24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Orzeu »

Już w sobotę o 18:00

zapraszam do dyskusji
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Chuchu »

Wygramy to.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Saff »

Orzeu pisze: 2 lut 2022, 16:34 zapraszam do dyskusji
Chuchu pisze: 2 lut 2022, 18:39Wygramy to.
Koniec dyskusji.
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: nicolas80 »

Przed nami kolejne derbowe stracie. Będzie to bardzo ważny mecz dla obu ekip ze zwględu na aktualną pozycję w tabeli. Obydwie drużyny przystąpią do tego pojedynku wypoczęte i na pełnej świeżości co napewno będzie miało pozytywny wpływ na poziom i intesywność.
Zdecydowanym faworytem tego meczu jest nasz zespół który po przerwie w rozgrywkach zapewne będzie chciał udowodnić swoją wyższość oraz pokazać kto jest najlepszą drużyną we Włoszech.
Trener Inzaghi w tym tygodniu miał do dyspozycji prawie wszystkich piłkarzy i napewno zrobił wszystko żeby jak najlepiej przygotować zespół do tego starcia.
Zapewne wyjdziemy w składzie:
Handanović; Škriniar, De Vrij, Bastoni, Dumfries, Barella, Brozović, Çalhanoğlu, Perišić, Džeko, Lautaro.
Do dyspozycji mamy również wartościowych zawodników na ławce którzy mogą odmienić losy meczu.
Przewiduję że będzie to intesywny i zacięty mecz ale ostatecznie wyjdziemy z niego zwycięzcy.
Mój typ to: 3-0.
Forza Inter!
MBB1309
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2022, 07:25

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: MBB1309 »

Witam. Mój pierwszy wpis a jestem kibicem już od końcówki lat 90. kiedy zacząłem oglądać pierwsze w życiu mecze.
Cieszę się że mecz jest rozgrywany po przerwie, ponieważ pierwsze mecze tej rundy zagraliśmy zdecydowanie gorzej niż końcówkę roku i możliwe że przerwa wyjdzie nam na dobrze.
Otóż dużo zależeć będzie od występu Dumfriesa, który będzie walczyć z Theo H i Leao, który wraca do swojej najwyższej formy. Liczę że nie popełni większych błędów i nie da im się rozpędzać.
Ciekawią mnie też pojedynki Barelli z Tonalim (żałuję że u nas nie gra bo ma spory talent).
Jeżeli Lautaro strzeli chociaż połowę swoich sytuacji to o wynik jestem spokojny.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: IntNarcyz »

Forza Inter 🖤💙🖤💙👍👍spodziewam się dobrego meczu 2-0.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: mio85 »

Jak do kurwy można było nie odgwizdac faulu na Alexisie! Skandal. Maignan zjadl Handanovicia.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Dzonyy »

Dramat.

Nie wyszliśmy na druga polowe. Byliśmy cofnięci, debilnie traciliśmy piłkę. Potem mega frajerstwo naszej obrony i tak to musiało się skończyć. Szkoda bo w pierwszej połowie mogliśmy zamknąć ten mecz.

Na Devrija już patrzeć nie mogę w tym sezonie. Nie wiem co się z nim stało, ale wyglada fatalnie.

Handa po staremu :)

Fatalna decyzja Inzaghiego o zdjęciu Perisica. Kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć czemu tak się stało.

Theo to taka kutwa mam nadzieje, ze ktoś mu złamie nogę.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Chuchu »

Wstyd za kolejny frajersko oddany ważny mecz, Inzaghi spieprzył zmiany no i wstydzić powinni się sędziowie za uznanie gola na 1:1.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: zoniek »

4ty łamaczek w h2h <ziew>...
Handa po staremu, wziął na siebie przebieg :)
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: andyvdm »

zoniek pisze: 5 lut 2022, 21:04 4ty łamaczek w h2h <ziew>...
Handa po staremu, wziął na siebie przebieg :)
To się nadaje do jak najszybszego skunsoltowania się że specjalistą od chorób głowy xD

Chuj w dupę sędziom, tyle chciałem powiedzieć. Uznanie bramki na 1-1 p obrutalnyn wejściu bez piłki w Sancheza to skandal
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Jaszczu91 »

Daliśmy dupy jak nie wiem. Inzaghi za wcześnie uwierzył że mecz się skończył i źle nastawil Inter na drugą połowę. Mentalnie przegrywamy ten mecz. Gol na 1-1 kontrowersyjny ale nie powiedział bym że to jakieś brutalne wejście. Gol na 1-2 Handanovic i De Vrij powiesić za jaja. Fryzjerstwo do kwadratu. Nie pojmuję jak można było przegrać mecz z tak słabym Milanem...
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: zoniek »

andyvdm pisze: 5 lut 2022, 21:05 To się nadaje do jak najszybszego skunsoltowania się że specjalistą od chorób głowy xD
Dlaczego ubliżasz? Bo nie dopuszczasz do siebie myśli, że świat i piłka mogą wyglądać inaczej niż sobie to wyobrażasz?
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Piekarz »

Z niepokojem obserwowałem skrajnie emocjonalne reakcje Inzaghiego na marnowane okazje w pierwszej połowie - on wiedział, że w drugiej będzie to wyglądać dużo gorzej i że musimy wygrywać po pierwszej. Niestety zawalił ten mecz zbyt mocnym nakręceniem się od pierwszej minuty i kiepskimi zmianami (które były poniekąd wymuszone tym planem na mecz). Ok, do pewnego momentu Milan nie miał kompletnie nic do powiedzenia, ale przez ostatnie kilkadziesiąt minut śmierdzieliśmy trupem. Najmniej przyjemny moment sezonu - miejmy nadzieję, że całego.

Brak Lukaku długo nie był szczególnie odczuwalny, ale właśnie zaczyna być i to mocno. Każdy z naszych napastników ma swoje walory, ale każdemu bardzo daleko do napastnika kompletnego w obecnym wieku/formie. Nie mamy siły przebicia, brakuje tej naprawdę konkretnej postaci z ciągiem na bramkę, ze zwodem/przyśpieszeniem i strzałem, jak Lukaku, Milito, Ibrahimović czy Julio Ricardo Cruz. Za dużo graczy do kombinowania, za mało do zrobienia tego decydującego minięcia czy oddania decydującego strzału. W gruncie rzeczy sami bardziej do kombinowania, na ten moment nawet Dżeko. Największe pretensje mam tu do Lautaro, on powinien być tym kimś, jest w sile wieku i ma do tego warunki, ale ciągle nie dojeżdża w kluczowych momentach.

Obawiam się, że Dimarco to amator z dobrze ułożoną lewą stopą.

De Vrij stracił to coś. Nie tylko zaczął robić karygodne błędy, ale nawet abstrahując od nich przestał się wyróżniać.

Milan i tak nic nie wygra.

Milan miał ogromne szczęście i nie wygrał zasłużenie (dawno nie widziałem tak złego sędziowania w dużym meczu), ale my nie mieliśmy pecha i zasłużenie przegraliśmy.

PS Cap dawaj nr konta na priv
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: sempre_fci »

Piekarz, o jakim złym sędziowaniu mówisz? Bo musiały być grube akcje skoro "dawno nie widziałeś tak złego sędziowania"
Jak dla mnie wreszcie mecz bez kontrowersji. Szkoda tylko, że wynik jest jaki jest.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Piekarz »

sempre_fci pisze: 5 lut 2022, 21:28 Piekarz, o jakim złym sędziowaniu mówisz? Bo musiały być grube akcje skoro "dawno nie widziałeś tak złego sędziowania"
Jak dla mnie wreszcie mecz bez kontrowersji. Szkoda tylko, że wynik jest jaki jest.
Mam oczywiście na myśli skandaliczną czerwoną kartkę dla Theo, w sytuacji gdzie Dumfries powinien dostać co najmniej żółtą i nakaz publicznych przeprosin zawodnika Milanu za ciągłe plątanie mu się pod nogami.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: forzaragazzi »

Milan zagrał najsłabsze derby od paru lat, a wygrał. To co ostatnio sędzia zabrał im w meczu ze Spezią, dzisiaj im oddał. No nic, taka piłka. Mam nadzieję że to wywoła u naszych piłkarzy sportową złość.

Możliwe że w przyszłym sezonie zamiast duetu Handanovic - DeVrij zobaczymy Onanę i Bremera. Lautaro fatalnie. Sanchez powinien wejść wczesniej. Dzeko dość aktywny ale w jego przypadku głowa pracuje (świetnie gra bez piłki, potrafi grać kombinacyjnie itd.) ale fizycznie odstaje. Próbował się nawet ścigać z Theo...

W drugiej połowie powinniśmy bardziej szanować piłkę, poklepać. Zamiast tego nadzialiśmy się na kontrę 6 na 3. Nie wiem jak można było nie odgwizdać przewinienia na Sanchezie.

https://twitter.com/heggelund7/status/1 ... lpVEY_W6ZE
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: sempre_fci »

Piekarz pisze: 5 lut 2022, 21:36
sempre_fci pisze: 5 lut 2022, 21:28 Piekarz, o jakim złym sędziowaniu mówisz? Bo musiały być grube akcje skoro "dawno nie widziałeś tak złego sędziowania"
Jak dla mnie wreszcie mecz bez kontrowersji. Szkoda tylko, że wynik jest jaki jest.
Mam oczywiście na myśli skandaliczną czerwoną kartkę dla Theo, w sytuacji gdzie Dumfries powinien dostać co najmniej żółtą i nakaz publicznych przeprosin zawodnika Milanu za ciągłe plątanie mu się pod nogami.
Tak myślałem. Zero argumentów. Czerwonej by nie było gdyby sędzia odgwizdał chwile wcześniej faul na Tonalim.
EDIT: dałeś powtórkę na której pierwszy piłki dotyka Żiru, a pozniej następuje zderzenie z Sanchezem. To ta mega kontrowersja? :D :D :D
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: mio85 »

Jedyne co cieszy, to różnica klas. Milan z tą grą musi gubić punkty. Jeśli tylko utrzymamy regularnosc nie mamy w tej lidze przeciwnika.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Jaszczu91 »

Zgadzam się z Piekarzem co do naszych napastnikow. Teraz na chłodno naszło mnie to samo przemyślenie i miałem o tym pisać. Brakuje nam gościa w typie Lukaku. Mamy 4 czy nawet 5 napastnikow dobrych ale żadnego wybitnego, który błyszczał by w takim spotkaniu jak dzisiejsze. Do miana takiego gracza aspiruje Lautaro ale ten sezon pokazuje że może być co najwyżej tym drugim. Nie jest typową dziewiątka i goleadorem jakim był Laukaku.

Oby ta porażka była takim pozytywnym bodźcem dla drużyny. Bo ewidentnie ostatnie mecze nam nie szły. Empoli i Venezia przepchnięte na dużym farcie. Przerwa wiele nie zmieniła. Dzisiaj w drugiej połowie nie było Interu na boisku. Patrząc w kalendarz jestem bardzo zaniepokojony.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: SETE »

mio85 pisze: 5 lut 2022, 21:44 Jedyne co cieszy, to różnica klas. Milan z tą grą musi gubić punkty. Jeśli tylko utrzymamy regularnosc nie mamy w tej lidze przeciwnika.
Nie przesadzalbym z ta różnica klas , bo w następnej kolejce Milan może być już przed nami… yyy Napoli tez. Tak grający Milan punktuje bardzo dobrze od poczatku sezonu a patrząc na najbliższy ich terminarz to po dzisiejszej wygranej powinni raczej dobrze i pewnie punktować. Punktuje mimo dużych braków kadrowych. Nie wiem czy Inzaghiego i naszych graczy nie zgubiła trochę naiwność ze faktycznie ten Acm jest tak słaby .. a oni wypłacili 2 gongi a my już byliśmy bez argumentów.
Przed meczem presja na Inter była co najwyżej średnia , no to teraz będzie duża patrząc na terminarz jaki mamy. Oczywiscie po porażce trzeba wyciągnąć wnioski , pokazać sportowa złość , pokazać charakter itd ok ale w następnej kolejce nie jedziemy na Spezie tylko do Neapolu w którym nam w ostatniej dekadzie idzie raczej kiepsko :/

Kilka słow na temat meczu. Mam zagadkę trochę ponieważ po 1 połowie wydawało się ze nic złego się nie może nam przydarzyć i tak naprawdę nie wychodzimy na drugie 45 min. Pomijam fakt ze powinno być do szatni więcej niż 1:0 ( Maignan jednak kocur ). Druga połowa niezrozumiała bo wyglądało to ze albo poczuliśmy się za pewnie , ze zlekceważyliśmy rywala albo fizycznie ta 1 połowa kosztowała nas tak dużo ze w drugiej oddaliśmy mecz sąsiadom i jeśli ta 2 opcja to jest to niepokojące na maraton który się właśnie rozpoczął.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: miniu86 »

Kojarzy mi się ten mecz z wyjazdem na Lazio jesienią. Świetna 1 połowa, ale brak rasowej 9 nie pozwolił zabić meczu, potem odpuszczenie, jakąś dziwna sytuacja z faulem na zawodniku Interu, black out i rywal nas kasuje za 3 pkt. Oby teraz nastąpiła pobudka.
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: nicolas80 »

Piłka nożna potrafi być brutalna i nieprzewidywalna. Do momentu straty bramki byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem i kontrolowaliśmy ten mecz. Jednak przydażył nam się duży błąd ponieważ w momencie straty piłki w środkowej strefie doprowadziliśmy do sytuacji że drużyna gości wyszła z atakiem 5 na 3 i zakończyła to golem. Od tego momenty straciliśmy wszystkie argumenty i powietrze z chłopaków zeszło natomiast milan dostał wiatr w żagle i to wykorzystał.
Nie będę oryginalny stwierdzeniem że zabrakło bramki na 2-0 żeby wygrać te derby ale taka jest rzeczywistość.
Trzeba szybko o tym meczu zapomnieć podnieś głowy do góry i wrócić na ścieżkę zwycięstw.
Ogólnie było dziś widać wolę walki, determinację, dążenie do zwycięstwa jednak w końcowym rozrachunku było to za mało żeby się cieszyć z 3 punktów.
Ta porażka jednak nie zmienia mojego poglądu na wartość tej drużyny i finalnie końcowy sukces czyli zdobycie mistrzostwa.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: VVujek »

Cieszy jedynie to , że na boisku była widoczna różnica klas.Theo moim zdaniem powinien wylecieć wcześniej, już przed łokciem założył na żółta kartkę notoryczne faulując Dumfriesa, co dziwne sedzia puszczał grę.

Kolejna sprawa to bramka na 1-1 i ewidentny faul Ziru który strzelił bramkę.

Bramka na 2-1 To błąd De Vrija i Handy, Samir powinien to wyjąć.

Nie zawsze wygrywa zespół lepszy, tu niestety mecz dla Milanu wygrał bramkarz i sędzia. To co zrobił Giroud to nie była walka bark w bark.

Edit.
Inzaghi fatalne zmiany , ściągną najlepszych na boisku przy niepewnym wyniku 1-0
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: nicolas80 »

Fatalne zmiany? Perisić miał skurcze w łydkach, Lautaro był już wypompowany natomiast Hakan miał żółtą i też oddychał rękawami.
Kogo byś wpuścił w takiej sytuacji?
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: VVujek »

Perisic prosił o zmianę to bym go zdjął, Lautaro nie wyglądał na wypompowanego. Na pewno nie zdejmowalbym najlepszego obok Perisicia Brozo.
FReeFonix
Posty: 291
Rejestracja: 4 lip 2010, 21:01
Lokalizacja: Giżycko

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: FReeFonix »

Dawno nie widziałem tak frajerskiego Interu, w pierwszej połowie Milan został zmasakrowany, a w drugiej nastąpił całkowity nerazzurrowy incydent kałowy, jakby serio grali na tego łamaka plus te zmiany najlepszych zawodników na polu gry... Dla przypomnienia napiszę, że Il Capitano przewidywał porażkę w tym meczu jeszcze kilka tygodni przed nim. Pięknie się rozpoczyna ten najtrudniejszy moment/ miesiąc sezonu, albo ich to nakręci do dalszego rozwoju, albo zostanie w głowach i zaczną pikować w dół...
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: sempre_fci »

VVujek pisze: 6 lut 2022, 09:30 Kolejna sprawa to bramka na 1-1 i ewidentny faul Ziru który strzelił bramkę.
Francuz, pierwszy jest przy piłce po czym zderza się z Sanchezem. To jest faul? Sam "faulowany" nawet nie zaprotestował...
A gdzie Ty widzisz coś ewidentnego? Hm...
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: forzaragazzi »

sempre_fci pisze: 6 lut 2022, 12:22
VVujek pisze: 6 lut 2022, 09:30 Kolejna sprawa to bramka na 1-1 i ewidentny faul Ziru który strzelił bramkę.
Francuz, pierwszy jest przy piłce po czym zderza się z Sanchezem. To jest faul? Sam "faulowany" nawet nie zaprotestował...
A gdzie Ty widzisz coś ewidentnego? Hm...
Tak, Francuz z całym impetem ładuje się w Sancheza (barkiem w głowę). Większość sędziów by to odgwizdała.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 24. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Seba »

sempre_fci pisze: 6 lut 2022, 12:22
VVujek pisze: 6 lut 2022, 09:30 Kolejna sprawa to bramka na 1-1 i ewidentny faul Ziru który strzelił bramkę.
Francuz, pierwszy jest przy piłce po czym zderza się z Sanchezem. To jest faul? Sam "faulowany" nawet nie zaprotestował...
A gdzie Ty widzisz coś ewidentnego? Hm...
Zgadza się Giroud dotknął piłki, ale jednocześnie zdemolował Sancheza. To jest taka sama sytuacja, gdy zawodnik wjeżdża ostro wślizgiem, trafia najpierw w piłkę, a następnie w nogi rywala wycinając go przy tym. Jest to książkowy faul, który każdy arbiter ma obowiązek odgwizdać. Nie zmienia to jednak faktu, że Inter za porażkę może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Dla mnie najdziwniejsze w tej akcji było to, że Milan po odzyskaniu piłki wyszedł 5 na 3. To Inter prowadził i kontrolował mecz, więc do takiej sytuacji nie powinno nawet dojść. Sama bramka, to już czysty przypadek. Uderzenie, rykoszet i piłka trafia akurat pod nogi Francuza. Spotkanie do 70 minuty powinno być już dawno zamknięte. Nie zmienia to jednak faktu, że Guida bał się gwizdać przeciwko Milanowi, co zapewne było efektem nagonki, która wytworzyła się po meczu Milan-Spezia.
Obrazek
ODPOWIEDZ