Andrea Stramaccioni

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Andrea Stramaccioni

Post autor: Serpente »

Stramaccioni zostaje, fajnie ale w takim razie trzeba odmłodzić skład a przede wszystkim dać mu wolną rękę przy transferach bo co jak znowu weterani się postawią i nie będą grać, znowu wszystko poleci na trenera a jeśli myślimy od mocnym Interze to trzeba dać działać Andrei, myślę że będzie w stanie zbudować wielki Inter ale to nie stanie się dziś, jutro czy w przyszłym sezonie a potrwa kilka lat, mam nadzieję że w trudnych chwilach Moratti nie przypomni o sobie i nie zwolni Stramaccioniego, Barca też latami była upokarzana ale w końcu przyszedł czas kiedy te wszystkie lata zostały Xaviemu, Puyolowi itd. wynagrodzona.
Obrazek
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Andrea Stramaccioni

Post autor: Seba »

Ostatnio zmieniony 9 maja 2012, 17:24 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Sciana
Posty: 33
Rejestracja: 18 mar 2012, 12:27

Odp: Andrea Stramaccioni

Post autor: Sciana »

Myślę i mam nadzieję że Strama osiągnie to samo co "Special One" w Interze. Nikt chyba nie zaprzeczy że gość ma charyzmę, potrafi zmotywować zawodników i pokazać im to co sam widzi w swojej głowie.  :szal:
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Odp: Andrea Stramaccioni

Post autor: kulasiak »

W Stramaccionim nie powiem, że pokładam pewne nadzieje lecz wątpię by Inter pod jego wodzą grał o coś więcej niż o pierwszą trójką. Nie jest to jednak spowodowane tym, że Stara nie ma predyspozycji by być trenerem dobrym lecz słabą kadrą Naszego zespołu co nie zmieni się raczej też i w sezonie 2012/13. Mam też nadzieję, że Andrea nie wyleci jeśli zdarzą mu się 3 porażki z rzędu bo z taką karuzelą na ławce trenerskiej jak w tym sezonie będzie jeszcze gorsze miejsce na koniec niż jest dziś.
Biały
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2006, 14:11
Lokalizacja: Ciechanów

Odp: Andrea Stramaccioni

Post autor: Biały »

Nasz trener ma zadatki na niezłego kabareciarza ;D Znalazłem dziś perełkę, jak parodiuje Cassano, który do niego zagadał na parkingu przed derbami Mediolanu:

http://www.youtube.com/watch?v=xv9yVHGc ... re=related

Rozwalił mnie powiem szczerze :D
"Po podaniu ręki Milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce" - Peppino Prisco

M. ;**

http://www.youtube.com/watch?v=-v3IVxeix1Y  "Bassiamo i toni" ;D
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Andrea Stramaccioni

Post autor: Piekarz »

Lol, Biały żyje i pisze sobie posta jak gdyby nigdy nic.

Nie offtopuję, Stramaccioni to bardzo młody trener.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Andrea Stramaccioni

Post autor: pewny »

a więc Strama zostaje z nami na dłużej...

ciekawe jak to wyjdzie...

oby miał dobry plan budowy zespołu...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Chuchu »

Póki co na plus to, że nie preferuje taktyki "długa laga na napastników", gra wygląda na prawdę składnie. Poza tym daje dużo grać młodzieży, czego się od niego oczekiwało.

Na minus bezustanne wystawianie Zanettiego w pomocy. Tak jakby to był dla niego przymus, żeby znaleźć miejsce na boisku naszemu Capitano.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: andyvdm »

Jestem ciekaw co bedzie z Zanettim jak jednak przyjdzie Fernando, na co bardzo licze. Pomoc Guarin-Fernando bylaby nie do ruszenia, zostalaby tylko boki obrony dla naszego Il Capitano.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: miniu86 »

Do zdrowia wracają Stankovic, Chivu i Alvarez - jestem zadowolony w 1/3. Bardzo ciekawi mnie co pocznie Stramaccioni jak będzie miał do dyspozycji zdrowego Argentyńczyka. Taktyka 4-3-2-1 z tylko trzema ofensywnymi zawodnikami przy takim potencjale ofensywnym to sabotaż.
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Chuchu »

W sumie w tej trójce teoretycznie defensywnych pomocników jest Guarin i Gargano czyli zawodnicy, którzy potrafią grać do przodu i może na to Strama liczy? Mam nadzieję, że odpuści sobie ten chory pomysł ustawiania Pereiry w pomocy i Urugwajczyk wróci na swoją nominalną pozycję czyli lewą obronę. W pomocy może grać nawet Obi, byle Cambiasso na stałe powędrował na ławkę.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: magneto86 »

Dokładnie Pereira marnuje się w pomocy, a lewa strona przy Nagatomo nie wygląda dobrze......
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Don_Balon »

Coraz dziwniejsze wydają się preferencje taktyczne Stramy. Z 4-3-3 przez 4-3-2-1/ 4-3-1- 2 do 4-4-1-1, czy 4-5-1, czyli coraz bardziej defensywnie i coraz dalej od standardowych pozycji zawodników.
Niestety jest kolejnym trenerem, który nie ma zawodników pod jakąś konkretną taktykę (Jak dla mnie ostatni był Mancio ze swoim 4-3-1-2) i powoli się w tym gubi - bądz poprostu szuka odpowiedniego zestawienia graczy. Szkoda, że dzieje się to w czasie sezonu, a nie w lipcu, czy nawet sierpniu.

Ostatnie 4-3-2-1 przypominał jego taktykę z Primavery, z tym, że seniorzy nie mają tej zaciętości i woli walki co młodzi co prowadzi do statyczności i gigantycznych odległości między zawodnikami.

Obecnie nie ma odpowiedniego zestawienia dla Interu i to jest problem. Nie ukrywam, iż pod tym względem zaimponował mi Juventus, który ma swoje standardowe ustawienie i wręcz dobitnie sztywny sposób rozgrywania piłki - jednak powoduje to, że grają wręcz na pamięć, a ich waleczność i kondycja daje wyniki jakie daje. Dzięki temu w przewadze przeciętni indywidualni zawodnicy z Turynu razem wydają się grupą bardzo dobrych piłkarzy grających jako zespół.

Nasi też w przewadze są przeciętni, ale brak tu zespołu, wspólnego ducha na boisku (poza jest - przecież pozycja miłość do Cuchu, Dekiego, Chivu) nie bierze się z niczego.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: miniu86 »

Andrea trochę dziwnie się wypowiada, tak jakby w ogóle nie brał tego ustawienia pod uwagę. Wczoraj np powiedział, że próbujemy gry trójką ofensywnych graczy (czyli kłania się ustawienie 4-3-2-1) ale wówczas są zbyt duże dziury w środku pola i że muszą nad tym popracować. Cóż jeżeli przy ustawieniu 4-3-2-1 Inter traci kontrolę nad środkiem pola to świadczy to tylko o umiejętnościach taktycznych Stramaccioniego. Ile on chce tam pomocników jeszcze dać?

Tak więc podsumowując jeśli Stramaccioni ma problemy przy 4-3-2-1 ze środkiem pola to co dopiero przy 4-2-3-1 - pewnie w ogóle nie bierze tego pod uwagę. Przypomnę tylko, że w z primaverą grywał przeważnie w ustawieniu 4-2-3-1. Bądź tu mądry.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Don_Balon »

W Primaverze było chyba 4-3-2-1 (z wycofanymi napastnikami). Tak przynajmniej widziałem w niektórych ustawieniach. Przynajmniej tak wnioskuje z ustawienia Bessy w ataku.

Zaznaczam, iż nie oglądałem wszystkich meczy.

Zauważyłem, że Strama poprostu zapycha mankamenty, słaba pomoc - wystawić jak najwięcej środkowych pomocników (5). Słabo w obronie? wystawić 8 defensywnych zawodników. Przegrywamy? wystawić 5 ofensywnych graczy i asekurującego ich Cuchu. Problem, iż jedno przesunięcie powoduje braki w innej strefie.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: miniu86 »

Tymczasem, Cassano rozegrał spotkanie numer 300 w Serie A i strzelił swoją 90-tą bramkę. Oby w tym sezonie dobił do magicznej setki.

Stramaccioni w wywiadzie potwierdził, że ustawienie 3-5-2 jest teraz dla Interu najlepsze. Ciekawe czy jest to podparte czymś więcej niż tylko ostatnią wygraną. Wygraną bez żadnego stylu i wymęczoną jak z Torino.

Ok, grajmy 3-5-2, ale niech Andrea zrobi coś z atakiem. Gra ofensywna Interu nie może polegać na wierze, ze Sneijder zaliczy magiczną asystę, a Milito strzeli bramkę. Po bokach niby są Pereira i Nagatomo/Zanetti, ale ich umiejętności do kreatywnej gry pozostawiają sporo do życzenia. Optymalnym zestawieniem byłoby ustawienie Sneijdera bliżej środka pola by wspomagał Cambiasso i Guarina i zarazem był łącznikiem miedzy pomocą i atakiem. Z przodu naturalnie Cassano i Milito. W to wszystko można też mieszać Coutinho, Alvareza i Palacio.

Stosując taktykę 3-5-1-1 dochodzi do kuriozalnej sytuacji, mianowicie do gry na pozycjach "1-1" mamy Sneijdera, Coutinho, Alvareza, Livaje, Milito, Cassano i Palacio... 7 ofensywnych graczy, z których każdy zasługuje na minuty, a pozycji na boisku tylko dwie. Czyste marnotrawstwo.
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Chuchu »

3-5-2 ma jeszcze jakiś sens, chociaż jestem jego przeciwnikiem u nas, ale niech już nie wpada na genialne pomysły jak ustawianie Zanettiego w środku pomocy i gra dwoma ofensywnymi zawodnikami.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: VVujek »

Chuchu pisze:3-5-2 ma jeszcze jakiś sens, chociaż jestem jego przeciwnikiem u nas, ale niech już nie wpada na genialne pomysły jak ustawianie Zanettiego w środku pomocy i gra dwoma ofensywnymi zawodnikami.

Ta 3-5-2 ma sens ?? a niby jaki ?? mamy średnich bocznych Obrońców to raz,a dwa - co w razie kontuzji ?? trzy - nasza gra w tym systemie opiera się na szczęściu i gdzie ty tu widzisz sens ?
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Chuchu »

Nasri pisze:
Chuchu pisze:3-5-2 ma jeszcze jakiś sens, chociaż jestem jego przeciwnikiem u nas, ale niech już nie wpada na genialne pomysły jak ustawianie Zanettiego w środku pomocy i gra dwoma ofensywnymi zawodnikami.

Ta 3-5-2 ma sens ?? a niby jaki ?? mamy średnich bocznych Obrońców to raz,a dwa - co w razie kontuzji ?? trzy - nasza gra w tym systemie opiera się na szczęściu i gdzie ty tu widzisz sens ?
Mówiłem o ustawieniu samym w sobie. Stwierdzając, że jestem jego przeciwnikiem miałem na myśli właśnie to, że nie mamy do niego wykonawców.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: VVujek »

Rozumiem :)
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: VVujek »

Cofając się w czasie do meczu ze Sieną - grał fajny skład,chłopaki mocno pracowali na zwycięstwo i mecz oglądało się przyjemnie,ale widać było brak zgrania,ale wychodząc podobnym składem co mecz zgranie by przyszło,a wraz z nim mocny Inter,przypomnę np. takie Udine rok temu,start mieli fatalny,mimo to dalej grali ofensywnie i w jednej formacji,na koniec zajęli 3 miejsce -właśnie takiej stabilizacji nam trzeba,rotując zawodnikami i formacją to my nie dojdziemy do niczego - bo zanim do czegoś dojdziemy to sezon się skończy.Strama całe lato katował 4-2-3-1 i po co ?? Mi to się w głowie nie mieści.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Kubus »

Czy tylko mi ten pan zaczyna mi przypominać Ranieriego? 9/11 zawodników defensywnych, seria wygranych przeplatana serią meczy bez wygranej, nie przegrywa spotkań z odwiecznymi rywalami, gadka o pomyśle na ofensywną drużynę...? W sumie różnią się tylko tym że Ranieri spał grzecznie w foteliku na ławce, a Strama udaje że mówi coś zawodnikom.
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Blablarzynca »

Jak wygrywał grając takim defensywnym ustawieniem, to nikt nic nie mówił. Ja bym nie skupiał się tak bardzo na ustawieniu, bo akurat tutaj ma małe znaczenie. Naszym po prostu popieprzyło się coś w głowach po zwycięstwie z Juventusem.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: pewny »

Kubuś:) pisze:Czy tylko mi ten pan zaczyna mi przypominać Ranieriego? 9/11 zawodników defensywnych, seria wygranych przeplatana serią meczy bez wygranej, nie przegrywa spotkań z odwiecznymi rywalami, gadka o pomyśle na ofensywną drużynę...? W sumie różnią się tylko tym że Ranieri spał grzecznie w foteliku na ławce, a Strama udaje że mówi coś zawodnikom.
oglądając dzisiejszy mecz przypomniały mi się właśnie czasy siwego :cry:
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Seba »

Kubuś:) pisze:Czy tylko mi ten pan zaczyna mi przypominać Ranieriego?
Ranieri Rzymianin, Stramaccioni Rzymianin, więc coś ich jednak łączy :]
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: miniu86 »

Na chwilę obecną 3-4-3 straciło cały swój urok i wdzięk. Ani nie bronimy, ani nie atakujemy z sensem. Oby Strama nie brnął w gówno niczym Ranieri i zaczął coś zmieniać. 5 kolejny mecz bez zwycięstwa będzie już katastrofą.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Don_Balon »

Swoją drogą śmieszna ta rzymaska myśl szkoleniowa.

O ile do Stramy mam pełne zaufanie, to wydaje mi się, że poprostu brak mu środków. Dziś na ławce (z sensownych graczy) był tylko chaotyczny Coutinho. Stopowanie Wesa, kontuzje i głowy w chmurach po derbach w dużej mierze wpływa na naszą marną sytuację. W maszynie 3-5-2 (do której się powoli przekonywałem) coś się zacieło.

Gorzej, że większych perspektyw nie ma - nie ściągniemy, żadnych konkretnych ludzi, bo miejsce musi być dla miszczów. Co z tego, że pensje idą w dół, skoro dalej zaśmiecają skład? Jak dla mnie połowa drużyny jest do wymiany. Ciężko będzie atakować CL - Juve, Napoli i Viola, grają składniej i bardziej stabilnie. Ligę się wygrywa meczami z ogórkami.

Wierze, że Strama coś ogarnie :)
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Czarson »

4 spotkanie ogolnie bez wygranej. Atalanta i Parma to dla nas trudni rywale i na przestrzeni kilku ostatnich lat zawsze z nimi tracilismy pkt, porazka z Rubinem to nie jest zakoczenie jesli ktos pamieta nas wyjsciowy sklad, do tego 2bramki w koncowce gdy na boisku przebywalo jeszcze wiecej Primavery. Mecz z Cagliari nasi przespali ale mogli go wygrac gdyby sedzia zagwizdal dla nas karnego w ostanich minutach meczu ( wiem, ze karny to nie bramka ale z drugiej strony Milito ma 100% skutecznosci z karnych to mozliwe, ze by to trafil). To tyle jesli chcialoby sie jakos usprawiesliwiac ta kiepska gre.

Wierze w Strame i mam nadzieje, ze cos zmieni, ustawienie i nastawienie graczy. Musimy zaczac zdobywac pkt seriami a nie grac tak sinusoidalnie jak za Ranieriego, raz seria zwycięstw a po tym seria porazek.
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: Pablusso »

Ranieriego to Strama przypomina mi tylko pod wzgledem tych serii, najpierw zwyciestw pozniej niemocy zdobywania punktow. Wedlug mnie ten chaos jaki panuje na boisku i to magiczne ustawienie to wypisz wymaluj Inter Gasperiniego.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andrea Stramaccioni

Post autor: miniu86 »

Albo Moratti zlituje się nad Stramaccionim i wzmocni drużynę, albo Stramaccioni zlituje się nad sobą i kibicami i zmieni to chore ustawienie. W innym wypadku za miesiąc lub dwa nie będzie już mowy o LM.
ODPOWIEDZ