Thiago Motta

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Michal_fci
Posty: 1130
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:34
Lokalizacja: Świdnica

Odp: Thiago Motta

Post autor: Michal_fci »

Quaresma tez jest ambitny to lepiej zeby zagral niz Eto'o lub Pandev?
Gdy­byś kiedyś we śnie poczuła, że oczy mo­je już nie pat­rzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał.
bart_d
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2010, 22:49

Odp: Thiago Motta

Post autor: bart_d »

Taka cisza po (jakby nie mówić) bajecznym wejściu po dłuższej nieobecności Motty? Zero komentarza?
Jak tam oceniacie występ i bramkę Thiago? Też uważacie że po jego wejściu zmienił się obraz gry Interu?
"Perce siamo i fratelli del mondo"
snuffy
Posty: 131
Rejestracja: 1 wrz 2009, 07:55
Lokalizacja: Katowice

Odp: Thiago Motta

Post autor: snuffy »

komentarze są tylko po złych wystepach Motty:)
http://www.youtube.com/watch?v=VHbucMOs ... re=related

"Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że Mancini dołączył do Milanu" - skwitował z przekąsem Portugalczyk.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Thiago Motta

Post autor: Szycha »

Po tym występie szczerze liczyłem na jakieś dwa słowa od Ślepego w tym temacie  :]
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Thiago Motta

Post autor: mio85 »

niebawem zadebiutuje w reprezentacji Prandellego, wypadaloby pogratulowac i zyczyc powodzenia, jednak mnie kibic martwi ze dochodzi nam kolejny reprezentant, a to oznacza nic innego, jak potencjalne klopoty - patrz zmeczenie, kontuzje.......znajac nasze szczescie raczej teo nie unikniemy
Gunnar
Posty: 566
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Odp: Thiago Motta

Post autor: Gunnar »

Co więcej wystąpi w pierwszym składzie. Martwię się trochę o kolana Motty bo Niemcy potrafią dokopać. Życzę mu udanego debiutu :)
Obrazek
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Thiago Motta

Post autor: dodo_IM »

Czuję że zagra wielkie zawody. Thiago to bardzo dobry pomocnik, mam nadzieję że już nie będzie miał problemów z kontuzjami i oby zdrowy wrócił ze zgrupowania.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
piotrek7
Posty: 162
Rejestracja: 3 sie 2007, 13:58

Odp: Thiago Motta

Post autor: piotrek7 »

A mnie nie cieszy powołanie Motty do reprezentacji Włoch, bo po pierwsze jaki to Włoch? Chyba tylko na podstawie świstka papieru... i po drugie, w aspekcie sportowym też nie błyszczy, niczym się nie wyróżnia na tle, ponoć średnich, Azzurrich. Na cholerę im podstarzały, kontuzjogenny zawodnik, brazylijski drugi czy może trzeci sort?
Ale po meczu z Romą chyba wiem dlaczego: to co zrobił w starciu z Vucinicem w pierwszej połowie meczu  spokojnie można porównać do przesławnej symulacji Busquetsa. Chłop jak dąb, a d... jak chłoptaś z Barcy, krótko mówiąc co najmniej dorównał Włochom pod tym względem... taki talent nie może się marnować poza reprezentacją.
Ostatnio zmieniony 8 lut 2011, 23:08 przez piotrek7, łącznie zmieniany 1 raz.
Gunnar
Posty: 566
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Odp: Thiago Motta

Post autor: Gunnar »

piotrek7 pisze: A mnie nie cieszy powołanie Motty do reprezentacji Włoch, bo po pierwsze jaki to Włoch? Chyba tylko na podstawie świstka papieru... i po drugie, w aspekcie sportowym też nie błyszczy, niczym się nie wyróżnia na tle, ponoć średnich, Azzurrich. Na cholerę im podstarzały, kontuzjogenny zawodnik, brazylijski drugi czy może trzeci sort?
Ale po meczu z Romą chyba wiem dlaczego: to co zrobił w starciu z Vucinicem w pierwszej połowie meczu  spokojnie można porównać do przesławnej symulacji Busquetsa. Chłop jak dąb, a d... jak chłoptaś z Barcy, krótko mówiąc co najmniej dorównał Włochom pod tym względem... taki talent nie może się marnować poza reprezentacją.
Na jego pozycji trudno się wyróżniać a pozatym w dzisiejszych czasach dużo jest naturyzowanych graczy i ogólnie nikomu to nie przeszkadza. Motta zasługuje na reprezentacje bo przebłyski ma. Oczywiście ja tylko publikuje swoje zdanie ale każdy ma prawo do swojego.
Obrazek
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Thiago Motta

Post autor: Kusy »

jakby Thiago nie zagrał to i tak zawsze będzie krytykowany przez 80 % użytkowników że jest beznadziejny i że powinniśmy się go pozbyć.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Castellazzi
Posty: 436
Rejestracja: 4 wrz 2010, 20:54
Kontakt:

Odp: Thiago Motta

Post autor: Castellazzi »

Wydaje mi się, że większość osób krytykujących Thiago, nie zwraca uwagi na jego grę, a myślę, że jest na co, mimo iż ten gracz nie biega zbyt wiele.

Jego grę cechuje ogromny spokój i dokładność. Ma on genialne podanie ( górą, dołem, krótkie, długie ) i nie raz i nie dwa otwierał on nimi drogę do bramki. Warto dodać, że Motta ma bardzo dobry przegląd pola, a piłki posyłane od niego prawie zawsze dochodzą do adresata.     
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Thiago Motta

Post autor: sampam »

Najlatwiej ocenia sie efektowna gre ofensywnie usposobionych graczy, strzelajacych mnostwo bramek, czy zaliczajacych wiele asyst. Wiadomo, ze Motta do takich nie nalezy, a o dziwo cenia go kolejni trenerzy klubowi, a nawet selekcjoner Italii (sic!). Swoja droga, jesli ktos gra pare sezonow w Barcie, nawet jako nie zawodnik pierwszoplanowy, to i tak nalezy mu sie szacunek.

Nie wiem czemu, ale jakos ten temat skojarzyl mi sie ze szkola podstawowa, gdzie malutkie dzieci doslownie bija sie o to, by grac na pozycji napastnika, a malo kto chce byc obronca, czy takim "staczem" jak Thiago:D hehe...
and
Posty: 185
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Thiago Motta

Post autor: and »

Thiago nie należy do moich ulubionych graczy, ale mem dla niego szacunek za przegląd pola ... no i za dzisiejszego gola, który otworzył wynik!
Grande Inter !!!
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Odp: Thiago Motta

Post autor: kulasiak »

Ja wolę jak gra Thiago niż Obi, który odebrać umie ale podać już nie czy dawniej Mariga, który miał ten sam problem. Do tego Thiago zazwyczaj potrafi się odnaleźć przy stałych fragmentach co jest jego dodatkowym plusem.
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Thiago Motta

Post autor: Serpente »

Ktoś wie kiedy dokładnie mu się kończy kontrakt ?

Szczerze to nie wiem co o nim myśleć, Motta to typowy rzeźnik, przecinak, odkurzacz, tacy są bardzo potrzebni w każdym klubie a już na pewno we włoskim. Specyficzny zawodnik i nie chodzi o kwestie sportowe ale taktycznie, mam takie wrażenie że on potrzebuje być w zespole w którym trener po prostu ma łeb do taktyki, wie jak go ustawić, wie jakie mu dać zadania, co on ma robić na tym boisku. Dowód ? wystarczy popatrzeć co grał u Mourinho a co grał później u Leonardo (Beniteza jak i Gasperiniego ciężko liczyć bo to były krótkie epizody) i różnicę widać gołym okiem, teraz objął nas Ranieri który o tych sprawach ma pojęcie więc i Motta zaczął grać dobrze  :P
Jeżeli Moratti nie przedłuży z nim umowy to będziemy mieli problem, bo trzeba będzie sprowadzić kogoś na jego miejsce a nie widzę na horyzoncie kogoś w miarę taniego i dobrego. W dodatku Motta ma jeszcze wiele lat gry przed sobą, to też trzeba zauważyć, problem w tym ile czasu będzie u nas siedział Ranieri i jeżeli znów później Moratti będzie odwalał jakieś szopki z trenerami to Motta znowu będzie grał piach.

Więc zostaje jeden wielki...?
Obrazek
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Thiago Motta

Post autor: Filip© »

Nerazzurro_ pisze: Ktoś wie kiedy dokładnie mu się kończy kontrakt ?
30.06.2013
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Thiago Motta

Post autor: pewny »

patrząc na to z boku, wygląda na to że Nasi z zarządu mają czas :)

ale tak na serio, to ostatnio miał przebłyski dobrej gry... może Nasi się wahają, zresztą ponoć ofert za niego nie ma żadnych... poczekają pewno jeszcze tą rundę i zobaczą jak to wyjdzie na boisku, no i podejmą decyzje...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Thiago Motta

Post autor: mio85 »

co sadzicie o jego odejsciu do PSG? szkoda mi go troche, jest wazny w naszej ukladance i ostatnio swietnie regulowal nasza gre, ale z drugiej strony 13 milionow sie przyda - przy jego wieku......mozna sprowadzic kogos mlodszego, bardzo podoba mi sie opcja z sahinem, tym bardziej ze odrzuceni z realu u nas osiagaja szczyt formy.......
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Thiago Motta

Post autor: Piekarz »

2,5 roku trwał związek Thiago Motty z Interem. Przez ten czas zaliczył nie najgorszą, choć i daleką od wybitności liczbę 83 meczów we wszystkich rozgrywkach (55 w Serie A); strzelił 12 bramek (11 w Serie A). Co z nami wygrał, wszyscy wiemy. Mało który piłkarz tak poróżnił opinie kibiców na tej stronie, i robił to w zasadzie od samego początku do samego końca. Osobiście odczuwam pewien niedosyt, nigdy nie poczułem, żeby Motta osiągnął naprawdę gigantyczną formę i w pełni rozwinął skrzydła, a przy tym zdawało mi się, że jest do tego zdolny.

Szczególne dzięki za piękną bramkę w derbach. Powodzenia - choć, ze względu na obrany kierunek - umiarkowane.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
Castellazzi
Posty: 436
Rejestracja: 4 wrz 2010, 20:54
Kontakt:

Odp: Thiago Motta

Post autor: Castellazzi »

Wielka szkoda... Mój ulubiony zawodnik z pola, a przy tym strasznie niedoceniany szczególnie na tej stronie. Bardzo przydatny dla zespołu, dysponujący bardzo dobrym przeglądem pola i podaniem. To dzięki jego transferowi z Genoi do Interu zacząłem sympatyzować z Rossoblu.

Na pewno nie zapomnę tak jak Piekarz bramki w Derbach i dwóch goli z Napoli  :brawo:
Obrazek
IlCapitano

Odp: Thiago Motta

Post autor: IlCapitano »

Na pewno nie pokazał pełni swoich możliwości w Interze. Miewał przebłyski czołowego rozgrywającego we Włoszech, ale również nierzadko potrafił przejść(dosłownie) obok meczu. Tak czy inaczej, dzięki za wszystko Thiago i powodzenia w Paryżu. Ze względu na Pastore dość często śledzę poczynania paryżan, a teraz po transferze Motty na pewno zwiększy się liczba oglądanych przeze mnie meczów PSG.
Akcję zakończoną bramką Thiagone w pamiętnym 4:0 z Milanem zapamiętam na długo.
Imrahil
Posty: 1142
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Thiago Motta

Post autor: Imrahil »

Szkoda. Mialem nadzieje ze Thiago pomoze druzynie wywalczyc trzecie miejsce w lidze, premujace awans wiadomo gdzie. Jestem troszke rozczarowany jego odejsciem, gdyz lubilem tego zawodnika oraz jego specyficzny styl gry. Motta z pewnoscia wiacej zostawil pozytywnych elementow w druzynie, jak i w pamieci kibicow.
Forza Thiago Motta!
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Thiago Motta

Post autor: Kubus »

Bardzo mi go szkoda, zawsze wesoły, i wbrew pozorom bardzo sie starał. Ehh czuje ze to bardzo zły transfer. Żegnaj Thiago ! Grazie ! powodzenia w PSG !
Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Thiago Motta

Post autor: MiRas. »

Mam mieszane uczucia co do jego odejścia, mimo, że byłem jego przeciwnikiem... ostatnie mecze oraz wypowiedzi pokazały jednak, że nie jest wcale taki zły za jakiego go miałem. Oczywiście lubił sobie pospacerować, głupi złapać kartkę czy głupio sfaulować (patrz. ostatni jego mecz w barwach Interu), nie mniej jednak był czasami odskocznią od naszej dębowej pomocy. Chciałem też zauważyć, że Ranieri nie chciał odejścia Motty, powiedział by mu go nie sprzedano, ale 10 mln € i FFP odesłało prośby Ranieriego na Sybir.

Życzę powodzenia.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Thiago Motta

Post autor: yoda79 »

Niestety cechy wolicjonalne Motty spowodowały, że na takim piłkarzu nie można opierac gry w dalszej perspektywie (inna sprawa,że w kadrze sa nadal piłkarze słabsi od niego). Przebłyski formy to za mało na taki klub jak Inter. Powodzenia w Paryżu, choć do PSG nie palam sympatią.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Thiago Motta

Post autor: Dzyl »

Przynajmniej on jako jedyny mówił szczerze i otwarcie w wywiadach :) Lubię go, i żałuję że odchodzi. No cóż, nie pozostaje nic innego jak życzyć Thiago powodzenia w nowym klubie.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Thiago Motta

Post autor: Kusy »

Będziemy jeszcze za nim płakać...
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Thiago Motta

Post autor: pewny »

z punktu widzenia naszego to szkoda że odszedł... mógł chociaż zostać do lata, zanim nowi gracze się wkomponują w całość...

no i wypada nam jako gracz z Ligi Mistrzów, także to też poważny minus...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Thiago Motta

Post autor: Seba »

Osobiście cieszę się, że nie będę musiał go już oglądać w koszulce Interu. Jeden z większych, o ile nie największy leń w drużynie.
Obrazek
PioFCI
Posty: 762
Rejestracja: 23 kwie 2004, 10:43
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Thiago Motta

Post autor: PioFCI »

To jego brakowało ostatnio najbardziej...szkoda Thiago jak cholera..
Inter na zawsze !!!
ODPOWIEDZ