Javier Zanetti

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Javier Zanetti

Post autor: AlwaysRemember »

Piekarz pisze:Dopóki nie zmienił Jonathana, byłem twardy jak kamień. Gdy dowiedziałem się, że to już teraz, ledwie drgnęła mi powieka, zresztą od dawna było to wiadome.

Patrząc na zmianę wiedziałem już jednak, że ten wieczór nie skończy się bez ogromnego wzruszenia, no i miałem rację. Odchodzi najwybitniejszy piłkarz, jakiego w całym życiu miałem przyjemność oglądać, odchodzi mój idol dzieciństwa, zawodnik o kryształowych umiejętnościach i stalowych mięśniach, archetyp profesjonalisty, uosobienie Interu.

Łzy w oczach. Dziękuję, Javier. Do końca życia będę pamiętał Ciebie i Twoją grę.
Nie ująłbym tego lepiej, te same emocje...

Forza Il Capitano, jesteś wzorem piłkarza i człowieka. :hold:
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Javier Zanetti

Post autor: MiRas. »

Generalnie znakomita większość z nas nie pamięta i nie wie jak wygląda(ł) Inter bez Zanettiego, teraz trzeba sobie z tym jakoś poradzić. Oczywiście, będzie On się przejawiał w wywiadach, czy tam w strukturach Interu, jednak to już nie będzie to samo.

Jesteśmy szczęściarzami, że za naszych czasów dane nam było oglądać Javier Zanettiego #4...
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Javier Zanetti

Post autor: Odet »

ZANETTI
4
EVER

:inter:
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Javier Zanetti

Post autor: Piter »

Zanetti ♥
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Javier Zanetti

Post autor: Adriano_forever »

Cieszę się, że żyje w takich czasach kiedy w Interze był i jest Zanetti. Od samego początku mojej kariery z Interem Javier tu był i już. Ciężko będzie się przyzwyczaić, że już grać nie będzie... Mimo to zachowanie kibiców, zespołu i zarządu co do pożegnania Zanettiego bardzo mi się podobało. Pożegnanie godne prawdziwego mistrza :)

Osobiście jestem za tym aby zastrzec numer 4 w Interze. Drugiego takiego piłkarza już mieć nie będziemy...

Forza Javier!
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Javier Zanetti

Post autor: Mora »

Odchodzi absolutna legenda Interu i światowego futbolu, piłkarz o ponadprzeciętnej wydolności, waleczności i sile, dżentelmen na boisku i poza nim, symbol Interu ery Massimo Morattiego. Będzie mi brakować 30-metrowych rajdów z dwoma rywalami na plecach, które dawały kibicom na San Siro niemal taką samą radość jak strzelane bramki. Przez 16 lat kibicowania Interowi wielu piłkarzy odchodziło; Ronaldo, Baggio, Recoba, Zamorano, Toldo, Materazzi, odszedł Mourinho, jednak żadne odejście nie wprawiło mnie w taki smutek jak pożegnanie Il Capitano...

Obrazek
Obrazek

DZIĘKI ZA WSZYSTKO JAVIER, SZACUNEK NA ZAWSZE :!:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Javier Zanetti

Post autor: pewny »

emocje już trochę chyba ochłonęły, co myślicie o tym:

http://seriea.pl/index.php?dzial=aktual ... kul=279034

z całym szacunkiem dla PUPIEGO, ale mnie osobiście wydaje się, że ma sensu takie zastrzeganie numerów :/
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Javier Zanetti

Post autor: miniu86 »

To zdjęcie Zanettiego po końcowym gwizdku w finale LM 2010, niezapomniane. Wtedy spełnił się jako piłkarz i kapitan Interu.
Excubitor
Posty: 46
Rejestracja: 30 mar 2006, 12:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Javier Zanetti

Post autor: Excubitor »

pewny, c'mon to przecież powszechna praktyka i wiele klubów zastrzega niektóre numery. Robienie tragedii z tego, że kilka numerów będzie zastrzeżonych dla legend (gdzieś w komentarzach widziałem) jest trochę nie na miejscu.

Zanetti swoją postawą w pełni zasłużył na zastrzeżenie czwórki i nie widzę innej opcji. Tak samo jak Facchetti, Puskas, Zola, Maradona, Maldini, czy pewnie Totti w Romie.
glinek
Posty: 369
Rejestracja: 17 sie 2007, 20:31
Lokalizacja: Bytów

Re: Javier Zanetti

Post autor: glinek »

Dziś o 13 na nsport, jest 20 minutowy filmik o pożegnaniu Zanettiego. Myślę, że warto obejrzec ;)
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Re: Javier Zanetti

Post autor: Serpente »

Ktoś wie coś więcej na temat filmu o Zanettim?
I czy w sprawie wydania jego biografii w naszym ojczystym języku są jakieś postępy?

Swoją drogą temat należałoby przesunąć do działu "Historia" ;)
Witam ponownie po dłuższej przerwie ;)
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Re: Javier Zanetti

Post autor: YoozeQ »

Polecam tekst od Pana Leszka Milewskiego. Świetnie się to czyta.
http://weszlo.com/2016/11/20/nadzwyczaj ... r-zanetti/
ODPOWIEDZ