16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: KoBa »

No dobra, ogłaszam koniec żałoby. Jutro o 18:00 gramy na Giuseppe Meazza z Udinese, chyba wiadomo jaki jedynie wynik wchodzi w grę. We wtorek oblaliśmy egzamin, jutro sprawdzian z dojrzałości, test, pokazujący, czy piłkarze potrafią w takich okolicznościach wyjść na boisko z pewnością siebie i zagrać swoje. Podobne testy w ten weekend w zasadzie u wszystkich naszych ligowych, głównych rywali więc tym bardziej warto wygrać na otwarcie kolejki.

Co do Udinese, to drużyna ta trąci przeciętnością od samego początku. Poza De Paulem, na którego piłkarze muszą uważać, a któremu kibice powinni (?) się przyglądać, nie ma w tej ekipie aktualnie wielu ciekawych graczy, z resztą nie bez przyczyny bronią się przed spadkiem.

Jestem ciekawy zestawienia naszej jutrzejszej 11 na ten mecz, poza Vecino i Dalbertem powinni być dostępni wszyscy. Czy zagra od początku Nainggolan? Czy Keita dostanie szanse od 1 minuty? Czy Miranda znowu zmieni De Vrija? Kto na prawej, DD czy Vrsalijko? Czy Borja znowu w wyjściowym?
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: Odet »

No wreszcie temat meczowy.

Liczę na sportową złość naszej drużyny, a jej efektem będzie gładkie zwycięstwo z Udinese. Gładkie to nie jakieś zdechłe 2-1 czy 2-0. Ma być 4-0 lub wyżej.
I żadnych tam wychowanków Hajduka Split sobie nie życzę.

Forza Inter.
Pozdr.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: maverik »

Rok temu bez jednego dnia też graliśmy z Udinese i też na Giuseppe Meazza, też Udinese było świeżo po zmianie trenera. Tylko, że wtedy Oddo robił robotę, a teraz Nicola wygrał z Romą i tyle. Wtedy było Inter Bells i zaczęło się nasze pasmo niepowodzień. Teraz nie będzie żadnego śpiewania, więc liczę, że wygramy pewnie, bo inaczej zacznę wierzyć w kryzysy i gęstą atmosferę w szatni. Udinese to nie jest rywal, który powinien nam sprawiać trudności i liczę, że będzie tak tym razem. Wolę kojarzyć sobie Udinese z wspaniałym meczem na Dacia Arena wiosną jak dostali 4:0 niż z wpadką.
KoBa pisze: 14 gru 2018, 14:34 Jestem ciekawy zestawienia naszej jutrzejszej 11 na ten mecz, poza Vecino i Dalbertem powinni być dostępni wszyscy. Czy zagra od początku Nainggolan? Czy Keita dostanie szanse od 1 minuty? Czy Miranda znowu zmieni De Vrija? Kto na prawej, DD czy Vrsalijko? Czy Borja znowu w wyjściowym?
Czy zagra Nainggolan to pewnie będziemy wiedzieli dziś po konferencji Lucjana. Keita od pierwszej minuty szczerze wątpię, raczej ta sama sytuacja co rok temu z Karamoh. Miranda usiądzie na ławce to pewne akurat, prędzej zagra z Chievo, żeby de Vrij był na Napoli i Empoli. Vrsaljko na prawej bo raczej cały mecz 4 z tyłu, więc nie ma powodów by DD grał. Borja usiądzie na ławce z racji tego, że Gaglia i Mario są dostępni.

Przeczuwam 4-3-3
Handanović - Vrsaljko de Vrij Skriniar Asamoah - Gagliardini Brozović Mario - Politano Icardi Perisić.

Jeżeli Nainggolan będzie gotowy to zagra w miejsce Gagliardiniego. Co do Keity to już pisałem. Asamoah jest zagrożony pauzowaniem.
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: TomHardy »

Niestety nie wierzę w to, że mimo paskudnej gry i ostatnich wywiadów Perisic siądzie na ławce. Ciekaw jestem jak kibice na Mecca zareagują przy czytaniu składów, czy wygwiżdżą Chorwata, a może i Spalla? Nalezało by przynajmniej tego pierwszego tak potraktować. Mam nadzieję, że zimą odejdzie wtedy regularnie zacznie grać Keita tylko kto na zmianę? Może uda się tego De Paula? No ale wracając do tematu, jeśli Spall ma jakieś jaja, a piłkarze ambicje i honor to pokażą, że już zapomnieli o LM i rozkurwią przeciętne Udinese. W przeciwnym wypadku będzie to już oficjalnie kryzys i być możw jakieś konflikty w szatni.

Niestety obawiam się, że ktoś z dwójki Icar-Skryniar odejdzie po sezonie. Przykro to pisać ale uratować ich może tylko dobra postawa całej ekipy w trakcie reszty sezonu jak i konkretna podwyżka oraz solidne działania na rynku Marotty, żeby widzieli, że idziemy ostro do przodu.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: Piter »

Jestem głodny Interu i kolejnego zwycięstwa, nie mogę się doczekać tego meczu.
Powróćmy na ścieżkę zwycięstw usłaną różami i sukcesami błagam
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: miniu86 »

Myślę, że wszyscy dobrze pamiętamy ten zaskakujący wpierdol od Udinese równo rok temu, mam nadzieję, że piłkarze też go pamiętają.
Fundamentalnym jest, żeby takie mecze wygrywać bez żadnej dyskusji, a już szczególnie po trochę gorszym okresie jaki właśnie przechodzimy. Jakakolwiek strata pkt z Udinese sprawi, że już bez żadnej przesady będzie można mówić o kryzysie. Nie można do tego dopuścić.
To co ten zespół musi się nauczyć robić to właśnie bezlitośnie ogrywać ogórki jak to od lat robi Juve i po części Napoli. To jest podstawa by co roku meldować się w top 3.
Forza i po 3 punkty :flaga:
piper
Posty: 24
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: piper »

Piter, a na tym avatarze to ty jesteś? Na której wsi taka moda? No i w ogóle wyglądem to ty nie grzeszysz, laski chyba wieją jak Cię widzą.
Dzisiaj spokojnie 2-0, innej opcji nie ma.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: Czarson »

Typowym zachowaniem dla Interu będzie nie wygranie tego meczu, jednak mam nadzieje, że będzie inaczej. Nie możemy kolejny rok babrać się w tym syfie.

forza
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: SETE »

1 Handanovic; 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 20 Borja Valero, 77 Brozovic, 15 Joao Mario; 16 Politano, 9 Icardi, 11 Keita

Tu mi Lucek zaimponowal. Posadzil na lawce Ivana zastepujac go Keita oraz postawil na Sime Vrsaljko.
No zobaczymy ale sklad jest ok.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: KoBa »

Ok, może wielki mecz to nie był, ale jak juz przechodzimy kryzys to fajnie, że kasujemy w tym meczu 3 bardzo ważne punkty. Ciężko kogokolwiek wyróżnić (Mario, Vrsajko?) ciężko kogoś zganić (Politano, Keita?). Czekamy na jutrzejsze mecze rywali. Za tydzień czeka nas coś podobnego.
Randama

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: Randama »

Widać, że jeszcze nasi mentalnie się nie ogarnęli. Politano i Brozovic zagrali dzisiaj poniżej możliwości, choć nie były to tragiczne występy. Joao Mario kolejny bardzo dobry występ. Ciekawe czy Spalletti zdecyduje się na graniem środkiem Joao Mario - Brozo - Radja.

De Vrij powoli staje się moim ulubieńcem, jest niesamowity. Zresztą Skriniar i De Vrij to czołówka światowa jeśli chodzi o defensywę.

Vrsaljko i Asamoah to wzrost jakości na bokach w porównaniu do lat minionych, ale wszyscy chyba oczekiwali nieco więcej, choć zagrali dzisiaj poprawnie.

Icardi jest w życiowej formie. Oddać trzeba Spallettiemu, że rozwinął się jeszcze bardziej pod jego okiem. W końcu bierze udział w grze drużyny.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: miniu86 »

Uff, 3 pkt najważniejsze, ale scenariusz meczu już za ciekawie dla nas nie wyglądał. Udinese nie istniało, ale taktycznie radzili sobie bardzo dobrze no i nie odpuszczali żadnych piłek. Szkoda, że pomimo wielu rożnych znowu nic nie wpadło chociaż teoretycznie powinno wpadać często. Skriniar i De Vrij: czekamy!
Te kontry to też do poprawy bo prowadząc 1-0 takie wypady trzeba kończyć golem bo tylko patrzeć jak to się zemści.

Super robotę pod koniec meczu robił Icardi, prawdziwy kapitan.
Marotta na trybunach, niech uruchamia swoje papużki i szuka jakiegoś wzmocnienia na zimę.
zemaria
Posty: 122
Rejestracja: 14 lip 2017, 16:58

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: zemaria »

Fatalna gra, daleko z Valero nie zajedziemy...
a Martinez powoli zaczyna mnie bardzo irytować, nic kompletnie nie wnosi. W pół godziny faulował chyba z 10 razy.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: IlCapitano »

Niesłychana murarka Udinese, ale na szczęście udało się w końcu wcisnąć. Mega ważna wygrana, przełamanie itp itd.

Teraz jedziemy do Werony na amatorskie Chievo i musimy im mocno dokuczyć. Mam nadzieję, że Radja wyjdzie już w pierwszym składzie. Ekscytuje mnie duet Skriniar - de Vrij, według mnie najlepszy w lidze taka prawda.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: Mora »

1:0 po karnym - takie trochę juventusowate zwycięstwo, ale ważne 3 punkty w kieszeni, a o samym meczu w zasadzie możemy zapomnieć. Plus dla Spalla za posadzenie na ławce chorwackiego lenia, minus za ślamazarne przechodzenie z obrony do ataku.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: maverik »

Mecz pod kontrolą od początku. W pierwszej połowie Udinese nie oddało nawet strzału w trybuny. Druga połowa troszkę nerwowa, ale tylko przez pierwsze 5 minut. Mamy problem ze skutecznością i wykańczaniem akcji, to był też główny powód odpadnięcia z LM. Dziś znów to się mogło zemścić, ale udało się wygrać po karnym, dobrze że sędziowie zauważyli rękę Fofany, nie tak jak w spotkaniu z Parmą. Także to jest ewidentnie do poprawy, a tak to można być zadowolonym, kreujemy masę sytuacji, a to nie było łatwe przy autobusie Udinese.
Co do personaliów to na spory plus dziś Icardi za całokształt, de Vrij za bycie dzisiaj królem obrony. Nie podobał mi się Asamoah i Keita. Perisić dzisiaj dał dobrą zmianę, był pewniejszy w obronie od Kwadwo mimo iż obrońcą nie jest, sporo nam piłek uratował także może lepiej, że nie zagra z Chievo. Nie zdziwię się jak niedługo zaczniemy oglądać boki DD-Vrsaljko. Uporczywe stawianie na Perisicia przez Spallettiego chyba ma sens co. Jednak warto ufać trenerowi, który widzi piłkarza przez kilka godzin codziennie. Co nie zmienia faktu, że byłem dziś zadowolony widząc składy przed meczem. Ivan chyba zaczął dostrzegać słabnącą pozycje w kadrze, to może na niego lepiej wpłynie.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: miniu86 »

Dzisiaj największym mankamentem było ślamazarne podejmowanie decyzji w kluczowych momentach akcji. Na złe wyszły nam też ze 2 przywileje korzyści, lepiej było uderzać ze stojącej piłki.
Wg mnie słabo dzisiaj Politano, Asamoah, Keita, Valero. Przeciętnie Brozovic, Mario, Vrsaljko. Nie wiem czy to ta LM czy po prostu presja wyniku dzisiaj. Teraz skupić się już na nastepnym meczu.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: SETE »

Gazety się uspokoiły i mogą się spokojnie przygotowywać do meczu w Veronie. W kryzysie 2017/18 tego meczu byśmy nie wygrali i wczoraj taki dobry prognostyk .
Środek Brozo - JM - Radja to mogłoby być to co możemy max wyciągnąć z tego składu.

Na marginesie ... nie mogę patrzeć na fizyczność Valero. Wyglada na boisku jakby miał 39 lat
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: Speaker »

Dokładnie. Presja była ogromna, gdyby nie 3 pkt to już by był trener do zwolnienia, drużyna do zwolnienia i stadio Giuseppe do zaorania, ale nic z tego ;-) . Wczoraj widac bylo, że ta CL jeszcze w nich siedzi, ale może też dzięki temu Spalletti zdecydował się na kilka progresywnych zmian jak na niego. Mniej wiecej można sobie wyobrazić że duet Mauro - Lautaro jest możliwy i to moze byc coś nowego biorąc pod uwagę nasz atak. Jak dla mnie młody spisał się dobrze. Dużo biega, wszędzie go pełno, przy czym jest trochę nieokrzesany jak na 20 latka z ligi argentyńskiej przystało ale przy większej systematyczności i pewności siebie mógł narobic wiele szkód Udinese i nie wiem nawet czy ta piłka, którą przeciął Icardi że spalonego nie szła do bramki? A po drugie nagle Mauro zrobil sie bardziej ruchliwy i pokazuje znów bo to nie jeden raz w tym sezonie, że ma wiecej do zaoferowania w napadzie niz tylko czatowanie na "9". Kolejna rzecz o której już SETE napisałeś że Brozo Mario i Radja mogliby grać razem przy 433 zwłaszcza, że Naingo nauczony tak grać.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: miniu86 »

Chciałem o tym samym. Icardi ostatnio rzeczywiście jest bardziej angażowany do konstruowania akcji i to jest coś nowego dla naszych rywali, jest także dodatkową opcją dla nas. Minusem tego jest niestety to, że pod nieobecność Radji wczoraj do okazji na strzał dochodził Valero czy Mario, a oni robią to dość anemicznie.Np tą główkę Borji to Icardi czy Politano zamieniłby pewnie na gola.

Mi też podoba się Lautaro, potrafi wejść z piłką przy nodze w pole karne rywala, potrafi dryblować i przede wszystkim mocno walczy, a to jest bardzo pożądana cecha. Wkurzało wczoraj Udinese tym zagęszczeniem i nastawieniem na blokowanie strzałów zza pola karnego, wkurzała ich w tym skuteczność.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 16. Kolejka Serie A: Inter-Udinese

Post autor: mio85 »

Na plus dziś zdecydowanie Vrsaljko. Koniecznie wykupić go z Atletico, ale nie zdziwię się, jak kolejnym wypożyczeniem podbijemy cenę identycznie jak w przypadku Cancelo, jeśli Sime będzie się rozkręcał z każdym meczem. Gośc uczestniczy w każdej akcji ofensywne, jest szybki, zwrotny i chyba lepszy w defensywie niż Joao u nas. Bardzo dobre, kąśliwe wrzutki.

Z perspektywy dzisiejszego meczu uważam, że w środę zabrakło nam właśnie między innymi takiego Joao Mario za bardziej statycznego Valero.
ODPOWIEDZ