1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Wybraniec »

Nietypowa pora zakładam temat meczowy.

Start nowego sezonu w roli mistrza Włoch.

Nowy trener, nowy styl i inna drużyna. Prawdopodobnie dużo gorsza od poprzedniej.

Scudetto w jakimś zasięgu pozostaje, ale na papierze to wszystko wygląda tak pogmatwanie, że ciężko wyrokować jak blisko Juventusu jesteśmy.

Genoa to ogóry i trzeba ich opierdolić do zera.

Jako że będą na stadionie pragnę skladu:

Handanovic
Skriniar De Vrij Bastoni
Dumfries Vidal Brozo Hakan Dimarco
Sensi
Dzeko.

Alleluja i do przodu. Z Bogiem
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Speaker »

Wybraniec pisze: 19 sie 2021, 03:45 Nowy trener, nowy styl i inna drużyna. Prawdopodobnie dużo gorsza od poprzedniej.
Niby czemu gorsza??

Nowy trener wygrywa wszystkie mecze w ładnym stylu i chyba jeszcze bez straconej bramki.
Przybylo nam dwoch mistrzow Europy i nowa drużyna więcej osiągnie na arenie międzynarodowej. Prawdopodobnie 🙂
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Wybraniec »

Emeryt Dzeko za najlepszego gracza ligi
Cienias Dumfries za najlepszego wahadłowego świata
Średniak Hakan za maestro Eriksena

Co ja mam tłumaczyć
Kondzik
Posty: 118
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:39

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Kondzik »

Maestro Eriksen xdd wczesniej klaun, najlepszy gracz ligi wcześniej ocieżaly kloc xdd ty już lepiej nie tłumacz
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Orzeu »

Wybraniec pisze: 19 sie 2021, 10:14 Emeryt Dzeko za najlepszego gracza ligi
Cienias Dumfries za najlepszego wahadłowego świata
Średniak Hakan za maestro Eriksena

Co ja mam tłumaczyć
to maestro Eriksen, czy wypalony piłkarz?

https://i.ibb.co/5Fmz26g/Clipboard01.jpg
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Jaszczu91 »

Mi się wydaje, że ten emeryt Dzeko da radę. Cały czas liczę na jeszcze jednego napastnika. Dumfriesa typuje na odkrycie tego sezonu Serie A. Transfer Hakana przez większość osób jest lekceważony a to przecież gość który kreuje najwięcej sytuacji w całej lidze. Z całym szacunkiem do Eriksena, ale jego liczby w Interze nie wyglądały dobrze.

Ja mimo niezbyt dobrego mercato, liczę na Inter Inzaghiego. Może nie obronimy tytułu ale powinniśmy być w walce do samego końca. Sensi też powinien być wartością dodana w tym sezonie. Myślę, że Inter będzie grał ładniej dla oka w tym sezonie bo Inzaghi preferuje bardziej ofensywną piłkę. Defensywa pozostała bez zmian więc o obronę jestem spokojny. W ofensywie wszystko zależy od pozyskania napastnika. Jeśli przyjdzie Correa czy Zapata to będzie nie tak źle jak mi się wydawało jeszcze 2 tygodnie temu.

Powiało mi optymizmem po meczu sparingowym z Dynamem. Myślę, że Genoa nie powinna sprawić Interowi problemów. Obstawiam spokojne zwycięstwo dwoma, może trzema bramkami.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Saff »

No ten maestro Eriksen, to u nas faktycznie nieziemską finezją się popisywał.
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: mikruzzo »

Nie powinniśmy mieć problemów z wywiezieniem 3pkt. Nawet pomimo absencji Lautaro.
Dzeko to stary wyjadacz, zakładam ze te kilkanaście bramek w sezonie ustrzeli.
Nie tylko w starciu z Genoa, ale i w całym sezonie ma nadzieję że Sensi przestanie się szlajać po lekarzach i pokaże na co go naprawdę stać. No i jeszcze Barella - wierze że stanie się liderem z prawdziwego zdarzenia pod okiem Inzaghiego
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Omen »

Wielu upatruje w nas jako rozczarowanie sezonu a najlepsze jest to, że liga jeszcze nie wystartowała. Co prawda jesteśmy osłabieni ale tak samo mówili kiedy odszedł Ibra. Prawda jest taka, że Inzaghi będzie chciał wejść w końcu na poziom TOP i mam nadzieję, że drużyna pozbawiona presji ( mniejszej niż za czasów Conte) może zwojować wiele w nadchodzącym sezonie. Jeśli popatrzymy szczerze to strata Eriksena nie musi być tak bolesna bo zastąpi go gość, który ma lepsze liczby. Dżeko to nie Lukaku to prawda ale jednak to stary wyjadacz, który powinien poradzić sobie nawet w tym wieku, w końcu Serie A jest stworzona dla weteranów. Hakimiego też nikt nie zastąpi ale wierzę w tego Dumfriesa. Nie mamy nic do stracenia a w Lidze Mistrzów z Conte nie było kolorowo a wręcz tragicznie. Teraz jesteśmy losowani z pierwszego koszyka (wiem wiem kto jest w drugim) więc trzeba liczyć na lepsze losowanie mimo wszystko. Co do Genoi to powinniśmy się łatwo uporać i każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo będzie niespodzianką. W końcu kibice wrócą na trybuny i też jakoś zastąpią Lukaku l.
zemaria
Posty: 122
Rejestracja: 14 lip 2017, 16:58

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: zemaria »

Dla Mateusza Barollo to dalej chyba placek skoro go nie uwzględnia w wyjściowej

Co do meczu, liczę że na gładkie 2-0
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Speaker »

Wybraniec pisze: 19 sie 2021, 10:14 Emeryt Dzeko za najlepszego gracza ligi
Cienias Dumfries za najlepszego wahadłowego świata
Średniak Hakan za maestro Eriksena

Co ja mam tłumaczyć
Wiesz no bądźmy realistami.

Eriksen jest świetnym piłkarzem ale jego cała przygoda w Interze to było ciężkie życie. Czy darmowy Hakan wypadnie lepiej? Prawdopodobne.

Kupiliśmy Hakima ze 40 od Realu, oni nas ograli w grupie bez problemu, Hakimi zagrał fatalnie w tych meczach. Wobec problemów finansowych Gdyby ktoś mnie zapytał w czasie Euro Czy daje zgodę na coś takiego że sprzedajemy Hakima za 70, a kupujemy Dumfriesa za 13? 🤔

Lukaku, Lukaku, Lukaku... Dajcie już spokój z nim, poszedł grać w swoim ukochanym klubie.

Ja ci powiem... Dżeko swoje strzeli (obstawiam okolice 5-10 ligowych goli). Przecież (póki co) mamy jeszcze na ataku Lautaro, a jeszcze jakiś w miarę ogarnięty napastnik tu przyjdzie, mam nadzieję.
W ogóle jak sobie myślę o tym naszym składzie to nie jest tak źle. 2 Mistrzów Europy, 2 wicemistrzów świata i triumfator Copa America. Ja myślę że Perisić za Szymona będzie dobrze grał. Nasza obrona nie trzeba mówić, najlepiej skompletowana chyba na świecie. A pomyśleć że Conte chciał sprzedać Skriniara. Ja coś czuje że bedzie dobrze. Marotta 💪👍👏
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: forzaragazzi »

Speaker pisze: 19 sie 2021, 14:00 A pomyśleć że Conte chciał sprzedać Skriniara. Ja coś czuje że bedzie dobrze. Marotta 💪👍👏
Z tego co się orientuję to Conte zawetował Skriniara.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Speaker »

forzaragazzi pisze: 19 sie 2021, 14:33
Speaker pisze: 19 sie 2021, 14:00 A pomyśleć że Conte chciał sprzedać Skriniara. Ja coś czuje że bedzie dobrze. Marotta 💪👍👏
Z tego co się orientuję to Conte zawetował Skriniara.
Ja tego nie słyszałem ale widziałem jak był poniewierany za Conte i był na wylocie za 40 min, chociaż dla Spalettiego kosztował 100. A uratował się sam, bo zaczął grać fenomenalnie od meczu z Sassuolo na wyjeździe (0-3) i Antek nie miał wyjścia jak tylko go wstawić do pierwszej 11. na stałe.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: forzaragazzi »

Speaker pisze: 19 sie 2021, 14:59
forzaragazzi pisze: 19 sie 2021, 14:33
Speaker pisze: 19 sie 2021, 14:00 A pomyśleć że Conte chciał sprzedać Skriniara. Ja coś czuje że bedzie dobrze. Marotta 💪👍👏
Z tego co się orientuję to Conte zawetował Skriniara.
Ja tego nie słyszałem ale widziałem jak był poniewierany za Conte i był na wylocie za 40 min, chociaż dla Spalettiego kosztował 100. A uratował się sam, bo zaczął grać fenomenalnie od meczu z Sassuolo na wyjeździe (0-3) i Antek nie miał wyjścia jak tylko go wstawić do pierwszej 11. na stałe.
A w jaki sposób był "poniewierany" przez Conte? Że go sadzał na ławce? Grał słabo (być może głównie przez zmianę ustawienia, ale nie tylko) to nie był wystawiany do I składu. Ogarnął sie to do niego wskoczył. Jeżeli piłkarz gra słabo to ja wręcz oczekuję że go trener nie będzie na siłę wsytawiał w wyjściowym składzie, niezależnie od nazwiska i przeszłych dokonań.
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Mora »

3:0 z Dynamem to dobry prognostyk przed ligą. Genua to żadna potęga, więc powinno być dobrze. Ciekawi mnie występ nowych grajków w meczu o stawkę. Forza Inter!
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

Na wstępie: fajnie, że jesteście i że zaczynamy razem kolejny sezon, mimo że czasy łatwe nie są ani dla Interu, ani dla piłki.

Choć bilans mercato póki co jest po prostu, nie oszukujmy się, bardzo zły (ale też nie ma sensu go oceniać przed końcem okienka), jestem dość pozytywnie nastrojony przed tym sezonem. Nie zaczynamy już jako przegrywający od 10 lat, ciągle niedojrzali chłopcy, tylko jako mistrz kraju. Dwa wybitnie ważne elementy układanki pożegnaliśmy, ale to wciąż tylko dwa elementy. Mamy całkiem fajne wzmocnienia, mamy bądź co bądź topowego trenera ligi, mamy doświadczenie, mamy mistrza Europy w składzie, jesteśmy Interem i tak dalej. Pragnę obejrzeć wszystkie mecze w sezonie. Kocham ten klub, kocham ten obłęd.

Fajnie byłoby zacząć z kopyta, ale jakiś falstartowy remis mnie nie załamie, tak bywa. Forza Inter!
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: maverik »

Ten mecz ma ogromnie znaczenie psychiczne, musimy zacząć sezon od zwycięstwa.
Preseason był najtrudniejszy od 2016 i nagłej wymiany Manciniego na De Boera. Podobnie jak wtedy zmieniliśmy trenera. Do tego większość kadry grała na EURO bądź Copa America (bodajże 14), więc troche sezonu przygotowawczego piłkarze opuścili a jest to ważny preseason bo jednak trochę inna filozofia u nowego trenera. Odejście Hakimiego, potem niespodziewane odejście Lukaku. Przyjście nowych zawodników tuż przed 1. kolejką (Dzeko, Dumfries) lub po (czwarty napastnik) oprócz Hakana. Jakby tego było mało to nie wyszły nam mecze towarzyskie z Arsenalem i Atletico i zamiast tego kopaliśmy się z trzecioligowcami, bądź drużynami Serie B. Dopiero na koniec Dynamo Kijów, ale porównując z jakimi markami graliśmy w latach poprzednich to Dynamo jest niczym. Simone w meczu otwarcia musi sobie radzić z 1 napastnikiem, który dopiero co dołączył do drużyny + nieopierzony Satriano. Sporo na głowie Szymona przez te 1.5 miesiąca, ale wierzę, że da radę.
Styl w jakim pokonaliśmy Dynamo napawa optymizmem, a skład powinniśmy ujrzeć ten sam. Oby tylko Sirigu nam życia nie uprzykrzał to dość pewnie wygramy.
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: nicolas80 »

Mimo kilku nieobecności w I kolejce to spodziewam się bardzo łatwej przeprawy i pewnego zwycięstwa 5-0. Bramki Dzeko x2 Hakan,Sensi,Perisic.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Kusy »

Spotkanie będzie jednostronne, przewiduję takie 4-1 dla nas.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Dzonyy »

Pasuje zacząć z wysokiego C. Stawiam, ze rozklepiemy ich 3:0 a swoje pierwsze bramki zdobędą Hakan i Dzeko.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: IntNarcyz »

Całkowicie się zgadzam pewne zwycięstwo, I myślę że Edin strzeli i ten zespół odpali i będzie się liczył w walce o scudetto jak i na arenie Europejskiej. Forza Inter 💙🖤💙🖤👍👍
bobogol
Posty: 250
Rejestracja: 5 lut 2005, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Re: 1 kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: bobogol »

Piekarz pisze: 20 sie 2021, 00:37 Na wstępie: fajnie, że jesteście i że zaczynamy razem kolejny sezon, mimo że czasy łatwe nie są ani dla Interu, ani dla piłki.
Siema Piekarz, również dobrze Cię widzieć.

Wiele obaw przed tym sezonem ale powiem Wam, lepiej mi z tym okaleczeniem i tym, że Inter "może" niż to wieloletnie budowanie presji "teraz z Balde to juz muszą", "z J.Mario i Gabigolem" wypali na bank.

Liczę, że fundament Conte się nie rozmył i że będziemy umieli nadbudować na nim dzięki elastyczności Inzaghiego.
Oby.

Mimo optymizmu tu ogromnego, ja zadowole sie nawet i 1:0 przepchniętym kolanem. Grunt dla naszych głów to po prostu zagrać za 3 punkty, odczarowane, gramy dalej.

FORZA INTER!
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: andyvdm »

Inter jest piękny.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: mio85 »

Ten mecz nic nam nie mówi, no może daje iskierkę nadziei, że nie wypadniemy z torów. Jestem zachwycony grą Hakana, ale tak jak wcześniej- jego i cały zespół zweryfikują silniejsi. Dzeko tez wyglada optymistycznie. Rozczarował mnie Sensi no ale on musi być niżej żeby błyszczeć.
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Mora »

Świetny mecz, Genua spokojnie mogła dostać "szóstkę", zostali totalnie zdemolowani. Dużo więcej Inter gra "z klepki", piłkarze są bardzo ruchliwi, mobilni - bardzo przyjemnie się to ogląda. Wymarzone debiuty Hakana i Dżeko, nawet Vidal dzisiaj zamknął japy hejterom ;) W końcu mecz z kibicami, brakowało tej atmosfery San Siro. To tylko Genua więc bez większej podjarki, ale wyglądało to naprawdę bardzo dobrze, oby tak dalej.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: mikruzzo »

No Hakan pięknie się przywitał na Meazza. Dobrze ma ustawiony celownik, szkoda tego spalonego Perisicia...dla mnie MVP.
Barella bardzo zachowawczo, nieźle rozrzucał piłki na prawo i lewo, ładna asysta, ale jednak brakuje mi u Niego jakby ruchu.
Dżeko nieźle wszedł w mecz, jest bramka i asysta, fajnie się układała współpraca z Hakanem, miał więcej okazji ale zabrakło szczęścia, ale grunt że odpalił.
Przyjemny i lekki mecz, zabrakło...Genoi
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

Partita quasi perfetta. No ja wiem, że Genoa to raczej kompletne kupsko, ale i tak zwycięstwo w imponującym stylu. Mam wrażenie, że drużyna zagrała na wkurwieniu zesrańskiem mediów i innych komentatorów, wieszczących Interowi koniec i upadek po odejściu belgijskiego pozera. Jak widać żyjemy i mamy się całkiem nieźle. Boję się trochę, że przy mocniejszym rywalu będzie wychodzić słabość wahadeł - trzeba się modlić, że Dumfries odpali i Dimarco takoż. O atak będę bał się znacznie mniej, o ile przyjdzie jeszcze dobry napastnik. Forza Inter!

Wrócili kibice, wracają ocenki:

Handanovic 6 - bez trudnych piłek do obrony, ale poza tym bez zarzutu (tę dziwną interwencję bym traktował z przymrużeniem oka).
Skriniar 7 - nie obyło się bez błędów w obronie, ale więcej było jednak bardzo dobrych interwencji (a pod koniec jedna wyśmienita), no i
De Vrij 6,5 - standardowy zarządca obrony, bez efektowności, bo rywal był jaki był.
Bastoni 6 - najmniej podobał mi się z trójki, ciuteńkę elektryczny, ale może się trochę czepiam. Fajny rajd w pierwszej połowie.
Darmian 6 - przyzwoicie, bez szału, bez zastrzeżeń. Pierwszy skład to moim zdaniem nie jest.
Barella 7 - parę ślepych piłek się zdarzyło, ale generalnie stary dobry Barella - walecznie, z przebłyskami geniuszu i z przepyszną asystą.
Brozović 7 - dla mnie cichy bohater spotkania - bezbłędne generałowanie środkiem pola, sporo pół-kluczowych odbiorów i podań. Takie Genoe zwykle nakrywa czapką i nie inaczej było tym razem.
Calhanoglu 8 (MVP) - chyba nie ma o czym pisać, wszyscy widzieli. Asysta, gol, prawie druga asysta gdyby Skriniar lepiej się złożył, prawie drugi gol gdyby nie mikrospalony, ale to jeszcze nie koniec - zadziwiająco zgrany się wydaje, a to przecież jakby nie patrzeć debiut. Może i nigdy nie będzie Eriksenem z prajmu, ale prawda jest taka, że jeśli Eriksen w ogóle miał u nas mecze na takim poziomie co dzisiaj Calhanoglu, to góra ze trzy przez 1,5 roku. Gość czuje tę ligę a to jeszcze ważniejsze niż talent.
Perisić 5,5 - meh. Niby aktywny, parę piłek niezłych, ale ta niechlujność jest dla mnie nie do przełknięcia, nigdy się z nim nie przeproszę chyba. Gdyby Kallon się nie osrał, byłaby bramka w plecy na jego konto na spółkę ze Skriniarem.
Sensi 5,5 - tak trochę na zachętę ta ocena, za wielkie zaangażowanie i parę dobrych odbiorów, bo w kreacji i ataku przeważały złe wybory i wykonania. Ale w sumie nieźle wyglądał fizycznie a to dla mnie ważniejsze na ten moment, liczę że jakość przyjdzie sama, jak oswoi się z boiskiem.
Dżeko 7,5 - co typ ma klej w nogach, technikę i czucie przestrzeni, to głowa mała. To by było wręcz nieprzyzwoite, gdyby nie dostał dzisiaj bramki - wspaniale rozprowadzał piłki.

Vidal 7 - bramka i asysta w krótkim czasie to jedno, ale ogólnie dobrze wyglądała jego gra nawet poza epizodami. Fajnie.
Dimarco 6 - przyzwoicie, coś jak Darmian.
Vecino BN
Satriano BN - trońkę się spalił chyba, pierwsze koty za płoty, może nawet nie ostatnie.
Dumfries BN

Inzaghi 8 - największym i chyba jedynym zarzutem do Inzaghiego może być tylko to, że miał przeciwko sobie Genoę. Poza bezbłędnym zjedzeniem przeciwnika szacun za kwadrans dla Satriano - większość włoskich trenerów zaczęłaby się zastanawiać nad wpuszczeniem go ok. 87 minuty, a większość z pozostałej mniejszości nie zaczęłaby w ogóle. :)
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: forzaragazzi »

Można mieć lekkie deja vu. Debiut trenera, 4-0 na Meazza i bramka nowego napastnika. Trzeba pamiętać że mecz został rozegrany przy 30-31 stopniach; w drugiej połowie tempo siadło, a od ok. 65 minuty piłkarze oddychali rękawami.

Na plus: Hakan-Brozo-Barella i Dzeko

Powtórzę: Hakan ma z kim grać u nas, to i mam nadzieję że uwolni w pełni swój potencjał. Na razie bramka i asysta i chyba oficjalnie bohater spotkania. Dla mnie jednak MVP Brozo. Nie rozgrywa piłki "na siłę" z kolei znakomicie w odbiorze, no i płuca drużyny. Do tego groźny strzał. Barella w formie. Dzeko technicznie jest lepszym zawodnikiem od Romelu. Nie ma problemu z rozgrywaniem piłki.

Na minus: Sensi i Perisić

Ivan irytujący prawie jak zawsze. Jak dwa razy mu coś wyszło to oczywiście musiał spalić. Dimarco wchodzi na plac gry i od razu znakomita wrzutka, a po czasie plasowany strzał. Sensi słabo, ale to jednak nie jest napastnik. Brakuje mu trochę centymetrów i kilogramów do gry przed/w polu karnym

Genoa kandydat do spadku. Najlepszy Rovella. Zinho poprawnie, nawet wykreował sytuację podbramkową. Niby zawalił 4 bramkę, ale niewiele mu brakło do przeciecia podania, a i sama piłka była dobrze zagrana. Ciut za dużo mimo wszystko mieli tych sytuacji.

Darmian dawał radę, robił swoje, ale i tak brakowało Hakimiego na tej prawej stronie :(

W następnym meczu Lautaro za Sensiego, Dimarco za Perisicia i być może Dumfries za Darmiana.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Wybraniec »

Duch drużyny nie zniknął i całkiem prawdopodobne, że nie zniknie do końca sezonu, ale mecz ten nie zmienia w żaden sposób optyki na ten sezon. Hakan i Dzeko zagrali dzisiaj świetnie, ale wszyscy wiemy, że to piłkarze chimeryczni, na dłuższa metę nie będący w stanie udźwignąć mentalnie roli liderów. Dumfriesa aż tak dobrze nie znam, ale prawdopodbienstwo że będzie filarem druzyny w tym roku oceniam na 2.5 %.

Niestety w przyszłym tygodniu przylezie Correa i nadzieję na porządnego Strikera upadnie. Cała wiarę w atak trzeba opierać na Martinezie. Albo gosc odpali ma dobre albo będziemy mieli problem.

Fajnie ze Inzaghi jest taki elastyczny i nie boi się trochę pomieszac.

Mecz się świetnie oglądało. Miałem przyjemność usiąść dziś na Giuseppe Meazza. Genoa zagrała dzisiaj katastrofalnie, ale sądzę że dla Simone Inzaghiego duży plus za udany początek.

W zasadzie podobało mi się prawie wszystko, a najbardziej cieszę się z niezłych interwencji Handy. Może zagrać lepszy sezon niż rok temu.

Nie podobało mi się brak przyśpiewki dla Pana Christiana Eriksena że strony curva Nord. Uznaje to za skandal.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: kulasiak »

Genoa to najlepsza drużyna na rozpoczęcie sezonu. Nie ma drużyny w Serie A, którą lejemy tak regularnie. Po pełnym wątpliwości mercato to dobrze, że udało się wlać w całe środowisko nadzieję. Patrząc po meczu to widać rękę Inzaghiego. Ustawienie niby to samo, ale choćby po włączaniu się do akcji Skriniara i trochę mniej Bastoniego czuć zmiany w taktyce. To samo pod koniec meczu. Chyba tylko piłkarze wiedzieli co to za ustawienie(bo chyba Dimarco ganiał wyżej) choć pewno z trybun widać to było lepiej.

Co do tych co odeszli chyba najbardziej brak będzie Hakimiego. Conte jest bardzo dobrym trenerem, ale z ograniczeniami, które często blokują go w zmianach, zaś Lukaku będzie brakować w paru meczach co trzeba będzie wjechać walcem do bramki, ale myślę, że Dzeko, który pokazał, że jeszcze może choć to nie grajek już na ponad 40 spotkań, nowy napastnik, Sanchez jak akurat będzie zdrowy oraz Lautaro, który mam nadzieję nareszcie będzie liderem pełną gębą, ale to nie jest też gracz chyba na więcej jak 15-20 goli go zastąpią. Hakimiego zaś nikt do końca nie zastąpi i nikt tak już nie będzie wjeżdżał prawą stroną. Taki trochę przypadek Roberto Carlosa niestety się zrobił.

Na koniec trochę o pomocy. Hakan pewno jeszcze w nie jednym meczu zirytuje ale nie bez powodu był zawodnikiem co najwięcej kreował w Serie A. Porównywanie go do Eriksena, który grał przez pół sezonu co najwyżej dobrze jest trochę na wyrost bo Duńczyk z trójki był najłatwiejszy do zastąpienia bo mimo całej sympatii najmniej dawał Interowi bo Brozo i Barella to inny poziom.

Na sam koniec o reanimacji trupów w postaci Sensiego i Vidala. Pierwszy jeśli będzie zdrowy może być pożyteczny choć grał raczej słabo. Vidal zaś mimo nieadekwatnej pensji to dalej gracz, który może dużo bo nie grasz po kolei w Juventusie, Bayernie i Barcelonie jeśli nie jesteś dobry i czegoś konkretnego nie potrafisz. Jeśli Inzaghi go ogarnie może być całkiem pożyteczny i dać kilka goli.
ODPOWIEDZ