Wesley Sneijder

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Serpente »

Co w końcu z Sneijderem, zagra w sobotę z Juve?
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Dominik »

Stramaccioni przed meczem z Bologna albo Sampodoria coś wspominał, że nie chce narażać jego zdrowia, czyli są małe szanse, że zagra w sobotnim spotkaniu. Nic na siłę.
★Intero★
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 10:03
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: ★Intero★ »

Nawet jakby mógł - lepiej żeby nie zagrał.
MarcelloLombardo
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wesley Sneijder

Post autor: MarcelloLombardo »

Mecz z rubentusem ostatecznie pokazał jakie ustawienie i w jakiej obsadzie personalnej jest dla Interu optymalne. Mówię tu oczywiście o 3-4-3 z tridente Cassano, Palacio, Milito. Tu pojawia się pytanie co ze Sneijderem? Wes ostatni dobry sezon zagrał pod Mourinho, a od tamtej pory raczej nie wszedł na swój wysoki poziom na stałe. Co gorsza dla niego, Inter w tym seoznie lepiej radzi sobie pod nieobecność Wesa. Czy Waszym zdaniem Strama znajdzie sposób na wkomponowanie Wesa w Inter? Jedyną opcją wydaje się granie 3-5--2 z Wesem jako trequartistą i 2 napastnikami.

Czy może lepiej byłoby go sprzedać np. zimą ? Wes ma 28 lat i transfermarkt.de wycenia go na 28 mln euro, aczkolwiek myślę, że ManC lub psg mogłoby za niego dać 35-40mln. Jak dla mnie byłaby to ciekawa opcja, a zarobione pieniądze można przeznaczyć na wzmocnienia. W niedawnym wywiadzie Paolo Cozza wyraził aprobatę dla sprzedaży Sneijdera. . Największe znaczenie będzie jednak miało zdanie Stramy i to czy będzie on chciał Wesa w drużynie czy nie. Aczkolwiek szkodliwe będzie wystawianie Wesa za wszelką cenę, zwłaszcza za cenę dobra zespołu i funkcjonowania w ustawieniu z tridente. Jakie jest Wasze zdanie?
Klinsi64

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Klinsi64 »

MarcelloLombardo pisze:Czy może lepiej byłoby go sprzedać np. zimą ? Wes ma 28 lat i transfermarkt.de wycenia go na 28 mln euro, aczkolwiek myślę, że ManC lub psg mogłoby za niego dać 35-40mln. Jak dla mnie byłaby to ciekawa opcja, a zarobione pieniądze można przeznaczyć na wzmocnienia.
to że MC i PSG mają kasę nie oznacza że kretyni tam pracują,nikt za Sneijdera zawodnika który wypada co sezon na parę miesięcy nie zapłaci nawet sugerowanych przez transfermarkt 28 mln,moim zdaniem 15-18 mln to maksymalna kwota jaką możemy otrzymać :)
MarcelloLombardo
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wesley Sneijder

Post autor: MarcelloLombardo »

Skoro PSG dawało rok temu zimą za Pato 40mln to jednak są tam idioci ;) Problem polega na tym, że ani w Paryżu ani na Etihad nie za bardzo potrzebują zawodnika na pozycję Wesa.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Seba »

Sneijder to nadal klasowy piłkarz, jednak obecnie Inter pokazuje, że potrafi radzić sobie świetnie nawet bez Holendra. W takiej sytuacji jego ewentualne odejście nie będzie kataklizmem (ale nie w zimowym okienku transferowym). Zresztą w obecnym ustawieniu nie widzę żadnych przeszkód, aby Wes grał w trójce z przodu. Cassano i Palacio nie grają przecież tylko przy linii. Operują praktycznie na całej długości za plecami Milito. Tym bardziej, iż w razie kontuzji Palacio/Cassano będziemy cierpieć. Alvarez i Coutinho są strasznie chimeryczni, a i zdrowiem także nie grzeszą. Nawet nie przechodzi mi przez myśl, aby pozbywać się Sneijdera już w styczniu. Ewentualne sprzedaże tylko i wyłącznie po sezonie.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Wesley Sneijder

Post autor: kulasiak »

Czy ja wiem czy Sneijder jest nam jeszcze potrzebny? Fakt, jeśli mecz mu wyjdzie to jest wszystko ok. Jednak gdy mu nie idzie to jest ciężko ponieważ z nim na boisku każda akcja idzie przez niego, a Wesley bez formy strasznie spowalnia grę. Ja bym więc po sezonie sprzedał Sneijdera gdyż mimo tego, że w formie jest fenomenalnym zawodnikiem to bez niej przeszkadza często w grze niż pomaga, a Wes w formie to nie był ze 2 lata poza pojedynczymi przebłyskami.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Imrahil »

Trzeba poczekac do powrotu holendra na boisko. Jesli swoja gra dostasuje sie do formy druzyny to Sneijder bedzie mocnym wzmocnieniem ataku.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Wesley Sneijder

Post autor: magneto86 »

Niech zostanie przynajmniej do końca sezonu. Okaże się czy jest nam potrzebny czy wystarczą nam Cou i Alvarez
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Warto pamietac, ze poki co Inter bez Sneijdera radzi sobie dobrze w rozgrywkach nizszego formatu. Ambicja jest przeciez powrot do LM, a w tym sezonie chyba wysoka lokata w LE. Doswiadczenie Holendra moze okazac sie bezcenne. Sytuacja dosyc komiczna, bo kluczowy zawodnik i kapitan Oranje jest (?) balastem we wlasnym klubie.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Piter »

Nie przekreślajcie go w tym momencie gdzie każdy gracz wchodzi na wyższy poziom, Wesley jeszcze dużo dla nas zrobi a Inter będzie grać skutecznie jak za Mourinho.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Don_Balon »

Obecnie nie ma dużego parcia na powrót Wesa, dzięki czemu będzie mógł na spokojnie się wyleczyć i nabrać formy. Jeśli Strama dotrzyma słowa to Sneijder będzie musiał wywalczyć miejsce w składzie. Dobry gracz, zawsze potrzebny!
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Serpente »

Dokładnie, na razie gramy sobie w słabej Serie A i Lidze Europy a jak mamy wrócić do najbardziej prestiżowych rozgrywek czyli Ligi Mistrzów to też potrzebujemy klasowych piłkarzy do jakich Sneijder bezapelacyjnie należy. Zresztą Wes to nie tylko wielkie umiejętności ale i gwiazda światowego formatu, wielki klub musi być rozpoznawalny a tacy zawodnicy jak Sneijder to gwarantują. Zobaczymy co będzie prezentował w tym sezonie, jeśli zagra kichę to można by się zastanowić nad sprzedażą (pytanie tylko gdzie?) ale jeśli też zagra kichę to pójdzie za mniejsze pieniądze, mam nadzieję że Moratti już nie planuje większych cięć w budżecie i płacach i holender z nami zostanie, zresztą sam Sneijder gdyby chciał to już dawno by odszedł tymczasem gra u nas mimo słabej postawy Interu w ostatnich dwóch latach i ciągle deklaruje swoje przywiązanie do barw, takich zawodników dzisiaj ze świecą szukać.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Don_Balon »

Wojna o kontrakt trwa...
Slusznie wnioskujemy o obnizkę pensji (nie gra, albo pod formą). Sprzedaż - na tę chwilę wychodzi nam bardziej korzystnie. Jednak znów zabieramy się z dupy strony. Teksty, że nie będzie gral, czy zostanie sprzedany (a nie daj Boże realne odsunięcie od kadry) strasznie obnizy nam wartość Holendra. O ile spadła już dość znacznie ( do 20-25), to wyobraźcie sobie co będzie dalej? 15? znów skończy się jak z Mekonem itd.

Branca nie mysli...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Piter »

Don Balon pisze:Wojna o kontrakt trwa...
Slusznie wnioskujemy o obnizkę pensji (nie gra, albo pod formą). Sprzedaż - na tę chwilę wychodzi nam bardziej korzystnie. Jednak znów zabieramy się z dupy strony. Teksty, że nie będzie gral, czy zostanie sprzedany (a nie daj Boże realne odsunięcie od kadry) strasznie obnizy nam wartość Holendra. O ile spadła już dość znacznie ( do 20-25), to wyobraźcie sobie co będzie dalej? 15? znów skończy się jak z Mekonem itd.

Branca nie mysli...
Nie Branca nie myśli tylko Sneijder sobie w kulki leci, albo gra albo wyjazd, Zanetti to dziadek w piłce nożnej i biega a Sneijder ciągnie kase i nie gra tylko sobie lata do USA na wakacje w trakcie sezonu.
Tylko w Interze takie rzeczy.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Osobiscie nie wierze, ze Branca palnal taka glupote, on sie bawi w mobbing czy co? :oops:Jezeli argumentem sa czeste kontuzje, to przeciez o tym fakcie wlodarza doskonale wiedzieli jeszcze przed paroma laty - Holender zawsze z tego "slynal".
Wojaze do USA? Nic na ten temat nie wiem, ale skoro zawodnik sie leczy to chyba ma prawo robic w tym czasie cos innego oprocz, nazwijmy to, rehabilitacji? Tak bylo np. z Pato i innymi graczami.
Mimo calej krytyki, jaka plynie z ust niektorych fanow Interu, to o dziwo, L. Van Gaal nominowal Wesleya na kapitana, i gdy ten jest zdrowy, gra zawsze ponadprzecietnie. Zreszta kto ogladal ostatnie EURO ten wie, ze slaby sezon w klubie nie przelozyl sie zupelnie na forme Sneijdera w reprezentacji Oranje.
To faktycznie problemem jest Sneijder?
Po prostu kasy nie ma, to szukamy "argumentow"... Zreszta pacta sunt servanda, co nie?
Wyjscie jest tylko jedno - sprzedac pomocnika dla obopolnego dobra, klubu i zawodnika.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Wesley Sneijder

Post autor: magneto86 »

Nie podoba mi się ta cała nagonka medialna, niepotrzebny szum tylko obniży cenę Wesa.....Poza tym oszczędzanie trzeba było zacząć od obniżenia kontraktów Chivu i Stanko, a nie od bądź co bądź lidera drużyny. W reprezentacji gra dość dobrze i tak jak sampan pisze ma zaufanie od trenera, więc jak będzie miał z kim grać na boisku ( Cassano, Coutinho, Palacio) to będzie dobrze.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Chuchu »

Wielkie NIE dla sprzedaży Wesa. Nasi szukają oszczędności w zarobkach piłkarzy, a jak kończył się kontrakt Chivu, to zamiast się z nim pożegnać to mu dali 2,5mln € za sezon gry. Sneijder w reprezentacji ma kolegów do gry ofensywnej i spisuje się bardzo dobrze. Teraz u nas Guarin i Cambiasso złapali formę, wyleczony jest Palacio, z Milito zawsze dobrze grał, więc w końcu mógłby pokazać na co go stać, to ci chcą się go pozbyć.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Wesley Sneijder

Post autor: yoda79 »

Szokiem jest nie tylko bezdenna mizeria i głupota tego zagrania, jak i fakt,że spora grupa kibiców takie rozwiązanie popiera.
Nie wiem gdzie sklasyfikować takich niby kibiców, musiłbym ich obrazić, a tego nie lubię.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Wesley Sneijder

Post autor: yoda79 »

Szokiem jest nie tylko bezdenna mizeria i głupota tego zagrania, jak i fakt,że spora grupa kibiców takie rozwiązanie popiera.
Nie wiem gdzie sklasyfikować takich niby kibiców, musiłbym ich obrazić, a tego nie lubię.
IlCapitano

Re: Wesley Sneijder

Post autor: IlCapitano »

magneto86 pisze:Poza tym oszczędzanie trzeba było zacząć od obniżenia kontraktów Chivu i Stanko, a nie od bądź co bądź lidera drużyny.
Liderem drużyny to Sneijder nie jest od 2010 roku i już nim nie będzie. Niemniej co do Stankovicia i Chivu zgadzam się całkowicie.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Imrahil »

Nasz zarzad bez skrupolow wydalil ze skladu Julio Cesara, to i dla Sneijdera nie bedzie sentymentow.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Wesley Sneijder

Post autor: pewny »

Il Capitano pisze:
magneto86 pisze:Poza tym oszczędzanie trzeba było zacząć od obniżenia kontraktów Chivu i Stanko, a nie od bądź co bądź lidera drużyny.
Liderem drużyny to Sneijder nie jest od 2010 roku i już nim nie będzie. Niemniej co do Stankovicia i Chivu zgadzam się całkowicie.
100% prawdy, od 2010 już liderem nie jest i również wątpię ze będzie, a jak by tego było mało to w ostatnim czasie nie przejawiał optymizmem jak grał :| (wiem że kontuzje itd, ale nam jest potrzebny zawodnik zdrowy z formą itd, a nie kontuzjowany za pensję 6 mln euro rocznie)
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Chuchu »

Z odejściem Wesa już się pogodziłem, plotki o wymianie z PSG nie cichną a wręcz przeciwnie, jest ich coraz więcej. Znając umiejętności negocjacyjne Branki raczej wielkiej kasy by nie wyciągnął za Holendra, więc wymiana na Pastore z dopłatą ze strony Paryżan byłoby chyba bardzo dobrym ruchem. Argentyńczyk to bardzo dobry piłkarz, do tego młody. A jak w kontekście następców Sneijdera pojawiły się nazwiska typu Ilicić, to Pastore wydaje się być wręcz bardzo dobrym rozwiązaniem.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Wesley Sneijder

Post autor: yoda79 »

On tam na ławie chyba siedzi?
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Ja tam nie wierze w taka wymiane, no ale coz niejednego bylismy juz swiadkiem.
Granat105
Posty: 13
Rejestracja: 27 kwie 2012, 22:07

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Granat105 »

Jestem pewny, że w innym klubie zacznie wymiatać. W Interze jet już wypalony i potrzeba równie dobrego gracza na jego miejsce. Myślę że Pastore, Willian lub Eriksen mogliby spokojnie zastąpić Wesa, ale pytanie, czy Inter wyłoży pieniądze na któregokolwiek z nich ? Mam nadzieje że nie zadowolimy się średniakiem typu Eremenko ...
kisuke
Posty: 17
Rejestracja: 15 sie 2009, 09:10

Re: Wesley Sneijder

Post autor: kisuke »

Może chamsko podchodzimy do zawodników, ale MM wreszcie poszedł po rozum do głowy i przestał wyrzucać kasę, gdzie popadnie. Szkoda, że nie zrobił tego przy podpisywaniu wysokich kontraktów dla zawodników i teraz nie ma innego sposobu, jak rozwiązywać kwestie wysokich kontraktów w taki sposób.

Ile razy śmieliśmy się, że nie możemy pozbyć się zawodników, tylko zawsze czekaliśmy aż im kontrakt się skończy?! Bo winą były wysokie kontrakty zawodników i oni woleli grzać ławę, ale przy tym pobierać ogromną kasę. (choćby Mancini). W tym sezonie wyraźnie widać, że MM przestał bawić się w dobrego tatusia i działa racjonalnie. Pozbył się graczy z wysokimi kontraktami, kupuję tanio i daję optymalne kontrakty.

Z jednej strony wygląda to brutalnie, ale w jaki inny sposób udałoby się pozbyć Cesara? Który zadomowił się na stałe w Interze i nie chciał odejść oraz zmniejszyć zarobków. Czy Maicona, który nie prezentował już od dawna wysokiego poziomu, do którego nas przyzwyczaił...

Niewątpliwie Sneijder to znakomity zawodnik, ale nie zasługuję na taką pensję, gdy większość sezonu spędza na leczenie kontuzji. I zarząd słusznie postępuję w jego sprawie. Nie chcę zmniejszyć zarobków, nie grasz...

Pamiętam, gdy większość narzekała na klub, gdy każdy chciał odejścia Muntariego, ale trener go wystawiał w meczach i ten ani myślał odchodzić. Co wtedy było? Narzekanie na zbyt łagodne podejście do niego. Większość chciała, by ten znalazł się w sytuacji podobnej do obecnej Wesa.

Według mnie zarząd słusznie podchodzi do kwestii Wesa.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Nie gra, bo jest kontuzjowany, a gdy gra to przecietnie, czyli jak zwykle 90 % tego zespolu od 2 lat. Moratti zubozal i 'szaleje", gdyby wykazal sie wieksza przezornoscia umyslu pare lat temu, nie byloby dzis gadania o kryzysie, cieciach itd. Swoiste "zniewolenie" Holendra to skrajnie absurdalna sytuacja, w obliczu przedsezonowych deklaracji. My, zwykle szaraczki dyskutujemy na temat, ktory jest doskonala pozywka medialna, dowolnie interpretowana przez kibicow.
Tak w ogole zastanawiam sie coz takiego skandalicznego Sneijder umieszczal na twitterze, ze zakazano mu wpisywania swoich twittow. Czyzby kontuzjowany gracz bez twittera dochodzil do zdrowia szybciej niz takowy pilkarz z dostepem do internetu? :hahaha:
Aha, zeby byla jasnosc, rowniez uwazam, ze Sneijder nie powinien pobierac takich apanazy, ALE to klub zaproponowal mu ten kontrakt, doskonale WIEDZAC, ze rozwoj pilkarskiej kariery Wesa regularnie przerywany jest kontuzjami. A moze wszyscy byli tego swiadomi, nawet przedstawiciele mlodego pokolenia, ale nie zarzad? Tak czy inaczej to nie swiadczy o wyjatkowym profesjonalizmie niektorych ludzi w klubie.
O formie "pozegnania" Macona czy Cesara sie nie wypowiadam
Czy Inter kupuje tanio? Po prostu placi tyle, ile sa warci poszczegolni pilkarze. Chociaz gdyby spojrzec na ich forme (patrz: Pereira, Alvarez, nawet Guarin) to mozna miec "pewne" zastrzezenia do polityki transferowej...
ODPOWIEDZ