Inter w mediach

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Inter w mediach

Post autor: Baszczu »

Do stworzenia tego tematu przymierzałem się od dawna, jednak dopiero teraz się na to zdecydowałem. Szalę przechylił "Skarb Mistrzów Sport.pl", który zakupiłem z ciekawości co tam ciekawego mają do powiedzenia o Interze i ... zdębiałem. Drugi raz w życiu zdecydowałem się napisać do wydawnictwa list (w tym wypadku e-mail), w którym wyraziłem swoje niezadowolenie. Sami popatrzcie:

Obrazek

Treść mojego maila:

Witam

Dziś w kiosku nabyłem wydawany z Państwa ramienia Skarb Mistrzów Sport.pl za 5,99zł. Jako, że jestem wieloletnim kibicem Interu Mediolan, szczególnie zainteresowała mnie rubryka poświęcona mojemu klubowi. Proszę sobie wyobrazić, jak ogromne rozczarowanie towarzyszyło mi podczas lektury strony nr 6. To naprawdę druzgocące nieporozumienie, że rubryki "rok założenia", "trofea międzynarodowe" oraz "trofea krajowe" dotyczą lokalnego rywala - AC Milan. W dodatku są one niepełne, ponieważ na stronie 74 jest kompletna lista osiągnięć tego klubu. Moje zdegustowanie (i tak już duże) wzrosło jeszcze bardziej gdy wgłębiłem się w rubrykę z domniemaną kadrą najlepszego zespołu w Europie. Razi brak trzeciego bramkarza - Paolo Orlandoniego, napastnika Davida Suazo oraz obrońcy Davide Santona. Inna sprawa to brak Joela Obiego. Nie wymagałbym tak wnikliwego przedstawienia składu, ale jednak znalazło się miejsce dla Nwankwo Obiora, którego mianowaliście Państwo obrońcą, podczas gdy jest to defensywny pomocnik... Również wychwyciłem błąd w imieniu rumuńskiego obrońcy Chivu. Otóż jego imię to Cristian, a nie Christian.

Co prawda zapał do kontynuowania lektury tego magazynu skutecznie mi minął, niemniej prosiłbym o więcej profesjonalizmu i liczę na sprostowanie likwidujące te kardynalne błędy.

Z poważaniem
Marcin Błaszkiewicz

----------------------------------------------------
Jeśli ktoś czuje się równie zdegustowany co ja, to zachęcam do napisania własnego maila na adres sport@agora.pl
Uważam, że taka profanacja nie może pozostać nienagłośniona.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Inter w mediach

Post autor: Kubus »

miałem to kupić ... miałem ...

swoją drogą jest to wydawane na skale państwową można by się jeszcze przyczepić do herbu ... bo mnie osobiście to denerwuje jeżeli ktoś używa starego herbu ( często w TVP tak robią :P )
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2010, 11:16 przez Kubus, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Inter w mediach

Post autor: Filip© »

Baszczu, jeśli mogę tak nie po imieniu, aż mnie coś wzięło. Już zabieram się za pisanie, dobrze, że logo dali bez błędu (stare, bo stare, ale bez błędów w dacie, czy kolorach)


Inter w mediach? Trzeba by dłuższego posta napisać, o traktowaniu nas w studiach meczowych, komentatorów, czy na gazetach kończąc
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Inter w mediach

Post autor: Piekarz »

Trzeba przyznać, że podpis "ROK ZAŁOŻENIA: 1899" pod herbem z "1908" jest rozbrajający.

Ale te "skarby kibica" i tym podobne wspaniałości w polskim wydaniu zawsze były w najlepszym razie słabe.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2010, 11:20 przez Piekarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Inter w mediach

Post autor: Baszczu »

Filip© pisze: Baszczu, jeśli mogę tak nie po imieniu, aż mnie coś wzięło.
Nie ma sprawy :D
Filip© pisze: Trzeba by dłuższego posta napisać, o traktowaniu nas w studiach meczowych, komentatorów, czy na gazetach kończąc
Od pewnego czasu przymierzam się do napisania pokaźnej wielkości felietonu na ten temat...
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Inter w mediach

Post autor: Chuchu »

Swego czasu kiedy dawali tzw postać zespołu i grał Sporting, umieścili w rubryce Miguela Veloso a na fotce zamiast niego umieścili...fotke Quaresmy w dodatku w koszulce Porto :P

Jak widzę, dobrze się stało, że zapomniałem kupić Skarb Kibica w tym roku. Z resztą, od sezonu 08/09 one wszystkie są bardzo słabe. Dobrze, że tym razem przynajmniej normalny skład podali bo wcześniej mieliśmy takie rewelacje jak Cambiasso na środku obrony czy też Zanetti na ławce.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Inter w mediach

Post autor: Lamatico »

Skandal, nieprawdopodobny skandal. Jak redaktor wydania mógł puścić takie coś do druku? Przecież znacznie to obniża wartość tego pseudo'skarbu'.
Widać redaktorzy, chyba kończyli studia gastronomiczne, albo jakieś inne nie mające nic wspólnego z dziennikarstwem.
Żenada.

PS. to już chyba Bravo Sport prezentuje większy poziom podawanych informacji.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2010, 11:27 przez Lamatico, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Inter w mediach

Post autor: Dzyl »

Wkurzyło mnie jak zobaczyłem że wszystkie trofea które są tam wypisane należą do Milanu a nie do nas. Mistrzostwo Włoch 2003/2004...po tym od razu zauważyłem że coś jest nie tak. Przecież od kilku lat wygrywamy Serie A, to samo tyczy się Pucharu Włoch. A rok założenia który napisali to już całkiem się skompromitowali...Na herbie widnieje rok założenia 1908 a ci piszą 1899.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Inter w mediach

Post autor: Kubus »

Baszczu mam prośbę ... zobacz na rubrykę AC Milan czy nie ma tam czasem naszych trofeów zamieszczonych...
A po za tym wydaje mi się ze to może być spowodowane naszą włoską nazwą Inter Milan
Obrazek
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Inter w mediach

Post autor: Baszczu »

Kubuś:) pisze: Baszczu mam prośbę ... zobacz na rubrykę AC Milan czy nie ma tam czasem naszych trofeów zamieszczonych...
A po za tym wydaje mi się ze to może być spowodowane naszą włoską nazwą Inter Milan
Baszczu pisze: Witam

Dziś w kiosku nabyłem wydawany z Państwa ramienia Skarb Mistrzów Sport.pl za 5,99zł. Jako, że jestem wieloletnim kibicem Interu Mediolan, szczególnie zainteresowała mnie rubryka poświęcona mojemu klubowi. Proszę sobie wyobrazić, jak ogromne rozczarowanie towarzyszyło mi podczas lektury strony nr 6. To naprawdę druzgocące nieporozumienie, że rubryki "rok założenia", "trofea międzynarodowe" oraz "trofea krajowe" dotyczą lokalnego rywala - AC Milan. W dodatku są one niepełne, ponieważ na stronie 74 jest kompletna lista osiągnięć tego klubu. Moje zdegustowanie (i tak już duże) wzrosło jeszcze bardziej gdy wgłębiłem się w rubrykę z domniemaną kadrą najlepszego zespołu w Europie. Razi brak trzeciego bramkarza - Paolo Orlandoniego, napastnika Davida Suazo oraz obrońcy Davide Santona. Inna sprawa to brak Joela Obiego. Nie wymagałbym tak wnikliwego przedstawienia składu, ale jednak znalazło się miejsce dla Nwankwo Obiora, którego mianowaliście Państwo obrońcą, podczas gdy jest to defensywny pomocnik... Również wychwyciłem błąd w imieniu rumuńskiego obrońcy Chivu. Otóż jego imię to Cristian, a nie Christian.

Co prawda zapał do kontynuowania lektury tego magazynu skutecznie mi minął, niemniej prosiłbym o więcej profesjonalizmu i liczę na sprostowanie likwidujące te kardynalne błędy.

Z poważaniem
Marcin Błaszkiewicz
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Inter w mediach

Post autor: Kubus »

Aha sorry za moje nieuważna czytanie i dzięki !
Obrazek
Kamikaze
Posty: 180
Rejestracja: 1 lis 2008, 14:31
Lokalizacja: Wrocław/Asoli Piceno

Odp: Inter w mediach

Post autor: Kamikaze »

Osobiscie miesiac temu napisalem zazalenie do Polsatu, dział sportowy, a o jednostronnsci komentatorow, krotko mowiac o ich braku profesjoalizmu i przez to zniecheceniu wielu kibicow do ogladania meczy na ich platformie.

A co do tej gazety poprsotu to jest zenada co sie dzieje w naszych czasopismach.!
Obrazek

IO TI AMO <3 ~!!
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Odp: Inter w mediach

Post autor: kulasiak »

Cóż taka prawda, że Inter jest niedoceniany w szczególności w polskich mediach. Co czytam jakąś rubrykę sportową w obojętnie jakiej gazecie o Interze jest pisane zazwyczaj źle albo jak coś nasi osiągną to prawie wcale. Do tego jako że nie mam żadnych programów typu N Sport to mecze ligi mistrzów na co dzień oglądam właśnie w Polsacie(chyba że jest mecz Interu to szukam w necie) i nawet jeśli Inter nie gra to pan Kowalczyk na każdym kroku podkreśla jaki to Inter słaby i jak brzydko gra porównując nasz styl do prawie każdej drużyny. To jest już całkowita żenada bo w Polsce ci pseudo znawcy zachwycają się cięgle tylko Barceloną, a teraz pewno dojdzie podniecanie się Milanem bo ktoś z tego ich studia jest ich kibicem.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Inter w mediach

Post autor: Mora »

Tymczasem ze Skarbu Kibica LM z Przeglądu Sportowego dowiedziałem się że WSZYSCY (czyli chyba ja też) czekają na finał LM Barca-Real i że każdy inny skład pary finałowej będzie dla fanów (jak mniemam też wszystkich) wielkim rozczarowaniem :lol: To ja się pytam pseudoredaktorów: już mam iść do sklepu po szalik Barcy czy jeszcze chwilę poczekać :?:

Obiektywizm jak na juvepoland.Niektórzy już teraz podarowaliby Puchar Europy Barcelonie za 500 podań w meczu,Messiego,ochy i achy.Nie pamiętając o zraszaczach i "akuku" Busquetsa oczywiście :wink:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Mietson
Posty: 32
Rejestracja: 28 lut 2010, 13:13
Lokalizacja: Piaseczno

Odp: Inter w mediach

Post autor: Mietson »

Obiektywizm jak na juvepoland.Niektórzy już teraz podarowaliby Puchar Europy Barcelonie za 500 podań w meczu,Messiego,ochy i achy.Nie pamiętając o zraszaczach i "akuku" Busquetsa oczywiście Wink
Zgadzam się z tym, tylko, że nie wiem po co tu wtrąciłeś juvepoland.
Jak Wam nie pasuje mój podpis to co mam tutaj napisać? :P

Inter Merda, Forza Juve - teraz jest ok?
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Odp: Inter w mediach

Post autor: Fanatyczny »

Mietson pisze:
Obiektywizm jak na juvepoland.Niektórzy już teraz podarowaliby Puchar Europy Barcelonie za 500 podań w meczu,Messiego,ochy i achy.Nie pamiętając o zraszaczach i "akuku" Busquetsa oczywiście Wink
Zgadzam się z tym, tylko, że nie wiem po co tu wtrąciłeś juvepoland.

A dlaczego nie? Obiektywizm stoi na podobnym poziomie.

To co przeczytałem na tej rycinie to jakaś porażka, skąd oni biorą tych "ekspertów"? Spod żabki, tak jak to robi polsat?
"Dlaczego nie całuję koszulki Interu? Najpierw trzeba coś wygrać, by zasłużyć na uznanie tych, którzy pomagają mi w tej przygodzie." -  Eto'o.
Mietson
Posty: 32
Rejestracja: 28 lut 2010, 13:13
Lokalizacja: Piaseczno

Odp: Inter w mediach

Post autor: Mietson »

A jeszcze co do tego, że "nikt nie lubi Interu":

Zdecydowana większość ludzi woli oglądać ofensywną piłkę z dużą ilością akcji podbramkowych i efektownych zagrań. Nie tylko kibice Barcelony. Wam się podoba styl Interu ale należycie do mniejszości. Dla Was mecze Interu są emocjonujące bo są.... meczami Interu ale jak ktoś nie kibicuje Interowi to taka gra może go nudzić - stwierdziłem obiektywnie.

I zanim mi odpiszecie nie wyjeżdżajcie z tekstami w stylu: "a co? może Juventus gra lepiej?!"
Jak Wam nie pasuje mój podpis to co mam tutaj napisać? :P

Inter Merda, Forza Juve - teraz jest ok?
Cinek
Posty: 215
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:39
Lokalizacja: Lublin

Odp: Inter w mediach

Post autor: Cinek »

Już od dawna nie kupuję żadnych skarbów kibica, ale to co napisali w tym to się w głowie nie mieści. Tak jak ktoś już wspomniał wcześniej, nie wiem jak można by było coś takiego do druku puścić. Co do składu i sukcesów wystarczyło poszukać w internecie, ale jak widać "znawcy" nawet tego nie potrafią.

Co do komentatorów i ich bezstronności to niestety zdążyłem się przyzwyczaić, że dla większości mądrych głów z tv istnieje tylko Barca, Messi, długo długo nic, ewentualnie Man Utd i Real, a o reszcie woleli by zapomnieć. I tak wszystkich na głowę bije Pan Kowalczyk, no ewentualnie komentatorzy N-ki (np. nasz mecz z Chelsea na Stamford Bridge i bramka Eto'o). Myślałem, że jak wygramy LM to staniemy się bardziej "medialni" ale jak widać jednak nie. Szkoda słów.
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Odp: Inter w mediach

Post autor: Fanatyczny »

Mietson pisze: A jeszcze co do tego, że "nikt nie lubi Interu":

Zdecydowana większość ludzi woli oglądać ofensywną piłkę z dużą ilością akcji podbramkowych i efektownych zagrań. Nie tylko kibice Barcelony. Wam się podoba styl Interu ale należycie do mniejszości. Dla Was mecze Interu są emocjonujące bo są.... meczami Interu ale jak ktoś nie kibicuje Interowi to taka gra może go nudzić - stwierdziłem obiektywnie.

I zanim mi odpiszecie nie wyjeżdżajcie z tekstami w stylu: "a co? może Juventus gra lepiej?!"
Ja wyjadę z tekstem, dlaczego robisz :offtopic:? Ale ci odpowiem :P

Za kadencji Mourinho może nie graliśmy ultra ofensywnie, ale za to mądrze. To futbol dla koneserów, futbol wyrachowany...

Skończę na tym, że jak na razie to Juve nie gra. To też obiektywna ocena. Jak masz jakieś ciekawe argumenty, to zapraszam na PW ponieważ nie widzę sensu pisanie o stylu  drużyny w tym temacie.
"Dlaczego nie całuję koszulki Interu? Najpierw trzeba coś wygrać, by zasłużyć na uznanie tych, którzy pomagają mi w tej przygodzie." -  Eto'o.
Grajas
Posty: 96
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:17

Odp: Inter w mediach

Post autor: Grajas »

Opinie ekspertów mozna jeszcze przełknąć każdy ma prawo do własnego zdania ,nawet najbardziej skrajnego.Jeśli chodzi o ten "skarb" to juz totalna amatorka, ktos opowiedzialny za ta kompromitacje powinien stracic prace.I rozumiem ze przed wydrukiem nikt kompetenty nie sprawdzi tego wszystkiego,przecież tak to mozna pisac szkolna gazetke.Pisanie czegokolwiek nie ma sensu,po prostu trzeba odpuścic kupowanie takich rzeczy,ja juz dawno tak zrobiłem.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Inter w mediach

Post autor: forzaragazzi »

Mietson pisze: A jeszcze co do tego, że "nikt nie lubi Interu":

Zdecydowana większość ludzi woli oglądać ofensywną piłkę z dużą ilością akcji podbramkowych i efektownych zagrań. Nie tylko kibice Barcelony. Wam się podoba styl Interu ale należycie do mniejszości. Dla Was mecze Interu są emocjonujące bo są.... meczami Interu ale jak ktoś nie kibicuje Interowi to taka gra może go nudzić - stwierdziłem obiektywnie.

I zanim mi odpiszecie nie wyjeżdżajcie z tekstami w stylu: "a co? może Juventus gra lepiej?!"
Co rozumiesz przez pojęcie ofensywna piłka? 1000 bezsensownych podań? Barcelona miała 70-75 % posiadania piłki w dwumeczu z nami a czy stworzyli przez to więcej sytuacji podbramkowych? Inter zdobył potrójną koronę grając właśnie swoja piłkę - w swoim stylu. Co do komentatorów to mi nie przeszkadzają - bosko było widziec miny Kowalczyka czy Pola gdy ich Barcelona dostawała łupnia - a komentarz Trzeciaka "to jest chyba noakut..." po bramce Etoo na Stamford Bridge zapamiętam do końca życia :)


Edit
Niestety nie da sie wygrać każdego meczu. Już mecz o superpuchar Europy jest wystarczającym argumentem dla niektórych iż Inter to przypadkowa druzyna i że nie będzie się liczył w zadnych rozgrywkach  http://sport.interia.pl/liga-mistrzow/n ... 529891,103
Natomiast blamaż Barcelony z beniaminkiem na Camp Nou odberany jest w mediach jak "wpadka" która musiała się kiedyś wydarzyć bądź "odpuszczenie" meczu. Ehhh...
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2010, 16:34 przez forzaragazzi, łącznie zmieniany 1 raz.
Mietson
Posty: 32
Rejestracja: 28 lut 2010, 13:13
Lokalizacja: Piaseczno

Odp: Inter w mediach

Post autor: Mietson »

http://img688.imageshack.us/img688/2913 ... 0001aa.jpg - popatrzcie w rubrykę ligowe rekordy :D Panowie z Przeglądu Sportowego chyba byli pijani kiedy to drukowali
Jak Wam nie pasuje mój podpis to co mam tutaj napisać? :P

Inter Merda, Forza Juve - teraz jest ok?
zzz_v1

Odp: Inter w mediach

Post autor: zzz_v1 »

Fanatyczny pisze: A dlaczego nie? Obiektywizm stoi na podobnym poziomie.
My (nie)doceniamy waszej siły, znamy jako tako historię i znamy choćby datę założenia klubu :ave:
Mietson pisze: http://img688.imageshack.us/img688/2913 ... 0001aa.jpg - popatrzcie w rubrykę ligowe rekordy :D Panowie z Przeglądu Sportowego chyba byli pijani kiedy to drukowali
Jejku, wiedziałem, że Mezza grał w Juve, ale zawsze myślałem, że strzelił 5 czy 10 goli, a tu się okazuje, że jest lepszy od Bonipertiego :o
Komu przyczepili rekordy Juventusu?
randomize (); ?



Myślę, że nikt tego po prostu nie sprawdzał.


Nie żaden obiektywizm czy nieprzytomność tylko lenistwo. ctrl + c, ctrl + v - jak na studiach  :hahaha:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2010, 12:33 przez zzz_v1, łącznie zmieniany 1 raz.
Haj
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Toruń

Odp: Inter w mediach

Post autor: Haj »

kurcze.. a myślałem, że Bergomi i Zanetti to żywe legendy Interu.. hmmm.. ale ja ciemny jestem.. :(
Jesteśmy Hardkorami!
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Inter w mediach

Post autor: Tomek8990 »

A Sneijder to przecież NIE NAJGORSZY zawodnik - tak ujął to krótko ten, który komentował mecz Inter - Werder, gdy Wes podchodził do rzutu wolnego... Ręce opadają, gdy słyszy się takie wypowiedzi. Nawet jak obronilibyśmy LM w tym sezonie, pierwszy raz w historii piłki, to raczej nie zmieniłoby to nic odnośnie poglądów na temat Interu w mediach... 
Forza Inter:)
ODPOWIEDZ