Nasz Własny Stadion

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
Joker
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Joker »

Z jednej strony to dobrze że będziemy mieli swój własny stadion ale a drugiej ta nazwa... Giuseppe Meazza San Siro świetna nazwa.Ja bym za wykupieniem i renowacją stadionu
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Dzonyy »

Też jestem za nowym stadionem :) I moim zdaniem wykupienie a później renowacja wyjdzie drożej.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
IRT
Posty: 109
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: IRT »

Nowy stadion? Ja bym wolał stary. Stadio Giuseppe Meazza jest bardzo znane w Europie i tego stadionu nic nie zastąpi. Lepiej by było mieć go na własność i zmodernizować, do pełni funkcjonalność i do 90-100 tys. miejsc. Trochę marzenia...
IRT. :]
Forza Inter!
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Woo-cash »

IRT pisze: Nowy stadion? Ja bym wolał stary. Stadio Giuseppe Meazza jest bardzo znane w Europie i tego stadionu nic nie zastąpi. Lepiej by było mieć go na własność i zmodernizować, do pełni funkcjonalność i do 90-100 tys. miejsc. Trochę marzenia...
Trochę tak ;)
Stadion to już taka legenda. Ale idziemy cały czas do przodu i są inne trendy stadionowe. Nowe stadiony wypierają te stare. Wydaje mi się że prędzej czy później któryś klub zdecydowałby się na budowę swojego własnego stadionu.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Ljarro »

IRT pisze: Nowy stadion? Ja bym wolał stary. Stadio Giuseppe Meazza jest bardzo znane w Europie i tego stadionu nic nie zastąpi. Lepiej by było mieć go na własność i zmodernizować, do pełni funkcjonalność i do 90-100 tys. miejsc. Trochę marzenia...
90-100 tys. miejsc? To swietny pomysl, zwlaszcza ze srednia z calego sezonu jest pewnie w okolicach 40000, a pewnie teraz i mniej.
IRT
Posty: 109
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: IRT »

Ljarro pisze: 90-100 tys. miejsc? To swietny pomysl, zwlaszcza ze srednia z calego sezonu jest pewnie w okolicach 40000, a pewnie teraz i mniej.
Oj nie wierze, żeby się nie przydało. To średnia. Ona się zmienia z różnych powodów. Ale na jakieś derby kiedyś nie wierze, żeby stutysięcznika nie wypełniono. W poprzednim sezonie średnia wyniosiła 52 010. W sezonie 98/99 średnia była 68 459. A pamiętajmy, że są ważne i mniej ważne mecze. Na te ważne ludzie zapełnią cały stadion. Dlatego mówie, że się by przydało.

I jeszcze jedno. Duży wpływ na zapełnienie miejsc mają wyniki. Jak w tym sezonie wygramy LM to w następnym średnia może być i 80 tys.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2008, 09:17 przez IRT, łącznie zmieniany 1 raz.
IRT. :]
Forza Inter!
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Ljarro »

Nie pojmuje na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski, skoro srednia od kilku lat spada, a poprzedni sezon byl tylko wypadkiem przy pracy, bo teraz jest jeszcze gorzej niz 2 lata temu. Co z tego ze na 2 mecze ligowe sezonu, 2 lub 3 w LM (zalezy od przeciwnikow w fazie pucharowej) i moze na jeden w Pucharze Wloch przyjdzie 80 tysiecy, skoro przez wiekszosc sezonu stadion swieci pustkami. Samodzielne utrzymywanie takiego molocha jest ekonomicznie nieuzasadnione.

EDIT: Przyszedl nowy supertrenejro, mamy wygrac LM, poprzedni sezon byl w koncowce ostry, a teraz jest bardzo wyrownany, a i tak kibicow jest mniej. Nie spodziewaj sie, ze wygranie LM to zmieni. Mysle ze bardzo juz ta srednia nie spadnie, ale pewnie maks wskoczy troche powyzej 50000.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2008, 09:31 przez Ljarro, łącznie zmieniany 1 raz.
IRT
Posty: 109
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: IRT »

Mamy wielu rywali. 100 tys. może przyszło by na Milan, Juve, Rome, troche mniej na Fiorentine. Camp Nou ma nieoficjalnie nawet 112 tysięcy miesc (oficjalnie 98 tys.), a na stadion Barcy przychodzi co mecz ok. 60 tysięcy kibiców, czyli trochę ponad połowa, a gra Barcy w tym sezonie bajeczna (wyniki po 6-0 to dla nich teraz norma). Są czyniki dzięki którym można poprawić frenkfencje na trybunach. W sumie można darować sobie z tą rozbudową, jeśli to się nie opłaca, napisałem wkońcu, że to sa marzenia bo realnie nikt takiego zadania by się nie podjął. Nasz stadion jest 3. co do wielkości w Europie i któryś tam dalej na świecie, więc źle nie jest. Ale warto byłoby chociaż przejąć ten stadion na własność. W wypadku dalszego dzielenia go z Milanem należałoby patrzeć i na ich średnią. Sprawa trochę skomplikowana, ale do rozwiązania...
IRT. :]
Forza Inter!
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Ljarro »

Tak naprawde sa tylko 2 druzyny na ktorych sie zapelniaja pelne trybuny, a i to nie zawsze, a ostatnio nawet rzadko. Z tego co jest napisane na inter.it, w ubieglym sezonie na juventus przyszlo 63000 widzow (nie wiem tylko czy w tym okresie nie bylo zadnych zaostrzen stadionowych). Na Rome i Fiorentine przychodzi ok. 50000.
Sprawa trochę skomplikowana, ale do rozwiązania...
Tak, wybudowac wlasny, na 55-60 tysiecy, z normalnym zapleczem i parkingami i z nie zapychajacymi sie kiblami :P
IRT
Posty: 109
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: IRT »

Jak chcesz, ja tam zawsze będe za Stadio Giuseppe Meazza, to wszystko może być przecież tam :P A przy stadionie na 55 tys. i na dodatek inny, to nie będzie to samo... Tych 63tys. kibiców na Juve nawet by się nie zmieściło... Wykup na własność byłby lepszy, już nie mówie o powiększaniu ilości miejsc.

Jak Inter będzie stać to może i być 300 tys. kibiców, trybuny będą zapełniane turystami, którzy będą chcieli zobaczyć tak gigantyczną konstrukcje :P

A tak wogóle to jakiś czas temu mój kumpel kibic Realu, oglądając mecz Interu u siebie na Polsacie Sport  stwierdził, że mamy taki mały stadion... Hehe.
IRT. :]
Forza Inter!
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Ljarro »

Wykup na własność byłby lepszy
Nie wiem ile by to wynioslo, ale pewnie niemało. A biorac pod uwage, ze trzebaby baaaaardzo duzo zmieniac na stadionie i dookola niego, co spowodowaloby nie tylko koszty, ale tez i utrudnienia dla kibicow czy pobliskich mieszkancow, nowy stadion jest lepszym rozwiazaniem. Do tego wybije sie jeden argument yntelygentnych kibicow Milanu, o "kradziezy" stadionu :P

PS.
Moze nowy stadion bedzie blizej stacji metra :P
IRT
Posty: 109
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: IRT »

Są wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania. Na pewno nie może zostać tak jak jest :) Kibice Milanu za bardzo mnie nie interesują :P Za bardzo utrudnień nie widze, owszem należało by zmienić "wystrój" dookoła stadionu, ale warto mieć lepszy stary stadion niż gorszy nowy - tak by to wyszło. SGM jest znane w Europie i świecie, nowy stadion na razie nie istnieje. Może i lokalizacja byłaby trafniejsza, a może nie? Tego nikt nie wie.
IRT. :]
Forza Inter!
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Ljarro »

Nie widzisz utrudnien? Jezeli mieliby robic parkingi (choc ja tam miejsca nie widzialem), to przez pewien okres dookola stadionu bedzie syf. Dodatkowo obok jest ta zajezdnia dla tramwajów i hipodrom. Oprocz hipodromu, nie ma niczego co moznaby wyburzyc, zeby znalezc miejsce na normalne parkingi.
ale warto mieć lepszy stary stadion niż gorszy nowy - tak by to wyszło.
Niby dlaczego tak by wyszlo? Bo San Siro jest znany?
Może i lokalizacja byłaby trafniejsza, a może nie?
Skoro ma byc wybudowany tam gdzie odbedzie sie Expo, to raczej nie ma mowy o zlej lokalizacji.
cyrkiel
Posty: 53
Rejestracja: 16 wrz 2008, 22:00
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: cyrkiel »

Też jestem za wybudowaniem nowego stadionu z własną nazwa i jako kibic wcale nie przywiązałem się do San Siro, a denerwuje mnie to że musimy dzielić go z jakimiś ochłapami :P Ludzie śmieją się że takie dwie potężne drużyny a mają jeden stadion. Czas najwyższy to zmienić.
"Amala, Pazza INTER Amala!!"
Meti
Posty: 209
Rejestracja: 9 gru 2004, 20:21

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Meti »

Wg seriea.pl:
WIDZOWIE
Łącznie: 205,137
Rekord: 62,224
Średnia: 41,027

Z teg jaso wynika, że 60 000 to takie optimum. Co prawda nie graliśmy jeszcze u siebie z Romą, Milanem, Juve, Fiorentiną i Lazio więc ta średnia prawdopodobnie wzrośnie ale i tak więcej niż 66 000 nie potrzeba (tyle ma Allianz Arena na której podobno ma być wzorowany nasz nowy stadion). Te 100 i więcej tysięcy, jak proponuje kolega IRT podejrzewam, że wypełniłoby się tylko na jeden mecz w sezonie z Milanem, a i to nie na pewno. Poza tym SS nie ma praktycznie żadnej nowoczesnej infrastruktury stadionowej. Kible i pseudo wycieczki po stadionie trwające 15 minut to troche za mało żeby stadion przynosił dochód. Warto zobaczyć ile pieniędzy z każdego tzw. match day wyciąga Arsenal po przeniesieniu się na nowy obiekt.
Che tanto e sempre la stessa storia
Un'ora e mezza senza fiato
Perche c'e solo l'Inter.
C'e solo l'Inter, per me, solo l'Inter
C'e solo l'Inter, per me...
Mora
Posty: 2592
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

Podzielam zdanie IRT.Jasne ,że nowy obiekt przynosiłby spore dochody w dniu meczu, przekonują sie o tym włodarze Arsenalu, Bayernu czy Porto.Niebawem nowe stadiony będą w Liverpoolu,Walencji,Turynie i Lyonie.Wydaje się ,ze modernizacja San Siro to stanie w miejscu ,a nawet krok w tył.Tyle tylko ,że Old Trafford w Manchesterze również przynosi gigantyczne dochody,a był tylko modernizowany.To samo można zrobić z San Siro.Wykupienie obiektu od miasta i modernizacja nie byłyby tanie ,ale prędzej czy później dochody by się zwiększyły i ,co najważniejsze ,pozostałaby historia i tradycja.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
proba1
Posty: 190
Rejestracja: 7 lis 2007, 23:50

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: proba1 »

To juz raczej przesadzone. Nawet w polskim zascianku pojawiaja sie newsy ze Inter i i Milan sie rozwodza przy czym to Milan zostaje na swoim SanSiro a my bedziemu budowali nowy stadion. Moratti z Gallianim naciskaja na wladze miejskie aby przystaly na takie rozwiazanie. Dla mnie super pomysl.

PS: Ja wlasnie podjolem decyzje za nasz zarzad w FM ustawielm decyzje o przeprowadzce na 2012 nowy stadion im. Giacinto Facchetti
Ostatnio zmieniony 14 gru 2008, 14:39 przez proba1, łącznie zmieniany 1 raz.
- Polska jak prostytutka biega od jednego do drugiego - to do Napoleona, to do Szwedów, to do Niemców. A potem mówi, że wszystkiemu winna jest Rosja -
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Shady »

Mora pisze: Tyle tylko ,że Old Trafford w Manchesterze również przynosi gigantyczne dochody,a był tylko modernizowany.
Porównaj frekwencje na meczach Interu i MU oraz ceny biletów, a będziesz widział dlaczego MU ma większe zyski w dniu meczu na swoim stadionie.
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: dodo_IM »

Z tym że nowy, nowoczesny stadion z centrum handlowym i innymi bajerami może przyciągnąć więcej kibiców. Ja jestem za budową nowego stadionu tak na 40.000 miejsc.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: MiRas. »

To, że nowy stadion powstanie jest raczej pewne, a to, że Milan zostanie na San Siro i wykupi na własność ten stadion to według mnie mało prawdopodobne, bo wątpię, by władze Mediolanu sprzedały dojną krowę. A co do stadionu Interu, i nazwy to imho nie będzie się nazywał im. Giacinto Faccettiego, a dlaczego? To proste, wystarczy zauważyć, że Bayern i Arsenal oddali nazwy stadionów sponsorom i tak też według mnie będzie z Interem. Więc... Pirelli Arena? Wszystko możliwe :)
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
proba1
Posty: 190
Rejestracja: 7 lis 2007, 23:50

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: proba1 »

dodo_IM pisze: Z tym że nowy, nowoczesny stadion z centrum handlowym i innymi bajerami może przyciągnąć więcej kibiców. Ja jestem za budową nowego stadionu tak na 40.000 miejsc.
tyle to traktorzysci chca zbudowac wiec bez przesady 60000 tysiecznik dla nas jest w sam raz.

Wiem ze bedzie z nazwa sponsora ale mialem dylemat Mazzola/Facchetti/Pirelli  jeszcze myslalem nad Angelo Moratti
- Polska jak prostytutka biega od jednego do drugiego - to do Napoleona, to do Szwedów, to do Niemców. A potem mówi, że wszystkiemu winna jest Rosja -
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: RoB »

dodo_IM pisze: Z tym że nowy, nowoczesny stadion z centrum handlowym i innymi bajerami może przyciągnąć więcej kibiców. Ja jestem za budową nowego stadionu tak na 40.000 miejsc.
Ta, na 15  od razu.
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: dodo_IM »

No wiecie jak stadion bedzie miał 60 tyś to połowa miejsc bedzie pusta. Może przesadziłem z tymi 40 tyś ale stadion zawsze byłby pełny. W sumie niech wybuduja i na 60k, mi to w sumie zwisa.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
Kropasz
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2007, 14:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kropasz »

40 tys. ma np. takie Anfield. Dla mnie 60 tys. to minimum, przy czym wypadałoby obniżyć  cenę biletów, by zachęcić kibiców.
गांजा
Koniec świata
"Na szczycie nie ma presji. Presja pojawia się, gdy jesteś drugi lub trzeci." - Jose Mourinho
Four little goblins, trapped by the sea.
One teased a serpent, and then there were three.
Three little goblins, enjoying their brew.
One bumped an ogre, and then there were two.
Two little goblins, out in the sun.
Down came a griffin, and then there was one.
One little goblin shook up the ground.
When the dust cleared, no one was found.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Dzonyy »

Przydałby sie stadiona którym finały LM mogą się odbywać :)
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
proba1
Posty: 190
Rejestracja: 7 lis 2007, 23:50

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: proba1 »

Dzonyy napalonyy pisze: Przydałby sie stadiona którym finały LM mogą się odbywać :)
nie ma co na to patrzec bo i tak to uefa wybiera stadion i wyszloby pewnie ze raz na 30 lat zostanie rozegrany mecz o jakies europejskie trofeum.
Panowie samych karnetow jest chyba wykupinych 40 tyisecy wiec o czym mowa? Przy nowym stadionie bedzie i tak moim zdaniem wiecej kibicow
- Polska jak prostytutka biega od jednego do drugiego - to do Napoleona, to do Szwedów, to do Niemców. A potem mówi, że wszystkiemu winna jest Rosja -
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: RoB »

dodo_IM pisze: No wiecie jak stadion bedzie miał 60 tyś to połowa miejsc bedzie pusta.
No to niech wybudują na 40k mimo, że np. w tym sezonie średnia frekwencja na meczach Interu to 45k. A przecież nowy stadion buduje się po to by ją podnieść. 
W sumie niech wybuduja i na 60k, mi to w sumie zwisa.
To po co się udzielasz?
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: dodo_IM »

RoB liczba miejsc mi zwisa, są inne ważne aspekty przy budowie stadionu jak centrum handlowe wewnątrz (o czym już wspomniałem), sam wygląd stadionu, byle nie było bieżni, tak na wzór angielskich stadionów, żeby czuć blisko publikę. No bo wiesz Liverpool i Chelsea mają po te 40k i stadion jest pełny jak grają z beniaminkeim i to jest piękne. Ale jak będzie to 60k to w meczch na szczycie będzie jeszcze wspanialej.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
Kropasz
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2007, 14:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kropasz »

We Włoszech, przynajmniej na razie, trybuny nie będą tak blisko murawy z powodów bezpieczeństwa. Nie chciałbyś chyba, żeby w Italii zaroiło się od piknikowców, tak jak w Anglii? Wybacz, wolę żeby było mniej ludzi na stadionie, ale żeby to byli prawdziwi kibice, którzy robią oprawy, zdzierają gardło przez 90 min., niż jakieś przypadkowe osoby, które pewnie nie wiedzą komu kibicują. Tacy to tylko siedzą na czterech literach i nic więcej.
गांजा
Koniec świata
"Na szczycie nie ma presji. Presja pojawia się, gdy jesteś drugi lub trzeci." - Jose Mourinho
Four little goblins, trapped by the sea.
One teased a serpent, and then there were three.
Three little goblins, enjoying their brew.
One bumped an ogre, and then there were two.
Two little goblins, out in the sun.
Down came a griffin, and then there was one.
One little goblin shook up the ground.
When the dust cleared, no one was found.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: RoB »

dodo_IM pisze: RoB liczba miejsc mi zwisa, są inne ważne aspekty przy budowie stadionu jak centrum handlowe wewnątrz (o czym już wspomniałem), sam wygląd stadionu, byle nie było bieżni, tak na wzór angielskich stadionów, żeby czuć blisko publikę. No bo wiesz Liverpool i Chelsea mają po te 40k i stadion jest pełny jak grają z beniaminkeim i to jest piękne. Ale jak będzie to 60k to w meczch na szczycie będzie jeszcze wspanialej.
Proszę powiedz, że żartujesz.. Ważne żeby było centrum handlowe, a pojemność ci zwisa? Chyba ci się coś  mocno pomyliło. Dzień, w którym we Włoszech będzie na stadionach jak w Anglii będzie dniem ostatecznej porażki ruchu ultras. Mam nadzieję, że tego niedożyte.

Poza tym L’pool buduje nowy stadion więc chyba anfield nie jest on dla nich wystarczający.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2008, 19:30 przez RoB, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ