Samuel Eto'o

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
ODPOWIEDZ
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Kubus »

Eto nieubłagalnie zbliża sie do końca kariery a to co mu tam oferują to jest sumka niebagatelna, nie chce krakać ale wątpie w to żeby z nami dużo wygrał (wiem tym predzej w Rosji) ale chodzi mi o to że już teraz zacznie sobie dorabiać na tą emeryturke, Myśle że odejdzie i szczerze myśle też że E2 sie powoli kończy, zagrał by jeszcze może 2 sezony na tym "najwyższym" poziomie.
Obrazek
dani7
Posty: 361
Rejestracja: 15 lip 2007, 15:24

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: dani7 »

Lepiej mieć jeszcze dwa sezony na poziomie Eto'o niż nie mieć nikogo, kto mógłby się na ten poziom wbić...
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, 10:21 przez dani7, łącznie zmieniany 1 raz.
snuffy
Posty: 131
Rejestracja: 1 wrz 2009, 07:55
Lokalizacja: Katowice

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: snuffy »

Obecny kontrakt ma chyba jeszcze na 3 lata co daje kwote 60 milionów z tytułu wynagrodzenia plus ewentualne 30 mln za transfer co daje oszczedności 90 milionów :) Czy 90 mln za dwa nawet na najwyższym poziomie sezony to nie ciut za wiele ?? Nie ma co dyskutowac o klasie Eto ale o finansach niestety trzeba:(
http://www.youtube.com/watch?v=VHbucMOs ... re=related

"Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że Mancini dołączył do Milanu" - skwitował z przekąsem Portugalczyk.
TONYSOSA
Posty: 32
Rejestracja: 4 sty 2010, 17:57
Lokalizacja: Wołomin

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: TONYSOSA »

35 mln euro i Etoo wylatuje do Rosji, nie ma co dyskutować, Etoo to dobry gracz, ale nie musimy go mieć za wszelką cenę.
Etoo grał zazwyczaj na pozycji podczepionego napastnika i za każdym razem schodził do środka, teraz za zdobyte pieniądze możemy kupić rasowego skrzydłowego.
Poza tym Etoo miał też taki dobry sezon, gdyż Milito miał problemy zdrowotne, gdyby ich nie miał, to bym się nie zdziwił, gdyby Etoo ponownie był w jego cieniu, tak jak to było w sezonie 2009/2010.

Mam nadzieję, że Milito nie odejdzie do tej Galaty i zostanie z Nami, pokazując szczyt swojej formy!! :)
"Per me c'e solo l'Inter"
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: ferii »

hahaa podobno za odejsc za 28mln no trzymajcie mnie :/
Rosyjski klub początkowo proponował 18 a MM chcial 40....jeśli to prawda to piszę petycje aby  MM sprzedał klub jakimś szejkom :P :D
FORZA INTER !!!!!!!!!!!!
Kruq
Posty: 122
Rejestracja: 14 sie 2009, 12:47
Lokalizacja: Lututów

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Kruq »

Przecież Eto'o pogra tam rok i ucieknie. Rasiści go tam zjedzą jak Carlosa
Pamiętajcie że 30mln za 30 latka to jednak dużo, ponad 20 brać za Maicona też 30 latka i można ciekawy transfer przeprowadzić, nawet jeśli MM chce coś odkładać na bok. Widać gołym okiem, że Inter chce odmłodzić kadrę, być może ten rok będzie ciężki, jednak myślę, że zaowocuje to w przyszłości... chyba nie po to kupują Coutinho, Castaignosa sprawdzają Faraoniego, cały czas jest z nami Santon. Mimo wszystko nie wygląda to tak źle.
I musimy pamiętać rok 2010 szybko się nie powtórzy.

Szwagier (Włoch) rok temu mi powiedział "Zobacz ja czekałem na LM 38 lat, a Ty tylko 11 lat..."
Także nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie "ta chwila"

Lukę po Eto'o na pewno da się załatać !!!
Jedrula
Posty: 331
Rejestracja: 25 wrz 2006, 14:56
Lokalizacja: Kotla
Kontakt:

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Jedrula »

Ferii Ty się módl, a nie petycje piszesz :P
1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Jaszczu91 »

Kruq jeśli Inter chciałby odmłodzić kadrę to by sprzedał Milito, Cordobę czy Castelazziego albo Lucio a nie najlepszego piłkarza! Według mnie Eto stać na co najmniej trzy sezony gry na obecnym poziomie. Luki po Samuelu nie uda się wypełnić bo nie da się kupić takiej klasy zawodnika za max 15 mln euro, bo spodziewam się że zarobione pieniądze trafią do kieszeni MM a nie na transfery. 
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Serpente »

Całkowicie zgadzam się z Jaszczem :piwko:
30 lat to jeszcze nie tak stary wiek dla piłkarza,jeszcze 2 sezony by pograł na najwyższym poziomie,dla mnie to trochę brak ambicji z jego strony,mimo że wygrał wszystko co było możliwe to i tak nie rozumiem jak można odpuścić 2-3 lata gry w Europie i iść do jakiegoś gównianego klubiku o którym nikt nie słyszał. Dziury  po nim nie da się zapełnić,po prostu nie ma kim,moim zdaniem to obecnie najlepszy napastnik na świecie,i to nie dlatego że gra w Interze ale po prostu nikt nie trzyma tyle czasu tak wysokiego poziomu i po upojnych sezonach nie obrósł w piórka i dalej grał jakby walczył o wszystko od nowa,to jest po prostu profesjonalista !!! Szkoda,tym bardziej że Europa znowu traci wybitnego piłkarza na rzecz jakiegoś szejkowego gówna,futbol coraz bardziej upada...
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: pewny »

Eto'o ma niesamowitą kartę osiągnięć... polecam przejrzeć, aż miło się patrzy...
wielka gwiazda, wielki człowiek, pewno nas opuści jak Rosjanie dadzą te 30 mln euro :( ale miejmy nadzieje ze nie dadzą i nasza gwiazda zostanie, jest bardzo wartościowy na boisku i po za nim

trzymam kciuki

:inter:
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 00:30 przez pewny, łącznie zmieniany 1 raz.
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Dzyl »

Nie byłbym taki pewien czy nas opuszcza. Negocjacje są ponoć zawieszone.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: pewny »

Dzyl pisze: Nie byłbym taki pewien czy nas opuszcza. Negocjacje są ponoć zawieszone.
opuszcza...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Andi10p
Posty: 84
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:20

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Andi10p »

Tutaj nie było wątpliwości. Widać było że MM chce dobić tego targu. Inaczej nie zbili by ruscy tych kilku mln z ceny. Trudno końcówka Mercato to może wreszcie Branca kogoś solidnego zakontraktuje.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: MiRas. »

No i oficjalnie już jest koniec tej całej sagi. Anzhi wykupiło od nas Eto'o, który wcześnie wybrał piłkarską emeryturę dla siebie. Pozostaje pustka i tyle. 102 mecze i 53 gole, czyli średnia więcej niż 0,5 na mecz... Ale jak to powiedział pewien siwy amator taktyki: "Bez Eto'o i tak będziemy konkurencyjni" ... zapomniał dodać dla kogo.

Powodzenia Sammy i dziękujemy!
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 18:38 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Klinsi64

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Klinsi64 »

przeżyłem odejście Baggio,Ronaldo,Vieriego,Ibrahimovica,Quaresmy,przeżyje i Eto'o...przez 8 dni
jeszcze będę optymistą,później się zobaczy ;)
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Seba »

Suma za którą odszedł raczej nie napawa optymizmem. 15-20 mln musi Moratti wrzucić do skarbonki, więc zostanie  5-10 mln. Przyjdzie co najwyżej jeden piłkarz i w dodatku nie z tej najwyższej półki (chyba, że Forlan, ale on w pojedynkę także nie wypełni luki po Kameruńczyku), więc szykujmy się na bardzo radosny sezon.
Obrazek
Biały
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2006, 14:11
Lokalizacja: Ciechanów

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Biały »

Seba. pisze: Suma za którą odszedł raczej nie napawa optymizmem. 15-20 mln musi Moratti wrzucić do skarbonki, więc zostanie  5-10 mln. Przyjdzie co najwyżej jeden piłkarz i w dodatku nie z tej najwyższej półki (chyba, że Forlan, ale on w pojedynkę także nie wypełni luki po Kameruńczyku), więc szykujmy się na bardzo radosny sezon.
Poczekaj chociaż te 8 dni zanim zaczniesz marudzić ;P Wtedy pomarudzimy razem, a może nie... ;D

Co do Eto'o to wyszliśmy na zero...dwa lata temu Inter i Barcelona przy transferze Ibry wyceniły go właśnie na 27 mln euro. Piłkarz kapitalny, ale mimo wszystko była to dość niezdrowa sytuacja, że jeden zawodnik zarabia 10,5 mln rocznie ,a drugi w kolejności 4,5...Jak skrzętnie Włosi wyliczyli Inter z tej sprzedaży będzie 100 mln euro do przodu. Do pełni szczęścia brakuje teraz dwóch nowych dobrych napastników, bo jednym to można co najwyżej Pandeva zastępować.
"Po podaniu ręki Milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce" - Peppino Prisco

M. ;**

http://www.youtube.com/watch?v=-v3IVxeix1Y  "Bassiamo i toni" ;D
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Chuchu »

Pretensji do niego mieć nie można. W piłce klubowej wygrał już wszystko co mógł i to kilkakrotnie, w każdym klubie był bardzo ważnym zawodnikiem i znacząco przyczyniał się do sukcesów. Kolejnej okazji na zarobienie 15-20 mln € w rok nie dostanie a facet ma już 30 na karku więc teraz se prawdopodobnie zarobi kasy, żeby starczyło mu do końca życia.

Czy zastąpimy go kimś? Forlan to dobry piłkarz ale nie jestem pewien czy będzie w formie - 32 lata to jak na napastnika już całkiem sporo. Przydałoby się wypożyczyć do tego jeszcze Teveza ale o czym ja marzę...
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: forzaragazzi »

Etoo poszedł za 25 mln euro. Zakupimy pewnie Palacio za jakieś 12-14 mln. Ehhh...
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Jaszczu91 »

Z jednej strony jestem zawiedziony postawą Samuela, a z drugiej potrafię zrozumieć jego decyzję. Niby taka oferta pewnie mu się już nie trafi, ale zamieniać Inter na Andżi... no tego nie potrafię zrozumieć. Cóż trudno się mówi. Kiedyś żegnalismy Ronaldo, Crespo czy Ibrahiomovicia jak napisał kolega wyżej, więc Samuela też wytrzymamy. Bardziej martwi mnie kwestia następcy Eto, bo godnego zawodnika w zasięgu Interu nie widać. Forlan to nie ten kaliber. Tevez za drogi, więc kto? Oby nie okazało się że... Pandev. 
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: miniu86 »

102 mecze i 53 gole to mówi samo za siebie. Eto'o dziękujemy!!!
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: forzaragazzi »

Za Ronaldo przyszedł Crespo, za Crespo przyszedł Cruz (pół roku póżniej Adriano w szczytowej formie), za Ibre przyszedł Etoo + Milito. A za Etoo kto się zjawi? Palacio? :/
dani7
Posty: 361
Rejestracja: 15 lip 2007, 15:24

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: dani7 »

Dzięki Sammy! :flaga33: Teraz panie Moratti nie sęp, tylko działaj, sprężaj się!! Będzie ciężko o godnego następcę w tak krótkim czasie, ale jak za biedni na Teveza niech kupią dwóch solidnych, a też wiele wniosą :yes2:
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: yoda79 »

Pozostaje podziękować zawsze uśmiechniętemu Samuelowi i życzyć powodzenia:)
Niedosyt to cena zawodnika i klub do którego odszedł.
Teraz Branca do pracy!
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Mora »

Dziwię się Samuelowi takiej decyzji. Pieniądze pieniędzmy,ale przez te wszystkie lata swojej kariery zarobił ich wystarczająco dużo, żeby nie decydować się na grę w Rosji w wieku 30 lat.

Jeszcze bardziej dziwię się zarządowi Interu, że pozwala na odejście tak ważnego gracza. Na cuda w ostatnim tygodniu okienka transferowego nie liczę, duet Moratti&Branca nie sprowadzi zawodnika nawet w 40% tak dobrego jak Eto'o. Od momentu odejścia Mourinho nie mam pojęcia na czym polega i do czego prowadzi polityka Interu. Mało tego - uważam, że polityka Interu przypomina politykę PO: jest kompletnie bez sensu.

Powodzenia w Rosji Samuel !
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: miniu86 »

Rzeczywiście, po wygraniu LM polityka Interu stanowi nie lada zagadkę. Za najlepszy przykład niech posłuży oddanie zawodnika, który robił za rozgrywającego, skrzydłowego i super napastnika naraz.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: pewny »

było na początku 40 mln i to by sie dało zrozumiec gdyby sam Eto'o wyraził chęc odejścia... ale 25-27 mln to dno... zal sie przyznawac ze za tyle został sprzedany, było to trzymac w tajemnicy jak niektore transfery...

mimo wszystko Eto'o dzięki za te 2 lata... jak koledzy wyzej wspomnieli 0,5 bramki na mecz mowi samo za siebie...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: MiRas. »

Tkachenko, gość odpowiedzialny w Anzhi za transfery powiedział, że:

- Eto'o jest jednym z 5ciu najlepszych napastników świata. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego transferu i negocjacji z Interem. Suma transferu nie została ujawniona, mogę powiedzieć tylko, że zakupiliśmy Eto'o za znacząco inną sumę, niż tą, którą początkowo chciał Inter.

Z tych słów wynika (przynajmniej dla mnie), że nasi działacze naprawdę mocno zeszli z ceny. Teraz 25 - 27 milionóm € to wygląda nawet okazale, boję się pomyśleć, że cena mogła być niższa... tym bardziej, że La Gazzetta wyniuchała, iż faktyczna cena to 22 mln € (21 mln € + 1 mln € z którego zrezygnował Eto'o). Gdyby to okazało się prawdę to osoba związana z Interem, która "wynegocjowała" taką sumę, powinna z dniem 1 września 2011 zostać bezrobotna z adnotacją w papierach, ze działała na szkodę pracodawcy.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 09:51 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: Tkrauze »

To o czym bardzo mądrze wspominał MiRas. Akcje SARAS-u poszły mocno w dół.Nie zagłębiałem sie w tę tematyke natomiast z nudów kliknąłem na giełdy oto co widzę.
http://www.borsaitaliana.it/borsa/azion ... 07&lang=en

Nie jestem biegłym ekonomista niemniej równie pochyłąa na wykresie odczytam. Moratti (wq pewnych źródeł) wydał na Inter za swojej kadencji ok 700 mln dolarów. Teraz w potrzebie musi zacisnąć pasa.Jeżeli w waszej firmie "coś" znacznie obciąza budżet to albo sie to rozwiązuje albo zmienia w jakiś tanszy sposób,aczkolwiek macie racje transfer niedrogiego,zdolnego zawodnika powinien mieć racje bytu.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 12:27 przez Tkrauze, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie,spytaj co Ty mozesz zrobic dla kraju.
IlCapitano

Odp: Samuel Eto'o

Post autor: IlCapitano »

Tkrauze pisze: Moratti (wq pewnych źródeł) wydał na Inter za swojej kadencji ok 700 mln dolarów.
Moim zdaniem było to co najmniej dwa razy więcej. Pamiętam, że w 2007 roku gdzieś tam wyczytałem, że było to 1,3 miliarda euro, tak więc teraz, po pamiętnym mercato 2008 na pewno jest to kwota znacznie większa.
MiRas. pisze: Gdyby to okazało się prawdę to osoba związana z Interem, która "wynegocjowała" taką sumę, powinna z dniem 1 września 2011 zostać bezrobotna z adnotacją w papierach, ze działała na szkodę pracodawcy.
Nie mam nic więcej do dodania. Rozumiem, sprzedać najlepszego zawodnika w drużynie za kolosalne pieniądze (35 baniek to moim zdaniem nawet w wieku 30-lat dla zawodnika klasy Eto'o to minimum), ale żeby na siłę go wypychać z klubu i tak drastycznie obniżać cenę? Przecież to komedia.
ODPOWIEDZ