Nasz Własny Stadion

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Bubuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 mar 2009, 19:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Bubuk »

Według mnie pomysł co do naszego stadionu jest bardzo trafny zważając na to, że nie pałamy sympatią do naszych współwłaścicieli San Siro. Najlepiej zbudować stadion tak na 70 000 miejsc i będzie git :flaga:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Adriano_forever
Posty: 1281
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Adriano_forever »

Moim zdaniem nie ma sensu budować własnego stadionu. I tak jesteśmy do groma zadłużeni i własny stadion zrobiłby z nami to co z Arsenalem. Prawie zerowe fundusze na transfery bo trzeba spłacać stadion. A w naszym wypadku to i stadion i gigantyczne zadłużenia. Wiec to nie jest dobry pomysł moim zdaniem
Lepiej jest być pokonanym niż być fanem Milanu. - Nicola Berti
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Claudio »

Moze i na poczatku byloby slabo z transferami. Ale po paru latach po wybudowaniu stadionu zaczalby zarabiac...Niewiem ale ja jestem za nowym stadionem, ale musi to byc bardzo przemyslana inwestycja.
Ricardo Quaresma77
Posty: 147
Rejestracja: 24 cze 2009, 14:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Ricardo Quaresma77 »

Stadion piłkarskiej drużyny miemieckiej Bundesligi Borussii Dortmund, został uznany za najlepszy tego typu obiekt świata. Znany wcześniej Westfalenstadion, noszący obecnie nazwę Signal Iduna Park, zajął pierwsze miejsce w rankingu zorganizowanym przez "Timesa" na najlepszy stadion piłkarski świata.
Znakomita widoczność, olbrzymie urządzenia tłumiące hałas dobiegający z widowni - to tylko niektóre walory za które stadion Signal Iduna Park w Dortmundzie otrzymał bardzo wysokie oceny.

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się mediolański San Siro, a na trzecim stadion FC Liverpool na Anfield Road. Na miejsce w czołowej dzisiątce zasłużyły zdaniem "Timesa" po dwa stadiony angielskie, hiszpańskie i niemieckie oraz po jednym z Argentyny, Rumunii, Turcji i Włoch.

Czołowa dziesiątka rankingu "Timesa":

1. Signal Iduna Park - Dortmund (Niemcy)
2. Stadio Giuseppe Meazza San Siro - Mediolan (Włochy)
3. Anfield Road - Liverpool (Anglia)
4. Inonu Stadium - Stambuł (Turcja)
5. Allianz Arena - Monachium (Niemcy)
6. Santiago Bernabeu - Madryt (Hiszpania)
7. La Bombonera - Buenos Aires (Argentyna)
8. Stadionul Dinamo - Bukareszt (Rumunia)
9. Nou Camp - Barcelona (Hiszpania)
10. Craven Cottage - Londyn (Anglia)
takie tam mało ważne wyróżnienie ale cieszy, drugi stadion świata :)
Presja? Jaka presja? Presję odczuwają biedni ludzie, którzy muszą nakarmić rodzinę. W piłce nie ma presji.

Obrazek
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Shady »

Zastanawia mnie tylko co w pierwszej 10tce robi stadion Fulham. La Bombonera bez tej jednej trybuny wygląda w/g mnie co najmniej dziwnie. Anfield Road poza tak wychwalaną atmosferą (dobrą jak na realia angielskie) na The Kop niczym się nie wyróżnia. O Inonu Stadium oraz stadionie Dynama już nawet nie wspominam. Kto robił tą listę?
Ostatnio zmieniony 14 sie 2009, 16:34 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
sowik
Posty: 64
Rejestracja: 20 gru 2008, 21:31
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: sowik »

nie podoba mi się ta lista... nie wiem jakimi kryteriami kierowali się jej twórcy..  brakuje na tej liście chociażby Emirates stadium... a jest znacznie lepszy od chociażby stadionu Fulham... taka tam mało poważna lista
"Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." - Andrzej Sapkowski[/font]
ObrazekObrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Piekarz »

Może ktoś się machnął z nazwą rankingu? Gdyby był tu oceniany sam obiekt, jego wielkość, nowoczesność, wygląd, funkcjonalność to takie coś jak Stadionul Dinamo (między innymi) nie miałoby prawa się tu znaleźć przecież. Tylko w takim razie co jest oceniane? Może ma ktoś linka do oryginalnego rankingu?

Ja już się przyzwyczaiłem, że takie rankingi kręcące się wokół stadionów są z reguły nieudane, żeby nie powiedzieć czegoś mniej przyjemnego. Z pół roku temu widziałem ranking, w którym była oceniana atmosfera na stadionie, a w jego czołówce znalazło się Old Trafford  :lol2:
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
mati01000
Posty: 112
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:36
Lokalizacja: RSL

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: mati01000 »

nasz stadion będzie dobrym rozwiązaniem jak bedzię na 70tyś a nie tak jak jest w planach 50tys !! Za pare lat stadion się spłaci i będzie nam przynosić duże dochody
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Shady »

mati01000 pisze: nasz stadion będzie dobrym rozwiązaniem jak bedzię na 70tyś a nie tak jak jest w planach 50tys !! Za pare lat stadion się spłaci i będzie nam przynosić duże dochody
Sprawdź sobie średnia frekwencję na meczach Interu, a potem wróć i napisz czy stadion na 70tyś miejsc jest nam potrzebny.
proba1
Posty: 190
Rejestracja: 7 lis 2007, 23:50

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: proba1 »

Stadion optymalnie powinien miec 60 tysiecy. Jakies zapasy msuz byc, chyba ze z mozliwoscia rozbudowy
- Polska jak prostytutka biega od jednego do drugiego - to do Napoleona, to do Szwedów, to do Niemców. A potem mówi, że wszystkiemu winna jest Rosja -
ZanettiCK
Posty: 43
Rejestracja: 2 wrz 2009, 18:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: ZanettiCK »

Ale własny stadion to, według mnie, na razie głupi pomysł. Brzydkie jest San Siro? Małe? Niedostatecznie nowoczesne? Budowa nowego obiektu (nawet na 60 tys ludzi, bo tyle w zupełności wystarczy) to ogromne wydatki i ogromny kredyt, czyli ubogie transfery przez co najmniej kilka lat. Osobiście wolę, żebyśmy wygrywali mecze na miejskim stadionie niż je przegrywali nawet na najpiękniejszym i najnowocześniejszym.
"Si Deus pro nobis, quis contra nos?"
św. Paweł z Tarsu
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Claudio »

Ja jestem za nowym stadionem.
Chce by nasz klub mial w 100% swoj stadion. Przez to ze dzielimy go z Milanem czesto odbywaja sie na nim mecze..a co za tym idzie murawa jest tragiczna. Dochody z takiego stadionu sa duzo wieksze.
A kto powiedzial ze przez to ze bedziemy budowac stadion Inter bedzie gral tragicznie? troche wiary w swoja druzyne.
Przyznam ze ciezko by mi bylo "rozstac" sie z San Siro. Ten stadion ma swojego ducha, na zywo robi duze wrazenie.
Ale...nowy stadion nowa historia.
Chce bysmy mieli wkoncu swoj stadion ktory bylby utozsamiany tylko z Interem. Wierze ze wkoncu sie tak stanie.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Shady »

claudio86 pisze: Przez to ze dzielimy go z Milanem czesto odbywaja sie na nim mecze..a co za tym idzie murawa jest tragiczna.
Murawa nie jest zła przez to, że grają na niej dwa kluby tylko przez to, że przez specyficzną konstrukcje (głównie dachu) mało słońca do niej dociera.
Nie wiem jak w Mediolanie, ale w Poznaniu murawa ma gwarancje na użytkowanie jej przez 6-8h w tygodniu, a więc 3-4 mecze. Na San Siro na pewno nie jest gorsza. Nie rozgrywa się tam większej ilości spotkań bo Inter i AC Milan rozgrywają swoje spotkania ma przemian "w domu" w kolejkach ligowych oraz w LM, a treningi obydwa zespoły mają we własnych ośrodkach.
mati01000
Posty: 112
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:36
Lokalizacja: RSL

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: mati01000 »

Po meczu z Juve widać że najlepiej teraz dać kase na wzmocnienie niż na własny stadion ale znając życie będzie inaczej ...
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Raffal »

a ja uwazam ze za 2 lata nam bedzie potrzebna rewolucja kadrowa , ktora powinna polegać na pozbyciu sie 60% obecnego składu i zastapieniu go mlodziezowka, na 2,3 lata zapomniec o mistrzostwie i pieniedza zaoszczedzone na sprzedaniu pilkarzy , ich kontraktach i NIE KUPOWANIU pilkrzy przeznaczyc na stadion ktory powinien zostac zbudowany na 50tys a nie zeby w czasie meczu z fiorentina swiecil pustkami
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Tomek8990 »

Jeśli są fundusze na stadion, a nie ucierpi przy tym np ruch transferowy, lub też nie będzie oszczędzania na zawodnikach, to jestem za...ale jak mamy 3 lata nic nie zdobyć kosztem stadionu, to raczej się nie opowiem za tym. Skład można przewietrzyć, ale powoli a nie jak Real Madryt przed tym sezonem... ktoś tak tym zarządza, ktoś wie jak to rozwiązać, na pewno MM nie odpuści Serie A i nie stanie się tak jak napisał mój poprzednik...
Forza Inter:)
Il Principe.
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2009, 00:38

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Il Principe. »

Czytałem na jakimś włoskim portalu, że pieniądze z Ligi Mistrzów i wszystkich rozgrywek zostaną przeznaczone na stadion.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

Jeden z naszych wiekszych rywali, czyli Juventus ma nowy stadion...

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/lig ... 692676,102

jako pierwszy we Włoszech...

szkoda ze u Nas temat stoi z tym, bo fakt trzeba zainwestowac ale to sie wracac bedzie bardzo szybko... 100% wpływów do kasy klubu, takze nie trzeba tłumaczyc co to oznacza...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
piotrek7
Posty: 162
Rejestracja: 3 sie 2007, 13:58

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: piotrek7 »

pewny pisze: Jeden z naszych wiekszych rywali, czyli Juventus ma nowy stadion...

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/lig ... 692676,102

jako pierwszy we Włoszech...

szkoda ze u Nas temat stoi z tym, bo fakt trzeba zainwestowac ale to sie wracac bedzie bardzo szybko... 100% wpływów do kasy klubu, takze nie trzeba tłumaczyc co to oznacza...
Korzyści finansowe z nowego, własnego stadionu (w przypadku Interu)  są oczywiste tylko jakim kosztem? Moratti już teraz oszczędza. Niby tylko z powodu Fair Play, ale ja jakoś się łudzę, że odkłada też na nowy obiekt. I nawet nie chce myśleć że tak nie jest, bo to by oznaczało, że PRAWDZIWE oszczędności dopiero przed nami...
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Don_Balon »

Wg włoskich serwisów jestesmy w srodku etapu 'Inter w FFP'.
Na przekroju lat ograniczylismy długi o kolosalne kwoty. A niedługo mozemy z nich wyjsc całkowicie.
Ostatnim punktem ma być nowy stadion.
Balon vel Chrapek
Chrapię, bo lubiem!

Tu sei tutta la mi vita...
g0raFCI
Posty: 123
Rejestracja: 6 mar 2009, 19:17
Lokalizacja: Hajnówka moje miasto !

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: g0raFCI »

Lepszy byłby remont San Siro, bo aż się o to prosi. Połowe daje miasto, a po 25% Inter i Milan jako korzystający z obiektu. Wszyscy są szczęśliwi, gramy na starym kochanym stadionie - historia z takim scenariuszem byłaby piękna.
Gdzieś na Podlasiu leży,
Miasto Białystok zwane,
Kto się tam dostanie, ten ma przegwizdane!
Lalalalalalala,
Kto się tam dostanie, ten ma przegwizdane!
Przyjechali ludzie z miasta,
Zobaczyli co się dzieje,
Cała polska nie istnieje, Białystok szaleje...
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Don_Balon »

Tu nie chodzi o remont a podział zysków.
Obecnie włoskie kluby z pieniedzy jakie zarabiaja to tylko 10-13% zysk ze stadionu. DO tego policzmy ze Inter i Milan maja wspólny obiekt.

Serie A nigdy nie dogoni reszty w obecnym układzie.
Balon vel Chrapek
Chrapię, bo lubiem!

Tu sei tutta la mi vita...
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Serpente »

Dokładnie,choć nie wyobrażam sobie przeprowadzki z San Siro ale z drugiej strony dostajemy pewnie śmieszną kasę biorąc pod uwagę inne kluby które mają swoje stadiony na własność. Obecnie władze Interu i Milanu powinny się dogadać w celu wykupienia stadionu na własność i dzielenia się na pół !
Obrazek
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: miniu86 »

Własny stadion i zyski z niego to podstawa i to powinno stanowić teraz priorytet dla Morattiego.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kubus »

Nerazurro_ pisze: Obecnie władze Interu i Milanu powinny się dogadać w celu wykupienia stadionu na własność i dzielenia się na pół !

To by było chyba droższe niż zbudowanie własnego :D po za tym nie dali by sobie go wykupić, ewentualnie tak jak man city "wypożyczyć " na 300 lat
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

Pirelli jak by miało wiecej kasy to mogło by sie dołozyc do stadionu, nazwa np PIRELLI ARENA, było by w miare :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Kaamilos1908
Posty: 120
Rejestracja: 30 lis 2011, 19:59
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kaamilos1908 »

Ja myslę że nie potrzebny nam nowy stadion... San Siro to już kawał dobrej Historii po co to zmieniać?? Porządny Remont stadionu w zupełnosci by wystarczył....
*Fc Internazionale 1908*
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: fmlyhm »

Kaamilos1908 pisze: Ja myslę że nie potrzebny nam nowy stadion... San Siro to już kawał dobrej Historii po co to zmieniać?? Porządny Remont stadionu w zupełnosci by wystarczył....
Hm, własny stadion można wykorzystywać jak się podoba, to ogromne pieniądze każdego roku.
Obrazek
Castellazzi
Posty: 436
Rejestracja: 4 wrz 2010, 20:54
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Castellazzi »

Kaamilos1908 pisze: Ja myslę że nie potrzebny nam nowy stadion... San Siro to już kawał dobrej Historii po co to zmieniać?? Porządny Remont stadionu w zupełnosci by wystarczył....
I co z tego, że kawał historii? Nam potrzebna jest kasa, którą mielibyśmy z własnego stadionu. GM to obiekt należący do miasta i praktycznie nie mamy zysków z biletów.

A remont Giuseppe Meazza to już leży w gestii miasta.
Obrazek
Michal_fci
Posty: 1130
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:34
Lokalizacja: Świdnica

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Michal_fci »

Kaamilos1908 pisze: Ja myslę że nie potrzebny nam nowy stadion... San Siro to już kawał dobrej Historii po co to zmieniać?? Porządny Remont stadionu w zupełnosci by wystarczył....
Tylko bez stadionu to tej historii za bardzo nie poprawimy. Placimy za wynajem stadionu i prawie nic nie dostajemy za zyski. Wlasny stadion to teraz pozwala liczyc sie w czolowce bo nie tylko my ale i cala serie a spada pomalu na dno. Szkoda bd GM ale jesli chcemy wygrywac to potrzebne sa transfery a skad je brac jak nie za bilety ?
Gdy­byś kiedyś we śnie poczuła, że oczy mo­je już nie pat­rzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał.
ODPOWIEDZ