Walter Mazzarri

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Walter Mazzarri

Post autor: MiRas. »

Dobra, to oficjalnie mamy nowego trenera, 2-letni kontrakt... nawet logiczny ruch dla obydwu stron.

Nie przepadałem za tym trenerem, szczególnie po wypowiedziach o sędziowaniu - mecze z nami (m.in. pamiętny cyrk na GM, gdy sędzia wywalił Obi'ego, jakiś karny z kosmosu http://www.pilka.pl/mazzarri-bledy-zdar ... -widzialem ). Gdy nas krzywdzono nie widział nic, gdy jego krzywdzono był bardzo zbulwersowany. Gdy wygrywał, to zawsze powtarzał, że "nigdy nie oceniam pracy arbitra", gdy przegrywał, to sędziowie najgorsi, tak było w Regginie, Sampdorii i Napoli, tak pewnie też będzie u nas, kiedyś nazwałem go największym hipokrytą Serie A. Teraz nasze drogi się spotkały, pozostaje mi życzyć mu powodzenia, w końcu obecnie jesteśmy po tej samej stronie, na pewno trener nieporównywalnie lepszy od Stramaccionego, mający pojęcie o futbolu i taktyce, której to w Czarno-niebieskiej części Mediolanu nie widziano od ponad roku. Dobrze, że teraz nie robiono takiej tajemnicy i takiego cyrku z trenerem jak wtedy, gdy wybierano Gasperiniego.

Czyli 3-5-2 i odbudujmy tą ruinę. Powodzenia.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Walter Mazzarri

Post autor: sampam »

Odwazna decyzja Mazzarriego. W Napoli mial silna pozycje! Najwidoczniej "kocha nowe wyzwania";)
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Chuchu »

Nie ma co na siłę z niego robić geniusza, ale do tej pory nie zawiódł w żadnym klubie, gdzie pracował. Napoli czołową drużyną Serie A - to w dużej mierze jego zasługa i współpracy z zarządem. Dziwi mnie też fakt, że wybrał pracę właśnie w Interze. Taki syf ogarnąć przy dużych wymaganiach kibiców to dla niego spore wyzwanie, a miał ofertę z Romy, która zdecydowanie lepiej stoi.

Cudów nie oczekuję, z całego serca życzę powodzenia.
Szczupac_FCI
Posty: 57
Rejestracja: 16 wrz 2004, 18:19
Lokalizacja: Bielawa / Wrocław

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Szczupac_FCI »

Walter Mazzari to dobry trener, od 2009 zbudował w Napoli naprawdę niezłą ekipę, mam nadzieje że u nas pójdzie mu jeszcze lepiej. Co do taktyki oby zdecydował się grać 4-3-3, 3-5-2 wyglądało u nas koszmarnie.
Wypowiedzi na temat sędziowania i arbitrów nie brał bym serio - to element gry. Ważne że nie zobaczymy już na ławce Stramy.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Piter »

Włoski trener, trójka obrońców murowana, zastanawiam się kogo sprowadzi i chodzi mi o transfery oraz ławkę trenerską.
Oby branca poleciał bo może się nie dogadać ze Zbyszkiem.
Forza Inter, czekam na 19 scudetto !
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walter Mazzarri

Post autor: miniu86 »

Jeden z najlepszych fachowców za włoskim rynku trenerskim. Powinien ogarnąć chaos panujący u nas od odejścia Leonardo. W pierwszym sezonie cudów się nie spodziewam jednak oczekuję miejsca w pierwszej trójce i awansu do LM. Powodzenia!

Dobrze, że sprawa trenera została rozwiązana tak szybko. Teraz Walter ma 3 miesiące by przygotować drużynę do sezonu. Przy okazji powinien nieco posprzątać w składzie i naciskać Morattiego na szybkie i rozsądne transfery.
IlCapitano

Re: Walter Mazzarri

Post autor: IlCapitano »

Celem na pierwszy sezon dla Wodeckiego powinno być uporządkowanie tego burdelu, jaki zapanował w Interze od 2010 roku oraz zajęcie miejsca na podium. Liga Mistrzów to absolutna konieczność. Zważywszy na to, że ponoć zabiera ze sobą cały swój sztab z Napoli to nie spodziewam się kolejnej plagi kontuzji i liczę, że nada w końcu tej drużynie jakiś styl. Chciałbym zobaczyć Inter wybiegany, mocny kondycyjnie, zgrany, konsekwentny w defensywie i skuteczny w ataku. Mazzarri to nie jest jakiś półgłówek czy prawnik, tylko doświadczony trener z prawdziwego zdarzenia, więc mam nadzieję, że położy fundamenty pod nową drużynę.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Piekarz »

Hipokrytą to on po prostu jest, bądźmy szczerzy. W obecnej sytuacji trochę mnie jednak takie niuanse przestają obchodzić; niech sobie będzie nawet hitlerowcem (chociaż to akurat by się nieprzeciętnie przydało naszym piłkarzynom), byle ukręcił z tego gówna chociaż kawałek bata.

Z dostępnych opcji ta była chyba najlepsza, w każdym razie wiele lepszych nie było... Mancio zbyt ryzykowny, nigdy takiego słabego składu na oczy nie widział, reszta kandydatur to raczej mniejsze lub większe wynalazki....

Trochę się boję, zobaczymy. Teraz, a raczej za jakieś trzy miesiące, transfery....
interfann
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2007, 11:33

Re: Walter Mazzarri

Post autor: interfann »

Dobra trener jest z pierwszego zdarzenia. Mam nadzieję, że to będzie nasz wódz który poprowadzi nas do LM. Teraz najgorsze przed nami. Czyli transfery...
Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie,
Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Walter Mazzarri

Post autor: pewny »

Fajnie ze nastąpiło to już teraz, będzie miał czas na ogarnięcie tego burdelu

FORZA INTER
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Piter »

Zapewne Mazzarriemu marzy się Scudetto, więc życzę mu z całego serca by je zdobył, jak najszybciej nawet w następnym sezonie :)
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Walter Mazzarri

Post autor: kachol »

Zobaczymy ile Mazzarri wywalczył w MM bo jeżeli mamy walczyć o LM to musi przyjść wsparcie poza trenerem. Na pewno liczę, że Inter będzie dobrze przygotowany do sezonu i w końcu wrócą emocje przy oglądaniu spotkań Interu.

Narazie cieszę się, że jeszcze nie nastał czerwiec, a już są dobre wiadomości dla nas.
Klinsi64

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Klinsi64 »

co do Mazzarriego to mam dokładnie takie same zdanie jak MiRas,teraz jest kupa czasu na mądre ruchy na rynku,zdecydowanie powinniśmy iść śladami juve i szukać wzmocnień we Włoszech,no chyba że trafi się naprawdę dobra okazja na dobrego grajka...
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Walter Mazzarri

Post autor: magneto86 »

Wreszcie jakieś pozytywne zmiany :) Witamy na pokładzie !
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Re: Walter Mazzarri

Post autor: YoozeQ »

Teraz tylko liczyć na to, że nasz spec transferowy nie popełni tego błędu co zawsze, czyli nie będzie czekał do końca okienka transferowego i nie kupi piłkarzy z przypadku. Niech jak najszybciej się z nim spotka i jeszcze przed obozami skompletuje mu kadrę, z która będzie mógł przepracować okres przygotowawczy.
Matteo
Posty: 128
Rejestracja: 31 mar 2006, 17:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Matteo »

Ja się cieszę nie tyle ze zmiany szkoleniowca, lecz głównie z nowej kadry szkoleniowej, która przyjdzie z Mazzarim :) Mam nadzieję że od teraz będzie mało kontuzji i nie będą oddychac rękawami jak w polskiej T-Mobile Ekstraklasie :)
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: hbk »

Coz jak wiele razy pisalem, zmiana szkoleniowca w Interze, to problem wtorny, wazniejsza jest zamiana sposobu zarzadzania druzyna, czyli:
1) Nie traktowanie okna transferowego, jako czasu, w ktorym Branca robi swoja lapanke i sciaga byle co byle jak, nie zwracajac nawet uwagi na rchunek ekonomiczny.
2) Odpowiednie zarzadzanie druzyna i pokazanie czego naprawde chcemy. Z jednej strony sciagamy mlodych zawodnikow, by pozniej kupowac dziadkow i tym pierwszym nie dawac okazji. Do tego nagle obrazanie sie na zawodnikow ze strony zarzadu (przedluzenie kontraktu z Lucio by go wywalic za darmo, sprawa Sneijdera, Coutinho oraz Julio C., teraz Cassano ma isc).
3) Nowy sztab medyczny i osoby odpowiedzialne za przygotowanie kondycyjne. Z tego co wiem, to ten punkt w polowie juz jest spelniony.
4) Przestanmy sciaga szrot z wloskie ligii (Gargano, Palombo, Kharja, Kucka, Murzyngaj, Skelotto), a sciagajmy zawodnikow, ktorzy naprawde sobie dobrze radzą (tak jak bylo z Palacio, Milito, Cassano, Motta ).
Zwolnienie szkoleniowca to pierwszy krok, ale pamietajmy Strama nie byl glownym winnym degrengolady panujacej w Interze.
CO do Mazzariego, jest to dobry trener, na pewno najlepszy od odejscia Gubego Benia. Szkoda, ze jest hipokryta ( "nie komentuje pracy sedziow"), ale lepszy on, niz pomysly w stylu: Mihajlovic, Figo lub Zenga.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Jaszczu91 »

Inter zatrudnił trenera z prawdziwego zdarzenia zamiast marionetki i wszystkie te czynniki o których pisze kolega wyżej z pewnością ulegną zmianie. Jestem pewien że dzięki osobie trenera nie dojdzie do takiej sytuacji w której Branca przychodzi do Mazzarriego i mówi coś w stylu ,,Słuchaj sprzedajemy Livaje a bierzemy Schelotto" a Mazzarri na to ,,Ok, nie ma problemu". Także dzięki osobie trenera nie powtórzy się sytuacja z kontuzjami, bo ten będzie potrafił odpowiednio przygotować drużynę do sezonu i otoczyć się fachowcami z dziedziny medycznej. Co z resztą przez wiele lat pracy w Neapolu udowodnił. Wierzę też w to że do Interu będą trafiać piłkarze przystosowani do grania w odpowiedniej taktyce. Nie od dziś wiadomo że Mazzarri preferuje ustawienie 3-5-2 i w Interze zapewne będzie podobnie. Skrzydła są u nas wyjątkowo słabo obsadzone więc spodziewam się transferu kogoś takiego jak Zuniga, Isla czy Basta. Walter Mazzarri dla mnie to przede wszystkim gwarancja normalności, której za Stramaccioniego bardzo brakowało.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Mora »

Daleki jestem od hurraoptymizmu po zatrudnieniu Waltera. Ten zespół potrzebuje gruntownej przebudowy i oby nowy trener był tylko początkiem wielkich zmian, bo jeżeli w kadrze pozostanie większość tego szrotu, to dalej co jakiś czas będziemy dostawać bęcki na San Siro. Mazzarri to dobry trener, ale nie cudotwórca. W związku z powyższym cudów od niego nie oczekuje, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę jego ulubione ustawienie 3-5-2 do którego póki co nie mamy wykonawców.

Tak czy owak powodzenia Walter, nie spierdol tego.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: Walter Mazzarri

Post autor: tomiko85 »

Powodzenia, dokładnie nie spierdol !
davidoffzmc
Posty: 95
Rejestracja: 23 sie 2010, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Walter Mazzarri

Post autor: davidoffzmc »

Patrząc na to, jak toczy się kariera Waltera - jestem optymistą. Facet z jajami, wie, co chce osiagnąć. Oby tylko Moraś skutecznie mu nie utrudniał pracy, a bedzie dobrze - lepiej niz obecnie to chyba murowane, bo gorzej być już nie może.
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: Walter Mazzarri

Post autor: tomiko85 »

teraz kwestia transferów i odpalenia kilku marnych grajków
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Walter Mazzarri

Post autor: kulasiak »

Jakoś jestem średnio przekonany do nowego trenera. Mam jednak nadzieję, że pozytywnie mnie zaskoczy i ugra LM na koniec sezonu. Mam też nadzieję, że uparcie nie będzie się trzymał jednego ustawienia jeśli nie będzie szło w dłuższej perspektywie oraz, że w końcu odstawi weteranów bo przecież ile można spuszczać na dno klub przez starszych i mimo ich wielkich zasług i szacunku do nich to czas odejść albo pogodzić się z rolą zawodników na końcówki meczu. Na koniec warto zauważyć, że ani razu nie został wylany przez żaden klub w trakcie sezonu i mimo prowadzenia średnich ekip poza Napoli, które z początku też nie było takie dobre uzyskiwał dobre rezultaty. Obym się więc mylił i Mazzari osiągnął z Interem sporo mimo zarządu jaki jest(który nie wątpię nie zmieni się w tym sezonie, ani pewno też i w następnym bo przecież to miszczowie).
Sciana
Posty: 33
Rejestracja: 18 mar 2012, 12:27

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Sciana »

A ja jestem dobrej myśli. Mazzari ma doświadczenie, której brakowało Stramie :) Myślę że w nowym sezonie Inter może powalczyć o Scudetto, choć kilka nowych twarzy mogłoby się pojawić w kadrze :)
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: and1 »

Fragment wywiadu z Igorem Lasickim pilkarzem Napoli
Rafa Benitez różni się od poprzedniego trenera Napoli Waltera Mazzarriego?

W podejściu do młodych zawodników bardzo.

A dokładniej?

Mazzarri brał zawodników z Primavery (młodzieżowa drużyna – przyp. red.) do treningów z pierwszym zespołem tylko w przypadku kontuzji. Poza tym nie zwracał na nas, młodych, większej uwagi. Nie przychodził na mecze, treningi, a przecież mieliśmy wyniki, graliśmy w finale młodzieżowego Pucharu Włoch z Juventusem Turyn. Benitez ma inne podejście. Przy pierwszym spotkaniu skrócił dystans: – Cześć, jestem Rafa Benitez. Jak się masz? Staraj się najlepiej, jak potrafisz – usłyszałem, kiedy mu się przedstawiłem. Szok. Kilkanaście minut później pierwszy trening. Gramy gierkę kilku na kilku. Zrobiłem błąd i myślałem, że – jak u Mazzarriego – nikt nie zwróci na mnie uwagi. A Benitez zatrzymał grę, wszystkim wytłumaczył, co źle zrobiłem. Pomyślałem najpierw, że to może niedobrze, ale po chwili zrobił to samo po błędzie Higuaina. Bardzo szybko mnie do siebie przekonał i mocno podbudował.
Zrodlo : Pilka Nozna
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Raffal »

Nie podoba mi się sposób gry oraz organizacja gry drużyny Mazzariego.

Jest trenerem jednej formacji do której my nie mamy zawodników a dodatkowo nie ma jaj do stawiania na młodych zawodników co jest sprzeczne z naszym projektem od 3 lat.

Nie lubie tego ustawienia, jego przewidywalności oraz włoskiego minimalizmu.

.....mimo wszystko wyniki nie są straszne a gra też mogłaby być gorsza ....tak czy inaczej ta organizacja gry mi nie odpowiada.

60. Mateo Kovacic
85. Icardi.....

Trenerem może i jest dobrym ale ograniczonym do jednego ustawienia i jednego systemu gry.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Walter Mazzarri

Post autor: Adriano_forever »

Raffal pisze:Nie podoba mi się sposób gry oraz organizacja gry drużyny Mazzariego.

Jest trenerem jednej formacji do której my nie mamy zawodników a dodatkowo nie ma jaj do stawiania na młodych zawodników co jest sprzeczne z naszym projektem od 3 lat.

Nie lubie tego ustawienia, jego przewidywalności oraz włoskiego minimalizmu.

.....mimo wszystko wyniki nie są straszne a gra też mogłaby być gorsza ....tak czy inaczej ta organizacja gry mi nie odpowiada.

60. Mateo Kovacic
85. Icardi.....

Trenerem może i jest dobrym ale ograniczonym do jednego ustawienia i jednego systemu gry.

Wyniki nie są straszne? Polemizowałbym. Popatrz jakie wyniki w grudniu były. Przecież to jest nie do pomyślenia żeby były takie wyniki jak myślimy poważnie o pucharach w przyszłym sezonie
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Walter Mazzarri

Post autor: hQ »

Jeśli jeszcze raz wyjdzie w środku pomocy z Zanettim, Cambiasso i Taiderem to chyba pojadę do Mediolanu i mu coś zrobię. Masakra, jak można grać tak drętwą i mało kreatywną pomocą. Kuzmanovic bije swoją grą Zanettiego, cofnięcie Guarina do jego nominalnej pozycji, Kovacicia wyżej, Palacio grającego za Icardim od razu kopnęło naszą grę do przodu. Fakt, graliśmy tylko z nędznym Milanem, ale jednak różnica w grze była ogromna. W pierwszej połowie nie mogliśmy wykonać 3 podań i graliśmy długie piłki na Palacio, po wejściu duetu serbsko-chorwackiego od razu miał kto rozegrać i przytrzymać piłkę z przodu. W następnym meczu oczekuję w pierwszej jedenastce Guarina, Alvareza, Kovacicia, Palacio i Icardiego.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walter Mazzarri

Post autor: miniu86 »

W temacie o derbach ktoś napisał, że Kovacicowi nie brakuje niczego by stać się liderem Interu. Brakuje mu jednego - minut na boisku. O to i o sztywne trzymanie się taktyki 3-5-1-1 mam pretensję do Mazzariego. O nic więcej.

Gdyby wczoraj Inter przegrał Mazzari zgarnąłby wielką pulę krytyki i to całkiem zasłużenie. Ostatnio bowiem, ani nie podejmował dobrych decyzji, ani nie przynosiło to wyników. Ba wyniki były daleko od przyzwoitych. Coraz bardziej zbierało mu się u sympatyków Interu. Teraz dostał trochę czasu i materiału do przemyśleń. Zwłaszcza widząc grę Mateo.

Wystawianie Chorwata i wprowadzenie drugiego napastnika. Tego sobie od Waltera życzę w nowym roku.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walter Mazzarri

Post autor: miniu86 »

Walterowi życzę dobrze, ale chłop sam pcha się pod tramwaj.

On musi wziąć pod uwagę, że teraz już nie ma Morattiego i żadnego okresu ochronnego może nie dostać. Przeca były plotki, że Thohir myslał o De Boerze czy Simeone(tu akurat sam bym Waltera wyrzucił na zbity pysk), a jak wiemy w każdej plotce...

Do czego zmierzam, może być tak, że nasz nowy prezes po sezonie rozczarowań zechce popełniać swoje błędy i Waltera wywiezie na taczce. Tak więc Mazzari obudź się.

Wyraźnie nie potrafi ogarnąć tego, że ma Guarina, Alvareza i Kovacica. Zupełnie nie potrafi z nich skorzystać w odpowiedni sposób. Do tego najlepsze jest to, że za tydzień gramy u siebie z Chievo, a on po raz kolejny wyjdzie z osamotnionym Palacio. Dlaczego każdy trener po Benitezie sam sobie utrudnia pracę?
ODPOWIEDZ