21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Kujon »

bobogol pisze: I to widać i Barella z Sensim nie wygladają dobrze także dlatego, że grają z Borką. I Borka zaś gra pełny wymiar czasowy.
Coś w tym jest, dziś słabiutko szczególnie Barella, do tego Sensi grał przez 20 minut a resztę meczu piłka odbijała mu się od nóg.

Biraghi dalej jak kaleka - zmiana na Dimarco rewelacja :hahaha: , oby duet Moses-Young był choć troszkę lepszy na wahadłach bo nie idzie na to patrzeć.

I punkt odrobiony do Juve

Oby Eriksen się nie rozmyślił, i fajnie jakby z Allanem podziałali bo gość by ogarnął u Nas
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: IlCapitano »

Przecież mówiłem, że juwę przegra w neapolu, a roma nie wygra derbów, to się śmialiście, dokuczaliście i dokazywaliście. Nie wziąłem jednak pod uwagę, że Inter znów się skompromituje. A zatem won i koniec marzeń o Scudetto. Elo.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Saff »

Wybraniec pisze: 26 sty 2020, 21:29 Ale mnie wnerwia wasze przekłamywanie rzeczywistości. Inter kończy rok jako lider tabeli, Marotta ściągnie trenerowi 4 piłkarzy w tym jednego klasy światowej, a wy wylatujecie z tekstami, że i tak nie gramy o Scudetto.
O ile z tym ciężko się nie zgodzić.
Wybraniec pisze: 26 sty 2020, 21:29 Reakcje trenera, dzisiejsza reakcja Martineza świadczą o tym, że zespół jest gotowy po ten tytuł sięgnąć, ale jednocześnie widzą, że szanse maleją i ta możliwość się oddala.
O tyle tutaj pierdolisz kolego. Gdyby byli tak gotowi na to mistrzostwo, to właśnie potrafiliby zapanować nad takimi prostackimi zachowaniami, a tak wychodzi tylko na to, że zwyczajnie nie radzą sobie z presją i że możliwość realnego zdetronizowania Juve póki co ich przerasta.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Wybraniec »

No to chyba tłumaczę, że umiejętności piłkarskie sugerują, że możemy odebrać tytuł, ale łby nie ogarniają, bo wiekszosc tych gosci poprzychodziła z malych klubów i mentalnie nie dają rady zrozum
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Saff »

A nie sądzisz, że właśnie od tego też mają trenera, który, jak się okazuje, też mentalnie nie daje rady?
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Wybraniec »

to niech tam psychiatre zatrudnia moze
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: maniekfci »

Olka by zrobiła robote
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Mora »

Problemy z mentalem najlepiej było widać podczas meczu w Dortmundzie i na San Siro z Barceloną. Cel był na wyciągnięcie ręki, a nasi byli obsrani po same pachy, jakby stres ich sparaliżował. Oczywiście były też inne problemy jak brak sił czy kontuzje, ale częstotliwość z jaką tracimy prowadzenie w meczu daje do myślenia. Rzadko też wyszarpujemy punkty w ostatnich minutach, co kiedyś było znakiem rozpoznawczym Interu.

Scudetto jest do zdobycia, śmieszy mnie pierdolenie, że już nie walczymy i chuj. Jakby któryś z piłkarzy tak powiedział to by został wypierdolony dyscyplinarnie z klubu przez rozczochranego Antonia. Jak po meczu w Turynie będzie powiedzmy -9 to ok, nie ma o czym gadać. Ale teraz?! Juventus też się kilka razy potknie, będą sobie wypruwać żyły w LM (choć pierwszy rywal stosunkowo łatwy), nie mają jakiejś kosmicznej linii pomocy, pojawią się kontuzje...Problemem jest ich słynny cynizm, seryjne wygrywanie meczów 1:0 czy 2:1 po jakichś gównogolach, rykoszetach, karnych, błędach bramkarzy etc., ale to też nie będzie trwać wiecznie. Na CHWILĘ OBECNĄ szanse są, a jak piłkarze mają problem z mentalem, to niech im Conte puści wykład Zbyszka Rybaka o "pierszym pierdolnięciu" ;)
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: maverik »

Ja powiem tak. Sarri nie będzie tak punktował, nie będzie tak cyniczny jak Allegri bo jest słabszym trenerem. Jestem o tym przekonany. Tutaj każdy ma przed oczami Juventus z ostatnich lat, ale tego Juventusu już nie ma. Juventus dalej jest mocny, ale nie tak mocny jak wcześniej. Myślę, że takie mecze jak ten w Neapolu czy w Lecce zdążą się jeszcze nie raz. Nie twierdzę, że mamy autostradę po Scudetto, czy Juventus dopadnie mega kryzys, ale sądzę że tak jak Juventus Allegrego był zawsze po 38. kolejce lepszy nieważne ile punktów się zrobiło, tak w tym sezonie jest szansa. Wszystko pozostaje w rękach Interu. Ja wierzę, że jest to do zrobienia. Duży wpływ będzie miało wpasowanie się nowych piłkarzy oraz ilość kontuzji. Teraz to sobie można gdybać.
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Kredence »

maverik pisze: 27 sty 2020, 06:12 Ja powiem tak. Sarri nie będzie tak punktował, nie będzie tak cyniczny jak Allegri bo jest słabszym trenerem. Jestem o tym przekonany. Tutaj każdy ma przed oczami Juventus z ostatnich lat, ale tego Juventusu już nie ma. Juventus dalej jest mocny, ale nie tak mocny jak wcześniej.
Problem w tym, że tabela i ilość punktów przeczą tej teorii. Takie mecze jak wczoraj przytrafiały się również Juventusowi Allegrego. Porażka z Milanem po golu Locatellego, przegrana na własnym boisku z Lazio czy też porażka z Napoli po golu KK w kluczowym momencie sezonu, już to widzieliśmy. Jedyna różnica jaką można w 100% zaobserwować to słabsza defensywa, co związane jest z nieobecnością Chielliniego. Juve straciło kilka głupich goli z powodu słabszej obrony, co z Chiellinim na boisku nie miałoby miejsca. Tutaj można szukać jakichś ewentualnych różnic. Juventus jak punktował po gówno grze, tak dalej to robi. Dopiero co zakończyli serię 5 zwycięstw z rzędu w lidze.

Żebym został dobrze zrozumiany, również uważam , że mamy REALNE szanse na scudetto i to nawet nie oglądając się na Juve. Ale są 3 konkretne warunki:
- poprawa gry defensywnej,bo tracimy gole w spósób tragikomiczny, a niestety nie w każdym meczu jesteśmy wstanie mieć to minimum 2-0 , gdyż jak wiemy wynik 1-0 na tym etapie jest dla nas nie do dowiezienia xD
- kontuzję muszą nam chociaż w minimalny stopnia odpuścić. Wiadomo, że nigdy nie jest tak , że wszyscy są zdrowi, ale chcąc wygrać scudetto ludzie pokroju Gagliardiniego czy Valero nie mają prawa grać regularnie.
- wygrać w Turynie co chyba jest oczywiste dla wszystkich.

Co do nowych graczy czyli Mosesa, Younga, Eriksena i potencjalnie Giroud, to nawet jeśli będą gotowi na 100 % dopiero od marca, to będą gigantycznymi wzmocnieniami.

Czy to wszystko jest science fiction? Moim zdaniem absolutnie nie. Ale zamiast oglądać się na Juve, zacznijmy od siebie. Musi powrócić skupienie jakie było na jesieni, przestańmy tracić gole w tak kardynalny sposób i zobaczmy jak szybko nowi gracze będą wstanie odcisnąć swoje piętno na drużynie.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Odet »

A ja tam uważam (uważałem tak już na stadionie), że mistrzostwo straciliśmy po meczu z Atalantą. Późniejsze straty punktów, tylko to potwierdziły.
3pkty z Atalantą zmusiły by naszych działaczy do konkretnych (i szybkich) działań na rynku, a ponieważ pogodzili się w klubie że mistrzostwa nie będzie, to konkretnych działań na rynku brak.
Mam nadzieję, że się mylę.
Pozdr.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Stachoo »

Odet pisze: 27 sty 2020, 09:02 A ja tam uważam (uważałem tak już na stadionie), że mistrzostwo straciliśmy po meczu z Atalantą. Późniejsze straty punktów, tylko to potwierdziły.
O jakiej do cholery straci mistrzostwa wy piszecie.

3 punkty straty i w perspektywie czasowej, mecz z liderem, to dla was stracenie szans na mistrzostwo?
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Odet »

up
tak czuję, a jak się okaże to zobaczymy.

Pozdr.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Dzyl »

Jeszcze mistrzostwo jest realne, nie ma co dramatyzować, 3 punkty to niewiele. Przychodzą do nas Young, Moses, Eriksen, czyli gracze, którzy grali już w dużych klubach, gracze ukształtowani i doświadczeni, więc ich mentalność powinno coś wnieść do zespołu.
Wczorajsza reakcja Conte oznaczała, że gościowi naprawdę zależy, w przeciwieństwie do Spallettiego, który by jeszcze pogłaskał po główkach i z uśmiechem wszedł na konferencję niczym Montella.
Najważniejszy może być transfer Eriksena, jeżeli będzie w formie to wzniesie naszą linie pomocy na wyższy poziom i w końcu będzie ktoś na poziomie na ławce (Barella lub Sensi), przy grze Brozovic-Barella-Eriksen mamy do wejścia z ławki Sensiego, Gagliardiniego i Valero (Vecino nie liczę) , więc przynajmniej 1 zawodnik z jakością, który może po wejściu zrobić różnice w przeciwieństwie do takiego Gagliardiniego czy Valero.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: KoBa »

Ale mnie rozwala te wyrzekanie się wiary w walkę o Scudetto, bo nie daj Boże nie uda się nam i znowu wygra Juve to się będą nas śmiać na JP czy tam innym SA.PL. Zdradzę Wam pewien sekret - i tak będą, bez względu na to co będziemy deklarować w lipcu styczniu czy kwietniu. Albo, o zgrozo, uwypuklanie niewiary w Scudetto co by się za pół roku polansować na SB jakim to sie znawcą Calcio nie jest. Kurwa, Pany chyba na tym polega kibicowanie, że póki matematyka pozwala liczy się na najlepszy rezultat.

Idąc tokiem rozumowania - niech na GM zawisną transparenty "Drugie miejsce też spoko" albo "Nie wierze w Scudetto, tak se przyszedłem" - to na pewno zbuduje drużynę. Podjęcie walki o Scudetto grozi co najwyżej nie zdobyciem go czyli rezultatem tożsamym z obsraniem się zawczasu.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Wybraniec »

Dobrze, że są ludzie wiary tacy jak ja, Koba, Kredens, Stachoo, mio, Maverik, Mora i Saff. Takich ludzi potrzeba Interowi.

Silna Wiara Panowie. Ja wierzę.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Odet »

W nosie mam kto się będzie śmiać na JP (nawet nie wiem co to), a kto lansować na SB jakim to znawca nie jest.

Jakoś tak po ludzku nie wierzę, że z Youngiem czy Mosesem w składzie zdetronizujemy Juve (a w przedsezonowych typach, w przeciwieństwie do wielu z Was typowałem mistrza - myślałem, że Sarri nie udźwignie Juve). Jeśli Wy (KoBa zwłaszcza) wierzycie, to wspaniale.
Trzeba było dopiąć transfer Eriksena szybko (a Barsie wyrwać Vidala), to może strat z Atalantą, Lecce czy Cagliari by nie było.

Zresztą rok temu o tej porze, przekonywaliście mnie ile dobrego da nam Cedric, to teraz piszcie ile wiatru zrobi Young czy Moses.

Pozdr.
Forza Inter
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: KoBa »

@Odet
Czekaj, zaraz - w lecie wierzyłeś Scudetto, a na półmetku, kiedy jesteśmy 3 pkt za Juve, mamy najmniej porażek w lidze, a Eriksen właśnie przechodzi badania medyczne nie wierzysz?
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Klinsi64 »

Cedrika porównywać z Youngiem czy Mosesem :D
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Stachoo »

No tak trochę dziwnie. Po transferze Cedrica musiałem sprawdzać, skąd ten gościu przyszedł i gdzie grał. Moses i Young to całkiem inna półka, pomimo lat w metryczce.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Piekarz »

Ale się zafiksowaliście. To nie jest tak, że ktokolwiek jest na sto procent pewien, że Juve wygra mistrzostwo i twierdzi, że nie ma żadnych szans i że powinniśmy się poddać (chyba). Nawet za złotych czasów Ranierich, Stramaccionich i Mazzarrich "wierzyło się" w mistrzostwo, taka specyfika kibicowania. Po prostu dla mnie jest to już na zasadzie "a nuż się uda" a nie na zasadzie "jesteśmy w wyścigu o scudetto, idziemy niemal łeb w łeb, będzie to scudetto czy nie będzie?". Tabela mówi co innego, tabela mówi że mamy Juventus na wyciągnięcie meczu, ale tabela pomija kolosalną różnicę w wiosennym terminarzu obu zespołów, różnicę w głębi kadry, różnicę w doświadczeniu i różnicę w zgraniu. Jak na dłoni było za to widać parę z tych różnic w bezpośrednim meczu.

Trochę się zgadzam z maverikiem w temacie Allegri-Sarri, ale myślę, że maszynka do wygrywania mistrzostw firmy Max Allegri nie rozleci się aż tak szybko po odejściu jej kreatora i dotychczasowy przebieg sezonu to potwierdza. W przyszłym sezonie może być już zupełnie inaczej.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: SETE »

Warto tutaj przytoczyc slowa Marotty, ktory niedawno powiedzial,ze to nie Inter moze wygrac mistrzostwo a raczej Juventus je stracic. Ja bym sie pod tymi slowami podpisal. Zgadzam sie z Piekarzem, ze maszynka Allegriego dziala dalej bez wiekszych zgrzytow, jest porzadnie naoliwiona, mam wrazenie ze ciezko bedzie Sarriemu to zepsuc, musialby wrzucic kilogramy piachu w te tryba ( czyt. doprowadzic do sytuacji, ze traci szatnie ) zeby Juventus zaliczyl regres formy na dluzsza mete.
Odnosnie przyszlosci, mozna wrozyc, ale ja nie zakladam ze maszynka Juventus sie zatnie , oni dalej beda grac na 90+ pkt w sezonie i teraz jest kwestia czy Inter zrobi kolejny krok i bedzie w stanie punktowac na takim samym badz lepszym poziomie. Wiemy ze w tym sezonie tak nie bedzie , bo realnie 83 pkt do wycisnienia .
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Jaszczu91 »

Kluczowe w walce o scudetto jest wygrywanie swoich spotkań a nie patrzenie na to co zrobi juventus. Turyńczycy może i faktycznie są nieco słabsi niż rok temu, ale żeby ich wyprzedzić trzeba ugrać ponad 90 punktów. Czy Inter jest w stanie to zrobić to jest sprawa dyskusyjna. Cały czas uważam juventus za zespół mocniejszy kadrowo i bardziej doświadczony od Interu. Wczorajsza porażka juve z napoli mnie z jednej strony ucieszyła a z drugiej potęguje moją złość. Stracone punkty z Lecce i Cagliari dały by nam teraz pozycję lidera...
Ja nie należę do grona wielkich optymistów i nie mam wielkich nadziei na zdetronizowanie juve. Liczę jednak na spokojne zdobycie +80 punktów co zapewni nam najlepszy sezon od lat. Na które miejsce się to przełoży to zobaczymy w maju.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: miniu86 »

Aby w ogóle marzyć o 2. Msc trzeba zacząć wygrywać czego my nie potrafimy zrobić od 3 kolejek. Natomiast żeby była mowa o scudetto to trzeba wygrywać seryjnie. Tzn np 5 wygranych z rzędu i remis, potem znowu 6 czy 7 wygranych i remis, zdarzyć się może też jakąś porażka choćby w Turynie, ale to są tego typu rzeczy. W krew tego zespołu musi wejść to magiczne WYGRYWANIE i gra do końca. W obecnej chwili natomiast jesteśmy w trakcie jakiegoś obłędu kiedy to wynik 1-0 dla nas jest raczej 100% strata pkt na koniec meczu XD
Także to jest pierwsza i najważniejsza sprawa dla całej drużyny i Pana Conte, wziąć się kurwa w garść i pokazać jaja.

Ze swojej strony, jako raczej realista, zakładam około 85 pkt(ale ja głupi zakładałem to już za Spallettiego) i majstra dla Juve, które po prostu nie będzie umiało zawalić dostatecznej ilości meczów żeby dać nam jakąś szanse na sukces. Tak to widzę, my nie będziemy zdolni nauczyć się seryjnego wygrywania, a oni nie zdążą tak szybko zapomnieć jak się wygrywa brudne mecze na Sardyniach i w innych norach.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Odet »

KoBa pisze: 27 sty 2020, 12:31 @Odet
Czekaj, zaraz - w lecie wierzyłeś Scudetto, a na półmetku, kiedy jesteśmy 3 pkt za Juve, mamy najmniej porażek w lidze, a Eriksen właśnie przechodzi badania medyczne nie wierzysz?
Gdybyś się lepiej wczytał w to co napisałem: myślałem, że Sarri nie udźwignie Juve
Klinsi64 pisze: 27 sty 2020, 12:39 Cedrika porównywać z Youngiem czy Mosesem :D
gdzie tam całej trójce do Nagatomo :D

Pozdr.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: miniu86 »

Ciekawostka. Stycznie w naszym wykonaniu:

January has been Inter's biggest killer going back to several years. Here are some of Inter's results in this month:

2013 - 4 matches - 5 points - 1.25 pt/match
14 - 4 - 2 - 0.5
15 - 4 - 5 - 1.25
16 - 5 - 5 - 1
17 - 4 - 12 - 3
18 - 3 - 3 - 1
19 - 2 - 1 - 0.5
20 - 4 - 6 - 1.5
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Stachoo »

No, styczeń to jest k jakiś dramat...co roku człowiek pod koniec grudnia stresuje się jak przed egzaminem jakimś...
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: KoBa »

Jedynie Inter Piolego grał w styczniu jak z nut, z resztą Milan też teraz przeżywa dobry okres, trzeba chyba tego Piolego na sam styczeń zatrudniać.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: Stachoo »

KoBa pisze: 28 sty 2020, 10:52 Jedynie Inter Piolego grał w styczniu jak z nut, z resztą Milan też teraz przeżywa dobry okres, trzeba chyba tego Piolego na sam styczeń zatrudniać.
Zrobić wypożyczenie na początku okienka, oddać pod koniec spowrotem i po temacie.

Styczeń w wykonaniu Interu to zagadka na miarę kodu enigma.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 21. kolejka Serie A: Inter - Cagliari

Post autor: miniu86 »

Anomalia, jak wytłumaczyć że 3 mecze pod rząd mamy 1-0, następnie pod polem karnym przeciwnika robimy wszystko żeby nie podwyższyć wyniku, dalej, tracimy głupią bramkę i na koniec obserwujemy końcówkę doskonale wiedząc, że i tak Inter nic nie strzeli.
ODPOWIEDZ