Nasz Własny Stadion

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Baszczu »

Kubuś:) pisze:Zanurzenie 10 metrów w ziemie, żeby nie był za wysoki. No to do jasnej cholery, przed wybudowaniem już się go wstydzą i próbują ukryć. Jak stadion to stadion, ma być wielki, obecny. Ma oznaczać teren, TUTAJ GRA INTER (w tym wypadku akurat Milan) to ma być kolos, ma budzić postrach.
Stadion Barcelony też jest "zanurzony" (choć w większości, a nie w całości), a specjalnie im to w budowaniu respektu w ostatnich latach nie przeszkodziło, więc pozwolę sobie nie zgodzić się z tym argumentem. :)
Mora pisze:Co do barier wyciszających, to zapewne wymóg lokalnej społeczności, przy takich inwestycjach badanie opinii społecznej to podstawa.
Na pewno tak. W budownictwie, poza ekologami, stanowi to jeden z głównych problemów. Bariery dźwiękochłonne są bardzo drogimi rozwiązaniami i z reguły stara się dojść do innych porozumień z mieszkańcami (np. jeśli to jakaś zabita dechami wiocha, proponuje się im montaż okien plastikowych). A i tak najważniejsze, żeby przypadkiem na danym terenie nie występował gatunek jakiejś żaby, który pozwoli na bezceremonialne wypieprzenie projektu do kosza. ;)

Widziałem "jedynkę" jutrzejszej La Gazzetta dello Sport traktującą właśnie o nowym stadionie Milanu. Pewnie jeszcze parę ciekawostek da się z niego dowiedzieć. Ma być opisany projekt, omówione detale konstrukcyjne, na pewno będzie to ciekawa lektura.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Klinsi64 »

IM99 pisze:Musimy mieć NOWY, WŁASNY stadion. San Siro to już przeszłość, modernizacja nam się nie opłaca nawet...Budując stadion na 55 tys. z możliwością rozbudowy o kolejne 10 tys. byłby idealnym rozwiązaniem dla nas. Mamy budować nową historię to zacznijmy od obiektu!
Skąd wiesz że się nie opłaca?
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: ZnawcaCalcio »

Modernizacja + wykup tego nie będą z pewnością tanią sprawą. A kto wie czy to już nie jest połowa kwoty na nowy stadion. Starsze psuje się szybciej i po pewnym czasie będą musieli znów go modernizować, nowy stadion daje nam większe możliwości jeżeli chodzi o jego organizację by jak najbardziej się to opłacało.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: ZnawcaCalcio »

Na wybudowanie stadionu potrzeba ok. 200 mln euro. A ile takie San Siro może być warte? Juventus wybudował swój stadion za 122 mln euro. A ponoć przynosi im duże dochody. Trzeba dużo wydać, żeby czerpać z tego zyski za parę lat.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Shady »

Kubuś:) pisze: Zanurzenie 10 metrów w ziemie, żeby nie był za wysoki. No to do jasnej cholery, przed wybudowaniem już się go wstydzą i próbują ukryć.
Jest coś takiego jak plan zagospodarowania przestrzennego Ten projekt jest pomiędzy inną, dość zwartą zabudową. Musi się komponować z pozostałymi budynkami oraz ogólnie otoczeniem, stąd celowe obniżenie całej bryły.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

Mamy już pierwsze zdjęcia planowanego stadionu Milanu. Budowa 48-tysięcznika ma pochłonąć około 300-320 mln €.

http://stadiony.net/aktualnosci/2015/02 ... wy_stadion

Przemyślany i ciekawy projekt, wizualizacje bardziej przypadają mi do gustu, niż nowy obiekt Romy.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: AlwaysRemember »

Ładny ten stadion, mam nadzieję, że zrezygnują z tego hashtagu.:P
davidoffzmc
Posty: 95
Rejestracja: 23 sie 2010, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: davidoffzmc »

Niezależnie od decyzji Milanu, powinniśmy zbudować swój stadion, mniejszy niż San Siro., bardziej funkcjonalny, nowoczesny.
and
Posty: 185
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: and »

San Siro to nasza historia! i kultowe miejsce znane na cały świat. Ja jestem za GRUNTOWNĄ modernizacją starego stadionu.
Real od X lat gra na Santiago Benabeu (co jakiś czas go modernizując) i nikt nie mówi, że to stary rupieć i niefunkcjonalny. Wszystko zależy od pomysłu architekta i zapału władz klubu.
Oczywiście modernizacja musiałaby zostać poprzedzona wykupem stadionu i okolicznych terenów od miast, bo inaczej to bez sensu wkładać kasę w nieswój obiekt. Może się okazać, że taki wykup będzie strasznie drogi-nieopłacalny i wtedy nie pozostaje nic innego jak budowa nowego stadionu. Myślę jednak, że miasto nie będzie chciało sobie pozwolić na pozostanie z ręką w nocniku (ze stadionem, który generuj duże koszty a z którego nikt nie korzysta) więc negocjacje mogą być mocno ułatwione.
Nowoczesne San Siro w 100% nasze - to jest to !!
davidoffzmc
Posty: 95
Rejestracja: 23 sie 2010, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: davidoffzmc »

Ewentualnie przebudować, ale gruntownie. Stadion musi przynieść zyski. Ja mam ogromny sentyment do San Siro. Musimy mieć tylko z głowy Milan i zielone światło miasta.
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Serpente »

and
+1

San Siro to kultowy obiekt, jeden z najpiękniejszych na świecie, nie chciałbym aby Inter grał na jakimś plastikowym kurniku jak Juve czy za parę lat Milan który niczym tak naprawdę się nie wyróżnia a biorąc pod uwagę rangę klubu to jest nie do przyjęcia przez kibiców. Wiadomo że w biznesie nie można kierować się uczuciami ale wykup i wykorzystanie terenu wokół GM (+ górnego pierścienia jak jest w planach) jest dla nas świetnym rozwiązaniem. Niektórzy mówią o remoncie ale poza pomieszczeniami socjalnymi co wymaga gruntownego remontu? resztę należy tylko odświeżyć, u góry będzie strefa komercyjna i cacy malina. Ja się bardzo cieszę że Milan wynosi się na swoje a my planujemy mieć na wyłączność GM, nic lepszego chyba Interisów nie mogło spotkać.

Pytanie odnośnie sytuacji w której Milan oficjalnie klepnie projekt i zacznie budowę a Thorir dogada się władzami miasta odnośnie wykupu stadionu, czy będziemy "już" mogli przeprowadzać modernizację i gospodarować tereny wokół obiektu czy jak to wygląda?
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Shady »

Nerazzurro_ pisze:Niektórzy mówią o remoncie ale poza pomieszczeniami socjalnymi co wymaga gruntownego remontu?
Wejścia na stadion (klatki schodowe), porządne bary i sklepy z pamiątkami wbudowane w ogólną konstrukcję stadionu, odpowiednie loże dla klientów biznesowych. Przy obecnej konstrukcji stadionu jakoś nie bardzo widzę możliwość jakieś sensownej modernizacji tych rzeczy. On był budowany kilkadziesiąt lat temu i modernizowany równie dawno, gdy o takich rzeczach nikt nie myślał.
Jeżeli miałeś okazję być np. na San Siro oraz np. Narodowym w Wawie to będziesz wiedział o co mi chodzi. San Siro nie bardzo spełnia wymogi, a raczej oczekiwania dzisiejszych klientów na stadionach.
marckom
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2018, 11:28

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: marckom »

potrzebna jest minimum rozbudowa i modernizacja,
moim zdaniem najlepiej zburzyć i postawić coś od podstaw, ale wtedy musi być plan by obiekt sam na siebie poza sezonem zarabiał
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

http://stadiony.net/aktualnosci/2018/09 ... eu_od_2019

Tak to się robi w Madrycie.

Ciekaw jestem jakie plany co do stadionu Interu ma Suning. Świetnie, że klub powoli staje na nogi finansowo i sportowo, teraz priorytetem powinien być własny stadion. Mamy najlepszą frekwencję we Włoszech, ale kisząc się na przestarzałym San Siro dziesiątki milionów euro przelatują nam koło nosa. Walizka z forsą leży na ulicy, a my jej nie podnosimy. Chińczycy to doświadczeni biznesmeni, którzy doskonale wiedzą jak zarabiać duże pieniądze, ale kompletna cisza w sprawie budowy stadionu trochę martwi...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: TomHardy »

Mora pisze: 27 wrz 2018, 22:09 http://stadiony.net/aktualnosci/2018/09 ... eu_od_2019

Tak to się robi w Madrycie.

Ciekaw jestem jakie plany co do stadionu Interu ma Suning. Świetnie, że klub powoli staje na nogi finansowo i sportowo, teraz priorytetem powinien być własny stadion. Mamy najlepszą frekwencję we Włoszech, ale kisząc się na przestarzałym San Siro dziesiątki milionów euro przelatują nam koło nosa. Walizka z forsą leży na ulicy, a my jej nie podnosimy. Chińczycy to doświadczeni biznesmeni, którzy doskonale wiedzą jak zarabiać duże pieniądze, ale kompletna cisza w sprawie budowy stadionu trochę martwi...
Ale zrozum, że Suning musi pozbyć sie Tokira, a żeby to tylko oni czerpali zyski z nowego stadionu i innych rozwijanych przez chińczyków profitowych pomysłów. Wykupią Tokira, wyjdziemy z ffp, Zhang Wielki wysoko postawiony w Partii sprawi, że Suning będzie mogło puścić w końcu strumień pierdolonych zielonych bo mogą.

Wybudują Suning Stadium wspomnisz me słowa.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

Thohir też głupi nie jest, nie będzie chciał się pozbywać udziałów w klubie, gdy jego kondycja finansowa się poprawia, a wartość wzrasta.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Gość

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Gość »

Też nie mogę sobie wyobrazić Interu bez San Siro.
czarny66
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2018, 21:43

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: czarny66 »

Zburzyć i postawić od nowa to nie jest takie hop siup, a też trzeba później za coś ten nowy obiekt utrzymać.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

My serio razem z Milanem chcemy postawić stadion na 60 tysięcy? W mijającym sezonie największa gwiazda zespołu wypina się na klub, trener nie ogarnia kuwety, szatnią wstrząsają konflikty, gramy padakę w większości spotkań, oglądamy plecy Atalanty, ledwo doczłapujmy się do 4 miejsca z jednopunktową przewagą nad Milanem Gattuso, a nasza średnia frekwencja wynosi ponad 61 tysięcy. Mamy potencjał ludzki na jakieś 70 tysięcy bez dwóch zdań.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Artur_poznan
Posty: 9
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Artur_poznan »

Bardzo fajna dyskusja, choć nie jestem kibicem Interu (choć z włoskich klubów mam do nerroazzurich najwiecej „uczucia”) to dziwi mnie, ze ktoś myśli:
1) o zmianie obiektu skoro San Siro jest kultowe,
2) myślenie o obiekcie poniżej 60.000 to cyrk bo potencjał kibicowania Inter ma znacznie wiekszy
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

Jeden z dwóch projektów brany pod uwagę jako nowe San Siro:

Obrazek
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Piter »

Mora pisze: 24 wrz 2019, 17:48 Jeden z dwóch projektów brany pod uwagę jako nowe San Siro:

Obrazek
To stadion Bordeaux
yankes
Posty: 41
Rejestracja: 9 sie 2009, 14:03
Lokalizacja: Poznań/ Bydgoszcz

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: yankes »

Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Mora »

Obrazek

Oficjalnie zaprezentowano obie koncepcje. Wyglądają bardzo dobrze i nowocześnie, choć przyznam szczerze - oczekiwałem czegoś więcej, stadionu który będzie robił "wow". Oba projekty są jak najbardziej w porządku, ale szczęki z podłogi nie zbierałem. Koncepcja "Pierścieni" niczym szczególnym się nie wyróżnia. Kolejny brat bliźniak obiektów na Euro we Francji i mundial w Rosji. Ciężko się jednak przyczepić do czegoś konkretnego, poprawny i przemyślany projekt. Druga koncepcja nawiązuje do najsłynniejszych miejsc w Mediolanie. "Katedra" sprawia wrażenie konstrukcji zwartej, trybuny zdają się być nieco bardziej strome, choć to może tylko złudzenie. Którą koncepcję bym wybrał? Nie wiem. Obie są poprawne (nawet dobre), ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że oba kluby zasługują na coś lepszego.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Imrahil »

Tragedia. Te stadiony to nic specjalnego, tylko kopie innych z nowym liftingiem. Tak ma wyglądać stadion dla dwóch wielkich klubów z bogata historią itd.?? HAHA śmiech na sali. Może jeszcze mi napiszcie, że kurnik na 60k jest super, bo inni tez tak robią? No tak, jak wszyscy to my też, po co się wyróżniać i ograniczać. Prosta gawędź będzie zadowolona, najważniejsze żed będą LEDy błyszczeć. Ludzi co raz więcej, możliwości transmisyjne są niesamowite, do tego tanie loty i łatwa komunikacja, a oni chcą zbudować raz że kopie innego stadionu to dwa do tego mniejszy. Tak, ma to sens.

Mediolańskie klubu zasługują na zdecydowanie coś lepszego.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Lopez »

Imrahil pisze: 26 wrz 2019, 20:23 Tragedia. Te stadiony to nic specjalnego, tylko kopie innych z nowym liftingiem. Tak ma wyglądać stadion dla dwóch wielkich klubów z bogata historią itd.?? HAHA śmiech na sali. Może jeszcze mi napiszcie, że kurnik na 60k jest super, bo inni tez tak robią? No tak, jak wszyscy to my też, po co się wyróżniać i ograniczać. Prosta gawędź będzie zadowolona, najważniejsze żed będą LEDy błyszczeć. Ludzi co raz więcej, możliwości transmisyjne są niesamowite, do tego tanie loty i łatwa komunikacja, a oni chcą zbudować raz że kopie innego stadionu to dwa do tego mniejszy. Tak, ma to sens.

Mediolańskie klubu zasługują na zdecydowanie coś lepszego.
Tobie nigdy nikt i nic nie dogodzi.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: forzaragazzi »

Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Imrahil »

Lopez pisze: 26 wrz 2019, 20:31
Imrahil pisze: 26 wrz 2019, 20:23 Tragedia. Te stadiony to nic specjalnego, tylko kopie innych z nowym liftingiem. Tak ma wyglądać stadion dla dwóch wielkich klubów z bogata historią itd.?? HAHA śmiech na sali. Może jeszcze mi napiszcie, że kurnik na 60k jest super, bo inni tez tak robią? No tak, jak wszyscy to my też, po co się wyróżniać i ograniczać. Prosta gawędź będzie zadowolona, najważniejsze żed będą LEDy błyszczeć. Ludzi co raz więcej, możliwości transmisyjne są niesamowite, do tego tanie loty i łatwa komunikacja, a oni chcą zbudować raz że kopie innego stadionu to dwa do tego mniejszy. Tak, ma to sens.

Mediolańskie klubu zasługują na zdecydowanie coś lepszego.
Tobie nigdy nikt i nic nie dogodzi.
a może jakieś rzeczowe kontrargumenty na temat wizualnej części tematu zamiast osobistych wycieczek?
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Orzeu »

a oto jeden z odrzuconych projektów xD. Ten na pewno byłby oryginalny ;). To nie byłby kurnik, tylko "kwietnik", albo "żywopłot".

Obrazek
Obrazek

co do 2 projektów zaprezentowanych to zdecydowanie jestem za opcją prostokątną. Zdecydowanie bardziej oryginalna, opcja nr 1 kompletnie do mnie nie trafia, wygląda jak dziesiątki innych stadionów na świecie.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Nasz Własny Stadion

Post autor: Kusy »

Orzeu pisze: 27 wrz 2019, 13:34 a oto jeden z odrzuconych projektów xD. Ten na pewno byłby oryginalny ;). To nie byłby kurnik, tylko "kwietnik", albo "żywopłot".

Obrazek
Obrazek

co do 2 projektów zaprezentowanych to zdecydowanie jestem za opcją prostokątną. Zdecydowanie bardziej oryginalna, opcja nr 1 kompletnie do mnie nie trafia, wygląda jak dziesiątki innych stadionów na świecie.
Odrzucony Leśny projekt ☺️ Jestem za opcją prostokątną, fajnie się prezentuje :)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2019, 13:48 przez Kusy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ