Wesley Sneijder

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Kujon »

kisuke pisze:Może chamsko podchodzimy do zawodników, ale MM wreszcie poszedł po rozum do głowy i przestał wyrzucać kasę, gdzie popadnie. Szkoda, że nie zrobił tego przy podpisywaniu wysokich kontraktów dla zawodników i teraz nie ma innego sposobu, jak rozwiązywać kwestie wysokich kontraktów w taki sposób.

Ile razy śmieliśmy się, że nie możemy pozbyć się zawodników, tylko zawsze czekaliśmy aż im kontrakt się skończy?! Bo winą były wysokie kontrakty zawodników i oni woleli grzać ławę, ale przy tym pobierać ogromną kasę. (choćby Mancini). W tym sezonie wyraźnie widać, że MM przestał bawić się w dobrego tatusia i działa racjonalnie. Pozbył się graczy z wysokimi kontraktami, kupuję tanio i daję optymalne kontrakty.

Z jednej strony wygląda to brutalnie, ale w jaki inny sposób udałoby się pozbyć Cesara? Który zadomowił się na stałe w Interze i nie chciał odejść oraz zmniejszyć zarobków. Czy Maicona, który nie prezentował już od dawna wysokiego poziomu, do którego nas przyzwyczaił...

Niewątpliwie Sneijder to znakomity zawodnik, ale nie zasługuję na taką pensję, gdy większość sezonu spędza na leczenie kontuzji. I zarząd słusznie postępuję w jego sprawie. Nie chcę zmniejszyć zarobków, nie grasz...

Pamiętam, gdy większość narzekała na klub, gdy każdy chciał odejścia Muntariego, ale trener go wystawiał w meczach i ten ani myślał odchodzić. Co wtedy było? Narzekanie na zbyt łagodne podejście do niego. Większość chciała, by ten znalazł się w sytuacji podobnej do obecnej Wesa.

Według mnie zarząd słusznie podchodzi do kwestii Wesa.
Podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Nie cieszy mnie to, ale jednak jak się zarabia to w swojej "pracy" trzeba to pokazywać umiejętnościami, które Wes nie oszukujmy się, od 2010 roku jakby zatracił, a to kontuzja, a to gra mocno średnio. Dodałbym do tego następnych w kolejce Stankovica i Milito - z tym drugim pewnie ostro podpadnę.

A co do Samuela, to jak wygląda jego kontrakt orientuje się ktoś? Bo pobory spore ma jak na swój wiek, wiem, że dobrze gra, ale młodszy i lepszy nie będzie, a miał chyba do lipca 2013.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Wesley Sneijder

Post autor: andyvdm »

kisuke pisze:Może chamsko podchodzimy do zawodników, ale MM wreszcie poszedł po rozum do głowy i przestał wyrzucać kasę, gdzie popadnie. Szkoda, że nie zrobił tego przy podpisywaniu wysokich kontraktów dla zawodników i teraz nie ma innego sposobu, jak rozwiązywać kwestie wysokich kontraktów w taki sposób.

Ile razy śmieliśmy się, że nie możemy pozbyć się zawodników, tylko zawsze czekaliśmy aż im kontrakt się skończy?! Bo winą były wysokie kontrakty zawodników i oni woleli grzać ławę, ale przy tym pobierać ogromną kasę. (choćby Mancini). W tym sezonie wyraźnie widać, że MM przestał bawić się w dobrego tatusia i działa racjonalnie. Pozbył się graczy z wysokimi kontraktami, kupuję tanio i daję optymalne kontrakty.

Z jednej strony wygląda to brutalnie, ale w jaki inny sposób udałoby się pozbyć Cesara? Który zadomowił się na stałe w Interze i nie chciał odejść oraz zmniejszyć zarobków. Czy Maicona, który nie prezentował już od dawna wysokiego poziomu, do którego nas przyzwyczaił...

Niewątpliwie Sneijder to znakomity zawodnik, ale nie zasługuję na taką pensję, gdy większość sezonu spędza na leczenie kontuzji. I zarząd słusznie postępuję w jego sprawie. Nie chcę zmniejszyć zarobków, nie grasz...

Pamiętam, gdy większość narzekała na klub, gdy każdy chciał odejścia Muntariego, ale trener go wystawiał w meczach i ten ani myślał odchodzić. Co wtedy było? Narzekanie na zbyt łagodne podejście do niego. Większość chciała, by ten znalazł się w sytuacji podobnej do obecnej Wesa.

Według mnie zarząd słusznie podchodzi do kwestii Wesa.
Otoz to, popieram w pelni. Real tak robi od dawna, Sneijdera wychneli w jeszcze brutalniejszy sposob, miedzy innymi zabierajac mu klucz do szafki a nie widzialem zeby ich kibice byli tym oburzeni. To jest biznes a nie wesola rodzinka, zaproponowana nowa pensja Sneijdera byla i tak za duza co do jego wkladu w gre patrzac ile zarabiaja gwiazdy innych klubow w Serie A ktore graja o niebo lepiej.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Wesley Sneijder

Post autor: mio85 »

bede bardzo zawiedziony jesli Wesley przejdzie do Galatasaray - mimo iz w obecnej edycji lm maja szanse na cwiercfinal to liga turecka to sportowa degradacja, jestem zaskoczony ze Sneijder nad swoja kariere przedklada pieniadze, choc oczywiscie nie tlumaczy to zachowania naszego zarzadu........jeszcze bardziej zaskoczony jestem postawa europejskich poteg, ze nikt nie chce wylozyc 10 mln (a przy nacisakch na MM pewnie i mniej) za tak klasowego gracza, nawet biorac pod uwage jego problemy zdrowotne, chelsea od tak rzucilo za Dembe 7 baniek, a w jego przypadku mowi sie o sporych problemach zdrowotnych....
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

A kto chcialby kupic "kota w worku"? Dotkniety licznymi kontuzjami, od kilku dobrych tygodni nie mial kontaktu z futbolem na serio, a do tego odsuniety od 1 skladu. "Ladne" dossier, nawet jak dla niedawnej gwiazdy futbolu!
Doskonale o tym wiemy, ze Sneijdera mozna bylo sprzedac sezon czy 2 temu, kiedy mowilo sie o realnym transferze na Wschod, badz do Anglii.Wowczas jednak zarzekano sie, iz wokol Sneijdera bedzie budowana druzyna. Holendra,podobnie jak innych laureatow UEFA award 2010, czyli Maicona i Cesara dopadl syndrom sieroty po Mourinho. Pod skrzydlami Portugalczyka byl niewatpliwie swietny, potem bylo juz tylko gorzej, no ale jak za trenera ma sie takie specfyiczne postacie, to coz. Nie ta charyzma, nie ta inteligencja, c u Mourinho.
Czy kierunek turecki to jakas degradacja? Mysle, ze dla Sneijdera najwazniejsza jest regularna gra, a w koncu powrot z kapitanska opaska do reprezentacji. Skoro nie ma innych chetnych (przejrzyjmy sklad City czy innego potentata, gdzie tam jest miejsce dla Wesa?), to i Galata wydaje sie byc dobra opcja. W koncu w Interze, poki nie przeprosi sie z prezesem grzalby lawe. Teraz kwestia otwarta jest to czy zawodnik ma jeszcze motywacje, czy woli juz wydoic wiecej z kasy klubu. Dla mnie to obojetne, przeciez, umowmy sie, wiekszosc pilkarzy, tak jak normalni ludzie, pracuje dla pieniedzy. Holender pojdzie, gdzie mu wiecej zaoferuje, to raczej banalne. Dlaczego mialby godzic sie na mniejsza pensje, w obliczu ogolnej sytuacji w druzynie (brak charakteru, nietrafione transfery). Co go tu w ogole trzyma? Moze od tego pytania powinnismy zaczac.
Odejscie Sneijdera powinno byc logiczna konsekwencja ostatnich wydarzen. W ogole nie wyobrazam sobie, ze Sneijder nabralby pokory i zdecydowal sie zostac. Aczkolwiek nie takich sensacji bylismy juz swiadkami...
Tak w ogole skoro Sneijder trafil do Interu za 15 mln, a ten od 1,5 roku nie zagral wybitnego meczu, to trudno zadac wielkich pieniedzy, prawda?
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Seba »

sampam pisze:Tak w ogole skoro Sneijder trafil do Interu za 15 mln, a ten od 1,5 roku nie zagral wybitnego meczu, to trudno zadac wielkich pieniedzy, prawda?
Niby tak, ale Pereira jeśli się nie mylę także grzał ławę w Porto i był pod formą. Mimo tego wyciągnęli za niego 10 mln (plus ewentualne 5 mln w ramach bonusów). Dużo i tak zależy od umiejętności negocjacji. Nasi nigdy nie byli w tym orłami. Portugalczycy za obecnego Wesa wyciągnęliby ok 20-30 mln i jestem tego niemal pewien. Massimo za wszelką cenę chce się pozbyć Holendra i przyjmie każdą ofertę. Taka jest niestety prawda...
MarcelloLombardo
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wesley Sneijder

Post autor: MarcelloLombardo »

Pereira nie grzał ławy w Porto. Był bardzo chwalony i grał tam bardzo dobrze. Szkoda, że w Interze nie umie już dośrodkować i biega tak ze 2 razy wolniej niż w Porto. Inter za Alvaro zapłacił akurat tyle ile ob był wart ;)

Co do ceny Wesa to 10 baniek jest za mało, a powyżej 20 za dużo. Optymalna cena za Wesa to 18-20 baniek. Nie ma znaczenia, że Inter zapłacił za niego 15 mln, bo kupili go na promocji w Madrycie ;) Według transfermarkt Sneijder wart jest 28 mln, ale tyle możnaby oczekiwać za Wesa w przyzwoitej formie, a on nawet takiej nie prezentuje od długiego czasu. Mimo to, jakby nie ten cyrk z wypchnięciem go na siłę z zespołu to za 18-20 mln by poszedł, w końcu umiejętności ma i stary też nie jest ;)

Co do przejścia do Galaty- nie sądziłem, że kapitan reprezentacji Holandii może upaść tak nisko....
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

MarcelloLombardo pisze:Pereira nie grzał ławy w Porto. Był bardzo chwalony i grał tam bardzo dobrze. Szkoda, że w Interze nie umie już dośrodkować i biega tak ze 2 razy wolniej niż w Porto. Inter za Alvaro zapłacił akurat tyle ile ob był wart ;)

Co do ceny Wesa to 10 baniek jest za mało, a powyżej 20 za dużo. Optymalna cena za Wesa to 18-20 baniek. Nie ma znaczenia, że Inter zapłacił za niego 15 mln, bo kupili go na promocji w Madrycie ;) Według transfermarkt Sneijder wart jest 28 mln, ale tyle możnaby oczekiwać za Wesa w przyzwoitej formie, a on nawet takiej nie prezentuje od długiego czasu. Mimo to, jakby nie ten cyrk z wypchnięciem go na siłę z zespołu to za 18-20 mln by poszedł, w końcu umiejętności ma i stary też nie jest ;)

Co do przejścia do Galaty- nie sądziłem, że kapitan reprezentacji Holandii może upaść tak nisko....
Z tego co wiem to Seba jednak ma racje, bo Pereira ostatnimi czasy w Porto nie gral specjalnie dobrze.
Galata obecnie jest wyzej cenionym klubem niz Inter, skoro sa w CHL. Mowie oczywiscie tylko o tym sezonie.
MarcelloLombardo
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wesley Sneijder

Post autor: MarcelloLombardo »

Alvaro Pereira w sezonie 2011/2012 (czyli w sezonie poprzedzającym jego transfer do nas) zagrał w barwach FC Porto w lidze portugalskiej 23 mecze (wszystkie rozpoczynał od początku, nie wchodził z ławki) i strzelił jedną bramkę, a w Lidze Mistrzów zagrał 6 razy (również każdy mecz zaczynał od pierwszej minuty). Sezon wcześniej również był podstawowym zawodnikiem ekipy ze stadionu Smoka, odpowiednio zagrał 21 meczy w lidze (wszystkie rozpoczynał od pierwszej minuty) oraz 11 meczy w Lidze Europy (tylko raz wszedł z ławki). Co więcej przypominam, że to był sezon, gdzie Porto zdobyło Mistrzostwo Portugalii i wygrało Ligę Europy. Radzę popatrzeć na oficjalne statystki, a nie gadać bzdury na czuja ;)

Bez sensu takie gadanie, że Galata wyżej ceniona. To jak ManU odpadło z LM w zeszłym sezonie w fazie grupowej to co APOEL był wyżej ceniony? Wes się stoczy jak pójdzie do Galatasaray. To już lepiej byłoby do Rosji, tamta liga jednak jest silniejsza.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Inaczej interpretujesz fakty. Pewnie, ze MU jest lepszy niz Cypryjczycy, ale to jednak Angole odpadli...Taki tam szczegol.
Co do Pereiry, to ciekawa sprawa. Przeciez byl blisko Chelsea, a zdecydowal sie na Inter. Chyba Anglicy tego nie zaluja, bo poki co jest cieniem solidnego nawet gracza. Byc moze zdecydowaly zdolnosci Branci
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Wesley Sneijder

Post autor: mio85 »

nie wiem czy to jest kupowanie kota w worku - tacy zawodnicy nie zapominaja jak sie gra w pilke, Sneijder nie zagral od dawna dobrego mecz, ale w Interze! nieraz bywalo, ze w reprezentacji - gdzie jest z kim poklepac - byl zupelnie innym zawodnikiem, po czym wracal do nas i nic nie pokazywal......stan jego zdrowia zawsze mozna sprawdzic, zreszta co to jest te 10 mln dla paryzan czy manchesterow, na zawodnikow anonimowych wielokrotnie wydawali wiecej, nawet jesli Sneijder juz by nic nie gral - prawdopodbienstwo jeden do miliona, to sa to zadne pieniadze, a jak wiele moga zyskac najlepiej pokazalismy my w 2009......czy dla niektorych historia znow musi sie powtarzac by byli docenieni?
co do ligi tureckiej jak najbardziej degradacja - tam zawodnik - szczegolnie w tym wieku - wpada i znika, gdzie jest Sow, Kuyt, Krasic, Sabrossa, Eboue, Ujfalusi, Melo, Riera, Baros, Zokora? z wyjatkiem Sow to jest przedostatni etap kariery przed chinami czy bliskim wschodem....
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Raffal »

ja tam uważam że poziom jego gry u nas to nie wina jego a samego Interu....reprezentacja holandii jest tego najlepszym przykladem.

Wes jest rozgrywającym jeżeli obok siebie ma Cambiasso , Milito a są to najbardziej ofensywni u nas zawodnicy to ciężko mięć żal do niego...
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Baszczu »

To już koniec, definitywnie, oficjalnie. Nie mogę się pogodzić z tym, że tak znakomity gracz odchodzi wbrew własnej woli. Odchodzi do piłkarskiego zaścianka, zamiast błyszczeć na salonach, będzie tylko grał w podrzędnej kapeli. Zachowanie zarządu jest haniebne, mam nadzieję, że będą się smażyć w ogniu piekielnym, bo to co zrobili zakrawa na świętokradztwo. Taki zawodnik, takiego formatu, tak zasłużony... Dla mnie dzisiejszy mecz miał drugorzędne znaczenie przy takim obrocie spraw.

Od początku dało się wyczuć, że do gry wchodzi ktoś więcej niż zwykły kopacz. Tylko mistrz może zadebiutować dzień po podpisaniu kontraktu w wyjazdowym meczu z największym rywalem i spisać się rewelacyjnie. Przychodził nie do końca przekonany, przygarnął go klub, który wydawał się być uczciwy. Odchodził z Madrytu, który wytarł nim podłogę, a Inter przygarnął go, za co się odwdzięczył po stukroć. Odchodzi w takim samym układzie co 3,5 roku temu, może nawet gorszym. Po drodze skandalicznie nie dostał Złotej Piłki 2010, na którą był po prostu skazany. Pechowiec. Genialny pechowiec.

W pamięci mojej jednak pozostanie na zawsze, jako ktoś, kto wyprowadził ten klub na szczyt świata. Oczywiście nie zrobił tego sam, ale bez niego nie byłoby to możliwe. Jestem przekonany. Dziękuję Wesley za wszystko, od pierwszej bramki dającej zwycięstwo z Udinese, poprzez kapitalne stałe fragmenty gry i wyśmienite podania, aż do momentu, w którym założył kapitańską opaskę. Za wszystkie genialne momenty, za serce włożone w imię Interu, za te chwile radości i dumy, GRAZIE WES!

Obrazek

Powodzenia, niech świat jeszcze o Tobie usłyszy.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Nen »

Kujon pisze: A co do Samuela, to jak wygląda jego kontrakt orientuje się ktoś? Bo pobory spore ma jak na swój wiek, wiem, że dobrze gra, ale młodszy i lepszy nie będzie, a miał chyba do lipca 2013.
Kontrakt wygasa mu po tym sezonie i juz zapowiedział, że przenosi sie do ojczyzny, by zagrac sezon, dwa w klubie, który go wychowal.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Nie wszystek umre? A jednak, kolejny element do epitafium nagrobnego Interu 2010. Po Eto, Maiconie i Cesarze odszedl kolejny filar tamtej druzyny. Mourinho byl dla niego jak zyciodajny eliksir. Po jego odejsciu Holender wyraznie "dusil sie" w klubie. Kto wie moze turecki kierunek to byl sluszny wybor? A moze popadnie zupelnie w przecietnosc?
2010 r. nikt Mu nie zabierze.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Seba »

Tyle lat czekaliśmy na trequartiste klasy światowej, aby teraz potraktować go jak psa i pozbyć za marne 7,5 mln. Tak jak napisał Baszczu wywalamy w haniebny sposób jednego z głównych ojców sukcesu z 2010 roku. Nawet nie rozegrał meczu pożegnalnego, a kibice nie mieli okazji dać mu owacji na stojąco. Jest mi smutno, bardzo smutno. Takiego smutku nie czułem od momentu sprzedaży Ronaldo ;( Żałuję tylko, że nie poszedł do lepszego klubu, aby po świetnych występach i kolejnych trofeach, z czystym sumieniem mógł pokazać Morattiemu środkowy palec.

Powodzenia Wesley :!:
Obrazek
Klinsi64

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Klinsi64 »

aż się wzruszyłem ;) genialny pechowiec? a to ciekawe :D wygrał LM,zarabia kokosy,kobitę ma całkiem całkiem(choć trochę próżną) idzie do Turcji gdzie będzie wielbiony jak swego czasu Mirek Szymkowiak :D żyć nie umierać
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wesley Sneijder

Post autor: miniu86 »

No Ciao Wesley. Nie zapomnimy o zasługach. O pięknym roku 2010.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Piekarz »

Prawdę mówiąc, nigdy nie zdążyłem go pokochać, a nawet polubić polubiłem jakoś nieznacznie jak na to, co zrobił wraz z Milito w 2010. Bardziej niż żal i tęsknota przepełnia mnie teraz wściekłość na nasz gówniany zarząd na czele z Morattim, do którego zaczynam naprawdę tracić nie tylko sympatię (a w zasadzie resztki), ale i szacunek. 1,5 roku temu rozważania o sprzedaży tego zawodnika zaczynało się od 40 mln euro, tego lata znacznie niżej też się nie zjeżdżało, a my wywalamy go jak psa za jakieś grosze, za które ciężko kupić nawet solidnego ligowca. Ale panowie - udało się, ta holenderska pijawka nie będzie z nas doić o 2 mln więcej niż mu się należy! SUKCES FINANSOWY ODTRĄBIĆ!

To tylko pragmatyczne spojrzenie na aspekt pieniędzy, a przecież dochodzi do tego jeszcze pozbawienie drużyny jedynego zawodnika, który mógł poprowadzić nas do czegokolwiek i kompromitacja w oczach całego świata poprzez haniebne metody postępowania z pracownikami.

Co do samego już Wesleya - jeden z wybitniejszych zawodników, jakich miałem przyjemność oglądać w koszulce Interu. Piękny pierwszy sezon, potem niestety głównie frustracja w nieskończonym oczekiwaniu na powrót do pierwotnej formy. Może nie w sercu, ale w pamięci na zawsze. Powodzenia!
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Wesley Sneijder

Post autor: magneto86 »

Powodzenia w nowym klubie Wes ! Dzięki za te wszystkie wspaniałe występy w czarno-niebieskiej koszulce :)
Co do postępowania zarządu i kwoty transferu to brak słów......
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Wesley Sneijder

Post autor: mio85 »

w tej sprawie jestem zawiedziony postawa doslownie wszystkich:
1 - w pierwszej kolejnosci dziwie sie Morattiemu, gdyz jak juz wyliczylismy wczesniej ten transfer kompletnie mu sie nie kalkuluje, wyplacilby mu przez pol roku troszke wiecej to sprzedalby go za dwa razy tyle, a straty jakie juz ponieslismy ze wzgledu na jego nieobecnosc i jakie jeszcze poniesiemy sa niewymierne......na innego playmakera z wysokiej polki trzeba bedzie dac co najmniej 15 mln euro, wiec gdzie tu oszczednosc? mowienie ze moratti w koncu zrobil porzadki sa smieszne, jesli ma byc konsekwentny to do konca a ja ciagle widze w kadrze Stankovicia i Chivu.....

2 - dziwie sie Sneijderowi, bo mimo wszystko polasil sie na jeden milion euro wiecej, a sportowo moze stracic swoja kariere....gdyby chcial zostac pewnie skonczyloby sie konsensusem na poziomie 5 milionow......na koncu chodzilo w tym wszystkim juz tylko o wlasne ego......

3 - dziwie sie w koncu jak juz wczesniej pisalem menadzerom bardziej znanych europejskich klubow, sczegolnie Guardioli bo moim zdaniem do bayernu Wes pasuje idealnie....

4 - kibicom ze nie wzieli strony zawodnika, gdyby pokazali jak bardzu mu na nim zalezy wystosowali chocby oficjalny apel, albo nawet zrobili akcje (zebrali by spokojnie banke, albo sponsora gotowego wylozyc banke) to moratti musialby sie ugiac bo nie moglby grac w tak oficjalny sposob przeciw kibicom.....ale widocznie kibice nie czuli z holendrem az takiej wiezi....

zaczyna sie kolejne 10 lat szukania prawdziwego rozgrywajacego....
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wesley Sneijder

Post autor: anett »

Nie skończyło się happy endem... Wielka szkoda ;(
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Chuchu »

Życzę mu jak najlepszej gry w Galacie, nie jest taki stary, więc może się ktoś po niego zgłosi z mocniejszej ligi. Szkoda, że nasz zarząd to patałachy i rozwiązali tę sprawę w ten sposób, że wyciągnęli za niego 3 razy mniej, niż mogli wyciągnąć jeszcze pół roku temu.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Jaszczu91 »

Wszyscy płaczecie a prawda jest taka że Sneijder przez ostatnie dwa lata zagrał w Interze JEDEN świetny mecz z Udinese kiedy strzelił dwa gole. Od 2010 roku jest z nim tylko coraz gorzej. Godząc się na transfer do Turcji utwierdził mnie w przekonaniu że pieniądze są dla niego najważniejsze. Sportowo Inter wiele nie traci. Oczywiście finansowo tak, ale to jest głupota zarządu o którym szkoda się wypowiadać.
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Damiano »

Typuję, że dla niego to początek końca, jeszcze dużo zależy od tego jak będzie ze zdrowiem. W tym okienku więcej byśmy nie wyciągneli, Wes nie był łakomym kąskiem nikt poważny się po niego nie zgłosił, szkoda, że go latem nie sprzedaliśmy, albo jak Anży było chętne... Wydaje mi się, że transfer do Turcji to nikomu nie wyszedł na dobre (Quaresma, Kuyt, Almeida, Fernandes, Muslera itd.). W lecie okaże się czy miałem rację
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wesley Sneijder

Post autor: miniu86 »

Co do okoliczności rozstania to nazywajmy rzeczy po imieniu. Zarząd Interu stanowią durnie. Pół roku czy rok wcześniej mozna było wyciągnąć za Wesa 3 razy tyle. Można też było dać mu pograć do końca sezonu i spróbować go sprzedać latem. Suma też by była wyższa. Moratti, Branca i spółka dokonali nie lada wyczynu.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Seba »

Jaszczu91 pisze:Wszyscy płaczecie a prawda jest taka że Sneijder przez ostatnie dwa lata zagrał w Interze JEDEN świetny mecz z Udinese kiedy strzelił dwa gole.
Jeden mecz to chyba gruba przesada ;) Zresztą Wesley w tym samym czasie grał jak z nut w reprezentacji Holandii. Być może problem nie tkwił w nim samym. Może zgrzyty z zarządem miał od dłuższego czasu? Machanie łapami i wściekanie się na kolegów raczej nie wzięło się z niczego. Chociaż z drugiej strony jakbym grał z takimi partnerami, to też bym się wściekał :D
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Mora »

Nasi "specjaliści" od transferów chyba za dużo naoglądali się reklamy Plusa i zamiast SPRZEDAĆ Holendra to ODDALI go niemal za darmo :lol: Ciekawe czy jeszcze smartfona dorzucili...

Od samego początku tego konfliktu i kłótni o śmieszne 1,5 mln euro wiadomo było, że nikt na tym dobrze nie wyjdzie. Klub wziął psie pieniądze za jedną z największych gwiazd w całej lidze (!), a sam Wesley sporo ryzykuje przechodząc do ligi tureckiej.

Moratti kocha Inter jak własne dziecko, ale powinien poszukać jakiegoś poważnego inwestora. Sam nie ma pomysłu i pieniędzy na ten klub. Barcelona stawia na wychowanków, Real, MC i Paris SG kupują na potęgę bo mają pieniądze, Arsenal stawia na młodych, Bayern to praktycznie cała reprezentacja Niemiec, a wzorem dla Interu powinna być Borussia, która za niewielkie pieniądze zbudowała bardzo silny zespół. Tymczasem Inter to zbieranina dwóch piłkarzy świetnych (Handanović, Cassano), dwóch dobrze rokujących (Juan Jesus i Ranochia), trzech solidnych (Samuel, Guarin, Palacio), całej gromadki starych (Cambiasso, Stanković, Zanetti, Chivu, Milito), wystraszonych (Coutinho), słabych (Jonathan), rozkładających się (Rocchi) oraz nijakich (Mudingay). W dodatku ostatnim trenerem z wysokiej półki, który trenował Inter był Benitez. Massimo kompletnie się pogubił w którym kierunku ma iść Inter. Można narzekać na motywację do gry Wielkich Miszczów z 2010 roku, ale najbardziej sukces tamtej ekipy rozleniwił, połechtał i wprowadził w sytość samego Morattiego...

Wesleyowi życzę samych sukcesów w Turcji i w reprezentacji Holandii, choć tego nie czytasz to dziękuję za wszystko.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: MiRas. »

Dawno się nie wypowiadałem, bo w sumie po co, nie ruszył mnie transfer niesamowicie niepotrzebnego Rocchego (durnota zarządu podniesiona do kwadratu), on raczej doprowadził mnie do śmiechu, ale... sprzedaż za 7,5 mln € z pocałowaniem ręki Wesleya Sneijdera to po prostu jedna z najbardziej irracjonalnych rzeczy w tym klubie na przestrzeni ostatnich paru lat, a zdaję sobie sprawę, ze to nie koniec popisów niekompetentnych Branków. Może i Wesley nie grał w ostatnim czasie jak z nut (w sumie on w ogóle ostatnio nie grał, bo trzeba było go trochę szantażować) , ale to nie upoważnia zarządu to takiego traktowania go. Impotentów piłkarskich, których w naszym klubie jest wielu, traktuje się o niebo lepiej, niż jednego z głównych architektów pamiętnego roku 2010.

Wesleyowi życzę powodzenia w Galatasaray, masz u mnie człowieku specjalne miejsce w pamięci.

Moratti i spółka weźcie sobie te 7,5 mln € i wypchajcie się nimi!
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Imrahil »

Poziom chamstwa, głupoty oraz bezczelności sięgnął zenitu. Bardzo trafnie, koledzy z forum, opisaliście sposób w jaki zarząd potraktował swojego pracownika i obecną sytuacje w drużynie. W klubie siedzą i pobierają kasę zawodnicy którzy już dawno powinni odejść albo nigdy nie założyć czarno-niebieskiej koszulki, a piłkarz który mógł i powinien wnieść jeszcze wiele do zespołu został po prostu kopnięty w dupe. Nie wspominając o fakcie, ze jeśli od dawna Moratti planował pozbycie się holendra, to raz: wybrał fatalny moment a dwa trzeba było to zrobić wraz z Eto`o. No ale cofnijmy się w czasie.. Wesley Sneijder nie jest pierwsza osobą tak potraktowaną przez prezesa. Zaczynając o wielu młodych i zdolnych zawodników jak Ventola, Martins, Santon, przechodząc obok niewyjaśnionych spraw tj. Seedorf, Coco oraz Karagunis i kończąc na zawodnikach pierwszego formatu jak Veron czy Vieri... nie wspominając współczesne decyzje.

Brak logiki i pomysłu od dawna jest równoległa płaszczyzną w konstrukcji tego klubu.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wesley Sneijder

Post autor: RoB »

Baszczu pisze:To już koniec, definitywnie, oficjalnie. Nie mogę się pogodzić z tym, że tak znakomity gracz odchodzi wbrew własnej woli. Odchodzi do piłkarskiego zaścianka, zamiast błyszczeć na salonach, będzie tylko grał w podrzędnej kapeli.
Pretensje może mieć głównie do siebie za to że wylądował na tym zaścianku. Jestem pewny, że za tą kasę, za którą poszedł do Turcji to przynajmniej z 10 klubów z czołowych lig Europy wzięło by go z połykiem. Jednak na nasz biedny Wes na pierwszym miejscu postawił napychanie kieszeni, zamiast gry w poważnej lidze.
Sensowność tego transferu ze strony Interu to już osobny temat...
ODPOWIEDZ