Inter 2017/2018

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Inter 2017/2018

Post autor: miniu86 »

Jako, że sezon Interu jest już od jakiegoś czasu zamknięty, a rozpoczęły się pewne przygotowania do następnego, myślę że czas przenieść dyskusję tutaj.

Największym wyzwaniem przed Suning jest nie powtórzyć błędów z ostatnich 6 lat. Tzn żeby nie było tak, że znowu zmienimy wszystko żeby nie zmieniło się nic.

Słowa Edera po meczu z Sassuolo ujawniły tajemnicę Poliszynela, że jak zwykle, jak co roku, jak to w Interze, drużyna jest w rozsypce, a prawdę mówiąc nie ma drużyny. Jest tylko zbiór nazwisk.

Myślę, że największym problemem w Interze od lat jest to, że zawodnik który tutaj przychodzi jest przekonany, że trafił na wybieg dla modeli. Fajna pensja, bryka, mieszkanie. Żyć nie umierać.
To czego potrzeba to silnego sztabu ludzi, którzy od razu poinformują go po co tutaj przyszedł i czego się od niego oczekuje. Ludzi którzy zaszczepią mu sposób myślenia i odpowiednią postawę w każdym meczu w barwach tego klubu.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Klinsi64 »

miniu86 pisze:Myślę, że największym problemem w Interze od lat jest to, że zawodnik który tutaj przychodzi jest przekonany, że trafił na wybieg dla modeli. Fajna pensja, bryka, mieszkanie. Żyć nie umierać.
To czego potrzeba to silnego sztabu ludzi, którzy od razu poinformują go po co tutaj przyszedł i czego się od niego oczekuje. Ludzi którzy zaszczepią mu sposób myślenia i odpowiednią postawę w każdym meczu w barwach tego klubu.
Niestety czasy mamy jakie mamy,co raz mniej prawdziwych facetów pojawia się w piłce,teraz większość piłkarzy ma mentalność gimbusa.Przecież już za czasów Mourinho szatnia pełna prawdziwych twardzieli,nie była w stanie wyprostować takich ancymonów jak Balotelli,Arnautovic czy Quaresma.
and
Posty: 185
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Inter 2017/2018

Post autor: and »

Wszystko prawda - dzisiejszy Inter to grupa najemników, którzy przyszli tu tylko dla kasy.
Potrzeba kogoś, kto wniesie nowego ducha, ambicję, stworzy drużynę. Obecny Inter nie ma jaj.
Potrzeba super trenera / managera z charyzmą (np. Simeone, Conte ...) Tą bandą trzeba wstrząsnąć i wydobyć to co najlepsze, a przede wszystkim stworzyć TEAM. Żaden miękki taktyk nie da rady.
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Michellaga »

Na Sky Bet pojawiła się lista trenerów którzy mogą objąć Inter w przyszłym sezonie. Jest kilka ciekawych nazwisk. Oto kursy:
Luciano Spalletti 15/8
Diego Simeone 5/2
Mauricio Pochetinno 4/1
Antonio Conte 6/1
Laurent Blanc 7/1
Jorge Sampaoli 12/1
Marco Silva 12/1
Leonardo Jardim 14/1
Claudio Ranieri 14/1
Marcelino Garcia Toral 16/1
Roberto Mancini 18/1
Unai Emery 20/1
Andre Villas-Boas 28/1
Manuel Pellegrini 33/1
Fabio Cannavaro 33/1
Louis van Gaal 33/1
Giovanni van Bronckhorst 33/1
Phillip Cocu 33/1
Jurgen Klinsmann 33/1
Sven-Goran Eriksson 33/1
Paul Ince 50/1
Ryan Giggs 66/1
pusiek
Posty: 119
Rejestracja: 26 lut 2012, 23:46

Re: Inter 2017/2018

Post autor: pusiek »

Tutaj trzeba trenera i KAPITANA z jajami. Oglądając mecze mam wrażenie,że Icardi jest kapitanem nie dlatego,że ma charakter i wywalczył sobie opaske gryząc trawe, tylko zwyczajnie nie mieli komu jej dać więc dali zawodnikowi który po prostu jest ''gwiazda drużyny''. Nie widziałem sytuacji,żeby w trudnych sytuacjach ( czyli właściwie cały czas) motywował zawodników to zapie... na boisku. Uważam,że potrzebny nam jest jakiś chory pojeb który potrafi opierdolić zawodników za beznadziejną gre, taki który w trudnej sytuacji wezmie ciężar gry na siebie, taki który zmotywuje graczy do wiekszego wysiłku. Na ta chwile widzę może jedynie Medela i Hande przynajmniej potrafią otworzyć gębe i sie wydrzeć na innych. Kolejna sprawa to trener. Niestety kupując zawodników za 20-30 baniek, nie stworzymy drużyny na top 3 skoro nie ma kto ich pokierować. Tutaj trener musi być z najwyższej półki. Ostatnia zmiana jaka musi paść to wywalenie wiekszej ilosci graczy u nas. I nie chodzi mi tylko o łagatomo i spółke. Tutaj trzeba wywalić połowe drużyny bo faktycznie u nas jest mentalność,że walczyć na boisku nie trzeba bo i tak sie pieniadze zarobi.
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Tkrauze »

a Bielsa jest wolny ? Ktoś ma jakies info ?
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Kujon »

Mam nadzieję, że Zhang pokaże jaja i sprowadzi swoimi pieniędzmi tutaj albo Simeone albo Conte. Bo wydawanie sporej kasy na transfery o której się mówi, przy Spalettim to czysty debilizm.

Bo kupowanie za dużą kasę piłkarzy dla przeciętniaka trenera kończy się niestety tragicznie, wystarczy spojrzeć że wydaliśmy prawie 100 mln € na trio J.Mario/Gabriel/Candreva.

Z obecnego składu jak dla mnie nie do ruszenia są Handanovic-Gagliardini-Icardi, reszta może odejść, szczególnie mam nadzieje, że wstrząs będzie w formacji obronnej (czytaj wszyscy nowi, zostawiłbym tylko Mirande i Andreolliego na rezerwę )

I przy całym moim szacunku i sympatii do Krychowiaka, mam nadzieję, że nikt go tu nie sprowadzi bo transferami rezerwowych to ten cyrk dalej będzie trwał.
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Michellaga »

Mazzari po sezonie będzie znowu wolny, uważam że to ciekawa opcja.

Poza tym Mundo Deportivo donosi, że JZ spotykał się dzisiaj z Simeone, a Linea Inter(jeden z największych fanclubów) nalega, aby to właśnie Simeone był naszym głównym celem na trenera.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Yascarr »

Głównym problemem jest wrażenie, że zarząd tego klubu dalej o całe zło obwinia trenera, bo jak inaczej można wytłumaczyć bezsensowne zwolnienie Pioliego 3 kolejki przed końcem? To są totalni amatorzy z Chin, mają pieniądze, ale nie mają pojęcia o prowadzeniu wielkiego europejskiego klubu. Ja o obecną sytuację obwiniam wszystkich: Suning, trenerów i piłkarzy. W pierwszej kolejności piłkarzy, bo zarabiając pieniądze i będąc na kontrakcie w tym klubie mają zasrany obowiązek walczyć o punkty w każdym meczu. Nie rozumiem jak ktoś może pisać, że Perisić czy ktoś tam inny musi zostać... Dla mnie to nikt tutaj nie musi zostać po tym co obserwujemy w ostatnich tygodniach, bo nikt nie ma odpowiedniej mentalności. Nawet bez trenera powinni prezentować się lepiej i zdobyć chociaż 10pkt więcej od marca.

W drugiej kolejności oczywiście wina całej watahy, która niby zarządza Interem - Suning, Thohir... No właśnie, Erick serio ma coś wspólnego z tym klubem jeszcze? Bo ja już zapomniałem, że on tutaj w ogóle był... Jeden wielki burdel i syf, nawet nie wiadomo kto tutaj za co odpowiada. Zatrudnili jeszcze Sabatiniego, ale Ausilio dalej odpowiada za transfery. Paranoja. Cieszy mnie przyjście Waltera, bo dopominałem się od dawna o niego i myślę, że gdybyśmy go zgarnęli te 2-3 lata temu to dzisiaj bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Obecnie nie wiem w ogóle jakie on ma mieć zadania, co w klubie robi jeszcze Ausilio, to jest niezrozumiałe. Zanetti tak samo, z całym szacunkiem, ale kolejna bezsensowna funkcja. Nie przeszkadza mi to, ale jeżeli on też ma coś do powiedzenia w najważniejszych kwestiach, to oni tam muszą jak w sejmie przegłosowywać pomysły.

Jeżeli chodzi o trenerów, to do nich mam najmniej żalu, ale swoje zawinili. Pioli nie jest dobrym trenerem, chłopina sie pogubił wyraźnie. Myśle, że nie miał odpowiedniego autorytetu. Przede wszystkim mam żal o stawianie na Palacio, Nagatomo itd. To jest jawny sabotaż. Barbosa jest słabiutki, zdaje sobie z tego sprawe, ale dlaczego nie gra? Może gdyby dostawał szanse 20-30 minut od początku sezonu w co drugim meczu chociaż, to wprowadziłby się lepiej do drużyny? Gramy cały czas tymi samymi zawodnikami - Perisić, Eder, Icardi, Candreva. Czterech zawodników na trzy pozycje. Śmiech na sali, Palacio nie licze, bo jego rola jest bardzo mała.

Tu jest potrzebny trener z wielkim autorytetem, który zrobi jakieś wrażenie na piłkarzach, ale w pierwszej kolejności trzeba zrobić porządek z kopaczami, którzy nie mają ambicji żeby podnieść ten klub z kolan. Jak ktoś chce na siłę zatrzymywać Icardiego, Handanovića czy Perisića... Ludzie, każdego można zastąpić. Lepsze kluby od Interu pozbywają się swoich największych gwiazd. Handa czy Icardi - oni są już wypaleni u nas. Takie jest moje zdanie. Potrzebna jest świeża krew i nowi liderzy dla tego zespołu.
Alabaa
Posty: 57
Rejestracja: 6 maja 2012, 21:41

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Alabaa »

Michellaga pisze:Mazzari po sezonie będzie znowu wolny, uważam że to ciekawa opcja.
dokl
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2017/2018

Post autor: miniu86 »

Milan CEO Fassone: “We want our own stadium in 4 years”

A więc dupa jeśli Suning miało jakieś plany odnośnie Meazza. Kolejne kilka lat stagnacji.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Raffal »

Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Piekarz »

Po obszernej i szczerej wypowiedzi Ausilio radzę się niektórym osobom poważnie zastanowić, czy nie chcą dać sobie spokoju z Interem. U mnie siła przyzwyczajenia jest już za duża, ale jakby nie była, to musiałbym przemyśleć pewne kwestie. Ten klub jest niestety fenomenem w skali światowej.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2017/2018

Post autor: IlCapitano »

Piekarz pisze:Po obszernej i szczerej wypowiedzi Ausilio radzę się niektórym osobom poważnie zastanowić, czy nie chcą dać sobie spokoju z Interem. U mnie siła przyzwyczajenia jest już za duża, ale jakby nie była, to musiałbym przemyśleć pewne kwestie. Ten klub jest niestety fenomenem w skali światowej.
Mam niestety tak samo. Dziś na przykład, jak co dzień obudziłem się o 5:30 i tak gardziłem Interem, że aż strach. Nie pomogło nawet 8 przysiadów, 4 fikołki i 2 szklanki muszynianki wysokozmineralizowanej, nisko nasyconej CO2.No po prostu tak gardziłem, że rozważałem kibicowanie as romie ze względu na bogatą gablotę z trofeami. Zadałem sobie jednak pytanie: "no hejka co tam się z Tobą dzieje, skąd te zwątpienie?" Wziąłem głęboki wdech, odczekałem 3 sekundy, ESSA i do przodu, osiągnąć swój cel. Przybył w końcu KRÓL MERCATO Sabatini Walter, zatem chyba musi być dobrze? Wierzyłem w to naprawdę, jednak potem o godzinie 12:18 przeczytałem wypowiedź tej gnidy, tego nieudacznika, amatora, tej kreatury i zakały Ausilio, no i znowu gardzę. Jeszcze mocniej niestety. :( :cry:
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Piekarz »

http://fcinter.pl/news/30052-lgds-ausil ... woje-slowa

JA PIERDOLĘ XDDDDDDDD

Ten klub przekracza wszelkie granice pojmowania, zaczynam podejrzewać, że to nie jest prawdziwa organizacja sportowa, tylko długofalowy performance artystyczny, a ci wszyscy ludzie od zarządu przez kierowników po trenera i piłkarzy to wynajęci przez kogoś aktorzy, dla których my jesteśmy nieświadomą publiką. Myślę, że kiedyś uznamy to co się dzieje z Interem za przełomowe arcydzieło sztuki konceptualnej.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2017/2018

Post autor: miniu86 »

Wypowiedź Piero napawa mnie samymi złymi przeczuciami. Oby Chińczycy szybko wyciągnęli wnioski i oczyscili ten klub.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Inter 2017/2018

Post autor: MiRas. »

Jakby źle nie było w Interze, to osoba będąca tak wysoko w strukturach Interu NIE MA PRAWA tak mówić nawet przy porannym śniadaniu z żoną. Tym bardziej jest to wtopa gigant, bo jakby nie patrzeć Ausilio ze względu na swą posadę jest również odpowiedzialny w pewnym stopniu za ten stan rzecz. Świetnie nasrał do swojego ogródka... To, że w klubie panuje burdel to wiemy wszyscy i trzeba to ogarnąć, a nie pieprzyć o tym osobom postronnym. Elementarz, którego ten człowiek nie opanował. To jest skandal i liczę, że Ausilio od 1 czerwca będzie zbierał truskawki, a nie bawił się w dyrektora.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2017/2018

Post autor: KoBa »

Prawdopodobnie już wiedział, że jego dni są policzone to i wylał żale.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Czarson »

Tez mi sie tak wydaje. Wiedzial, ze z przyjsciem Sabatiniego konczy sie dla niego praca w Interze i pozwolil sobie na publiczne pranie brudow.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Klinsi64 »

Ta wypowiedź pokazuje jakim amatorem jest Ausilio i jakimi kryteriami kieruje się przy sprowadzaniu graczy.Po prostu bierze każdego w miarę dostępnego piłkarza z niezłym nazwiskiem,zupełnie mając w dupie to jaki zawodnik ten ma charakter.Przy braku liderów w szatni,gówniarzem Icardim jako największą gwiazdą,ściąganie leniuszków w typie Banegi,czy dość konfliktowego Candrevy,nie jest chyba najmądrzejszym posunięciem.Oczywiście dla nas kibiców liczy się samo nazwisko,statystyki z poprzednich drużyn i zdobyte puchary,od dyrektora sportowego w słynnym klubie oczekiwałbym trochę szerszego spojrzenia na sprawę.
Alabaa
Posty: 57
Rejestracja: 6 maja 2012, 21:41

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Alabaa »

Ausilio przy Brance to prawdziwy profesjonalista. Zwalenie całej winy na Ausilio to szczyt głupoty.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Inter 2017/2018

Post autor: and1 »

Jeżeli już za coś odpowiada Ausilio to za kwoty, które negocjował chyba, że też miał jakiś wpływ na nazwiska sprowadzane do klubu. W kwestii wypowiedzi...bez względu na okoliczności i zamiary moim zdaniem dobrze sie stało. Eder coś ostatnio wspominał żeby pozostali tylko Ci co chcą grać dla Interu na 100% Handa też coś podobnego a Ausilio mówi to w dużo bardziej mocniejszych słowach. Oby to oczyściło coś w tej drużynie. Co do nowego sezonu. Steven powinien stać u sterów z nakreślona strategia przez Suning. Nowy trener odpowiada za kadrę. Problem w tym, że zawodnicy znowu mogą "zagrać" jak na początku u Piolego. I stąd moim zdaniem Inter nie potrafi reagować na kryzys formy. Chciałbym Simeone ale to nie realne, podobnie jak Conte. Spalletti? Z Serie A to chyba max co mozemy wyciągnąć a z Europy? No cóż...bez pucharów w chaosie kto będzie chciał sie pchać do Interu, który w jednym sezonie miał 4 trenerów? Vecchiego można liczyć podwójnie jak ktoś się uprze :)
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2017/2018

Post autor: KoBa »

Trio Spaletti, Sabatini, Oriali na Serie A wystarczy. Europą na razie sie nie martwmy.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Raffal »

Ausilio nie potrafił zbudować drużyny ale trzeba oddać że wiekszość jego transferów oceniana była poprawnie a nawet dobrze. Transfery które wykonywał albo zarabiały na siebie (kovacic, shaqiri itd) albo powinny wypalać.

Brakuje atmosfery. Brakuje rotacji, Brakuje Zaangażowania i Rywalizacji.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2017/2018

Post autor: miniu86 »

Roma 84 pkt, Napoli 83 i jeszcze jedna kolejka została. Sprawdziłem ostatnie 7 sezonów i nie znalazłem analogicznej sytuacji gdy msc 2. i 3. mają tyle punktów.
Oznacza to mniej więcej tyle, że w tym sezonie NIE BYŁO BATA by skończyć w top 3. Ani z Mancinim ani z nikim kto był wtedy dostępny.

Roma i Napoli nie dość, że utrzymały się w ścisłej czołówce to jeszcze spisują się lepiej niż w zeszłym sezonie. Oznacza to również tyle, że chyba tylko przyjście Conte bądź Simeone jest w stanie zasypać przepaść jaka dzieli Inter od tych klubów.

Wiele pracy przed Sabatinim.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2017/2018

Post autor: miniu86 »

Wszyscy są fanami Interu: “Inter have made clear that Spalletti is their first choice although he really isn’t. However, Spalletti is a coach that’s good enough for Inter, also he’s an Inter fan. He was born and raised an Inter fan.”

Ostatnie 1.5 roku odkąd wrócił do Romy, z miejsca robił 2.32 pkt na mecz.

Na jakiś głębszy komentarz zaczekam aż to będzie oficjalne.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Dzonyy »

Miejmy nadzieje, ze sobie poradzi w tym bagnie. Nie jest Simeone czy Conte, ale w Romie bronia go wyniki.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2017/2018

Post autor: IlCapitano »

Dzonyy pisze:Miejmy nadzieje, ze sobie poradzi w tym bagnie. Nie jest Simeone czy Conte, ale w Romie bronia go wyniki.
Na pewno będzie miał łatwiej od poprzedników ze względu na Sabatiniego. Znają się dobrze z Romy, więc może w końcu będzie jakaś normalna współpraca na linii trener-zarząd i kupowanie piłkarzy zgodnie z wymogami i wizją Spallettiego.
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Inter 2017/2018

Post autor: Michellaga »

Spalletti ma obecnie więcej punktów (84) niż Inter w swoim zwycięskim sezonie (82).
Obrazek
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2017/2018

Post autor: IlCapitano »

Chyba zwariowali z tym D'Ambrosio na prawej obronie. Boki Conti/Danilo/Zappacosta - Ghoulam. Darmian to ogór.
ODPOWIEDZ