Nasz Własny Stadion

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Meyde17

Nasz Własny Stadion

Post autor: Meyde17 »

Każdy kibic Interu wie, że San Siro należy do Interu i do Milanu, i to jest troszke głupie bo dwie europejskie potęgi mają jeden stadion. Pamiętamy co było na półfinale ligi mistrzów... Inter był gościem na.... San Siro. Moim drugim marzeniem ( pierwsze to mistrzostwo) jest własny stadion Interu!! Mam nadzieję że odłączymy się od Milanistów i będziemy rozgrwali mecze na naszym własnym 100tys. stadionie!! Im. Angelo Morattiego.
Jeżeli nasz prezydent podejmie się takiej inwestycji to jaką nazwę byście mu dali??:D Moja propozycja - INTERNAZIONALE ( mało oryginalna nazwa ale chwyta za serce:P ) oraz patron- albo stary dobry Giuseppe Meazza Lub Angelo Moratti. Czekam na wasze propozycje :D
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Nasz Własny Stadion

Post autor: MiRas. »

Mi tam ten stadion wystarczy, po co robić sobie dokładać tylko długi. Obecny stadion mi się podoba i nie chce żadnej zmiany, a stadionem rządzi miasto, a nie Inter, ani Milan więc co tm, niech jest jak jest ;)
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Scpn
Posty: 253
Rejestracja: 22 cze 2004, 07:33
Lokalizacja: Lublin

Nasz Własny Stadion

Post autor: Scpn »

Właśnie to jest we Włoszech bardzo dobre... po co budować 2 średnie stadiony, jak mozna jeden wielki??
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Nasz Własny Stadion

Post autor: Szycha »

MiRas pisze:Mi tam ten stadion wystarczy, po co robić sobie dokładać tylko długi. Obecny stadion mi się podoba i nie chce żadnej zmiany, a stadionem rządzi miasto, a nie Inter, ani Milan więc co tm, niech jest jak jest ;)
Zgadzam się w 100% :!: Stare dobre San Siro jest najlepsze :!:
rr
Posty: 150
Rejestracja: 5 mar 2004, 14:09
Lokalizacja: Białystok

Nasz Własny Stadion

Post autor: rr »

Lazio i Roma też mają wspólny stadion, tak samo chyba Juventus i Torino (mogę się mylić) więc nie ma co narzekać :D
Obrazek
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Nasz Własny Stadion

Post autor: Andy »

Ja tam nie narzekam na wspólny stadion :lol: , ważne że jest bardzo piękny ( jeden z lepszych :D , jak nie najlepszy :P )
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Nasz Własny Stadion

Post autor: MiRas. »

Co prawda murawa do dupy, ale co tam San Siro to symbol piłkarskiej Italii :)
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
17_7

Nasz Własny Stadion

Post autor: 17_7 »

dla mnie moze byc tez San Siro i mi to zwisa, czy bedziemy miec wlasny stadion. najwazniejsze, ze mamy na czym grac :P

rr pisze:Lazio i Roma też mają wspólny stadion, tak samo chyba Juventus i Torino (mogę się mylić) więc nie ma co narzekać :D
tak Jude i Torino tez maja wspolny stadion
Kily

Nasz Własny Stadion

Post autor: Kily »

Ja też nie mam takego marzenia, by mieć własny stadion. San Siro jest jednym z napiękniejszych stadionów świata, a na pewno najpiękniejszym we Włoszech. A to, że dwa kluby z tego samego miasta mają wspólny obiekt jest akurat w Italii normą.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Nasz Własny Stadion

Post autor: Bart »

Milan-Inter
Juventus-Torino
Roma-Lazio
Genoa-Sampdoria
Chievo-Hellas

We Wloszech to norma, teraz starają "wyłamać się" Torino i Juve. Ale San Siro nie jest warte opuszczenia. Co innego Delle Alpi :)
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Nasz Własny Stadion

Post autor: MiRas. »

Della Alpi to beznadziejny stadion, nie dosć, że na nim g*** słychać, to zawsze mgła, mokro (no bo w górach, ale to nie zmienia faktu, ze jest o dupę rozstrzaść). Poza tym wiecznie na nim ponuro i ciemno... ech jakbyśmy mieli taki stadion to mamy czego żałować, a San Siro jest charakterystyczne z zewnątrz i wewnątrz i jest po prostu wspaniały... nie wliczając jedynie murawy w okolicach od listopada do lutego.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
scozzi
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2004, 23:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Nasz Własny Stadion

Post autor: scozzi »

z tego co pamietam to chyba milan chcial budowac stadion, a san siro mialoby byc tylko interu, moze sie myle ale pamietam jakis taki news...
Obrazek
.
Obrazek
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowy stadion dla Interu ?

Post autor: Mora »

Założyłem ten temat,ponieważ prezes Massimo Moratti zapowiedział wybudowanie nowego stadionu dla Interu.Jak zapewne wielu z Was czytało info na stronie głównej ,obiekt miałby 60 000 miejsc (wszystkie siedzące),podgrzewaną murawę,odpowiednie zaplecze ,słowem spełniałby wszystkie wymogi i normy bezpieczeństwa.Koszt budowy to około 120 mln euro.Czy jesteście za budową takiego obiektu :?: Stadion San Siro im.Giuseppe Meazzy nie spełnia norm bezpieczeństwa,ale może niektórzy z Was się do niego przyzwyczaili i chcieliby pozostać na wyremontowanym San Siro :?: A może nowy stadion jest potrzebny,tyle że nie na 60 000 miejsc :?: 

Moim zdaniem ,mimo przyzwyczjenia do San Siro ,Inter powinien mieć nowy obiekt,ale nie taki jak planuje Moratti.Dla Wielkiego klubu jak Inter potrzebny jest równie wielki stadion,na co najmniej 85 000 miejsc.A najlepiej gdyby powstał stutysięcznik :!: Nie możemy być gorsi od Barcelony... ;-)

PS.Jeżeli założony przeze mnie temat już jest na forum,to ten można usunąć,ale szukałem we wszystkich działach i nie znalazłem tematu o nowym stadionie...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Gaszka
Posty: 535
Rejestracja: 26 gru 2004, 20:31
Lokalizacja: Pszów
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Gaszka »

A kto by przychodził na taki "stutysięcznik"? Skoro na San Siro mecze ligowe prócz szlagierów świecą pustkami na trybunach to nie widzę sensu budowania obiektu większego niż na 60 tysiaków.

Jestem za wybudowaniem nowego stadionu, ale niech nie ponosi nas fantazja. 60 tysięcy w sam raz :brawo:
// >> www.FcInter.pl << //
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Woo-cash »

Gaszka pisze: A kto by przychodził na taki "stutysięcznik"? Skoro na San Siro mecze ligowe prócz szlagierów świecą pustkami na trybunach to nie widzę sensu budowania obiektu większego niż na 60 tysiaków.

Jestem za wybudowaniem nowego stadionu, ale niech nie ponosi nas fantazja. 60 tysięcy w sam raz :brawo:
Otoz to. Po za tym budowa takiego "stutysiecznika" napewno wiazala by sie z wiekszymi kosztami a jak nam wiadomo nasz boss chce przeznaczyc na budowe stadionu okolo 120 mln Euro. A po za tym z takim kolosem wiazaloby sie duzo kosztow i takich tam roznych dupereli. I oczywiscie jak dla mnie lepszy jest taki mniejszy stadion bo siedzac a takim kolosie ledwo boisko widac ;) A taki bylby napewno bardziej bezpieczniejszy i przejzysty :D
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: klusek »

No i gdyby jeszcze wyglądał tak pięknie, jak Estadio da Luz... :-D

Obrazek

(reszta zdjęć tutaj)

Trochę mniej podoba mi się stadion Basel (tutaj), ale nasz stadion i tak byłby większy o 20 tysięcy miejsc, więc i wygląd byłby trochę inny. Generalnie pomysł jest dobry, co prawda pożegnalibyśmy się z innym wspaniałym stadionem, ale takie działania są już na porządku dziennym w Europie. Nie muszę chyba dodawać, że nowoczesny obiekt to, na dłuższą metę, więcej sianka do budżetu. :]
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Imrahil »

Pomimo brakow,dzierzawy i podzialu, to jak dla mnie San Siro ciagle powinien byc nasza twierdza.Wiem,wiem,ze budowa nowego stadionu z perspektywy na przyszle lata bedzie bardziej oplacalny i nowoczesniejszy,ale ja juz sie przyzwyczailem.
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

Heh,o tym stutysięczniku pisałem pół-żartem,pół-serio,bo choć na mecze z Milanem ,Juve,ewentualnie z Romą i Lazio oraz na ważne mecze w LM pewnie zebrałoby się 100 000 ,to mecze z przeciętniakami Serie A oglądałoby zapewne 60 000 ,w porywach może 70 000 (gdyby Inter nadal grał tak dobrze,to pojawiliby się "kibice sukcesu" w sile około 10 000,stąd te 70 tysięcy ;-) )

Choć z drugiej strony...
Master Snake pisze: A po za tym z takim kolosem wiazaloby sie duzo kosztow i takich tam roznych dupereli.
Tyle że większy stadion więcej zarabiałby na samego siebie...
Master Snake pisze: I oczywiscie jak dla mnie lepszy jest taki mniejszy stadion bo siedzac a takim kolosie ledwo boisko widac ;) A taki bylby napewno bardziej bezpieczniejszy i przejzysty :D
Zależy od rozwiązań architektonicznych.Na Camp Nou widać dobrze ,nawet z "korony stadionu".
klusek pisze: No i gdyby jeszcze wyglądał tak pięknie, jak Estadio da Luz... :-D
Rzeczywiście robi wrażenie :shocked:

Możemy tu sobie gdybać do woli,ale Moratti i tak wybuduje ten 60-cio tysięcznik,a mając do wyboru San Siro lub ten nowy 60-cio tysięcznik bez dwóch zdań wolę wyremontowane San Siro :yes2:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Nasir »

Ja nie jestem za budowa nowego stadionu. San Siro to jest legenda, zarowno Interu, jak i Milanu. Dzis rano przeczytalem, ze UEFA przeprowadzila kontrole i nie znalazla zadnych uchybien na stadionie, wiec obie mediolanskie druzyny beda mogly na nim grac w LM.
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Orzeu »

a ja jestem, bo nowy stadion = potężny zastrzyk pieniędzy co sezon, a stadion w kilka lat by się zwrócił i do tego to byłby tylko nas stadion.

minusami San Siro jest cena wynajmu, itd. orAZ jak to Massimo mówił słabe miejsca nie wiem dokładnie o co biega, ale właśnie chyba Facchetti jeszcze wspominał że np Bayern na nowym stadionie zarabia na mecz około 60% więcej od nas a problem właśnie tkwi w tych miejsach...
Obrazek
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: EL_CHINO »

No właśnie, tak jak napisał Orzeu, ja również bym chętnie nie budował nowego stadionu, ale przydałby się, bo San Siro jest własnością miasta Mediolan i trzeba płacić za jego wynajem, dobrze by było jakby obie drużyny wybudowały po własnym stadionie, a np. Derby Mediolanu, czy jakieś ważne mecze bądź finały, mogłyby się odbywać na słynnym stadionie Giuseppe Meazzy.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Imrahil »

Dobrym pomyslem mogloby byc wybudowanie stadionu olimpijskiego zamiast pilkarskiego,doszliby dodatkowi sponsorzy z zewntrz jak wewnatrz + zachowanie starej zasady podzialu na dwa zespoly.  Koszty mniejsze,a obiekt powstalby napewno pierwszej klasy. Ale to tylko moje pisanie,Moratti i tak zrobi po swojemu  :yes2:
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Shady »

Imrahil Hitokiri pisze: Dobrym pomyslem mogloby byc wybudowanie stadionu olimpijskiego zamiast pilkarskiego,
Bywasz na jakis meczach pilkarskich? Jezeli tak to napewno wiesz jak bieznia miedzy trybunami a boiskiem pogarsza widocznosc.
Mi San Siro odpowiada, w/g mnie nie potrzeba nowego stadionu... ale jezeli by sie zdecydowali budowac nowy to mysle ze ok. 60tys miejsc by wystarczylo... i tak komplet widzow by byl tylko na niektorych meczach... a lepiej grac na mniejszym stadionie szczelnie wypelnionym, niz na wielkim do polowy pustym...
Mora pisze: Tyle że większy stadion więcej zarabiałby na samego siebie...
Tyle, ze w momencie gdy na stadion nie przyjdzie komplet widzow... koszty utrzymania stadionu sa takie same... a jak wiemy komplet widzow przychodzi na stadion tylko przy okazji niektorych spotkan... a wiec wtedy niekoniecznie musi zarabiac wiecej niz San Siro na siebie... inna sprawa to tez ze w przypadku naprawde duzego stadionu, trzeba zapewnic sprawny dojazd i wyjazd ze stadionu... a do tego trzeba znalesc dobre miejsce pod budowe, a to niekoniecznie musi byc tanie... nie sztuka wybudowac wielki stadion, trzeba jeszcze to zrobic w takiej czesci miasta zeby kibice mogli bez problemu sprawnie i szybko na niego dotrzec...
Ostatnio zmieniony 11 lut 2007, 01:12 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Andy »

Nie rozumiem,dlaczego niektórzy są przeciwni wybudowania nowego stadionu...wkońcu mielibyśmy własny,do tego trzeba dodać nowe możliwości takiego obiektu.Moratti wie co robi i w zupełności wystarczy nam taki 60.000 gdyż jak wiemy po brzegi będzie on zapełniony tylko w szlagierowych potyczkach (z Milanem,Juventusem,Romą czy w LM) a tak to połowa z tego jak przyjdzie to będzie dobrze 8).Ja jestem na duże TAK i czekam na kolejne ruchy naszego prezydenta :]
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Szycha »

Według mnie powinniśmy zostać na San Siro. Tutaj gramy od wielu, tutaj gra nasz ukochany wróg. Odremontowane San Siro będzie stadionem z przeogromną historią , a zarazem będzie spełniać wszelkie wymogi UEFA i federacji włoskiej. Trzeba sobie jeszcze powiedzieć, że 120 baniek w euro to jest ogromna kwota nawet dla Massimo. Lepiej zrobić z tym inny pożytek...
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Orzeu »

tyle, że te 120 baniek by się zwróciło ... a Inter już dostatecznie dużo stacił użytkując san siro
Obrazek
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: klusek »

Michu pisze:Odremontowane San Siro będzie stadionem z przeogromną historią , a zarazem będzie spełniać wszelkie wymogi UEFA i federacji włoskiej.
Przecież jednym z powodów ewentualnej przeprowadzki jest właśnie problem z remontowaniem SS. Tam chyba nawet wymiana murawy napotkała na biurokratyczne przeszkody.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Szycha »

Teraz prace na stadionie to sprawa bezpieczeństwa i dopuszczenie do meczów z udziałem kibiców ale jeśli Italia otrzyma Euro 2012 San SIro zostanie gruntownie odnowione. Teraz tylko pytanie czy otrzymają te Euro po tym co się stało na Sycylii  :neutral:
GregorG1
Posty: 57
Rejestracja: 10 gru 2006, 15:53
Lokalizacja: Zawiercie/Wrocław
Kontakt:

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: GregorG1 »

Zastanawiam się, ilu z was było na San Siro :)
Dla mnie jest wielkim marzeniem wybrać się na ten stadion, najlepiej na ZWYCIĘSKIE derby Mediolanu ;-)

A co do nowego obiektu, zdania są podzielone i zawsze będą. Jedni są sentymentalni, inni nowocześni i nikt tego nie zmieni. Faktem jednak jest, że historię buduje się latami i po wybudowaniu nowego obiektu mielibyśmy podobne problemy co Arsenal (piękny stadion, duże profity, ale piłkarzom lepiej grało się na poprzednim boisku). Nikt też, nie każe nam zapominać o wspaniałym "Giuseppe Meazza". Nowoczesny stadion jednak by się przydał, jest to długoterminowa inwestycja i na razie powinna pozostać w sferze planów. Najbliższe lata, wg mnie to pasma zwycięstw Interu, wierzchołek góry lodowej jego potęgi z ostatnich lat i piłkarzom nie powinno się zaprzątać głowy nowym stadionem. Zwłaszcza, że wiąże się to z kosztami i Moratti z pewnością nie będzie tak chętnie wydawał grubych pieniędzy na wzmocnienie składu. Dla mnie budowa stadionu piłkarskiego dla wielkiej drużyny w praktyce oznacza ciężką próbę, hamującą sukcesy. Oczywiście nie każdy musi się z tym zgodzić.

Podsumowując.
Uważam, że nowy stadion jest potrzebny i powinien zostać oddany do użytku za 6-7 lat. Inter na tym skorzysta, a i zazdrosny Milan wybuduje nowy obiekt - zobaczycie :D
Obrazek
C'e solo l'Inter, per me, solo l'Inter !! Już 10 lat razem..Only NerAzzurri
Pawlak_AG
Posty: 54
Rejestracja: 5 lip 2006, 18:48
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Nasz Własny Stadion

Post autor: Pawlak_AG »

Przeczytałem tutaj posta [co prawda z 2004 roku :lol:] o murawie, że jest do dupy. Jest ona naturalna, na środku boiska, a po bokach jest sztuczna. Jest ciężka w utrzymaniu, ale tylko San Siro może się szczycić taką trawą we Włoszech.

Nowy stadion? Nie widzę potrzeby. Jest dobrze tak, jak jest. W dodatku zdobi go wlepa Arki na stanowisku komentatorów. :>
ODPOWIEDZ