Najlepsze biografie

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
choleryk
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2018, 11:57

Najlepsze biografie

Post autor: choleryk »

Siemson. :D Ostatnio dostałem biografię jednego z trenerów piłkarskich Janusza Wójcika http://lubimyczytac.pl/ksiazka/239783/w ... moje-zycie. Przeczytałem już połowę, dobra, z jajem, można mieć momentami niezłą beczkę.
Zastanawiam się po jaką następną sięgnąć, więc liczę, że polecicie mi jakieś dobre biografie sportowców czy trenerów. Mogą być zagranicznych ikon sportowych. :)
SyR90
Posty: 75
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Re: Najlepsze biografie

Post autor: SyR90 »

Polecam biografie Zlatana :)
Jezeli jestes antyfanem Barcelony, to napewno Ci sie spodoba :)
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepsze biografie

Post autor: Raffal »

polecam starą biografie Ronaldo.
Nie wiem czy można gdzieś jescze dostać ale była naprawde fajna(choć czytałem jako dzieciak)
szymon554
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2018, 14:02

Re: Najlepsze biografie

Post autor: szymon554 »

Na pewno przeczytam te wszystkie biografie.Pewnie są bardzo ciekawe i interesowne.
Księgarnia językowa anchor podręcznik języka rosyjskiego
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Najlepsze biografie

Post autor: Saff »

Popełnię forumową nekrofilię i odkopię ten temat.

Ostatnio poczyniłem trochę zakupów książkowych i m.in. pozyskałem tę pozycję:
https://www.empik.com/roberto-baggio-na ... ,ksiazka-p

Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na ilość stron, ale 200 to trochę mało jak na biografię takiego piłkarza. Ale ja nie o tym.
Od razu zaznaczam - nie przeczytałem jej jeszcze - jestem na jakiejś 50. stronie z tych nieszczęsnych dwustu i póki co, jakieś 10-15 z nich poświęcona była Roberto (nie wiem, może przesadzam, ale jak na biografię konkretnego piłkarza trochę to razi). Pozostałe głównie dotyczyły Hristo Stoichkova i występom Bułgarii na MŚ'94 oraz niespełnionej karierze i chorobom Stefano Borgonovo.
W dodatku taki o to fragment zakrawa o kpinę (dot. oczywiście meczu Fiorentiny z Interem):
"Wobec korzystnego wyniku Giovanni Trapattoni książkowo wprowadził Franco Baresiego (obrońcę) w miejsce Bertiego (napastnika)".

Póki co książka leży na stoliku nocnym i nie mogę się przemóc żeby czytać dalej.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Najlepsze biografie

Post autor: Ljarro »

Błędy błędami, sam Baggio nie był zbyt wybitny i dlatego pewnie nie ma o czym pisać
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Najlepsze biografie

Post autor: Saff »

Bardziej to wygląda po prostu na pracę człowieka, któremu nie chciało się ruszyć dupy zza biurka żeby przeprowadzić jakikolwiek research w terenie i bazował tylko na tym, co sam znalazł w internecie lub innych publikacjach.
ODPOWIEDZ