- niedoceniana legenda

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
ODPOWIEDZ
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: morgothbauglir »

Wielki piłkarz, dwukrotny mistrz świata, najlepszy strzelec w histroii. Niestety grał przed wojną, a więc w erze przedtelewizyjnej. Czy uważacie (podobnie jak ja) że to najlepszy piłkarz w historii Interu??
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
IlCapitano

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: IlCapitano »

Skoro przewodzi klasyfikacji strzelców Interu to musiał być zawodnikiem fenomenalnym. 243 bramki w 361 meczach to wyczyn niesamowity zważywszy na tryb życia jaki prowadził. Ja jednak uważam, że najlepszym zawodnikiem w historii Interu był Sandro Mazzola.
proba1
Posty: 190
Rejestracja: 7 lis 2007, 23:50

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: proba1 »

Meazza to elgenda szczerze mówiac zawsze jak mysle o Interze to gdzies tam przewija sie ta legenda, mimo ze nigdy go nie ogladalem ale jednak jego oddanie jest niesamowite. Dzieki takim jak on jestesmy tu gdzie jestesmy oni nas wprowadzali na piedestal.
- Polska jak prostytutka biega od jednego do drugiego - to do Napoleona, to do Szwedów, to do Niemców. A potem mówi, że wszystkiemu winna jest Rosja -
Daro
Posty: 106
Rejestracja: 28 sie 2008, 20:24
Lokalizacja: Sędziszów Młp

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: Daro »

Tak jest Legenda wprawdzie grał w milanie ale krótko tylko 2 sezony. Uważany do dziś za jednego z najlepszych zawodników w historii włoskiej piłki nożnej.Jak dla mnie był lepszy niż Mazzola wystarczy spojżeć na osiagniecia Meazzy to prawdziwa Legenda
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: morgothbauglir »

W końcu oficjalna nazwa San Siro to Stadion Giuseppe Meazza
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: Woo-cash »

morgothbauglir pisze: W końcu oficjalna nazwa San Siro to Stadion Giuseppe Meazza
Za komuny wybierali :-D
Jak dla mnie wystarczyłoby samo San Siro. Bo i tak więcej osób używa tejże nazwy :)
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: dzielik »

master_snake pisze:
morgothbauglir pisze: W końcu oficjalna nazwa San Siro to Stadion Giuseppe Meazza
Za komuny wybierali :-D
Jak dla mnie wystarczyłoby samo San Siro. Bo i tak więcej osób używa tejże nazwy :)
Z tego co wiem to nazwa San Siro jest chętniej wykorzystywana przez Milanistów, właśnie ze względu na postać Giuseppe Meazzy, który kojarzony jest przede wszystkim z Interem. Odwrotnie ma się rzecz u Interistów. Tak więc w Mediolanie już samym nazywaniem stadionu można się zdradzić za kim się idzie. Warto o tym pamiętać podczas pytania kibiców o drogę na stadion;p
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: kolus »

trzeba sie z tym zgodzic bo tez mam takie wrazenie ze SS to jest dla Milanu a dla Interu Giuseppe Meazza, zawsze przy tym mozemy doceniac legende klubu :)
Daro
Posty: 106
Rejestracja: 28 sie 2008, 20:24
Lokalizacja: Sędziszów Młp

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: Daro »

morgothbauglir pisze: W końcu oficjalna nazwa San Siro to Stadion Giuseppe Meazza
Milaniści nie używają nazwy Stadio Giuseppe Meazza tylko poprostu San Siro to z niechęci do Legendy Interu no i faktycznie można się zdradzić komu się kibicuje pytając o drogę na stadion
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: Mora »

Przypomniała mi się pewna anegdota o naszej legendzie...Meazza w swoim debiucie w Interze strzelił dwie bramki.Był wtedy bardzo młodym zawodnikiem i włoskie media szybko się nim zainteresowały.W pierwszym wywiadzie po meczu dziennikarz zapytał go w jaki sposób zdobył te dwie bramki.Meazza tylko się uśmiechnął i z rozbrajającą szczerością odparł: "Po prostu zamykałem oczy i strzelałem".

Ciekawe ile w tym prawdy :-P
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: morgothbauglir »

W latach 20 i 30 futbol był dziwny. Legenda mówi że Leonidas grał boso  :P więc historia z Meazzą nie brzmi tak głupio
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
proba1
Posty: 190
Rejestracja: 7 lis 2007, 23:50

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: proba1 »

W latach 20 i 30 futbol był dziwny

Za 40 lat to samo powiedza twoje wnuczki
- Polska jak prostytutka biega od jednego do drugiego - to do Napoleona, to do Szwedów, to do Niemców. A potem mówi, że wszystkiemu winna jest Rosja -
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: morgothbauglir »

z całą pewnością, bo futbol zmienia się w tempie zastraszającym. Rozwiązania taktyczne z mistrzostw świata 2002 są już uznawane za historyczne nie tylko za przestarzałe
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
bart_d
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2010, 22:49

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: bart_d »

Z racji chwili wolnego czasu i zbliżającego się zimowego okna transferowego, z życzeniem odnalezienia pereł przyszłego footballu, wspominam naszą legendę :)

Podzielę się z Wami (tak dla przypomnienia), bo to bardzo ciekawe ;)

Artykuł
Film (pokazuje jak grał Pepino)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2010, 22:29 przez bart_d, łącznie zmieniany 1 raz.
"Perce siamo i fratelli del mondo"
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: G. Meazza- niedoceniana legenda

Post autor: pewny »

trzeba też pamiętać ze grał w Juventusie :) podajże tak jak w Milanie jakoś sezon albo dwa, no ale zwiedził w sumie 3 najwieksze kluby Włoch z naszym na czele oczywiscie... :)

raz czytałem gdzieś jego historie i z tego co kojarze to był tez naszym trenerem :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
ODPOWIEDZ