Chiński Inter

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Chiński Inter

Post autor: Piter »

Jeśli wierzyć artykułowi z wypowiedzią Thohira, który znajduje się na FCInter to wychodzi na to, że mamy nowych inwestorów w klubie i Inter staje się chińskim Interem.
Bardzo dobre wyjście Thohira myślę, nie ze względu na jego budżet i wizję, ale również ze względu na kibiców, którzy przez ostatnie lata łudzą się, że kolejny sezon to jest ten magiczny (wiem wiem, że wy z góry wiedzieliście, że nie zagramy w LM).
Chińczycy w ostatnich miesiącach zaczęli wykupywać udziały nie tylko w sporcie, ale również w przedsiębiorstwie. Widziałem diagram niedawno jak w ostatnich miesiącach liczne firmy zaczęły należeć do chińczyków i wyniki robią wrażenie, a wykup Interu przez Azjatów to myślę nie jest przypadek, ponieważ zółtki chcąc wejść na rynek europejski, wyrobić sobie markę, a jak wiadomo, football na starym kontynencie to sport najbardziej rozwinięty i najbardziej popularny, a Inter to najlepsza marka, jaką mogli wykupić.
O transfery w nadchodzącym okienku się nie boje, widać gołym okiem, że chińczyki mają kieszenie wypchane juanami i potwierdzają to drogie transfery do chińskiej ekstraklasy.
Myślę, że Inter szybko wybuduje swój własny stadion i Thohir to odpowiednio uzgodnił, a nasi przyjaciele ze wschodu nam w tym pomogą.

To są tylko moje małe przemyślenia i chciałbym zapoznać się z fajnymi przemyśleniami osób mających pojęcie na futbolu (na pewno nie broda) oraz poznać waszą opinie czy jest to dobry ruch naszego prezydenta, że oddaje klub w ręce żółtków, czy bardziej błąd, który może w przyszłości kosztować nas dużo posuchy.
Podsumowując, Suning Group chce wejść na rynek europejski i Inter ma być tylko reklamą ich, dzięki której miliony ludzi pozna tę firmę.

PS. Chińczyki (nie mówię tutaj o Suning) chcą wykupić UFC za 3,5 miliarda dolarów. Kwota chyba robi wrażenie za najlepszą organizację mieszanych sportów walki na świecie.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Chiński Inter

Post autor: Raffal »

Biznesowo:

Jeżeli SCG zainwestuje w Inter co oznacza budowe stadionu, wzmocnienie infrastuktury , lepsze transfery do klubu itd itp to jestem za. Ale wszelkim akcjom typu wyożyczamy zawodników do Interu z Chin które ich kupują jestem stanowczo przeciwny. Trzeba sobie zadać pytanie co Chinczyki po sobie zostawią bo jeżeli nie będą solidnie budować i zwiększać zysków a jedynie kombinować to może być źle ...

Po kibicowsku.
Jestem przeciwny, nie chce Interu który nie będzie miał duszy, swojej filozofii a jedynie kombinowaniem ściągał zawodników żeby 2-3 sezony cos pograc wypromowac Suning i spadać. Nam trzeba nowoczesności w zarzadzaniu zwiekszenia zysków a nie sponsora(właściciela-kredytodawcy)
Lovato
Posty: 13
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Chiński Inter

Post autor: Lovato »

Uwaga odpowiedź głównie skierowana do Raffala.
"wszelkim akcjom typu wyożyczamy zawodników do Interu z Chin które ich kupują jestem stanowczo przeciwny" - niby co jest złego w takim rozwiązaniu? Jeden właściciel obu klubów próbuje obejść niekorzystne dla Interu FFP jak dla mnie idealne rozwiązanie na walkę z pomysłami UEFA które chronią tych największych.
Natomiast w drugiej części swojej wypowiedzi zaprzeczasz temu co napisałeś w pierwszej części. Nowoczesność w zarządzaniu i zwiększenie zysków to właśnie zewnętrzny inwestor a jeśli chodzi o Suning to oni nie pochodzą z jakiejś azjatyckiej dziczy gdzie szemranymi sposobami dorobili się takiej pozycji tylko to jest bardzo poważne przedsiębiorstwo które szykuje się do ekspansji na rynek europejski, często takie azjatyckie przedsiębiorstwa są lepiej zarządzane i stoją na wyższym poziomie niż nasze europejskie korporacje. Po za tym świat się globalizuje i jeśli dalej stoisz w miejscu i jesteś zamknięty na innowacje i środowisko zewnętrzne to prędzej czy później upadniesz i ktoś z szerszymi perspektywami cię zastąpi. Póki co to zewnętrzni inwestorzy są jedynym ratunkiem dla tej ligi. Po za tym to wytłumacz co to znaczy mieć dusze i filozofię.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Chiński Inter

Post autor: sampam »

Pecunia non olet. Dosc sentymentow, czas na jakis przelom w tym klubie.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chiński Inter

Post autor: miniu86 »

Ligę włoską mogą uratować tylko pieniądze inwestorów. Juve miało to szczęście, że postawiło stadion. Nie wiem za co, nie wiem jak to zrobili, ale efekt jest taki, że dzięki temu odjechali reszcie stawki.

Wg mnie taki Inter to łakomy kąsek dla kogoś chcącego wejść do futbolowego biznesu. Klub z wielką historią i tradycjami, z pucharami. W dodatku z ogromnym potencjałem ponieważ nie ma jeszcze swojego stadionu, a jednocześnie największą frekwencję. Dodajmy do tego ogromną rzeszę kibiców w Azji.
Nic tylko przejmować, budować stadion i kosić hajs.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Chiński Inter

Post autor: Lopez »

Czy to będzie dobry ruch to się okaże,po jakimś roku od przejęcia.

Liczę,że wybudują nowy stadion,zmieni się polityka transferowa i zaczniemy kupować wyróżniających się zawodników z ligi.Co do "kombinowania"z transferami z jangsu(czy jak im tam)to jestem za,każdy kombinuje jak może,to czemu my nie możemy?

Mam nadzieje,że nie staniemy się włoskim City
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Chiński Inter

Post autor: Ljarro »

它不會改變任何東西
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Chiński Inter

Post autor: Raffal »

将与国米如果大部分球员将在贷款从中国到国际米兰,当中国感到厌倦?
你真的想为国际米兰俱乐部孝顺一些意大利队吗?

自己的新球场 - 这是国米老板的基础。
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Chiński Inter

Post autor: Piter »

Dokładnie sampam, jebać te sentymenty, ten napis Pirelli i "włoski" Inter, musimy się też odciąć od rodziny Morattich.
Mieliśmy wybór, albo SGM, Pirelli i Moratti jako udziałowiec, albo chińskie nazwy środków treningowych, nowy sponsor, stadion i nowa przyszłość.
Inter musi znów zacząć wygrywać.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Chiński Inter

Post autor: Piekarz »

Już i tak jesteśmy w bardzo obcych rękach, więc co za różnica czy w chińskich czy indonezyjskich. Thohir to trochę pionek, może z dobrymi chęciami i solidnymi pomysłami, ale to chyba za mały kaliber inwestora żeby odrestaurować Inter tak jakbyśmy tego chcieli, chyba że za 5-10 lat. Jestem chętny na ryzyko, bo czy będzie gorzej czy tak samo jak jest to dla mnie bez znaczenia.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Chiński Inter

Post autor: Odet »

Jeśli przyjście Chińczyków ma pomóc w budowie stadionu to oczywiście jestem na tak.

Jeśli przyjście Chińczyków spowoduje jakieś lepsze transfery to tez b. dobrze. Z tym, że ja nie chcę jakiś gwałtownych, szalonych zakupów, tylko przemyślane ruchy (tak się buduje drużynę na lata).

Jeśli przyjście Chińczyków zatrzyma wartościowych piłkarzy w Interze (Icardi, Miranda, Jovetic, Murillo, Handanovic, Dżefrej czy nawet Brozovic), to będzie wspaniale.

Idei wypożyczeń Textiery i Ramiresa nie rozumiem. Bo to dziwne. Przechodzę do Chin, dostaję 10mln pensji, a gram dalej w Europie??
Toż zaraz sam Icardi poprosi o transfer do Chin, bo w końcu i tak wyląduje w Interze, tylko z większą pensją :)

Pozdr.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Chiński Inter

Post autor: Don_Balon »

Hej, i ja się odniosę :)
W kwestii chińskiej piłki warto podkreślić pewną kwestię, którą omawiano kiedyś w Cafe Futbol (przy okazji wielkiego, chińskiego mercato z zeszłego roku) – Chińczycy nie są takimi ekstrawaganckimi inwestorami jak szejkowie, czy inne „araby” i ich sukcesy są w większości wynikiem ciężkiej pracy, genialnej organizacji i przede wszystkim kultu pracy. Może mało się o tym mówi, ale piłka w Chinach to nie tylko wielkie transfery – to także wielomiliardowe inwestycje w infrastrukturę, sztab techniczny, i co ciekawe piłkę juniorską (jak wiadomo, Chiny muszą być najlepsze we wszystko więc bardzo intensywnie pompują w swoją ekipę). Piłka w Chinach to także całkiem inne podejście do relacji społecznych – warto poczytać co w tym temacie mogą powiedzieć Oli (o tym, że mimo kontuzji i końca kontraktu prezes klubu opiekował się nim i wypłacał mu dodatkową kasę), Mączyński (o gigantycznych nakładach w rozwój klubu), czy chociażby Lippi (np. ostatnia historia o tym, że prezes klubu bardzo martwił się o uciążliwości związane z transportem na mecz wyjazdowy i chciał wynająć im cały ośrodek treningowy na 3 - 4 dni przed meczem). Poza tym już jest pewien mały udział Chinoli w Europie – posiadają bodaj 30% Atletico, które jak widać nie jest zabawką, a poważnym i efektywnym projektem.

Nie kryje, że bardzo polubiłem E.T. Gość naprawdę wykonał świetną robotę i stworzył solidne fundamenty pod dalsze działanie. Zwiększył zyski, poprawił wyniki, wprowadził całkowicie innowacyjny sposób zarządzania i pchnął klub w dobrym kierunku. ALE wydaje mi się, że działając tylko w trybie administracyjnym, nie da się w sensownym czasie odbudować tak zdemolowanego klubu w tak zdemolowanej lidze w tak tragicznie zorganizowanym kraju. Nie ma co się kryć – Massimo mimo sukcesów pozostawił po sobie tak wielki bałagan, który wymaga gigantycznego nakładu finansowego. Dla wyobrażenia – klub ma zadłużenie kredytowe na ponad 230 mln, nie posiada własnego obiektu (tym gorzej, że obecne władze miasta mają to totalnie w d.), nie posiada potencjału piłkarskiego, no i przede wszystkim nie generuje przychodów po poziomie swoich ambicji.

Myślę, że sprzedaż klubu podyktowana jest zarówno atrakcyjnością oferty (za ten sam pakiet zapłacone zostanie prawie dwa razy ile E.T. zapłacił) jak i ślepym punkcie w jakim się pojawiliśmy – by zaliczyć progres niezbędny jest „przeszczep” 3 - 4 klasowych graczy i zachowania obecnego szablonu, natomiast w chwili obecnej (przez brak dochodów oraz FFP) jesteśmy bliżej sprzedaży 2-3 graczy „top” niż dużych transferów do klubu. Dobrym pomysłem było dopompowanie chińczykami na poziomie 30%, jednak jak się okazało Ci postawili prosty warunek – albo wszystko, albo nic. Ostatecznie (prawdopodobnie) tracimy (?) ostatecznie M.M. i za rok E.T., ale mamy gigantyczne zabezpieczenie finansowe (jakby nie patrzeć Suning to całkiem inna liga niż w/w). Fajnie, że Erick zostanie jeszcze na rok, a osobiście chciałbym, żeby został o wiele dłużej.

Zakończę jeszcze kwestią „tradycji” - klub wielokrotnie był przekazywany między różnymi ludźmi i nie można utożsamiać go z kimś konkretnym. Właściciele, prezesi, piłkarze przychodzą i odchodzą, a Inter pozostanie, nie ma co się bać zmian.

Panowie, będzie dobrze :)
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Chiński Inter

Post autor: Kujon »

sampam pisze:Pecunia non olet. Dosc sentymentow, czas na jakis przelom w tym klubie.
Dokładnie

Nawet te wypożyczenia z Chin jak mają nam pomóc to niech będą. Budowa stadionu to podstawa więc o to jestem spokojny, ciekawe tylko co z Mancinim, jak uda się skosom ogarnąć przejęcie klubu tak szybko jak ostatnio piszą....to raczej spodziewam się jego odejścia, oby.
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Chiński Inter

Post autor: jackop »

miniu86 pisze:Juve miało to szczęście, że postawiło stadion. Nie wiem za co, nie wiem jak to zrobili, ale efekt jest taki, że dzięki temu odjechali reszcie stawki.
Pozwól, że pomogę. Większą część środków (jakieś 3/4) pozyskano dzięki umowie z firmą SportFive, która tym samym nabyła prawa (na 12 albo 15 lat) do sprzedaży nazwy stadionu. Żeby było śmieszniej, do tej pory nie skorzystała z tej opcji, więc ciągle mamy Juventus Stadium (obawiano się, że możemy grać na Durex Stadium albo innym wynalazku) :-D
Obrazek
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Chiński Inter

Post autor: Stachoo »

jackop pisze: (obawiano się, że możemy grać na Durex Stadium albo innym wynalazku) :-D
:D hmm ciekawa perspektywa
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Chiński Inter

Post autor: Kubus »

jackop pisze:(obawiano się, że możemy grać na Durex Stadium albo innym wynalazku) :-D
W sumie, by się zgadzało. Kondomy powinny grać na Durex Stadium...
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Chiński Inter

Post autor: Czarson »

Kubuś:) pisze:
jackop pisze:(obawiano się, że możemy grać na Durex Stadium albo innym wynalazku) :-D
W sumie, by się zgadzało. Kondomy powinny grać na Durex Stadium...
Nie umiesz się zachować?
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Chiński Inter

Post autor: and1 »

Suning Commerce Group. Niech najpierw bedzie oficjalnie a potem poczekajmy na konkrety. Ale osobiście wolalbym wymiane Manciniego na Simeone nawet kosztem mniejszego budzetu na transfery.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Chiński Inter

Post autor: kachol »

Gorzej niż za Thohira nie będzie. Piłkarsko totalne dno, dług większy niż był przed jego przejściem, sprawa stadionu nie ruszona nawet o krok. Więc każdy kibic Interu powinien trzymać kciuki, aby to jak najszybciej doszło do skutku....
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Chiński Inter

Post autor: Stachoo »

kachol pisze:Gorzej niż za Thohira nie będzie. Piłkarsko totalne dno, dług większy niż był przed jego przejściem, sprawa stadionu nie ruszona nawet o krok...
Co ty masz w głowie? Chciałeś coś napisać, tylko po to, żeby napisać. Jeśli tak to lepiej w ogóle nie pisz, komentarz w połączeniu z twoim komentarzem na stronie pod newsem to jedna wielka żenada.

Wreszcie się coś ruszyło, ktoś wreszcie zadbał o marketing, o to, żeby było o nas słychać, powalczył o inwestorów, chciał pchnąć tą XIX wieczną lokomotywę do przodu, ale widzę, że co niektórzy nie pojmują tego wszystkiego. Jakim trzeba być [nie dokończę], żeby prezydenta obwiniać za słabą grę zespołu. Dług? Dziwne, żeby nie było jak nie graliśmy w żadnych europejskich Pucharach. Długi narobił Moratti, a to, że dług robi dług to już nie wina Thohira.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Chiński Inter

Post autor: Klinsi64 »

Thohir zastał Inter gówniany drewniany,zostawia murowany
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Chiński Inter

Post autor: Stachoo »

Klinsi64 pisze:Thohir zastał Inter gówniany drewniany,zostawia murowany
Można to też określić jako Inter SŁOMIANY za ostatnich lat Morattiego, DREWNIANY za rządów Thohira i miejmy nadzieję, że w przyszłości za prawdopodobnych rządów Suning będzie to Inter MUROWANY
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Chiński Inter

Post autor: Nen »

Trochę z innej beczki, podobno Berlu rozważa wycofanie się ze sprzedaży Milanu i utworzenia Milanu składającego się z młodych Włochów pod batutą Brocchiego.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Chiński Inter

Post autor: Czarson »

Doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla nas. Kolejny sezon Milanu spisany na straty.
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Chiński Inter

Post autor: Claudio »

Wątpie by Berlu, aż tak skrzywdził Milan. Teraz już chyba sprzeda go Chinczykom.
A Inter pod wodzą Chinczyków może nie w przyszłym sezonie, ale zapewne za rok będzie mógł poszaleć na rynku transferowych, ale liczyłbym na rozsądne transfery za 20-30mln, anizeliby rozrzutnosc na poziomie 50mln.
Zobaczymy co czas przyniesie. Jutro będziemy mądrzejsi.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Chiński Inter

Post autor: Piekarz »

Nen pisze:Trochę z innej beczki, podobno Berlu rozważa wycofanie się ze sprzedaży Milanu i utworzenia Milanu składającego się z młodych Włochów pod batutą Brocchiego.
Bekłem ze śmiechu jak to przeczytałem. Najlepsze że nikogo nie powinno to zdziwić.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Chiński Inter

Post autor: Stachoo »

claudio86 pisze:liczyłbym na rozsądne transfery za 20-30mln, anizeliby rozrzutnosc na poziomie 50mln.
Zobaczymy co czas przyniesie. Jutro będziemy mądrzejsi.
Claudio, 50 mln rozrzutności na kilku konkretnych grajków przełknę, ale 50 mln za starych dziadów [może w formie] Cadreve i Biglie już nie przełknę, a krążą plotki o zakupie ich dwóch w pakiecie za 50 mln. 28 za Cadrevę i 22 za Biglię.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Chiński Inter

Post autor: Czarson »

Chińczycy nie są idiotami to nie transfery do ligi chińskiej żeby tyle przepłacać.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Chiński Inter

Post autor: Klinsi64 »

Stachoo pisze:
claudio86 pisze:liczyłbym na rozsądne transfery za 20-30mln, anizeliby rozrzutnosc na poziomie 50mln.
Zobaczymy co czas przyniesie. Jutro będziemy mądrzejsi.
Claudio, 50 mln rozrzutności na kilku konkretnych grajków przełknę, ale 50 mln za starych dziadów [może w formie] Cadreve i Biglie już nie przełknę, a krążą plotki o zakupie ich dwóch w pakiecie za 50 mln. 28 za Cadrevę i 22 za Biglię.
niby na pierwszy rzut oka te 50 baniek wygląda strasznie,ale jeśli dołoży się ok 20 mln ze sprzedaży Brozo,dla którego będzie za ciasno w pomocy,plus te magiczne 30 mln w przypadku awansu do LM już tak źle ten deal nie wygląda,a obaj mogą nam z 2-3 lata dobrze służyć...
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Chiński Inter

Post autor: Czarson »

Poza tym transfery z Lotito zawsze są obłożone różnymi zmiennymi, nie jest tak, że przelewamy im twardo 50baniek.
ODPOWIEDZ