20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Odet »

Miałem napisać: ciężko wywalczone 3pkty, ale nie muszę, bo pktów nie ma.

Dalej gramy b.słabo. Dalej się chowamy za plecami innych. Remis niestety sprawiedliwy.

Tak jak pisałem, jeszcze kilka meczów J.Mario i nie będą go chcieli nawet w polskiej ekstraklasie.

Pozdr.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: miniu86 »

No nic, jak widać Inter na przełomie roku po prostu musi się kompromitować i brodzić w gównie. Zdobyliśmy 3 punkty na 15 możliwych w tym czasie.
Brakowało 4 minuty i byłoby upragnione przełamanie. 5 kolejka bez wygranej,a biorąc pod uwagę, że następny mecz jest z Romą to już można przyjąć, że 6 kolejek bez wygranej. W takim tempie to zaraz nas drużyny z Rzymu wyprzedzą i zaczną budować przewagę.
I na koniec, chuj w dupe Fiorentinie.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Piekarz »

Koszmar.

Zobaczymy teraz ile warte są nasze spierdoksy z menedżmentu. Mamy już tylko jednego ŚO i ani jednego trequartisty. Bez poważnych transferów gówno z tego będzie nie LM. I wtedy będzie to wyłączna wina Zhangów, Ausilio i Sabatiniego, nawet nie myślę winić Spallettego a nawet piłkarzy nie bardzo.

Weźcie się do roboty
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Jaszczu91 »

Bronimy sie od 60 minuty i wiedziałem że wyrównanie wpadnie w 90 minucie.. :/ a bylo już tak blisko przełamania. No i co ten Candreva zrobil. Nie trafic na pustaka... Handanovic latał w tej bramce ale wyciągnąć strzału Simeone nie miał szans. Ogromnie żal tej utraty gola w końcówce bo zwycięstwo dało by pozytywnego kopa a tak... juz niskie morale drużyny opadły do zerowego poziomu.
Nie dziwię się że J.Mario nikt nie chce. Reprezentuje katastrofalny poziom i nie chce go już oglądać. On chyba grając 10 razy pod rząd po 90 minut i tak by się nie ogarnął. Co innego Cancelo. Powinniśmy go wykupić bo on w formie jest piłkarzem o klasę lepszym niż Ambrosio. I jak mało który zawodnik potrafi wyłamać się z naszego cholernego schematu gry...
Ostatnio zmieniony 6 sty 2018, 00:01 przez Jaszczu91, łącznie zmieniany 1 raz.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Raffal »

jedyny pozytyw dzis to Cancelo. Jak nie wykupimy tego GOŚCIA to ja nie wiem.

Candreva miał piłkę meczową na 5 m. Niestety jest drewnem bez dryblingu czy techniki wiec nie mógł tego trafić.

Bez transferów sezon będzie stracony i to KONKRETNYCH nazwisk aby wrócił entuzjazm. Ramirez, Pastore i defolue

Dla mnie dziś Eder, Mario mogą już odejść ....nie trawie tych gości.
A Candreva jest tutaj tylko bo nie ma kto grać choć wydaje mi sie ze Karamorah spisywałby sie znacznie lepiej.

Spall też by juz sie ogarnął i widzac co wyprawia Perisic i reszta zawodników dał grać innych.

Mamy skrzydłowych bez umiejetnosci dryblingu i dośrodkowania.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Imrahil »

Dobrze nam idzie. Bardzo dobrze.
Zapomnijcie o trafnych transferach.
Sezon się skończył w meczu z Udine.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: miniu86 »

Jeszcze słowo o zawodnikach.

Joao Mario - już dawno nie widziałem piłkarza Interu, który nawet nie chce zagrać dobrze. Zachowywał się jakby go ktoś zmaltretował psychicznie i złamał. Zero pożytku, głupie i niebezpieczne straty + brak szybkich powrotów by naprawić swój błąd.

Joao Cancelo - zjadł swojego rodaka i to tak na ostro. Technika, finezja, wyobraźnia, zdobywanie pola, stwarzanie przewagi na boisku. Przez to, że grał na taj samej flance z Mario, często był osamotniony przeciw kilku rywalom na raz. Spalletti wykorzysta go pięknie.

Yuto Nagatomo. - w końcówce zirytowało mnie jak dwa razy dziwnie się zachował i jego stroną poszły groźne wrzutki.

No i na koniec kwestia bramki Simeone. Jak to w piłce często decydują szczegóły: tuż przed golem Handa długim wyrzutem uruchomił jednego z naszych graczy(nie pamiętam kogo), z przodu był Perisic, Icardi i 2 obrońców Violi. Ten zawodnik jednak zamiast zagrać do Perisica, który by rozciągnął grę robiąc tym samym więcej miejsca dla Icardiego, zagrał prosto do Mauro, który nie miał szans wygrać tego pojedynku. W efekcie piłka szybko wróciła pod pole karne Interu i gola z tego zdobył Simeone...
PepeBergomi
Posty: 377
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:04
Kontakt:

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: PepeBergomi »

Joao Mario to jakaś porazka, kto wogole pozwolił wydać tyle kasy na tego goscia. On plus Barbossa to jakaś zbrodnia a wrecz sabotaż. Do tego Gagliardini ktory mnie tak wkur***** zaczyna w środku pola, nie mniej od Epica Brozovica. Jakby to powiedział Bolec ,,rusza się jak wóz z węglem", duzo durnych strat, powroty do obrony z d**y. Bez transferów niestety bedzie ciezko. A tak na marginesie, 90% pilkarzy trafiajacych do nas zalicza regres formy, podczas gdy durne Lazio kupuje Savicia za 10 baniek i po 2 sezonach sprzedaje z 10 krotnym zyskiem.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Seba »

miniu86 pisze: No i na koniec kwestia bramki Simeone. Jak to w piłce często decydują szczegóły: tuż przed golem Handa długim wyrzutem uruchomił jednego z naszych graczy(nie pamiętam kogo), z przodu był Perisic, Icardi i 2 obrońców Violi. Ten zawodnik jednak zamiast zagrać do Perisica, który by rozciągnął grę robiąc tym samym więcej miejsca dla Icardiego, zagrał prosto do Mauro, który nie miał szans wygrać tego pojedynku. W efekcie piłka szybko wróciła pod pole karne Interu i gola z tego zdobył Simeone...
Dokładnie o tym samym pomyślałem.
Obrazek
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: maverik »

Jak zobaczyłem skład to myslałem, ze Spalletti będzie chciał zmienić ustawienie na np. choinkę, a tymczasem dalej 4-2-3-1 no i nasza zmiana Candrevy na Mario to był strzał w kolano albo nawet gorzej. Candreva po wejściu zrobił dużo więcej przez 2 minuty niż on przez 80 minut. To jest niepojęte. Dużo osób tutaj pisze, że Candreva to tylko te wrzutki, wrzutki i wrzutki. Wieco co? Ja wole te jego wrzutki, przynajmniej mamy kilka, kilkanaście sytuacji podbramkowych z których może paść gol, a nie człapanie i kręcenie kółeczek amatora za ponad 40 milionów. Teraz niektórzy mogli sobie zobaczyć jak wygląda gra bez Antka, jak nasza ofensywa cierpi, że ilość akcji można policzyć na palcach jednej ręki. Niestety też nie jest w najlepszej formie, ale dalej jest lepszy od Ivana a już tym bardziej od amatora z Portugalii. I tak kurwa niech gra nawet jak mu nie idzie, przynajmniej widać, że mu zależy, stara się i zapierdala, a nie stoi i się patrzy co reszta zrobi głupio się przy tym uśmiechając. Przecież my do 80 minuty mieliśmy z akcji tylko gol Icardiego i główke Perisica oraz Valero (przy 2 z 3 zasługa najlepszego na boisku Cancelo), a Candreva od 80 minuty chyba 4 akcje, ale moge się mylić. No i co najważniejsze ruszyliśmy trochę do ataku, a nie tylko obrona Częstochowy. Mam tylko nadzieje, że Żuau Maryju dzisiaj zagrał ostatni mecz w barwach Interu. Najbardziej boli, że dwóch najgorszych zawodników Interu musiało kosztować najwięcej ;/
P.S.
Santon już oblał pierwszy test na środku obrony, zobaczymy co nasi spece od transferów z tym zrobią.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: miniu86 »

Nie dziwię sie Luckowi, że próbował nieco namieszać Piolemu w planach i wystawił Mario. Liczył pewnie na nieco mniej schematyczne ataki. Jak widać wystarczyło wystawić tam Cancelo i to byłoby wystarczające.

Fiorentina mogła to wygrać, ale fakty są takie, że gdy przyszła 90 minuta to Inter miał 1-0 i do wygranej zabrakło charakteru i cwaniactwa Interu. Ogromna szkoda, że w tak prosty sposób tracimy te punkty bo sprawiamy tym, że bedziemy się musieli z Romą i Lazio bić do ostatnich kolejek.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: miniu86 »

Tymbardziej szkoda bo wygranej ten klub i ci piłkarze potrzebują teraz jak tlenu. Strasznie źle się to poukladalo. Zla forma zbiegla się z konską formą Udinese oraz ciężkim terminarzem no bo wyjazdy do Sassuolo, Florencji czy domowe mecze z zespołami z Rzymu to nie są spacerki.
No a teraz trzeba będzie szukać przełamania oraz wyjścia z tego przedluzajacego się kryzysu w bezpośrednim starciu z Romą co może.mieć jeszcze gorsze konsekwencje.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Mora »

Frajersko stracone 2 punkty, jednak obiektywnie trzeba przyznać, że na zwycięstwo najnormalniej w świecie nie zasłużyliśmy. Nadal gramy gówno z cebulą, Roma pewnie już zaciera ręce.

Gdy w sierpniu sprzedawaliśmy Murillo i oddawaliśmy za pół darmo Medela, to pisałem, że nie da się grać mając w kadrze 3 stoperów, nawet nie grając w pucharach. Dziwne, że nikt w klubie tego nie zauważył i teraz nagle Spal płacze, że nie ma stopera, a Sabatini i Ausilo będą w panice szukać kogoś w styczniu.

W transfer Pastore też średnio wierzę, a Ramires to jednak duża niewiadoma.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: KoBa »

Nie można mieć pretensji do naszej obrony, która w sumie grała wczoraj w 3-4 zestawieniach i walczyła dzielnie z przeziębionym Nagatomo, kontuzjowanym Ranocchią oraz Santonem, który zagrał wczoraj na trzech pozycjach. Trzeba się liczyć ze straconym golem we Florencji, szkoda, że w ostatniej minucie. Pretensje trzeba mieć do naszych pomocy i ataku, które nie wykorzystały przestrzeni po objęciu prowadzenia. Icardi gola zdobył, ale wcześniej się też machnął w dogodnej sytuacji, to raczej nie była wina skrzydłowych i braku trequartisty. O Joao Mario zostało wszystko napisane, Perisic lepiej niż z Lazio ale wciąż na duży minus, oprócz zagrania do Valero (które ten koncertowo spartolił) niczego nie wniósł. Vecino i Gagliardini tylko odbierali, Valero na alibi. Cadreva wszedł mógł zakończyć mecz to nie trafił do pustej bramki.

Jeżeli Lazio i Roma wygrają swoje mecze z bieżącej kolejki oraz te zaległe to mamy -4 do Romy oraz -1 do Lazio po przerwie zimowej. Pozostaje nam, jakże typowe dla tego okresu sezonu, trzymać kciuki za rywali naszych rywali...
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: IlCapitano »

Meczu nie oglądałem, więc o grze się nie wypowiadam. Napiszę tylko, że zwycięstwo we Florencji na przełamanie przed 16 dniową przerwą byłoby czymś pięknym, no ale oczywiście musiało się spierdolić w 91(!) minucie.
Tyle dobrze, że nie przegraliśmy i przyjeżdżamy z tym punktem. Teraz trzeba trzymać kciuki za Atalantę i SPAL(xd).
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: mikruzzo »

Nie do wiary. W takich okolicznościach tracimy 2 pkt.
To nas kompletnie załamie, a morale już i tak są w strzępach.

Na temat J.Mario i Cancelo zostało już wiele powiedziane i zgadzam się z większością. Dlatego zostawie ich w spokoju

PERISIC:
Adaptacja. To jest słowo które jak ulał pasuje do Ivana.
W momentach takich jak wczorajszy mecz, gdy Chorwata najbardziej potrzebujemy, potrzebujemy lidera który szarpnie zespołem, da pewien impuls do działania, On dostosowuje się do sytuacji panującej na boisku. Szkoda bo jest to jeden z najlepszych skrzydlowych w lidze i można by oczekiwać czegoś więcej. :(

Handanovic jak zwykle najpewniejszy punkt naszego zespołu, tylko co z tego że się dwoi i troi jak na koniec oglądamy remis bądź porażkę.
Transfery! Bez nich nawet taki trener jak Spaletti nic nie zdziała.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: mio85 »

Frajerstwo do kwadratu, mając przy 1:0 setki Valero i Candrevy. Gdy tak źle idzie w ofensywie i w końcu po "dwudziestu" meczach strzelamy bramkę na wyjeździe to tak cennego daru nie można wypuścić z rąk, tym bardziej z przeciętną Fiorentiną.
Ktoś napisał przy okazji remisu z Lazio - Nie możesz wygrać meczu, to go zremisuj. Do nas jak ulał pasuje parafraza tego powiedzenia: Możesz wygrać? Zremisuj.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: miniu86 »

Mnie w sumie nie dziwi to że straciliśmy tego gola w 91 minucie bo jak dobrze sobie przypomnimy to w tych okresach kryzysu zawsze taki mecz nam wypada, że całą pracę niweczymy właśnie w 91 minucie. To jest klasyk i w sumie najbardziej drażni mnie właśnie to, że zmieniają się piłkarze, jest dobry trener, a my znowu musimy "swoje" w grudniu/styczniu odbębnić.

Jeszcze odnośnie Perisicia.
Wczoraj Dumanowski poruszył ciekawą kwestię, która siedziała mi w głowie już wcześniej, ale nigdy jej nie zweryfikowałem. Perisic strzela i robi różnicę przeważnie wtedy gdy idzie całej drużynie. Gdy jednak mamy kłopoty by sforsować zasieki rywali to Ivan znika. I to mnie właśnie w nim najbardziej denerwuje.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Lopez »

Obiektywnie patrząc to powinniśmy się "cieszyć" z tego 1pkt.Biorąc pod uwage samą pierwszą połowe to gdyby nie "gorące głowy"zawodników Violi to do przerwy już powinno być po meczu.Jedyny pozytyw jaki dostrzegam to ten,że może w końcu nasi zaczną w kolejnych meczach częściej strzelać zza pola karnego.I to tyle.

Zwycięstwo mogło ich podbudować przed meczem z romą a tu gong pod koniec meczu....
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Speaker »

Skupmy się na pozytywach.

Milan Skriniar - w każdym meczu potwierdza że nie jest przypadkowym bohaterem. 20 spotkań na koncie i o ile się nie mylę ani minuty mniej

Joao Cancelo - nawet publika z Florencji zareagowała aplauzem na jedno z jego zagrań. Może być jeszcze lepiej.

Matias Vecino i Roberto Gagliardini - ta dwójka gra przyzwoicie na DM.

Icardi - bardzo to było ważne, ten gol. Pokazał, że nawet gdy wydaje się bez formy, w każdej chwili, gdy jest w polu karnym rywal powinien mieć się na baczeniu.

Semir Handa - czołowy bramkarz świata w tym sezonie.

Antonio Candreva - lider asyst i mimo wszelkiej krytyki i możliwe na teraz dużego zmęczenia, fajnie mieć go w składzie, nawet na ławce, chociażby.

poza meczem.
DD i Miranda - w obecnej sytuacji kadrowej, ale i w ogóle z powodu tego co w tym sezonie prezentują jak miło, że wracają niebawem. :smile:
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: Speaker »

mikruzzo pisze:Nie do wiary. W takich okolicznościach tracimy 2 pkt.


PERISIC:
Adaptacja. To jest słowo które jak ulał pasuje do Ivana.
W momentach takich jak wczorajszy mecz, gdy Chorwata najbardziej potrzebujemy, potrzebujemy lidera który szarpnie zespołem, da pewien impuls do działania, On dostosowuje się do sytuacji panującej na boisku. Szkoda bo jest to jeden z najlepszych skrzydlowych w lidze i można by oczekiwać czegoś więcej.
Dobre spostrzeżenie. W ogóle brakuje nam takiego lidera w zespole jakim jest Skriniar w obronie ( kiedyś będzie kapitanem, oby u nas ). Brakuje nam Cambiasso, Stankovicia, Roberto Carlosa i piłkarskiego Mikela Hansena oraz Ivano Balićia, a mielibyśmy 1. miejsce :D
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: mikruzzo »

Speaker pisze:
mikruzzo pisze:Nie do wiary. W takich okolicznościach tracimy 2 pkt.


PERISIC:
Adaptacja. To jest słowo które jak ulał pasuje do Ivana.
W momentach takich jak wczorajszy mecz, gdy Chorwata najbardziej potrzebujemy, potrzebujemy lidera który szarpnie zespołem, da pewien impuls do działania, On dostosowuje się do sytuacji panującej na boisku. Szkoda bo jest to jeden z najlepszych skrzydlowych w lidze i można by oczekiwać czegoś więcej.
Dobre spostrzeżenie. W ogóle brakuje nam takiego lidera w zespole jakim jest Skriniar w obronie ( kiedyś będzie kapitanem, oby u nas ). Brakuje nam Cambiasso, Stankovicia, Roberto Carlosa i piłkarskiego Mikela Hansena oraz Ivano Balićia, a mielibyśmy 1. miejsce :D
Otóż to. Brakuje nam tego lidera zespołu, gościa z charyzmą...
Wielu próbuje się doszukać takiego lidera w osobie Borji Valero (przede wszystkim komentatorzy Eleven).
Spoko, Valero jest niezłym środkowym, ma dobry przegląd pola i potrafi stwarzać momentami dobre sytuacje, ale Nam potrzeba kogoś z finezją i polotem, kogoś takiego jak dawniej Sneijder
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 20. kolejka Serie A: Fiorentina - Inter

Post autor: miniu86 »

Recepta na meldowanie się w top 4 co roku jest prosta - dajmy Spallettiemu zawodników pod jego taktykę, a nie będzie problemem gol stracony z Fiorentina czy Sassuolo bo oni w tym samym czasie stracą 3 lub 4.
ODPOWIEDZ