Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: AlwaysRemember »

Witam wszystkich serdecznie,
ze względu na mnożące się tematy pozwolę sobie założyć jeden temat z odpowiedziami na ważniejsze, często pojawiające się pytania dotyczące samodzielnych wyjazdów na spotkania Interu. Jeżeli gdzieś jestem w błędzie - śmiało piszcie komentarze, poprawiajmy. W tym temacie możecie zadawać także pytania nie uwzględnione na poniższej liście.

1. Gdzie kupić bilety?
Najlepszym, sprawdzonym sposobem jest zakup w oficjalnym punkcie zakupowym, lub poprzez stronę inter.it. Na stronie inter.it bilety niekiedy pojawiają się np. dopiero tydzień lub dwa tygodnie przed meczem. Nie zachęcamy do zakupów poprzez viagogo, worldticketshop itp. co prawda są to sprawdzone strony, jednakże oferujące bilety w bardzo wysokich cenach.
-Pod stadionem w kasie biletowej lub w Store Inter obok Katedry Duomo
-Oficjalna strona Interu - proponujemy tutaj
w dalszej kolejności:
-Viagogo
-WorldTicketShop

2. Kiedy wchodzimy na mecz?
Wejście na stadion jest najczęściej 2 godziny przed meczem.

3. Gdzie mam usiąść?
Sektor Curva Nord - stoisz/siadasz w dowolnym miejscu
Reszta sektorów - według przypisanego numeru (zwłaszcza jak jest komplet na danym sektorze - zawsze ktoś przyjdzie i będzie chciał usiąść na swoim miejscu,ale jak zobaczysz że są wolne miejsca po np 5 minutach gry to nic nie stoi na przeszkodzie i można się przesiąść).


4. Chcę jechać na mecz z Polski, gdzie mam szukać transportu?
Proponujemy transport lotniczy np. przez Wizzair, lub Ryanair. Przelot do Mediolanu (konkretniej do Bergamo, bo tam jest lotnisko obsługiwane przez te 2 linie) trwa około 2 godzin, bilety lotnicze można zakupić już nawet za 200 zł w dwie strony.

5. Na forum jest temat o wyjeździe, ale nie mam do niego dostępu. Dlaczego?
Ponieważ pierwszeństwo w temacie mają ludzie należący do FDP. Jeżeli pozostaną wolne miejsca po określonym terminie wtedy dopiero otwieramy temat na ludzi "z zewnątrz".

6. Gdzie się zatrzymać na noc w Mediolanie?
Temat rzeka. Ludzie polecają różne miejsca. Najlepiej szukać przez Internet, mamy szeroki wybór miejsc i cen, każdy znajdzie coś dla siebie.
- Booking.com
-HostelWorld.com
-Wimdu.pl
-HostelBookers.com
-TripAdvisor.com

7. Jestem na lotnisku, jak trafić na stadion?
Z lotniska Linate komunikacją miejską numer 73 do San Babila, potem 1 linią metra (MM1 - kierunek Rho-Fiera), i wysiądź na stacji Lotto.

Z lotniska Malpensa, wsiądź do Malpensa Express do Cadorna FN, potem 1 linią metra (MM1 - kierunek Rho-Fiera), i wysiądź na stacji Lotto.

Z lotniska Orio al Serio, komunikacją miejską do Milano Centrale station. Potem 2 linią metra (MM2 - kierunek Abbiategrasso), przesiądź się na Cadorna FN do 1 linii metra (MM1 - kierunek Rho-Fiera), i wysiądź na stacji Lotto.


Od 2015 roku w Mediolanie kursuje fioletowa linia metra jadąca pod samo San Siro. Tak więc najłatwiej dostać się na stadion poprzez właśnie linię fioletową.

8. Przybliżone koszta wyjazdu?
Koszt biletu na mecz: od 20 euro
Przelot w dwie strony: od 160 zł do 300 zł tanimi liniami lotniczymi
Transport: z lotniska do miasta i z powrotem 9 euro, całodniowy bilet metro 5 euro.
Nocleg: w hostelach od 20 euro / noc
Jedzenie: Pizza od 5 euro, na kolacje mozna udać się do Małej Wenecji (Naviglio Grande) na aperitivo (8 euro za piwo i w cenie jedzenie ze szwedzkich stołów w restauracji).


9. Mam bilety, ale nie wiem, w którym miejscu stadionu będę siedział
Mapa Stadio Giuseppe Meazza

10. Chcę jechać z dzieckiem. Jak wygląda sytuacja z biletami?
Dzieci do lat 5. wchodzą na stadion za darmo pod opieką osoby dorosłej. Na jedną osobę dorosłą przypada jedno dziecko. W przypadku większej ilości dzieci pod opieką jednej osoby starszej należy zarezerwować miejsca. Dzieci powyżej 5. roku życia muszą mieć kupiony bilet. Naturalnie przysługuje im zniżka.

11. Czy aby dostać się na mecz potrzebuję karty kibica?
karta kibica nie jest potrzebna, aby wejść na mecz domowy Interu.

12. Kiedy bilety na mecz pojawią się w sprzedaży?
Najczęściej 3 tygodnie przez spotkaniem są na inter.it już dostępne bilety, choć na niektóre ważne spotkania nawet wcześniej.


Inne przydatne linki:
http://www.fly4free.pl/miasto-projektan ... raktyczny/
http://www.loter.pl/dojazd-na-lotnisko-mediolan-bergamo
Stefan1988
Posty: 3
Rejestracja: 4 paź 2015, 12:27

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Stefan1988 »

Mam takie pytanko, bo zamierzam wybrać się z kumplem na mecz Interu. Ten z Romą 1.11.15. I moje pytanie czy orientuje sie ktoś jak to wygląda od strony finansowej i technicznej. Ile kosztuje bilet, bo na oficjalnej stronie jest napisane, że bilety zaczynają się od 25 euro (bo niedawno sprawdzałem ceny na mecze np. Romy, Milanu, to są znacznie droższe i dziwi mnie fakt takiej róznicy miedzy zespołami podobnej klasy - i to jeszcze na mecz z Romą!). Czy nie ma jakichś ukrytych kosztów? Jakiejś opłaty rejestracyjnej, czy wysyłają bilety do domu i ile to kosztuje czy też można odebrać na terenie Mediolanu. Co oznacza skrót CHIU SO przy bocznej górnej trybunie? Czy trzeba wyrobić jakąś kartę kibica jednorazową? Szczerze jetem zielony, bo rzadko chodziłem na mecze, nawet w PL. I liczę, ze tutaj znajdą się osoby co na meczach Interu już były i pomogą;)
Soprano1986
Posty: 396
Rejestracja: 22 lis 2007, 22:45
Lokalizacja: Sopot

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Soprano1986 »

Chiuso to nie skrót tylko słowo Zamknietę :)
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Orzeu »

kup sobie bilety na inter.it , wydrukuj i tyle.
and
Posty: 185
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: and »

Fajne podsumowanie! Na pewno wiele osób skorzysta.

Ja mam małą uwagę dot. p. 7 - aby punkt był w całości, zaznaczam moje dopiski na czerwono:

7. Jestem na lotnisku, jak trafić na stadion?
Z lotniska Linate komunikacją miejską numer 73 do San Babila, potem 1 linią metra (MM1 - kierunek Rho-Fiera), i wysiądź na stacji Lotto.

Z lotniska Malpensa, wsiądź do Malpensa Express do Cadorna FN, potem 1 linią metra (MM1 - kierunek Rho-Fiera), i wysiądź na stacji Lotto.
Z lotniska Malpensa istnieje także możliwość dojazdu do centrum (dworzec kolejnowy + metro Milano Centale) wygodnym autokarem Malpensa Shuttle. Jest trochę taniej, a czas dojazdu niewiele gorszy. Rozkład jazdy i inne szczegóły na str. http://www.malpensashuttle.it/web2011/e ... iorari.php
- Z Centale jedziemy metrem liną MM2 w kierunku Milanofiori Forum i wysiadamy na stacji Cadorna. Przesiadamy się na metro MM1 - kierunek Rho-Fiera, i wysiadamy na stacji Lotto.


Z lotniska Orio al Serio, komunikacją miejską do Milano Centrale station. Potem 2 linią metra (MM2 - kierunek Abbiategrasso), przesiądź się na Cadorna FN do 1 linii metra (MM1 - kierunek Rho-Fiera), i wysiądź na stacji Lotto.

Od czerwca 2015 została uruchomiona nowa linia metra MM5, która podjeżdża pod sam stadion ! (przystanek końcowy San Siro Stadion). W linię tą wsiadamy na stacji Lotto (gdzie wcześnie dojechaliśmy MM1).
Dla zainteresowanych link do mapy z linami metra: http://www.metropolitana-milano.it/imma ... milano.jpg
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Shady »

Stefan1988 pisze:Ten z Romą 1.11.15. I moje pytanie czy orientuje sie ktoś jak to wygląda od strony finansowej i technicznej.
Jeżeli udało Ci się dostać bilety na samolot wcześniej w jakieś rozsądnej cenie czyli ok 20 euro w jedną stronę to za cały wyjazd jeżeli chcesz wersję budżetową jesteś wstanie się zmieścić w jakiś 800 zł, a i zjesz w tym pizze w Mediolanie i wypijesz piwko w knajpie.
Hotel google (kwestia czego oczekujesz i ile możesz wydać), bilety inter.it albo pod stadionem (na viagogo kupujesz po zawyżonych cenach od koników, no ale na Romę biletów raczej nie zabraknie), metro/autobusy to na miejscu, transport lotnisko-centrum jakieś 10 euro w jedną stronę (z Begramo jak kupiłeś w 2 strony od razu to było 18e).
SyR90
Posty: 75
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: SyR90 »

W przyszlym tygodniu lece pierwszy raz do Mediolanu na mecz z Juventusem, takze po powrocie mozna smialo pisac do mnie PW to doradze w sprawie hotelu, samolotu itd itd :)
MarcelloLombardo
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: MarcelloLombardo »

Kupował ktoś kiedyś bilety na viagogo.pl? To jest jakaś sprawdzona stronka? Z czego wynika, że tam można już kupić bilety na mecz z Napoli a na inter.it jeszcze nie?
SyR90
Posty: 75
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: SyR90 »

Stronka jest sprawdzona, ale ceny biletow wraz z kurierem sa piekielnie drogie i bardziej oplaca sie poczekac na tydzien przed meczem jak pojawia sie na INTER.IT albo jak masz mozliwosc to przez FDP. San Siro ma ten plus dla osob kupujacych bilety, ze bardzo rzadko kiedy jest zapelnione i bilety mozna nabyc jeszcze praktycznie dzien przed meczem. Mi udalo sie byc na meczu Inter - Juventus gdzie byl komplet i w dniu meczowym koniki przed stadionem opychali jeszcze bilety za 40-50 euro bo nie mieli co z nimi zrobic (dzien wczesniej powiedzial mi, ze ponizej 150 nie zejdzie :D )
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Orzeu »

MarcelloLombardo pisze:Kupował ktoś kiedyś bilety na viagogo.pl? To jest jakaś sprawdzona stronka? Z czego wynika, że tam można już kupić bilety na mecz z Napoli a na inter.it jeszcze nie?
wynika to z tego, że na inter.it bilety pojawią się na około 3 tygodnie przed meczem. Natomiast jeśli kupisz na viagogo to po prostu zapłacisz pośrednikowi tzn. jakiś włoch te 3 tygodnie przed meczem kupi dla Ciebie ten bilet, dorzuci sobie marżę np 40 euro i wyśli Ci - wydasz dużo więcej, a będziesz miał ten sam bilet co jakbyś kupił przez stronę inter.it
Miarus
Posty: 35
Rejestracja: 5 mar 2009, 18:22
Lokalizacja: Świebodzin, Poznań

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Miarus »

Mam pytanie odnośnie zajmowanych miejsc na stadionie, ponieważ wybieram się pierwszy raz na mecz(z Napoli) z dziewczyną i chciałbym kupić bilety na Curva Nord, ale nie chcę, żeby ktoś zwrócił mi uwagę na stadionie, że lepiej iść mi na jakiś sektor boczny(bo zapewne nie będę znał wszystkich przyśpiewek na meczu). Stąd pytanie czy całość sektora jest dopingująca lub dla członków FC czy lepiej mi kupić bilet na Curva Nord gdzieś z boku lub całkiem na innej trybunie. Nie ukrywam, że wolałbym zakupić bilet i zająć miejsce stojące/siedzące na Curva Nord, żeby w pełni poczuć klimat ;)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Stachoo »

Miarus pisze:Mam pytanie odnośnie zajmowanych miejsc na stadionie, ponieważ wybieram się pierwszy raz na mecz(z Napoli) z dziewczyną i chciałbym kupić bilety na Curva Nord, ale nie chcę, żeby ktoś zwrócił mi uwagę na stadionie, że lepiej iść mi na jakiś sektor boczny(bo zapewne nie będę znał wszystkich przyśpiewek na meczu). Stąd pytanie czy całość sektora jest dopingująca lub dla członków FC czy lepiej mi kupić bilet na Curva Nord gdzieś z boku lub całkiem na innej trybunie. Nie ukrywam, że wolałbym zakupić bilet i zająć miejsce stojące/siedzące na Curva Nord, żeby w pełni poczuć klimat ;)
Jeśli zamierzasz iść na curva nord radzę nauczyć się przyśpiewek :D Ja bynajmniej znałem większość i było mega dobrze, zawsze możesz improwizować, zawsze wykupuję bilet na curva i nie poszedł bym na inną trybunę, ale byłem świadkiem jak kilku gości pogonili, bo stali sobie jak na pikniku :) W tym sektorze nazywają takich "Il Bambini" i nie tolerują piknikowiczów :D Ale nie chce Cię negatywnie nastawiać, chociaż wiem jak to z dziewczyną, one nie kibicują tak jak my :)
Ynter
Posty: 235
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Ynter »

Miarus pisze:Mam pytanie odnośnie zajmowanych miejsc na stadionie, ponieważ wybieram się pierwszy raz na mecz(z Napoli) z dziewczyną i chciałbym kupić bilety na Curva Nord, ale nie chcę, żeby ktoś zwrócił mi uwagę na stadionie, że lepiej iść mi na jakiś sektor boczny(bo zapewne nie będę znał wszystkich przyśpiewek na meczu). Stąd pytanie czy całość sektora jest dopingująca lub dla członków FC czy lepiej mi kupić bilet na Curva Nord gdzieś z boku lub całkiem na innej trybunie. Nie ukrywam, że wolałbym zakupić bilet i zająć miejsce stojące/siedzące na Curva Nord, żeby w pełni poczuć klimat ;)
Z dziewczyną na CN raczej nie polecam. Jak idziesz na CN to albo 90 minut drzesz mordę ile wlezie i żyjesz w 100% meczem, albo robisz wypad :P Poza tym w momencie gdy jest gol a Ty jesteś gdzieś niżej to jest pospolite ruszenie w kierunku barierki, oczywiście Ty też byś poleciał ale dziewczynę mogliby poturbować :D A jeśli miałbyś się zachowywać tak, żeby dziewczyna nie czuła się głupio czyli spokojnie, to prędzej czy później(raczej prędzej) ktoś do Was podejdzie i poprosi o opuszczenie sektora. Sam widziałem taką sytuację, chociaż tamta para zachowała się tragicznie, bo USIADŁA :D Na CN się nie siada, to nie piknik :P
Miarus
Posty: 35
Rejestracja: 5 mar 2009, 18:22
Lokalizacja: Świebodzin, Poznań

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Miarus »

Moje spostrzeżenia po pierwszym wyjeździe do Mediolanu na mecz Inter-Napoli. Oczywiście wybrałem się na CN, bo nie po to się jedzie na mecz swojej drużyny, żeby oglądać mecz na siedząco, ale żywo reagować na to co się dzieje na boisku. :) Wybrałem bilety w bocznych sektorach Curva Nord na wyższej trybunie.
Niestety, ale na bocznych sektorach CN można wyczuć(piszę to z żalem) lekki piknik, wbrew waszym zapowiedzią nie było tak, że cały czas wszyscy stali i dopingowali, ale raczej stali i komentowali między sobą co się wyprawia na boisku. Środek trybuny prowadził doping cały czas, ale to zrozumiałe w końcu to był mecz z Napoli, ale reszta trybuny raczej spokojna, szkoda bo raczej się nastawiałem na ostry doping przez pełne 90 minut na trybunie jak to nie raz bywa na polskich stadionach ;)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Stachoo »

Miarus pisze:Moje spostrzeżenia po pierwszym wyjeździe do Mediolanu na mecz Inter-Napoli. Oczywiście wybrałem się na CN, bo nie po to się jedzie na mecz swojej drużyny, żeby oglądać mecz na siedząco, ale żywo reagować na to co się dzieje na boisku. :) Wybrałem bilety w bocznych sektorach Curva Nord na wyższej trybunie.
Niestety, ale na bocznych sektorach CN można wyczuć(piszę to z żalem) lekki piknik, wbrew waszym zapowiedzią nie było tak, że cały czas wszyscy stali i dopingowali, ale raczej stali i komentowali między sobą co się wyprawia na boisku. Środek trybuny prowadził doping cały czas, ale to zrozumiałe w końcu to był mecz z Napoli, ale reszta trybuny raczej spokojna, szkoda bo raczej się nastawiałem na ostry doping przez pełne 90 minut na trybunie jak to nie raz bywa na polskich stadionach ;)
Tak jak Ci pisałem na face, chujowy sektor wziąłeś. Przy schodach na pokach CN jest rzeczywiście piknik i nie raz "naczelni" grup kibicowskich zjebywali ich, że jak chcą stać to niech idą do sektora Il Bambini na rodzinną. Ja osobiście na każdym wyjeździe jestem na sektorze Irriducibili i trzymam się tej ekipy. Tam jest kocioł i na pewno nie ma pikniku :)
SyR90
Posty: 75
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: SyR90 »

Przy okazji meczu Inter - Juventus z pazdziernika, bylem na sektorze nad CN i doping tez nie byl najlepszy w porownaniu z polskimi stadionami. Jednak co do oprawy meczowej, atmosfery itd nie ma nawet co sie zastanawiac, tylko trzeba jechac :)
rupi21
Posty: 51
Rejestracja: 29 mar 2006, 11:15
Lokalizacja: Trzebiatów - Polska

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: rupi21 »

A czy jak chce się wybrać na mecz ze znajomymi, którzy nie są w FDP to będzie jakiś problem z kupnem dla nich biletu i później wejściem na stadion??
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Orzeu »

rupi21 pisze:A czy jak chce się wybrać na mecz ze znajomymi, którzy nie są w FDP to będzie jakiś problem z kupnem dla nich biletu i później wejściem na stadion??
nie. Kupuj bilety najlepiej na inter.it, lub w Solo Inter w Mediolanie (lub w kasach, ale jeśli to będą derby to może być problem)
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Klinsi64 »

Mam pytanie ;) czy ktoś z Was był w poprzednich latach na derbach Lombardii w Bergamo?Jeśli tak to jak z zakupem biletów,dam radę na miejscu ogarnąć,bo przepłacać na viagogo za bardzo mi się nie chce ;)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Piekarz »

Klinsi64 pisze:Mam pytanie ;) czy ktoś z Was był w poprzednich latach na derbach Lombardii w Bergamo?Jeśli tak to jak z zakupem biletów,dam radę na miejscu ogarnąć,bo przepłacać na viagogo za bardzo mi się nie chce ;)
Co prawda nie byłem, ale mogę się z Tobą podzielić równie cenną informacją - gastronomia podstadionowa w Bergamo to kompletna żenada, radzę się dobrze najeść przed meczem.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Klinsi64 »

Piekarz pisze:
Klinsi64 pisze:Mam pytanie ;) czy ktoś z Was był w poprzednich latach na derbach Lombardii w Bergamo?Jeśli tak to jak z zakupem biletów,dam radę na miejscu ogarnąć,bo przepłacać na viagogo za bardzo mi się nie chce ;)
Co prawda nie byłem, ale mogę się z Tobą podzielić równie cenną informacją - gastronomia podstadionowa w Bergamo to kompletna żenada, radzę się dobrze najeść przed meczem.
spokojnie,jako typowy Polak zabieram ze sobą kanapki z gotowanym jajkiem ;)
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Orzeu »

Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Alfa »

szczerze mowiac jak to przeczytalem to troche czulem sie zażenowany glupotą ludzi, od jakiegos czasu kupowanie biletow na inter.it jest banalnie proste i dostepne dla wzsystkich ktorzy chociaz troche znaja angielski, wiec nie wiem co trzeba miec w glowie zeby liczyc na takie cos, wiadomo na taki mecz bilety szybko sie koncza i drogo i czasami moze byc jakis spontaniczny wyjazd i jest okazja, ale mimo wszystko taką akcję odwalać to czysta głupota


co do wyjazdów na wlasna reke

wybieram sie tym sposobem na viole, bilety ogarniete(30e na CN srodkowy ring), przeloty(130zl), nocleg na airbnb.com(250zl za 3 noce) oplacony, generalnie wszystko załatwione sporo przed samym wyjazdem

Wroce to pewnie zdam jakas mala relacje :) oby tylko Inter nie zawiodl i wygral po tej wyprawie do izraela...
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Orzeu »

szczerze mowiac jak to przeczytalem to troche czulem sie zażenowany glupotą ludzi, od jakiegos czasu kupowanie biletow na inter.it jest banalnie proste i dostepne dla wzsystkich ktorzy chociaz troche znaja angielski, wiec nie wiem co trzeba miec w glowie zeby liczyc na takie cos, wiadomo na taki mecz bilety szybko sie koncza i drogo i czasami moze byc jakis spontaniczny wyjazd i jest okazja, ale mimo wszystko taką akcję odwalać to czysta głupota
to był mecz wyjazdowy, więc nie kupiłbyś biletów na inter.it. a na stronie milanu bardzo szybko się rozeszły.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Alfa »

Orzeu pisze:
szczerze mowiac jak to przeczytalem to troche czulem sie zażenowany glupotą ludzi, od jakiegos czasu kupowanie biletow na inter.it jest banalnie proste i dostepne dla wzsystkich ktorzy chociaz troche znaja angielski, wiec nie wiem co trzeba miec w glowie zeby liczyc na takie cos, wiadomo na taki mecz bilety szybko sie koncza i drogo i czasami moze byc jakis spontaniczny wyjazd i jest okazja, ale mimo wszystko taką akcję odwalać to czysta głupota
to był mecz wyjazdowy, więc nie kupiłbyś biletów na inter.it. a na stronie milanu bardzo szybko się rozeszły.

juz teraz mozna kupowac bilety na derby na wiosne, na taki mecz sie nie jedzie z dnia na dzien i kazdy ogarniety kibic powinien cos takiego wiedziec, na jakies gowniaki z konca tabeli to i w dniu meczu dostaniesz bilet za grosze no ale na derby gdzie gospodarzem jest Milan, mimo wszystko bez pomyślunku
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Orzeu »

Alfa pisze:
Orzeu pisze:
szczerze mowiac jak to przeczytalem to troche czulem sie zażenowany glupotą ludzi, od jakiegos czasu kupowanie biletow na inter.it jest banalnie proste i dostepne dla wzsystkich ktorzy chociaz troche znaja angielski, wiec nie wiem co trzeba miec w glowie zeby liczyc na takie cos, wiadomo na taki mecz bilety szybko sie koncza i drogo i czasami moze byc jakis spontaniczny wyjazd i jest okazja, ale mimo wszystko taką akcję odwalać to czysta głupota
to był mecz wyjazdowy, więc nie kupiłbyś biletów na inter.it. a na stronie milanu bardzo szybko się rozeszły.

juz teraz mozna kupowac bilety na derby na wiosne, na taki mecz sie nie jedzie z dnia na dzien i kazdy ogarniety kibic powinien cos takiego wiedziec, na jakies gowniaki z konca tabeli to i w dniu meczu dostaniesz bilet za grosze no ale na derby gdzie gospodarzem jest Milan, mimo wszystko bez pomyślunku
dla mnie to normalne, że jak nie było już biletów na stronie Milanu, a już i tak bym był w Mediolanie, to bym próbował u konia. A bilety od koników nie raz i nie dwa już ludzie kupowali, tylko... no właśnie - trzeba uważać.
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: eKubaL »

Też byłem na weekend w Mediolanie z zamiarem wejścia na derby. Biletów przez inter.it nie było opcji kupić, bo mecz wyjazdowy, na stronie Milanu pojawiały się pojedyncze sztuki w cenach typu 200€. Samolot miałem opłacony więc poleciałem w ciemno.
Pod stadionem masakra, ceny u koników 100-200€. Jak któremuś powiedziałeś że konkurencja ma za 100€ to się za głowę łapał. Jeden nam chciał sprzedać 5 biletów za 300€, ale strasznie zamotany był - ciągle zmieniał zdanie (jeśli zmiana nazwisk na biletach to 400€, nie 300, a 350). Godzinę z nim gadaliśmy, przyniósł jakieś PDFy w końcu, które wyglądały jak edytowane w wordzie. Ostatecznie go więc zlaliśmy, mecz obejrzałem w jakimś pubie.

Co wzbudziło nasze podejrzenia? Po pierwsze wielkie zamieszanie jakie z tymi biletami było. Druga rzecz to cena - na bilecie była kwota 70€, natomiast my mieliśmy za niego zapłacić 60€. Dodatkowo był problem z wydrukowaniem biletów, konik upierał się na przesłanie nam PDFa pomimo, że zmieniał te dane w punkcie przypominającym kafejkę internetową w której na 99% była drukarka.

Jeśli chodzi o bramki obrotowe, to w tamtym rejonie zwykle nie ma ochrony i trzeba było próbować wejść w dwie osoby na jednym bilecie - Włosi nam sugerowali, aby gdyby był problem z wejściem, "przykleić się" do innej wchodzącej osoby.
Messie
Posty: 2497
Rejestracja: 1 sie 2004, 21:40
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Messie »

Nie raz był wałkowany temat biletów u koników.... więc pozostawie to do indywidualnego rozpatrzenia...a co do meczu z Atalantą w Bergamo czasem nie wpuszczają ludzi spoza Mediolanu czy nawet spoza Włoch! ( kilka osób od nas odbiło sie chyba w tamtym sezonie, nawet na normalny sektor a nie sektor gości) Wyjazd na Atalante jest dość ryzykowny (to też kosa Interu) ze względu na liczne restrykcje. Teraz po ostatniej kolejce też nie wiadomo czy komisja ligi/ lub władze miasta(?) nie nałożą jakiejś kary lub restrykcji ze względu na zamieszki Romy z policją pod sektorem gości( mimo że Atalanta nic tam nie robiła - oprócz odpalenia pirotechniki jako część oprawy, policja już zastanawia się nad zakazem wyjazdowym dla Romy do końca sezonu!). Stadion Atalanty to zabytek i na chwile obecną ledwo co spełnia jakieś wymogi licencyjne i stąd każda jakaś mała rozróba kończy się restrykcjami.
Conrado
Posty: 8
Rejestracja: 3 sty 2017, 15:49

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Conrado »

Witam wszystkich fanów Interu! Wraz z przyjaciółmi zrobiliśmy prezent urodzinowy dla naszego kolegi w postaci wyjazdu na mecz jego ukochanej drużyny, czyli Interu. Chcemy pojechać w dniach 28.04.-01.05.2017 r.na mecz z Neapolem.
W związku z tym proszę o pomoc w kilku kwestiach:
1. Czy bilety spokojnie kupimy na miejscu w kasie? (w ubiegłym roku w podobnym terminie na San Siro przyszło prawie 60 tys. osób).
2. Czy lepiej jednak kupić na stronie Inter.it?
- Kiedy pojawiają się bilety w sprzedaży, ile dni przed meczem?
- Czy trzeba posiadać jakąś kartę kibica?
- Czy kupno biletów nie jest skomplikowane?
3. Czy mecz z Napoli może odbyć się w piątek lub w poniedziałek, czy Serie A grywa w te dni? (wyczytałem że grali kiedyś derby nawet w Wielki Piątek:D)
4. Czy nocował ktoś w Star Hotel San Siro Fiera? (Tylko 1,6 km. od stadionu)
5. Czy Polski Fan Club Interu ma w planach wyjazd do Mediolanu na mecz jeszcze w tym sezonie?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Samodzielny wyjazd na mecz - kompendium wiedzy

Post autor: Stachoo »

Conrado pisze:Witam wszystkich fanów Interu! Wraz z przyjaciółmi zrobiliśmy prezent urodzinowy dla naszego kolegi w postaci wyjazdu na mecz jego ukochanej drużyny, czyli Interu. Chcemy pojechać w dniach 28.04.-01.05.2017 r.na mecz z Neapolem.
W związku z tym proszę o pomoc w kilku kwestiach:
1. Czy bilety spokojnie kupimy na miejscu w kasie? (w ubiegłym roku w podobnym terminie na San Siro przyszło prawie 60 tys. osób).
2. Czy lepiej jednak kupić na stronie Inter.it? Proponowałbym zrobić to na oficjalnej stronie Interu czyli inter.it
- Kiedy pojawiają się bilety w sprzedaży, ile dni przed meczem? Różnie to bywa, trzeba śledzić zakładkę bilety na stronie
- Czy trzeba posiadać jakąś kartę kibica? Nie
- Czy kupno biletów nie jest skomplikowane? Nie, jest bardzo proste
3. Czy mecz z Napoli może odbyć się w piątek lub w poniedziałek, czy Serie A grywa w te dni? (wyczytałem że grali kiedyś derby nawet w Wielki Piątek:D) Zgadza się. Mecze mogą się odbyć w piątek lub w sobotę. Czasem zależy to od europejskich pucharów
4. Czy nocował ktoś w Star Hotel San Siro Fiera? (Tylko 1,6 km. od stadionu) Osobiście nie nocowałem
5. Czy Polski Fan Club Interu ma w planach wyjazd do Mediolanu na mecz jeszcze w tym sezonie? Nie wypowiem się, gdyż nie mam pojęcia jakie plany ma nasz fanclub :)
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ