Nasz Własny Stadion

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Kaamilos1908
Posty: 120
Rejestracja: 30 lis 2011, 19:59
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kaamilos1908 »

Tego ci nie powiem ale wybudowanie dobrego stadionu od podstaw to duża inwestycja i zadłużenie które w niczym nie pomoże....
*Fc Internazionale 1908*
Michal_fci
Posty: 1130
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:34
Lokalizacja: Świdnica

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Michal_fci »

Moratti wyciagnal by kase od sponsorow i dorzucil od siebie cos. Sprzedac nazwe stadionu i kasy jest duzo
Gdy­byś kiedyś we śnie poczuła, że oczy mo­je już nie pat­rzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

z tego co wiem i z tego co czytałem już kilka razy w necie, to koszty budowy miały by kosztować około 400 mln euro, tak się o tym mówiło...

pisali też o tym ze nie poniesiemy żadnych kosztów, bo maja to pokryć sponsorzy i trochę miasto na zasadzie pewno dofinansowania sportu...

ciekawostką jest to ze stadion miałby nosić nazwę Giacinto Facchettiego, czyli bez nazwy sponsorów...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kusy »

Moratti nie ma teraz czasu żeby zająć się budową stadionu, teraz najważniejsze dla niego jest FFP :-D
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

nowy stadion mógłby przynieść zysk rocznie około 100-120mln euro, więc 4 lata i by się stadion wrócił a później co roku wpada 100mln euro :)

ale wiadomo, aby zarobić trzeba zainwestować...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Dzonyy »

Plany stadionu miały się pojawić pod koniec bieżącego roku. Sam stadion miałby być gotowy na sezon 2014/2015 i mieć pojemność 60-65 tys. miejsc. Prawda jest taka że bez nowego stadionu będziemy się staczać coraz to niżej, więc mimo miłości do GM musimy go porzucić i przenieść się na Giacinto Facchetti Arena :D
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Gunnar
Posty: 566
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Gunnar »

Jestem hardkorem pisze:
więc mimo miłości do GM musimy go porzucić i przenieść się na Giacinto Facchetti Arena :D
Chciałeś powiedzieć Muntari Stadium :)
Obrazek
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

Nawet biorąc pod uwagę ogromny sentyment do Stadio Giuseppe Meazza, to budowa nowej areny w perspektywie czasu jest konieczna. Zyski z nowego, funkcjonalnego stadionu są niezbędne dla funkcjonowania klubu,w Niemczech czy Anglii lwią część przychodu stanowią pieniądze zarobione na pojemnych stadionach.

Jako pierwszy własny stadion wybudował Juventus. Co prawda jest to obiekt tylko na 40 tys.,ale trzeba przyznać, że jak na turyńską wieś prezentuje się całkiem nieźle:
Obrazek

Powierzchni komercyjnych od groma, miastu nie trzeba płacić złamanego euro,więc można zarabiać na nowym obiekcie...Z nowym stadionem Juventus będzie się rozwijać szybciej, niż my, więc nie ma nad czym się zastanawiać.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

no juventus nam odskoczy za 3-4 sezony całkiem dzięki wpływom ze stadionu... będą mieli czysta kasę np. na transfery...
koniecznie trzeba zacząć ta inwestycję...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: lena182 »

nowy stadion to podstawa... a już na pewno trzeba zdążyć zanim Milan wpadnie na równie genialny pomysł... ja na GM jeszcze zdążę pojechać i mecz zobaczyć ale już teraz moratti mógł by zacząć nową inwestycję...
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

jeżeli chodzi o kwestie Milanu, to pojawiały się informacje, ze gdy u Nas zapadnie decyzja o nowym stadionie, to Milan ma się starać o wykupienie GM...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: lena182 »

z sentymentalnego punktu widzenia to źle i dobrze... źle bo zostanie tylko San Siro... i będzie to tylko świątynia milanu... ale i dobrze bo raz do roku tam zagramy :D
z ekonomicznego punktu widzenia... lepiej mieć chyba nowszy/mniejszy/nowocześniejszy stadion ;)
Obrazek
Kaamilos1908
Posty: 120
Rejestracja: 30 lis 2011, 19:59
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kaamilos1908 »

To lepiej byloby na odwrót.... Milanowi wystarczy jakiś kameralny stadionik na 20tys...  :lol:
*Fc Internazionale 1908*
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kusy »

Galliani

Tymczasem Moratti chce zbudować dla Interu nowy stadion. A Milan?


San Siro było tylko i wyłącznie Milanu od 1926 do 1947. Potem pojawił się Inter, który grywał na Arenie. Do 1935 stadion był własnością klubu, ale niestety został sprzedany miastu. Jesteśmy mocno przywiązani do tego obiektu i nie mamy zamiaru się nigdzie przenosić. Oczywistym jest jednak, że trzeba go zmodernizować w całości: zbudować restauracje, sklepy itd.

Myśleliście już jak?

Tak, mamy w sejfie projekt Giancarlo Ragazziego. Ale póki co, stadion należy do miasta, a kluby jedynie go dzierżawią z możliwością wycofania się co pięć lat. Jeśli Inter zdecyduje się zbudować własny stadion, my postaramy się wykupić San Siro i je przebudować, o ile zmienią trochę prawo budowlane, jak w Anglii zrobiono Aktem Taylora.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

jakieś wstępne projekty planowanego stadionu widział ktoś może w necie??

przy okazji polecam tą stronkę:
http://stadiony.net/

można pooglądać projekty i prace przy stadionach które powstają
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Serpente »

Kaamilos1908 pisze: To lepiej byloby na odwrót.... Milanowi wystarczy jakiś kameralny stadionik na 20tys...  :lol:
Z tym że na ich mecze chodzi chyba 2x więcej ludu niż na mecze Interu.

Ciekaw jestem co z tym nowym stadionem, na razie tylko spekulacje, podobno Moratti kiedyś powiedział że to jego syn ma nadzorować tą całą operację ale nie wiem czy to prawda. Jeżeli się wyniesiemy z SS to Milan będzie chyba grał na najpiękniejszym obiekcie na ziemi  :P
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

Nerazzurro_ pisze:
Kaamilos1908 pisze: To lepiej byloby na odwrót.... Milanowi wystarczy jakiś kameralny stadionik na 20tys...  :lol:
Z tym że na ich mecze chodzi chyba 2x więcej ludu niż na mecze Interu.

Ciekaw jestem co z tym nowym stadionem, na razie tylko spekulacje, podobno Moratti kiedyś powiedział że to jego syn ma nadzorować tą całą operację ale nie wiem czy to prawda. Jeżeli się wyniesiemy z SS to Milan będzie chyba grał na najpiękniejszym obiekcie na ziemi  :P
Nerazzurro_ pocieszę Cię :)

z tego co liczą na stronie ligol.pl to na Inter chodzi więcej kibiców aniżeli na milan :)
popatrz sobie w wolnej chwili:
http://www.ligol.pl/frekwencja/wlochy/s ... -12/liga//
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Serpente »

Hmmm dziwne, a dziwniejsze jest to że Napoli ma najwyższą średnią, byłem pewien że prowadzić będzie Juventus bo z tego co się orientuje to co kolejkę praktycznie mają pełny stadion no i że my będziemy za Milanem ;P No ale jeżeli faktycznie tak jest to się cieszę :D
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

Nerazzurro_ pisze: Hmmm dziwne, a dziwniejsze jest to że Napoli ma najwyższą średnią, byłem pewien że prowadzić będzie Juventus bo z tego co się orientuje to co kolejkę praktycznie mają pełny stadion no i że my będziemy za Milanem ;P No ale jeżeli faktycznie tak jest to się cieszę :D
no ja też się cieszę :D
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Kaamilos1908
Posty: 120
Rejestracja: 30 lis 2011, 19:59
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kaamilos1908 »

Jasne że mamy lepszą Frekwencję od Milanu... Ale jeszcze się poprawi tylko wyniki przyjdą...Mediolan jest Granatowo-Czarny!
*Fc Internazionale 1908*
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: fmlyhm »

Jeśli już koniecznie musi być granatowy, to niech jest czarno-granatowy. Taka kosmetyczna zmiana ;-)
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

fmlyhm pisze: Jeśli już koniecznie musi być granatowy, to niech jest czarno-granatowy. Taka kosmetyczna zmiana ;-)
poprawnie wygląda to Panowie tak, że Nerazzurri oznacza czarno-niebiescy i tego się trzymać!
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Kaamilos1908
Posty: 120
Rejestracja: 30 lis 2011, 19:59
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kaamilos1908 »

Racja Czarno-Niebieski Mediolan jest...
*Fc Internazionale 1908*
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

Miasto zobowiązało się nieco zmodernizować San Siro:

http://stadiony.net/aktualnosci/2012/01 ... angielskie
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: yoda79 »

Ciekawe jak oni chcą zmniejszyc odległość między boiskiem a trybunami.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Serpente »

W końcu pomyśleli o tym. Już dawno temu chciałem aby oba kluby jakoś same z siebie wzięły się za modernizację San Siro bo jakby na to nie patrzeć to z roku na rok ten stadion wygląda coraz gorzej i brudniej a więc dla mnie to wspaniała wiadomość. Ciekaw jestem jak to będzie wszystko wyglądać :D
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

mimo remontu SAN SIRO dalej stoimy w miejscu z projektem na swój własny stadion

czas ucieka i wpływy z tego celu tez... szkoda...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Lechu
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2011, 11:54
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Lechu »

Zgadzam się, że Maracana nie jest Interowi potrzebna ;) Stadion na max 60 tysięcy miejsc jest prostszy w utrzymaniu i bardziej ekonomiczny. Nie wiem tylko, czy za 120 milionów euro da się taki stadion wybudować. W Turynie powstał obiekt o 20 tysięcy miejsc mniejszy i do tego za większą kasę.
Bane
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2011, 18:00

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Bane »

Na Ukrainie się da. Przynajmniej wg Jana Tomaszewskiego:)

Dziś już praktycznie nikt nie buduje obiektów wiekszych niż 60 tysi. Ciężko mi znaleźć jakiś Europejski stadion, licząc od lat 70 który ma więcej niż 60 k. Chyba tylko nowe Wembley i kilka stadionów narodowych, które są przystosowane do celów nie tylko piłkarskich.

Jest to po prostu nieekonomiczne, bardzo ciężko utrzymać taki obiekt i jeszcze ciężej go zapełnić.

Koszt stadionu jest w dużej mierze zależny od jego lokalizacji (spójrzcie na Emirates Stadium), czyli cen gruntu itp. Sądzę ze w okolicach miasta takiego jak Mediolan,400-500 mln euro to minimum. Oczywiście zależy od projektu:)
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: tomiko85 »

dokładnie zobaczcie jak ciezko zapelnic san siro , najlepiej jakby pwostal jakis stadionik taki 60 tys kibicow optymalnie mysle
ODPOWIEDZ