Wesley Sneijder

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Gatala to zascianek? Ultranowoczesny stadion, doswiadczony szkoleniowiec, szczodry wlasciciel, fanatyczni kibice. Realny i regularny udzial w LM.
Zyc, nie umierac. Cos mi sie wydaje, ze przecietny kibic Interu moze wzdychac do takich luksusow.
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Baszczu »

sampam pisze:Gatala to zascianek? Ultranowoczesny stadion, doswiadczony szkoleniowiec, szczodry wlasciciel, fanatyczni kibice. Realny i regularny udzial w LM.
Zyc, nie umierac. Cos mi sie wydaje, ze przecietny kibic Interu moze wzdychac do takich luksusow.
Niby tak, ale to nadal liga turecka, tam nie zagląda oko 99% piłkarskich kibiców. To nadal liga, w której nazwy zespołów można czytać w ramach dobrej zabawy na alkoholowej libacji, a nie taka, na którą się czeka co weekend. Pewnej poprzeczki nie da się przeskoczyć, nie sądzę, żeby w najbliższych 20 latach ligi takie jak turecka, rosyjska czy ukraińska zdołały się skutecznie przebić do absolutnego europejskiego TOPu. Pieniądze to nie wszystko.

No i to jednak Inter wygrał Ligę Mistrzów, a Galatasaray mimo, że może srać złotem, to nie ma opcji, żeby się chociaż do tryumfu zbliżył. Zdecydowanie nie w głowie mi wzdychanie.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Piekarz »

sampam pisze:Gatala to zascianek? Ultranowoczesny stadion, doswiadczony szkoleniowiec, szczodry wlasciciel, fanatyczni kibice. Realny i regularny udzial w LM.
Zyc, nie umierac. Cos mi sie wydaje, ze przecietny kibic Interu moze wzdychac do takich luksusow.
Galata to porządna firma, ostatnio faktycznie porządniejsza od Interu (cóż trudnego), ale nie zmienia to faktu, że liga turecka w porównaniu do europejskiej czołówki jest i jeszcze długo pozostanie piłkarskim zaściankiem. Stadiony, pieniądze i kibice, a nawet regularny udział jednego zespołu w LM tego same w sobie nie zmienią.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Baszczu pisze:
sampam pisze:Gatala to zascianek? Ultranowoczesny stadion, doswiadczony szkoleniowiec, szczodry wlasciciel, fanatyczni kibice. Realny i regularny udzial w LM.
Zyc, nie umierac. Cos mi sie wydaje, ze przecietny kibic Interu moze wzdychac do takich luksusow.
Niby tak, ale to nadal liga turecka, tam nie zagląda oko 99% piłkarskich kibiców. To nadal liga, w której nazwy zespołów można czytać w ramach dobrej zabawy na alkoholowej libacji, a nie taka, na którą się czeka co weekend. Pewnej poprzeczki nie da się przeskoczyć, nie sądzę, żeby w najbliższych 20 latach ligi takie jak turecka, rosyjska czy ukraińska zdołały się skutecznie przebić do absolutnego europejskiego TOPu. Pieniądze to nie wszystko.

No i to jednak Inter wygrał Ligę Mistrzów, a Galatasaray mimo, że może srać złotem, to nie ma opcji, żeby się chociaż do tryumfu zbliżył. Zdecydowanie nie w głowie mi wzdychanie.
Chcialem tylko nadmienic, ze Turcy to cos wiecej niz kebab:)
Nie jestem profeta, ale juz na dzien dzisiejszy kazdy wloski klub moze obawiac sie silnych druzyn z Rosji czy Ukrainy. Wschodnie ligi nie beda silne, ale czy wloska taka obecnie jest? Perspektywy tez nie sa specjalnie obiecujace.
Sneijder po prostu wiedzial, z ktorej strony chlebek jest posmarowany. Zawsze moze odcinac kupony od dawnej slawy, patrzac w oddali na Hagie Sofie :D
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Wesley Sneijder

Post autor: kachol »

Jestem zdziwiony, że Wes poszedł do Galaty, sportowo bardzo traci, umówmy się jeżeli jakaś liga jest czarnym koniem i dogania europejską czołówkę to jest liga rosyjska, a turecka wciąż jest jeszcze egzotyczna. Wes widocznie doszedł do wniosku, że już niczego wielkiego nie osiągnie i warto zarobić jeszcze sporo zanim przejdzie się na emeryturę.

Osobiście uważam, że Wes nie dawał Interowi nic od 2 lat i nie będę płakał po nim, bo nie ma po czym. Szkoda tylko, że nie udało się na nim zarobić pieniędzy, które można było zarobić. Inter z rok na rok staje się coraz bardziej przeciętnym klubem i obecnie poza podstarzałymi gwiazdami nie posiadamy żadnego zawodnika z topu światowego (Handanovic będzie taki o ile Inter będzie grał w LM i będzie miał gdzie błyszczeć). Pytanie co dalej, bo już nie ma na kim zarobić, a jak chce się osiągać sukcesy to potrzeba z 50mln na transfery na start, żeby w ogóle myśleć o powrocie na szczyt.
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wesley Sneijder

Post autor: BoDzIo »

Do 2017 roku będziemy mieli posuchę w znaczących transferach. Jedyne co Nam zostaje to trzymać kciuki za geniusz Branki ( lol ) w sprowadzaniu młodych którzy okażą się strzałem w dziesiątkę. Co do Wesa to moje stanowisko od 2010 roku jest takie samo. Dawno powinien odejść. Grał co 10 mecz, wiecznie kontuzjowany. To trochę za mało jak na gościa który Nas kosztuje 12 mln rocznie.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Don_Balon »

Kolejny zawodnik, którego w okresie "atrakcyjności rynkowej" trzymamy na siłę, a niedługo potem zmuszamy do opuszczenia.... Sami, wręcz z premedytacją pozbawiamy się gigantycznych pieniędzy, a pozniej tłumaczymy się oszczędnościami.

Niestety, ale we Włoszech tylko Juve inwestuje w kadre. Skończy się tam, że będą rokrocznie grali w CL i kosili siano, a zespoły w stylu Interu się "uśredniają" Sad,but true
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Podoba mi sie, ze Sneijder nie ma do nikogo zalu. Dodatkowo z jego wypowiedzi wynika, ze najbardziej mu zalezy na regularnej grze, szczegolnie w Oranje. Powinno mu sie udac:)
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Wesley Sneijder

Post autor: pewny »

Wes wczoraj zaliczył słaby występ w LM, w sumie to był jego debiut w LM
został zmieniony po pierwszej połowie, także jak na razie wejścia smoka to on nie ma w Turcji

nie ma co żałować, było minęło, do działu HISTORIA
peter0512
Posty: 310
Rejestracja: 4 lis 2010, 12:06

Re: Wesley Sneijder

Post autor: peter0512 »

Meczu nie widziałem, więc jak to w rzeczywistości wyglądało nie wiem, ale jeśli wierzyć grafiką wszelkim to Wes grał na lewym skrzydle. Jeśli Terim myśli, że wystawiając go na boku osiągnie cokolwiek to jest tak samo głupi jak nasi NASTĘPCY Mourinho. Oczywiście nie wszyscy.

Sneijder musi grać za napastnikami, bo inaczej jest bezproduktywny.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Nen »

sampam pisze:Gatala to zascianek? Ultranowoczesny stadion, doswiadczony szkoleniowiec, szczodry wlasciciel, fanatyczni kibice. Realny i regularny udzial w LM.
Zyc, nie umierac. Cos mi sie wydaje, ze przecietny kibic Interu moze wzdychac do takich luksusow.
Jeszcze dodaj, że Turcja to graj po stokroć od Włoch piękniejszy... Decydując się na transfer, piłkarz nie tylko zmienia klub, ale zmienia państwo/miasto/kulturę. Osobiście, odżałowałbym te 1,5 bańki z kontraktu i nie zamieniał magicznego Mediolanu na turecką dzicz. Fantastyczni kibice? Zwłaszcza jak na mecz musi wojsko przyjeżdżać.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Nen pisze:
sampam pisze:Gatala to zascianek? Ultranowoczesny stadion, doswiadczony szkoleniowiec, szczodry wlasciciel, fanatyczni kibice. Realny i regularny udzial w LM.
Zyc, nie umierac. Cos mi sie wydaje, ze przecietny kibic Interu moze wzdychac do takich luksusow.
Jeszcze dodaj, że Turcja to graj po stokroć od Włoch piękniejszy... Decydując się na transfer, piłkarz nie tylko zmienia klub, ale zmienia państwo/miasto/kulturę. Osobiście, odżałowałbym te 1,5 bańki z kontraktu i nie zamieniał magicznego Mediolanu na turecką dzicz. Fantastyczni kibice? Zwłaszcza jak na mecz musi wojsko przyjeżdżać.
Ja tylko przedstawilem fakty, niektorzy postrzegaja Turcje na podstawie stereotypow.
webo123
Posty: 483
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:35

Re: Wesley Sneijder

Post autor: webo123 »

[quote="peter0512"]Meczu nie widziałem, więc jak to w rzeczywistości wyglądało nie wiem, ale jeśli wierzyć grafiką wszelkim to Wes grał na lewym skrzydle. Jeśli Terim myśli, że wystawiając go na boku osiągnie cokolwiek to jest tak samo głupi jak nasi NASTĘPCY Mourinho. Oczywiście nie wszyscy.

Sneijder musi grać za napastnikami, bo inaczej jest bezproduktywny.

peter mam podobne myślenie, też meczu nie oglądałem, ale jak spojrzałem, że Wes grał na lewym boku to już się domyśliłem dlaczego trener go zmienił po pierwszej połowie - pewnie był jak napisałeś bezproduktywny
ktoś oglądał ten mecz? jak grała nasza była gwiazda?:)
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Wesley Sneijder

Post autor: mio85 »

ogladalem mecz i wyglada na to, ze Terim bedzie chcial zrobic ze Sneijdera bocznego pomocnika - parodia ! w takim razie nie bedzie on zadnym wzmocnieniem, co pokazal wczorajszy mecz.......z super wzmocnien Galatasaray na razie nic nie ma bo drogba tak jak myslalem to juz jest zawodnik na emeryturze....
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Woo-cash »

W końcu został sprzedany. Jedynie szkoda że tak niską cenę. Choć można zaryzykować że cena wprost proporcjonalna do umiejętności prezentowanych przez naszego byłego "mózga" drużyny. Szkoda bo można było na nim zarobić odpowiednie pieniądze kiedy była do tego nadarzająca się okazja. No ale cóż stało się. Sneijdera nie ma już z nami. I jak się okazuje żaden piłkarz nie jest niezastąpiony. Cóż pożegnaliśmy Wesa i wypadałoby mu życzyć powodzenia w dalszym etapie kariery.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Piter »

Sneijder wczoraj pokazał co potrafi, zagrał bardzo dobry mecz, dobre podania, wrzutki i nie gubił piłek, z takim rywalem jak Real to zagrał jak za dawnych lat, szkoda, że poszedł za grosiki bo cena Holendra to +/- 25 mln euro.
Matteo
Posty: 128
Rejestracja: 31 mar 2006, 17:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Matteo »

Tacy piłkarze jak Wesley właśnie w meczach o najwyższą stawkę pokazują swój kunszt i talent i tak też zrobił, a nasi mistrzowie mogą sobie takiego piłkarza jak on i takiego trenera jak Mou oglądać w TV niestety...
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: jackop »

Obrazek
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Orzeu »

pierwszy ?
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Wesley Sneijder

Post autor: pewny »

może chciał się pożalić, a nie miał komu i trafiło na dziennikarzy... bez potrzeby wyciąga teraz te brudy
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: jackop »

Orzeu pisze:
pierwszy ?
Przynajmniej drugi - bo Forlan + ci którzy nie chcą wracać - bo choćby Longo. Dlatego pytałem ilu jeszcze ;)

Tak się zastanawiam, co wasi trenerzy/działacze robią piłkarzom, że mają aż takie ciśnienie po odejściu. Biją ich?
Ostatnio zmieniony 31 maja 2013, 19:36 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Piter »

jackop pisze:
Orzeu pisze:
pierwszy ?
Przynajmniej drugi - bo Forlan ;)

Jak tak dobrze liczysz to chyba piątke z matmy miałeś?
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: jackop »

Ło matko, kiedy ja miałem matematykę w szkole... z resztą orłem nigdy nie byłem :)

Po prostu jestem zaskoczony, bo nie pamiętam, żeby ostatnio w innym klubie byli piłkarze rozpuszczali taki kwas. No może Guti, który ostatnio wypowiadał się niezbyt pochlebnie o Perezie.
Obrazek
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Piter »

jackop pisze:Ło matko, kiedy ja miałem matematykę w szkole... z resztą orłem nigdy nie byłem :)

Po prostu jestem zaskoczony, bo nie pamiętam, żeby ostatnio w innym klubie piłkarze rozpuszczali taki kwas.
Jakoś nie rusza mnie to co mówi Wes i Forlą. Ja bym się martwił tym: http://www.youtube.com/watch?v=jtH1Qrx-i60 a nie sprawami innego klubu.
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: jackop »

Oj tam, gimbaza musiała wybrać jakąś ekipę, padło akurat na Juve. Może kupią po koszulce to kasa do klubu wpadnie ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ddzEughcWeo - tutaj B.Dortmund i Real także nie tylko my mamy "tru" ultras w Polsce :P

Bardziej jednak martwiłbym się takimi wypowiedziami jak powyższa. Gdyby to jeszcze były jakieś pionki to pewnie przeszłoby to bez echa, ale taka "reklama" z ust piłkarzy o uznanej renomie nie przysporzy wam 'marki', A już w tym momencie zanotowaliście spadek o 31%. Skoro takie pikniki jak onet to zamieściły, to zapewne na stronach innych sportowych gazet i portali da się znaleźć to samo.

Rozumiałbym jeszcze personalny pojazd po kimś ze sztabu, ale wypowiadanie się o klubie jako całości to trochę większa lipa.

Taki Zlatan mimo jego charakteru i przeszłości, nigdy źle o Juventusie nie mówił. A mógłby.

PS: Lubię interesować się też ogólnie piłką i wiedzieć co w trawie piszczy.
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: sampam »

Wypowiedz byc moze znieksztalcili zurnalisci. Poza tym co w tym zaskakujacego? Wiadomo jak wygladala kwestia odejscia Sneijdera, a wlasciwie ostatnich tygodni jego pobytu w klubie. Nikt sie tym nie przejmuje, jesli klub ma kase. :P
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: Wesley Sneijder

Post autor: hbk »

A Eljero Elia swoje ferrari od Juventusu juz dostal? Tez chlopak narzekal, wiec po co wierzysz medialnym pogłoskom o Wesleyu?
Sneijdera wypchneli z klubu na sile geniusze Moratti i Branca, ja w sumie nie dziwilbym sie zlym slowo wypowiadanym przez niego na Inter. Tak samo nie dziwilbym sie: Poliemu, Zarate, Castaignosowi, Forlanowi, Khajra, Palombo, Pazziniemu. Jak sie nie ma pomyslu na druzyne, to pozniej tak sie konczy: pilkarze sciagani z lapanki, nie wiadomo po co i dlaczego.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Nen »

Co Wy chcecie, zajebiście jadą z dopingiem.
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Wesley Sneijder

Post autor: jackop »

Jak pisałem, co innego pionki typu Casta, Kharja czy Elia, o którym słuch zaginąłby kompletnie gdyby nie problemy wychowawcze po powrocie do Bundesligi, a wicemistrz świata i pierwszoplanowa postać drużyny, która nie tak dawno wygrała LM.

Zaskakuje postawa Wesa, który zazwyczaj prezentował spore opanowanie (przynajmniej na boisku). Z resztą w Realu też podziękowano mu dość bezceremonialnie, a nie robił takich zgrzytów.
“What happened with me is very strange,” said Sneijder. “They (Real Madrid) treated me very badly but to tell the truth I would prefer not to talk about it.” Sneijder told Spanish sports daily Marca: “I am going to a great club, of that I have no doubt. I am very sad to leave but that’s the way it is.”
Pozwolę sobie jeszcze polecieć off-topem;

Wydaje mi się, że obecny 'czarny PR' w piłce nie jest skierowany do ludzi bardziej ogarniętych w futbolu, ale pikników, którym można wcisnąć wszystko, byle nakład się sprzedał. Wejdzie taki na główną/otworzy gazetę i zobaczy, że klub (lub zawodnik vide nagonka Anglików na Suareza) X jest "beee i trzeba go hejtować". Ciekawe czy was zarząd liczył się z takimi konsekwencjami.

Przy obecnej sytuacji te 300 baniek od Thohira to jak gwiazdka z nieba, a odejście MM i reszty przyspawanych do stołków mogłoby dać wam powiew świeżości i oczyścić atmosferę. Pierwszy pozytywny przykład z brzegu to Juventus i wymiana całego zarządu (chociaż klub pozostał w rękach Agnellich).

Aaaa... nie żebym wam współczuł czy coś, po prostu chciałem powymieniać poglądy ;)
Nen pisze:Co Wy chcecie, zajebiście jadą z dopingiem.
Gdyby jeszcze znali poprawną nazwę klubu, to nie byłoby takiej siary :D
Obrazek
Psotka2013
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2013, 00:28

Re: Wesley Sneijder

Post autor: Psotka2013 »

będę pisała pracę do szkoły na temat jego osoby, potrzebuję jakiś "ciekawostek" możecie mi coś udostępnić? Mogą być materiały na maila: psotka2013@onet.pl
Moja stronka www.studio8.pl
ODPOWIEDZ