nasz skarbiec-dziura bez dna??

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
Krzysiek

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Krzysiek »

moze i dlugi ma ale widocznie nie na tyle duze by zaistniec w wyzej wymienionej tabeli.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Ljarro »

Natrafile na pewien wykres. Źródło pod tym wykresme było podane: Deloitte. To chyba jaka gazeta w kazdym razie podaje ona takie cos

Manchester United - 167,8 mln
Juventus - 145,8
Ac Milan - 133,7
Real Madryt - 128,5
Bayern - 108,6
INTER - 108,4
Arsenal - 99,9
Liverpool - 99,7
Newcastle - 92,7
Chelsea - 89,3

Wszystkie te cyfry jest to zysk netto za rok 2003 w milionach funtów. Nie wiem w jaki sposob liczony, ale na pewno wiecej mowi niz samo wyraznie "dług". Wyglada na to, ze wiekszosc klubow pomimo zadluzenia ma zyski. I Inter jest wsrod najwiekszych
Arkir

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Arkir »

Inter zarabia b. duże pieniądze na transmisjach telewizyjnych i za bilety na stadion. Sporo też za gadżety koszulki, szaliczki i takie inne pierdułki. Myśle, że to zestawienie może być prawdziwe. AAAA zapomnaiłbym jeszcze o głównym sponsorze^^, który też daje pare groszy do kasy klubowej.
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: mati »

Ljarro pisze: Manchester United - 167,8 mln
Juventus - 145,8
Ac Milan - 133,7
Real Madryt - 128,5
Bayern - 108,6
INTER - 108,4
Arsenal - 99,9
Liverpool - 99,7
Newcastle - 92,7
Chelsea - 89,3
Troche dziwne :grin: a gdzie Roma ?? :idea: Chelsea podobno nie ma długów, za sprawą "jednego podpisu na czeku jaki złożył Roman Abramovicz", jestem "wgłębiony" w środowisko kibiców Arsenalu i sympatyzuję z tym klubem, także pewne, że nie ma takich dużych długów, napewno nie po ostatnich sukcesach, rok po roku coś zdobywa i zawsze wyjdzie ok. 40 mln na +
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Ljarro »

mati_fci pisze:
Ljarro pisze: Manchester United - 167,8 mln
Juventus - 145,8
Ac Milan - 133,7
Real Madryt - 128,5
Bayern - 108,6
INTER - 108,4
Arsenal - 99,9
Liverpool - 99,7
Newcastle - 92,7
Chelsea - 89,3
Troche dziwne :grin: a gdzie Roma ?? :idea: Chelsea podobno nie ma długów, za sprawą "jednego podpisu na czeku jaki złożył Roman Abramovicz", jestem "wgłębiony" w środowisko kibiców Arsenalu i sympatyzuję z tym klubem, także pewne, że nie ma takich dużych długów, napewno nie po ostatnich sukcesach, rok po roku coś zdobywa i zawsze wyjdzie ok. 40 mln na +
A przeczytałes do konca ????

Cytuje sam siebie
Wszystkie te cyfry jest to zysk netto za rok 2003 w milionach funtów
to o jakich długach mówisz ????
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: mati »

sorki zwracam honor :/ zachowałem sie jak lol :P
Dexster

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Dexster »

Ljarro pisze:
Manchester United - 167,8 mln
Juventus - 145,8
Ac Milan - 133,7
Real Madryt - 128,5
Bayern - 108,6
INTER - 108,4
Arsenal - 99,9
Liverpool - 99,7
Newcastle - 92,7
Chelsea - 89,3
mati_fci
Gdyby tu były pokazane długi Manchester był by najbardziej zadłużonym klubem Europy, a wiadomo że jest na odwrót ;) Myśle że jak na Chelsea to przychód mają nie za duży.
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: mati »

żeczywiście nie spodziewałem się że Chelsea moze miec taki zysk :roll: odkąd przyszedł wesoły romek na stamford BITCH myślałem, że zawsze będa na minusie... :P
Ostatnio zmieniony 3 gru 2004, 14:02 przez mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Ljarro »

A skąd wiecie jaki ma przychód ?? Gdzieś podali ??
Anonymous

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Anonymous »

Chelsea ma taki maly zysk bo Roman A. musial splacic dlugi klubu... a co za tym idzie saldo(a wiec zysk) miedzy przychodami i wydatkami jest duzo mniejsze...
Szymon
Posty: 142
Rejestracja: 12 maja 2005, 20:34

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Szymon »

Chelsea to frajerzy
Obrazek
Anonymous

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Anonymous »

anonim pisze:Chelsea to frajerzy
bardzo inteligentna i wiele wnoszaca do dyskusji wypowiedz... jak amsz takei cos pisac to lepiej nie pisz wcale :|
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Szycha »

Klub taki jak Inter nie może mieć dużych długów. W tym roku były 2 Grande Derby u nas jako gospodarze. W Lm dochód z biletów wyniósł rekordowe 3,5 mln euro, w lidze zapewne jakieś 2,5 mln euro. To są tylko dwa mecze, a już do kasy wjechało 6 mln euro 8) A więc jak Inter ma długi to niewiem jak to robi i skąd by było sianko na transfery ( czyt. 32 mln euro :lol: 8) ).
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: mati »

6 mln oodlicz od tego utrzymanie stadionu i inne rzeczy małego kalibru, zobaczysz ile wyniesie saldo :| 32 mln bo zwiększyli budżet czy coś takiego... w każdym razie nikt nie zaprzeczy, że jesteśmy w złej sytuacji finansowej i ratuje nas tylko Moratti który łoży kupe kasy na bezużytecznych zawodników (może ostatnio mniej, ale Burdisso aktualnie nie jest nawet 1 mln Euro warty a zapłaciliśmy za niego chyba 4 mln :| )
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: klusek »

ej bo ja juz nie rozumiem. a z tymi dlugami to nie jest tak ze to jest ta kwota bez ktorej nie 'domknelibysmy' budzetu? i ktora daje moratti?
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: MiRas. »

Inter pomimo takich przychodów (a to są wpływy z meczów, od sponsorów, ze sprzedaży piłkarzy, karnetów, pamiątek etc.) i tak ma długi bo zbyt dużo pieniedzy wydaje, za dużo kosztuje nas utrzymanie piłkarzy, stadionu, bazy treningowej, chodzi tuta j o każdy, nawet najmniejszy szczegół... tu chyba o to biega...Inter oczywiście stoi tak jak stoi bo rada nadzorcza zawsze skombinuje skądś pieniądze, jeśli trzeba każdy dołoży ze swojej kieszeni, możemy mieć przychodu nawet 200 milionów €, a i tak można być na debecie i to wcale nie małym, bo przychód jest niewystarczający... to jest tak jakby ktoś z nas miał 1000 zł. dostał od kogoś tam np. z 1500 zł i ma 2500, zakupi sobie coś za 3000 zł i tak musi na to się zapożyczyć na sumę 500 zł. więc pomimo przychodu większego niż stan poczatkowy i tak jest na debecie... chyba dobry przykład podałem, choć ekonomistą nie jestem :P Inter działa na podobnej zasadzie... zresztą gdyby nie ostatni wzrost budżetu o 80 mln €, to mogło by być z nami ciężko i to właśnie było to dołozenie piniędzy z kieszeni rady nadzorczej...
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Anonymous

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Anonymous »

MiRas pisze:więc pomimo przychodu większego niż stan poczatkowy i tak jest na debecie... chyba dobry przykład podałem, choć ekonomistą nie jestem :P
hehehe dobry przyklad podales :P (ja jestem w szkole ekonomicznej)...
w interze poprostu zle wydaja kase... powinni tak wszytsko w klubie poukladac by koszty utrzymania klubu byly mniejsze niz budzet, przychody itp...

ps. ciekawi mnie tylko jedno... skoro klub zwieksza budzet... to czy za to dlugow nie mogli by splacic (a budzet by zostal taki sam)
Przemek

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Przemek »

Ostatnio bodajze na oncie czytalem ze Inter ma najwieksze zadluzenie ze wszystkich klubów serie A siegające nawet deficytu jaka miała Roma albo Parma...
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Nasir »

no to w koncu grozi nam bankructwo czy nie?? bo ja to z matmy i podobnych obliczen orlem nie jestem??
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Ljarro »

nasir pisze:no to w koncu grozi nam bankructwo czy nie?? bo ja to z matmy i podobnych obliczen orlem nie jestem??
Grozi nam zalanie Interu propagandą onetu i milanistów :P
Lombardinho
Posty: 123
Rejestracja: 12 sie 2005, 13:14
Lokalizacja: Polska

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Lombardinho »

Widać Inter ma długi bo godzi się na chiński napis PIRELLI na koszulkach
A ile wynosi budzet Interu?
Amor Patriae Nostra Lex
Anonymous

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Anonymous »

Lombardinho pisze:Widać Inter ma długi bo godzi się na chiński napis PIRELLI na koszulkach
A ile wynosi budzet Interu?
Heheheh nie godzi sie tylko poprostu Pirelli wchodzi na rynek Chiński i w ramach promocji Inter zagral jeden mecz z napisem Pirelli po Chińsku... to wszystko... umowa sponsorska jest taka sama....
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: EL_CHINO »

ShadY_FCI pisze:Heheheh nie godzi sie tylko poprostu Pirelli wchodzi na rynek Chiński
Sądziłem, że dlatego mieli Chiński napis, bo Pirelli miało początki w Chinach, ale w końcu się pogubiłem.
P.S. Bart ratuj! :P
Anonymous

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Anonymous »

EL_CHINO pisze: Sądziłem, że dlatego mieli Chiński napis, bo Pirelli miało początki w Chinach
Z tego co wiem to Pirelli jest Włoską firmą... i moge sie mylic, a powod ktory napisalem powyzej jest chyba prawdziwy...
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: EL_CHINO »

ShadY_FCI pisze:Z tego co wiem to Pirelli jest Włoską firmą...
To raczej każdy wie, nawet to widać w nazwie, ale się tylko pytam czy to nie jest przypadkiem jak ja mówię, chcę to z siebie wyrzucić, jeśli źle myślę ;)
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Ljarro »

Pirelli otworzyło nową fabryke opon w Chinach i to był ukłon w strone chińskich kibiców
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Bart »

...których, co dziwne, jest w Chinach wiecej niż fanów Realu, Barcy, Juve czy Milanu :)
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Ljarro »

Dzisiaj sobie wlazłem na jedną strone, na ktorej są podane ceny piłkarzy.
Z zestawienia wynika, ze cały Inter (piłkarze) jest wart około 226 milionów euro. Najdroższy jest Adriano (32 banki), potem są Stankovic (22), Cambiasso (19), Samuel (18), Veron (15), Cordoba (14), Figo (13), Martins (12), JZ (11), Pizarro (8). Dla porównania, cały Juventus jest wart 289 baniek, Milan 248 , Barcelona 328, Real 277, Chelsea 366

Ze smiesznych i drogich transferów kupilismy: Sergio Conceicao za 22,5 miliona, Almeyde za 22, Ventole za 21, Morfeo za 20, Keane'a za 19,5
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Szycha »

Możesz jakoś podać link :wink: A te ceny na końcu nie za wysokie :?:
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

nasz skarbiec-dziura bez dna??

Post autor: Ljarro »

www.transfermarkt.de

Co do tych ostatnich cen, to wydaje mi sie ze to prawda. Bylby to dowod na utopienie kupy kasy w Interze :)
ODPOWIEDZ