Inter 2016/2017

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Inter 2016/2017

Post autor: sampam »

Ja to bym sobie zyczyl Smudy, bo ten mial genialne wyniki w polskiej lidze:P

A co do topowego trenera, to z jakiej racji mialby tu w ogole przychodzic? I czy stac klub na naprawde porzadne wynagrodzenie?
Wspomniany Bielsa wylecial z Lazio w lipcu, Mancini w sierpniu. Czy zatem nikt nie prowadzil rozmow z Argentynczykiem czy ten nie byl zainteresowany? Dlatego wzieto amatora? A moze nikt nie chcial prowadzic druzyny na pare tygodni przed sezonem? Eeee...

Niezaleznie od odpowiedzi - brak profesjonalizmu.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Gambit »

Ale przecież nikt Bielsy nie rozważał. De Boer był jedyną opcją bo tak chciał Thohir. Jak stać nas na gosci za 45 mln to i na porządną wypłatę nas stać. Tyle że żaden topowy trener nie jest teraz dostępny. I przynajmniej do mają 2017 nie będzie.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Inter 2016/2017

Post autor: sampam »

Nie mam pojecia czy ktos rozwazal czy nie. To sa tylko spekulacje prasowe. Jezeli wzieto Holendra, bo byl najlepszym wyborem, a Bielsa byl wolny, no to...?

Tak mowiac szczerze to Pioli w Lazio zrobil 3 miejsce w lidze:) Jakos bardziej wierze, ze Wloch by to ogarnal hehe

Moze de wur/bur/ogór jednak sie ogarnie;)
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Lopez »

sampam pisze:Ja to bym sobie zyczyl Smudy, bo ten mial genialne wyniki w polskiej lidze:P

A co do topowego trenera, to z jakiej racji mialby tu w ogole przychodzic? I czy stac klub na naprawde porzadne wynagrodzenie?
Bo jest PROJEKT :P Jeżeli jest 25 czy 35mln euro na transfery zawodników i ich pensje to musi być kasa na pensje dla trenera z najwyższej półki.

Dlaczego miałby tu ktoś taki przyjść :

1.Inter to dalej klub z najwyższej europejskiej półki,z rzeszą kibiców itd itp
2.Jest właściciel,który ma plan na powrót na szczyt i ma na to fundusze,których nie boi się wydawać
3.Jest tu już paru zawodników,z którymi można coś zacząć budować.

Bielsa to taki mój kandydat.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Inter 2016/2017

Post autor: MiRas. »

Jak widzę te nazwiska, które pojawiają się w kontekście następców de Boera, to mi się flaki przewracają i co gorsza dochodzę do wniosku, żeby jednak zostawić Holendra do końca sezonu. Europy i tak nie będzie, a po co opłacać dwóch trenerów... a już w ogóle nazwisko Mandorlini to chyba jakiś stwór wyciągnięty z wnętrza głębin czarnej dupy, w której to jak widać jeszcze nie byliśmy.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Inter 2016/2017

Post autor: kulasiak »

Ja za to mam wrażenie, że w Interze przy zmianach trenerów wciąż jest popełniany ten sam błąd w kółko. Zaczęło się od Beniteza właściwie, ale spójrzmy na ostatnią trójkę. Mazzari, Mancini, de Boer. Każdy jest znany z tego, że jest uparty jak osioł. Walter ze swoim ustawieniem, Mancini potrafi walnąć focha na zawodnika i ewidentnie widać, że ma swoich ulubieńców w każdym klubie, de Boer podobnie. Znany z tego, że czasami ciężko się z nim dogadać. Mam wrażenie, że nam potrzebny trener typu Leonardo, który ma dobry kontakt z zawodnikami. Musi być jednak bardziej doświadczony bo Brazylijczyk bazował na mistrzach z sezonu wcześniej, a dzisiejszy Inter to zbieranina dobrych piłkarzy, którzy nie są drużyną i to jest największy problem Interu. Potrzeba kogoś kto zrobi z tej kupy bardzo dobrych jak na ligę włoską zawodników drużynę, a coś mi się zdaje, że z takim np. Bielsą by to nie wyszło, a ja jakoś dodatkowo nie potrafił bym zaufać takiemu trenerowi po tym co odwalił choćby z Lazio.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Gambit »

Cóż wszystkie te włoskie nazwiska to goście którzy w życiu nie prowadzili klubu nawet podobnego do Interu. Nigdy nie pracowali z rozwydrzonymi gwiazdami itp. itd.
Jak mają przyjść by tylko coś zmienić to chyba ten de Boer lepszy.
Bielsa mnie przeraża z kilku powodów. Choćby to jego 3-3-3-1 ale ma gość charakter więc tak totalnie go nie skreślam.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Odet »

Gambit pisze:Cóż wszystkie te włoskie nazwiska to goście którzy w życiu nie prowadzili klubu nawet podobnego do Interu. Nigdy nie pracowali z rozwydrzonymi gwiazdami itp
Co racja, to racja.

Mimo tego chciałbym Włocha, wystarczy, że zamurowałby bramkę, a przy tak dobrych graczach z przodu (jakich mamy) coś by od czasu do czasu wpadło. Wiem, że to mało efektowne, ale pkty by wpadały.

Pozdr.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Inter 2016/2017

Post autor: kachol »

Odet pisze: Mimo tego chciałbym Włocha, wystarczy, że zamurowałby bramkę, a przy tak dobrych graczach z przodu (jakich mamy) coś by od czasu do czasu wpadło. Wiem, że to mało efektowne, ale pkty by wpadały.
Pozdr.
To ja wolę FDB do końca sezonu niż wracanie do stylu murowania. Stawianie na taką grę, kiedy najmocniejszy punkt obrony to bramkarz wydaje mi się szaleństwem. Nasze atuty czy chcemy czy nie są z przodu i musimy grać ofensywnie, bo takich mamy piłkarzy. Może by się to nawet udało zakładając, że Handa utrzyma formę, a obrońcy nie będą robili koszmarnych błędów, ale latem wrócimy do tego samego co od kilku lat: co dalej bo to za mało na LM i trzeba kogoś lepszego na ławkę, a ten na odmianę będzie znowu od zera wprowadzał swoją wizję. I tak do zajebanie od kilku lat.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Gambit »

Odet ale czym on zamuruje ta bramkę? Bo nasi obrońcy nie dają gwarancji na pewną grę w obronie. Pewnie można z nich wycisnąć trochę więcej niż de Boer ale raczej niewiele. I nie jestem przekonany że którykolwiek z tych ekspertów potrafi ich do tego zmusić.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Raffal »

bez jaj gra na pale do przodu sprawdza sie do pewnego poziomu(obecnego Interu) jeżeli naprade mamy mieć wyniki to trzeba zacząć uczyć się gry bardziej nowoczesnej.
Lovato
Posty: 13
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Lovato »

Teraz też najmocniejszym punktem zespołu jest bramkarz. Nasze atuty to ofensywa? Chyba na papierze bo akcji pod bramką rywala mniej niż za Manciniego a piłkarze lepsi niż rok temu. Wole wrócić do 4 miejsca nic walczyć o utrzymanie a myślenie o trenerze na LM w obecnej sytuacji Interu to jakiś szczyt nieporozumienia. Niech tacy ludzie jak kachol lepiej wypiją szklankę wody i wezmą głęboki wdech zanim cokolwiek napiszą bo takich kompromitacji tutaj jest wiele. Po za tym nie będę ukrywał lekkiej satysfakcji z tego ze De Boer okazał się zgodnie z moimi przewidywaniami na początku sezonu fatalną pomyłką i ci którzy ze mnie szydzili i witali Franka jak tłum z zielonymi gałązkami witał Jezusa podczas wjazdu do Jerozolimy teraz są pierwszymi którzy chcą go "ukrzyżować", choć oczywiście wolałbym się mylić.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2016/2017

Post autor: miniu86 »

Są takie momenty kiedy klub znajduje się w najgłębszych rejonach stanu totalnego gówna, są to momenty w których nie wiadomo w którą stronę klub zmierza i jakie rozwiązanie byłoby dobre. Są to chwile, w których nawet Ci lepsi piłkarze grają jakby ktoś pierwszy raz pokazał im piłkę. Jest to stan ogólnej beznadziejności.

W takim właśnie momencie jest teraz Inter Mediolan.

To wszystko zaś jest winą nie trenera, nie piłkarzy tylko zarządu, który zgotował to sobie na własne życzenie. Stać ich przecież na kolejny sezon psu w dupę.
PepeBergomi
Posty: 377
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:04
Kontakt:

Re: Inter 2016/2017

Post autor: PepeBergomi »

Chyba muszę zacząć kibicować innej drużynie :D. Odkąd dopinguje Inter to piłkarze ktory przychodza do tego klubu w magiczny sposób przestają grać w piłkę a gracze którzy odchodzą w magiczny sposób zazwyczaj znów zaczynają grać na poziomie. Klątwa jakaś czy coś:D
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2016/2017

Post autor: miniu86 »

Klub wydał komunikat, że nazwisko nowego trenera poznamy w ciągu 48 godzin. Może im więc zejść tak do dwóch tygodni.

Z samego dzisiejszego dnia:
Marca: Marcelino is the new #FCIM Coach.
Sky Sport Italia: Stefano Pioli back to being the favourite.
Corriere dello Sport: Zola top tip.

Cyrk.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2016/2017

Post autor: miniu86 »

Co prawda sezon się jeszcze nie skończył, ale można zaryzykować twierdzenie, że zapamiętamy go z powodu kompromitującego występu w Lidze Europy. 3 na 5 spotkań skończyło się w zawstydzający dla tego klubu sposób. Przed nami już tylko mecz z niegrającą już o nic Spartą(12pkt).

Wiem, że w obronie to my gigantów nie mamy, ale czy nasi grupowi rywale mają? Gdzie ich kadry, a kadra Interu? Ostatnie miejsce w grupie... Ciężko jest mi umysłem ogarnąć jak można tak ciągle i bez końca kompromitować siebie i klub.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Chuchu »

Cała obrona do wymiany, boki to jakiś dramat o czym wszyscy wiemy, Murillo się cofa w rozwoju, Miranda jeszcze jako tako się trzyma ale też coraz więcej błędów popełnia, defensywnych pomocników z wysokiej półki też nie mamy. Zanim więc zaleją nad ploty o kolejnych skrzydłowych czy napastnikach, niech Chińczycy sprowadzą kilku obrońców z prawdziwego zdarzenia.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Kujon »

4 porażki w 5 meczach, w tym dwa razy z Hapoelem, 10 straconych bramek....

Boki obrony dramat, Murillo dramat...

Chińczycy to widzą, ciekawe tylko jak w styczniu to ogarną....
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Orzeu »

dużo się mówi o tym Lindelofie. Co to za koleś w ogóle?
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Inter 2016/2017

Post autor: ZnawcaCalcio »

Szwed, mozna by rzec ze prawie wychowanek Benfiki. Ponoc kozak, 21 czy 22 lata, bedzie to dopiero jego 1 pelny sezon w seniorskiej pilce, bo w poprzednim zagral tylko wiosne
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2016/2017

Post autor: miniu86 »

Ponoć Murillo nie dostanie nowego kontraktu dopóki nie przekona Piolego. Ma czas do stycznia.

Przy okazji tak sobie pomyślałem, że w Interze zarobki ogółem zawsze są w czołówce ligi. Czy walczymy o top 3 czy szwendamy się po 7-9 msc i kompromitujemy się na europejskiej scenie.

Wg mnie to jest chore i demoralizujące. I to jest pierwsza rzecz do zmiany.

Za ten skandaliczny występ w tegorocznej edycji LE wszyscy wzięli pieniądze i nikt nawet nie pomyślał, że coś jest nie tak i może część zwrócić.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Czarson »

Większość składu jest do wyjebania. Piłkarze dostają u nas bajeczne kontrakty mając 22-25lat co zabija u nich ambicje. Barbosa dostał na dzień dobry 3,5mln €... Przychodzą same sprzedajne kurewki, zazwyczaj przepłacone oprocz pilkarzy na transterach dobry hajs robia agenci oraz posrednicy. Oprocz MU w ostatnich latach nikt nie wydal tyle $$ co my nie majac z tego korzysci w postaci dobrych wynikow na boisku. Chinczycy jeszcze martwia mnie tym swoim podejsciem do zarzadzania, nie rozumieja, ze klub pilkarski to cos wiecej niz duza korporacja.

Jedynie Simeone moze byc odpowiedzia na nasze pytania, Jesli on nie bedzie w stanie ogarnac tego syfu to znaczy, ze sie juz nie da. O sytuacji Interu w otatnich 5 latach ktos powinien napisac ksiazke, pasmo porazek, malych wielkich triumfow, kilkuset milionow zainwestowanych w klub i pilkarzy bez psychiki do osiagniecia sukcesu.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Gambit »

No tak tylko z tymi zarobkami to też nie do końca tak jest. Owszem w lidze włoskiej zarabiają super. Ale w lepszych klubach lub lidze angielskiej z marszu dostaliby lepszy hajs. A my jak nie hajsem to czym możemy kogoś skusić? Sukcesami. Bez pieniędzy się sukcesu nie zrobi. A na pewno nie na dłuższą metę.
Choć to nie zmienia faktu że zarządzanie jest słabe i trzymamy mnóstwo szrotu który nic nie wnosi. Ale jeśli kupuje się graczy nie pod trenera i jego potrzeby a pod swoje widzi mi się.
Tyle że to trzeba mieć trenera, a nie w trzy miesiące mieć trzech różnych.
Póki co Chińczycy zarządzaniem przypominają wczesnego Morattiego. A to oznacza że nie ma się co szybko spodziewać poprawy wyników.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Inter 2016/2017

Post autor: kulasiak »

Ani płace, ani trener, ani nawet sami piłkarze nie są najbardziej winni sytuacji w Interze tylko organizacja klubu. Jakoś dziwnym trafem większość piłkarzy co do nas trafia po odejściu zaczyna nagle grać o wiele lepiej(poza nielicznymi przypadkami beznadziejnymi jak choćby Ranocchcia). Trenerzy w innych klubach też osiągają relatywnie lepsze wyniki mimo teoretycznie gorszej sytuacji kadrowej. Co do zaś płac to jak na takich piłkarzy to nie jest jakoś tragicznie patrząc na to szaleństwo płacowe w całej Europie. Problem jak dla mnie tkwi w stałych pracownikach klubu, którzy w większości nie nadają się na swoje stanowiska bo w Interze pracę dostaje się głównie po znajomości, a nie po tym czy jest się dobrym w swoim fachu. Ostatnie sukcesy Mourinho wynikały chyba głównie z tego, że on umiał podporządkować sobie w klubie wszystko i wszystkich, a dziś nikt nie jest odpowiedzialny, a marazm trwa.

Niestety Chińczycy chyba też polegną bo miałem nadzieję, że skończy się poklepywanie po plecach i brak odpowiedzialności co nieco ukrócił już Thohir(biorąc się poważnie za finanse). Niestety właściciele ze wschodu dalej polegają na ludziach, których w Interze dawno już być nie powinno.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2016/2017

Post autor: miniu86 »

Nie wiem czy to już jakiś trend, ale z de Boerem 11 spotkań i 13 goli, bez niego 3 mecze i 8 goli. W lidze oczywiście.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2016/2017

Post autor: miniu86 »

Biorąc pod uwagę potencjał, nazwiska i pieniądze to miał być w końcu dobry sezon. W wiadomy sobie sposób zrobiono rozpierdol wiekszy niż w ostatnich kilku latach i wszystko w koncertowy sposób zmarnowano. To daje nauczkę, że ten klub potrafi zawieść nawet w najbardziej sprzyjających okolicznościach. Wczoraj dobrze się oglądało Napoli bo tam widać myśl klubu, która jest konsekwentnie realizowana. Mają fundamenty, które już na starcie dają im + 10 punktów względem Interu.

Pytanie pozostaje więc jedno. Czy ktoś w tym chorym klubie w końcu wyciagnie wnioski?
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Odet »

Spokojnie.
Dziś Atalanta wygra w Turynie, może wywalą Maxa, wtedy Chińczyki zatrudnią go u nas.

I bez tego Pioli i tak maksymalnie potrenuje nas do lutego.

Pozdr.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Inter 2016/2017

Post autor: Gambit »

Pioli raczej zostanie do końca sezonu. Zresztą co się chłopa czepaic po 4 meczach? I tak poprawił lekko grę w ofensywnie. Musi się zmienić zarządzanie i dopiero będzie szansa na jakieś sukcesy. Inaczej to wszystko jest dziełem przypadku.
morele

Re: Inter 2016/2017

Post autor: morele »

Pioli out
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Inter 2016/2017

Post autor: sampam »

Klatwa Mourinho nad nami wisi...:)
ODPOWIEDZ