Nasz Własny Stadion

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

Moratti tylko na razie dużo gada na temat nowego stadionu i na tym się kończy :)

jak patrzę czasem na stadiony jakie powstały ostatnio lub jakie powstają to aż ciężko uwierzyć ze stoimy w miejscu :(

polecam stronkę:
http://stadiony.net/
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: magneto86 »

Taa nowy stadion :D Kolejna czcza gadka Morattiego :)
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Tobi
Posty: 42
Rejestracja: 5 gru 2011, 23:12

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Tobi »

Ja wierzę, że niedługo będziemy cieszyć się własnym stadionem, a przynajmniej chcę wierzyć :)
Ciekawe czyim imieniem (o ile w ogóle) zostanie ochrzczony nasz przyszły stadion  :]
Klinsi64

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Klinsi64 »

jak to czyim imieniem...Dejana Stankovica ;)
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Dzonyy »

Wybór jest oczywisty. Jedynym wyborem jest Stadio Giacinto Facchetti :)
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Czubinho
Posty: 56
Rejestracja: 14 lis 2009, 12:37
Lokalizacja: Radom

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Czubinho »

Pewnie będzie sie nazywał Cingciangciong Stadium
ricardo
Posty: 120
Rejestracja: 9 lip 2008, 11:56
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: ricardo »

A co powiecie na Oknoplast Stadium?
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Hanys »

z samych okien ! że można stać przed stadionem i patrzeć ?

dobra to był żart
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: tomiko85 »

czasem mowy o stadionie nie było już wieki temu????przecież to nie pierwsza tego typu gadka
and
Posty: 185
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: and »

Na pewno nie pierwsza, ale tym razem może to być coś konkretniejszego. Chińska firma jest spora i wiarygodna. Czyżby MM szukał w Chinach nie tylko partnera do budowa, ale także kapitału dla klubu???
Grande Inter !!!
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

napływają nowe wieści odnośnie budowy stadionu co cieszy... :)
we wrześniu mamy poznać więcej szczegółów, ponieważ niejasności jest jeszcze sporo (lokalizacja, koszty budowy, inwestor)  

stadion ma powstać na wzór Emirates Stadium i kosztować 200-250 mln euro, sprawdzałem ile wyniosła budowa takiego stadionu no i Arsenal wpakował w to 390-430 mln funtów, więc niejasności jest sporo... chyba że lokalizacja stadionu była dużo droższa...

oby się udało...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: miniu86 »

Oby rzeczywiście tej jesieni wszystko ruszyło. Budowa takiego stadionu nie trwa przecież dwa miesiące, a czas to pieniądz!
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Chuchu »

Włosi muszą w końcu zrozumieć, że klub musi mieć własny stadion bo zdaje się, że Juventus to jedyna ekipa taki posiadająca, reszta należy do władz poszczególnych miast, ale pewien nie jestem.

Myślę, że to będzie dobra inwestycja chociaż derby Mediolanu nie na San Siro to już będzie dziwne :P
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: berniol21 »

Wiadomość cieszy, w końcu na własnych śmieciach.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Piter »

Przynajmniej to będziemy mieć lepsze od barcelony, a nie wiecie jak tam z acm czy też swój budują?
Oraz czy Camp Nou należy do barcy czy do miasta?
Obrazek
Tobi
Posty: 42
Rejestracja: 5 gru 2011, 23:12

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Tobi »

Z tego co słyszałem, jak my się przeniesiemy na swój stadion, to Milan chce kupić San Siro od miasta.
interfann
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2007, 11:33

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: interfann »

niech kupuja ten stadion. Jest za duzy do tego trzeba w niego władować kupe kasy. Nie ma dobrego zaplecza od strony gastronomiczno/rozrywkowej wiec niech sobie kupują.
Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie,
Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Piter »

może offtopic ale jaki stadion bardziej byście chcieli?
Coś w typie stadionu ajaxu: http://stadiony.net/stadiony/ned/amsterdam_arena
Lub typ stadionu co ma Feyenoord http://stadiony.net/stadiony/ned/de_kuip
Obrazek
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Claudio »

Ja tam wole prostakaty, kwadraty anizeliby owale..moze dlatego bo kojarza mi sie z lekkoatletycznymi stadionami a nie pilkarskimi :P
DominoLoveInter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:19
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: DominoLoveInter »

Moim zdaniem San Siro powinno nadal być dla Interu jak i Milanu. Bo przecież jeżeli Giuseppe Meazza jest miasta, to z jakiego powodu my mamy inwestować w nowy stadion a nie Milan? Po drugie San Siro to legenda futbolu nie możemy zmienić stadionu i w dodatku zmniejszyć miejsca siedzące. Moim zdaniem to wydanie pieniędzy w błoto, lepiej aby Milan i Inter się złożyli i wyremontowali San Siro!
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Dzyl »

Ale z San Siro mamy mało dochodów, bo duża część dochodów ze stadionu idzie w ręce miasta. A jak będziemy mieli własny stadion, to wszystkie pieniądze z biletów będą szły do nas. Nowy stadion to dobra inwestycja na przyszłość.
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: fmlyhm »

Nie tylko bilety, ale także kasa z zagospodarowania stadionu (muzea itd) czy np okolicznych terenów rekreacyjnych
Obrazek
Klinsi64

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Klinsi64 »

postawią stadion a grać na nim bedzie kadra na poziomie 10 miejsca w Serie A...
and
Posty: 185
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: and »

Nie ma co ukrywać - tu chodzi wyłącznie o kasę i to dużą!!!
Po prostu miasto za korzystanie ze stadionu zdziera grube pieniądze, a ponadto nie pozwala w pełni wykorzystać finansowo tego atutu jakim jest obiekt. Dziś stadion to nie tylko wpływy z biletów, ale przede wszystkim sprzedaż nazwy stadionu (np. Pirelli Arena :-) oraz poszczególnych trybun, dochody z wynajmu lóż VIP, organizacja imprez poza piłkarskich (koncerty, wystawy, konferencje itp.), wynajem biur, muzeum, zwiedzanie obiektu, pamiątki itp. itd.
Możliwości jest cała masa, a wszystko razem przekłada się na DUŻĄ kasę, która jest niezbędna dla prowadzenia klubu na najwyższym poziomie!!!
We Włoszech, gdzie zdecydowana większość stadionów to obiekty komunalne pomysł na bardzo nowoczesny i wielofunkcyjny kompleks stadionu i obiektów towarzyszących (hotel, biurowce, sale konferencyjne ...) wydaje się szczególnie dobry i pozwalający generować konkretne dochody.
A tak na marginesie, to mam takie wrażenie, że jest to na tyle duży, ciekawy i dochodowy projekt, że przy okazji "budowy stadionu" MM planuje zbudować większą grupę kapitałową, która sfinansuje nie tylko to przedsięwzięcie ale również włączy się w finansowanie klubu.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2012, 00:16 przez and, łącznie zmieniany 1 raz.
Grande Inter !!!
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Orzeu »

DominoLoveInter pisze: Moim zdaniem San Siro powinno nadal być dla Interu jak i Milanu. Bo przecież jeżeli Giuseppe Meazza jest miasta, to z jakiego powodu my mamy inwestować w nowy stadion a nie Milan? Po drugie San Siro to legenda futbolu nie możemy zmienić stadionu i w dodatku zmniejszyć miejsca siedzące. Moim zdaniem to wydanie pieniędzy w błoto, lepiej aby Milan i Inter się złożyli i wyremontowali San Siro!
I jesteś w dużym błędzie.
postawią stadion a grać na nim bedzie kadra na poziomie 10 miejsca w Serie A...
i Ty również.

Nowy stadion = nowe zyski.

Zrozumcie, że bez nowego stadionu Inter nigdy nie będzie się rozwijał. Nawet gdyby ten stadion miał mniej niż 60 tys. to i tak zarabiałby więcej niż SS. Dlaczego ?
- Bardzo duża kasa idzie obecnie dla miasta, w przypadku naszego stadionu by tak nie było,
- Kiedyś czytałem o lożach VIP, których na SS praktycznie nie ma, a które przynoszą duże zyski (jak np. na Allianz Arena),
- wraz z stadionem klub zarabiałby dużo na lokalach gastronomicznych, parkingach itp. które na pewno powstałyby na stadionie,

Zobaczcie jak na Juventus podziałał nowy stadion, mimo, że kadry wcale nie mieli jakiejś wybitnej. Jak dla mnie budowa stadionu może nam wyjść tylko na dobre.

Wiadomo w pierwszych np. 2 latach mogą być problemy z płynnością finansową, klub może pozaciągać dużo kredytów, ale.. to nowy stadion to raczej pewna inwestycja, która zwróciłaby się po kilku latach.
Obrazek
Klinsi64

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Klinsi64 »

to że własny stadion to super inwestycja to ja wiem tylko że nie powstanie on z dnia na dzień
za 4 lata przy takich wkładach w drużynę możemy być o lata świetlne za juventusem...
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Don_Balon »

Szkoda SS, ale taka kolej rzeczy, klub musi się rozwijać, a bez własnego stadionu w dzisiejszych czasach nie da rady.

Zyski - przykładem może byc Arsenal, gdzie zyski wzrosły kosmicznie, obecnie z 191 dochodu aż 109 mln to zyski ze stadionu, a w Interze to 28 mln....
Drugą sprawą jest podział zysków. Niedawno ukazało sie pewne zestawienie opisujące podział zysków klubów w 4 najlepszych ligach. W największych klubach Hiszpani, Angli i Niemiec zyski są podzielone mniej wiecej po równo (tj. po 30-33 każdy (podzielono zyski na 3 kategorie - stadion,media,inne(albo coś innego już nie pamiętam)). Okazuje się, że we Włoszech 60 (a nawet więcej) zysków pochodzi ze transmisji. W dobie "niemody" na calcio i debilnych stereotypów wiecznego i nudnego catenaccio zyski z tej dziedziny znacznie spadłu w ostatnich latach (co wraz z kryzysem doprowadziły do "upadku" finansowego klubów włoskich).

Jednocześnie prestiż i marka klubu znacznie wzrośnie. Zobaczcie Juve, klub z wielką historią, ale ostatnio splamioną moggiopoli i spadku do Serie B, uznawany w ostatnich latach za klub bez perspektyw (przynajmniej w krótkim czasie) po zbudowaniu stadionu okazują sie zespołem z wielkim potencjałem itd. Chodzi mi tutaj o pewien wpływ medialny, o pewien sygnał iż klub sie rozwija, że ma perspektywy na sukces (OFFTOPIC- uważam, że ściągnięcie Lucasa byłoby takim ruchem dla Interu - pokazalibyśmy, że wciąż jesteśmy jedną z największych ekip w Europie i chwilowo zatarlibyśmy opinie o tendecji spadkowej naszego rozwoju klubowego)


Stadion może być także ostatecznym spójnikiem współpracy z inwestorami z Chin, Indonezji + szeroko pojętej arabi itp. Wydaje mi się, że nie bez przyczyny wiążemy sie z firmami z tamtych rejonów i może prowadzić to głębszej współpracy (co za tym idzie kasy), bo moze sie okazać, że stadion budować będziemy we współpracy. A więc piekielny plan Morattiego (tj. rządzi Moratti, ale kasa idzie od inwestorów) z którego tak się śmialiśmy moze się udać.

Wiem, że niektóre wymienione powyżej teorie mogą sie wydać kosmicznie, jednak plany stadionowe rodzą dziesiątki teorii spiskowych :)


Dodatkowo zastanawia mnie fenomen puszczenia w świat informacji o planie budowy. Nie mamy konkretów, ani żadnych decyzji, a media i reszta już zrobiły swoje i przedstawiły nam cały plan działania, konsekwencje itd. Jednoczesnie z drużyny, która przez ostatnie lata borykała sie z problemami finansowymi (i/l FFP) stajemy sie drużyną gotową zainwestować wielką kase w klub poprzez stadion, piłkarzy (przymierzanie Lavezziego, Lucasa - zawodników na których miesiąc temu nie było nas stać. Skąd ta nagła zmiana? Kolejna nagonka mediów. Może się także okazać (właściwie jak co roku), że plan stadionu odwleczemy, a na Andreollim, Kucka'ie (jak to się k. odmiania? :) ) i jakimś "świetnym" młodym talencie skończy sie mercato. Oby nie, czego każdemu Interiście życze :)

Forza!
Balon vel Chrapek
Chrapię, bo lubiem!

Tu sei tutta la mi vita...
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Orzeu »

Klinsi64 pisze: to że własny stadion to super inwestycja to ja wiem tylko że nie powstanie on z dnia na dzień
za 4 lata przy takich wkładach w drużynę możemy być o lata świetlne za juventusem...
nie przesadzaj.

Przecież mimo wszystko nie sprowadzamy ogórków, tylko solidnych graczy, którzy z całą pewnością nawet przy polityce nie sprowadzania gwiazd aż tak nie obniżą poziomu sportowego. Guarin, Alvarez, Poli, Palacio to mimo wszystko nie są gracze o 'lata świetlne' gorsi niż ci, którzy biegają w Juventusie.
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: pewny »

z naszym zapałem to jeszcze Catania nas prześcignie :oops:

http://www.eurofutbol.pl/news/759424-Ca ... y-stadion/
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: hQ »

Mnie ciekawi gdzie nasz projekt i co się stało z tymi Chińczykami, którzy mieli nam pomóc ów stadion zbudować. Przeglądając temat widzę, że minęły już ponad 2 lata, a dalej nie ma konkretów. Stadion, co widać po Juventusie, byłby dla nas zbawieniem. Czytałem gdzieś, że Milan też już planuje się wyprowadzić, nie zdziwię się, że zrobią to szybciej od nas.
ODPOWIEDZ