1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Orzeu »

To już w środę :D

Jedno jest pewne: emocji nie zabraknie. Jakieś typy?
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 1/8 finału LM: Inter - Porto

Post autor: SETE »

Najwazniejszy mecz w sezonie przed nami. Stawka duza przede wszystkim finansowa. Awans wart okolo 20 mln euro co w sytuacji Interu ma kolosalne znaczenie. Porto to bardzo solidna ekipa ograna w pucharach takze szanse oceniam 50/50 natomiast slyszalem o kilku waznych absencjach w druzynie z Dragao, nie wiem czy potwierdzone info ale to moze dawac nam jakas lekka przewage w 1 meczu. FC Porto notuje w lidze passe 6 zwyciestw w tym pokonanie Sportingu w Lizbonie tydzien temu. Ogladalem ten mecz i wygladalo to tak, ze dobrze sa zorganizowani w obronie ( a tam uwaga Pepe i Marcano ) plus szybkie skrzydla . Niebezpieczny Mehdi na 9-ce . Zapowiada sie dobry mecz
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 1/8 finału LM: Inter - Porto

Post autor: Dzonyy »

Orzeu pisze: 20 lut 2023, 11:45 To już w środę, po raz pierwszy od ponad 10 lat zagramy w 1/8 finału Champions League.

Jedno jest pewne: emocji nie zabraknie. Jakieś typy?
Piłeś? nie pisz!
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 1/8 finału LM: Inter - Porto

Post autor: Orzeu »

Dzonyy pisze: 20 lut 2023, 11:54
Orzeu pisze: 20 lut 2023, 11:45 To już w środę, po raz pierwszy od ponad 10 lat zagramy w 1/8 finału Champions League.

Jedno jest pewne: emocji nie zabraknie. Jakieś typy?
Piłeś? nie pisz!
:cry:

no tak, zupełnie wymazałem z pamięci mecz z Liverpoolem :D, ale był to mecz z ramienia tych, w których nie było szans na awans do dalszej rundy. Teraz pierwszy raz od dawna trafił nam się przeciwnik w naszym zasięgu.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1/8 finału LM: Inter - Porto

Post autor: Chuchu »

W ostatnich latach na tym Porto się wyłożyli Juventus, Roma, Milan i Lazio, więc z Włochami raczej grać lubią. Tak czy siak są absolutnie w naszym zasięgu, dobrze by było zrobić sobie jakąś dwubramkową przewagę przed rewanżem. Mam nadzieję, że Inzaghi nie odwali jakiejś maniany z wyjściową 11 typu Handanović na bramce czy coś takiego.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 1/8 finału LM: Inter - Porto

Post autor: Odet »

Zespół prowadzony przez Podgardlaka potrafi ostatnio zmobilizować się na poważnych przeciwników. No i na to liczę.
Na tym etapie sezonu mecz z Porto jest najważniejszy.

Forza Inter.

ps. oczywiście też boję się żeby trener nagle nie wystawił na bramce Handanovica.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Kubus »

Bardzo ale to bardzo ważny mecz a właściwie dwumecz pod względem finansowym i prestiżowym. Mamy ogromną szanse na awans, ale nie uważam, że Porto jest jakąś słabą drużyną, są po prostu w naszym zasięgu. Szanse oceniam 50/50 a jednobramkowe zwycięstwo na Meazza biorę w ciemno.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: IntNarcyz »

Optymistycznie 2-0,powinno załatwić awans I na to liczę, Forza Inter Sempre 🖤💙🖤💙🏆👍👍
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Jaszczu91 »

Porto to zespół, który na pewno wymusi na Interze grę na wysokiej intensywności. W lidze włoskiej z tym jest duży problem. W zasadzie od meczu w coppa z Atalantą nie zagraliśmy pod tym względem dobrego spotkania. Jeśli fizycznie zespół da radę to jestem optymistą. Boisko powinno być naszym sprzymierzeńcem. Piłkarze Interu są przyzwyczajeni do gry na tym kartoflisku, zaś goście zapewne nie. To może być małą przewagą po naszej stronie.
O pozycję bramkarza nie ma się co martwić. Onana wróci do składu.Choć przyznam się że ja nie jestem wielkim zwolennikiem jego umiejętności. Póki co dla mnie ma dużo szczęścia bo wielokrotnie bywa elektryczny i reaguje źle na przedpolu.
Bardzo dobrze się stało, że Inzaghi w meczu z Udinese dokonał rotacji, bo dzięki temu mógł nieco odpocząć Lautaro. Jeśli Inter ma zrobić awans to na jego barkach. Liczę na Lautaro w tym dwumeczu.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Speaker »

To jest wielki moment tego zespołu jak i trenera Inzaghiego. Nie wiadomo co się wydarzy po sezonie (wiemy już o odejściu Skriniara), dlatego liczę, że jutro chłopcy pójdą jak po swoje i kwestia awansu będzie rozstrzygnięta.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: andyvdm »

Najlepszy dzis Darmian, klasa sama w sobie. Swietne wejscie zarowno Lakaki jak i Gosensa. Najgorszy zdecydowanie Dzeko, kompletna trupiarnia. Wszystko co mogl zepsuc to zepsul.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Dzonyy »

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Interu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, ale patrząc na to, ze Porto tez miało swoje okazje to można to jakos przełknąć. Myśle, ze w rewanżu ich uklujemy po jakiejś kontrze.

Najlepsze wejście Gosensa odkąd jest u nas.

Darmian giga panisko!

Hakan megaaa panisko! (Nie wiadomo ile w tym zasługi Iznaghiego)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Piekarz »

So far so good. Mamy jednobramkową zaliczkę, a Porto straciło kurdupla i w ogóle nieźle się te portugalskie świnie napociły. Może mecz bez szału, ale Porto bardzo dobrze grało w piłkę i mimo to jesteśmy górą. Za trzy tygodnie będzie gorąco.

Z większych pozytywów: świetny Onana, znakomity Darmian, dość solidna obrona choć nie bez grzechów, kluczowe wejście Lukaku (który zdecydowanie powinien już przyspawać Dżeko do ławki - może daleko mu do optymalnej formy, ale już jest lepszy od Bośniaka), jeden z lepszych Gosensów jakie widziałem w Interze, doskonale trafione zmiany Inzaghiego. Rozczarował mnie trochę Lautaro.

Forza Inter. Jedziemy po ten puchar
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Chuchu »

Gdyby się skończyło 0:0, to bym raczej się skłaniał ku temu, że odpadniemy. No ale tego gola na szczęście wcisnęliśmy i przed rewanżem jesteśmy lekkim faworytem. Szkoda, że to nie 2:0, no ale taką wygraną też trzeba docenić, bo przy odrobinie mniejszej ilości szczęścia mogliśmy nawet to przegrać. Jestem umiarkowanym optymistą w sprawie awansu.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Mora »

Zasłużone zwycięstwo Interu. Obie ekipy miały swoje szanse, kilka razy skórę uratował nam dobrze dysponowany Onana. Kluczowe były zmiany Gosensa, Lukaku i Brozovicia - każdy z nich dał impuls do lepszej gry. Wydaje się, że powinien być karny po faulu na Darmianie (co za mecz Włocha!) w pierwszej połowie. Nawet Tomasz "jebłem babę na pasach" Hajto to przyznał w studiu.

Skromna zaliczka jest, ale w rewanżu żaden wynik mnie nie zdziwi, Porto to solidny rywal.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: mio85 »

Zabrakło dociśnięcia Porto po golu. Kiedy jak nie w końcówce gdy byli na linach i tylko bronili? Bardzo wyrównany mecz i tak też będzie w rewanżu. Obyśmy nie żałowali tych końcowych minut, a znając naszą postawę właściwie możemy być pewni, że frajererstwo da o sobie znać.
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Tom_Hardy »

Na szczęscie wygrana. Nisko ale jednak jesteśmy bliżej. Lukaku ratuje dupe Szymkowi. Darmian b.dobry mecz, Dzeko tragedia, Miki tragedia, Barella słabo ale dał 1 dobrą wrzutkę (progres u Inzaghiego). Hakan się napracował. Lukak i Brozo b.dobre zmiany, Gosens też. Onana pokazał, że ręcznik musi siedzieć, a nie jakieś śmieszne rotacje. Mecz słaby, brak karnego dramat przy Varze w tych czasach. Śmiem twierdzić, że bez czerwa mogliśmy tego nie wygrać, a nawet przegrać bo musielibyśmy się odkryć a Porto miało swoje akcje.

Mnie ten Inter nie przekonuje, ale awansować musimy. Będzie ciężko ale szansa jest z tą małą zaliczką.

Dodam, że Inzaghi w końcu nie spyerdolil zmian. A widziałem już ubierającego się DD.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Jaszczu91 »

Bardzo ciężkie warunki postawiło nam Porto. Są dobrą drużyną. Nie doceniłem ich. Wynik tego meczu jest dużo lepszy już gra. Inter w ataku pozycyjnym jest bezradny. Zbyt mało mamy kreatywnych piłkarzy. Jeden schemat rozegrania do skrzydła i wrzutka.
Gdyby nie czerwona kartka to pewnie byśmy tego meczu nie wygrali.
Onana wreszcie wybronił nam mecz. Długo na to trzeba było czekać.
Pozytywnie dzisiaj Onana, Acerbi, Darmian i Hakan. Bardzo dobre zmiany dali Gosens, Brozovicia i Lukaku. Reszta piłkarzy słabo albo przeciętnie. W ofensywie zbyt wiele się nie kleiło. Będą niesamowite ciężary w rewanżu.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: SETE »

Nasze szanse na awans delikatnie wzrosły i myśle ze teraz jest 60:40 % ze awansujemy. To tylko 1:0 ale to tez będzie determinowało taktykę na rewanż. Nie będzie kalkulacji Porto wyjdzie ofensywnie co może spowodować ze bedziemy mieć okazje z kontry co nam zdecydowanie lepiej wychodzi niż atak pozycyjny. Cieszy powrót Lukaku do formy bo Dzeko to już trup.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Speaker »

Szczerze przyznam, sądziłem że wynik będzie jeszcze lepszy, ale jednak widać, że przebijanie kolejnego sufitu (awans do 1/4) nie jest takie proste, a to Puchar Europy, a nie jakieś Tim trophy. Rewanż będzie wielką próba charakteru, kolejną po Camp Nou.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Orzeu »

Porto bardzo dobre, fajnie pressowało i było bliskie strzelenia bramki. Na szczęście fenomenalne interwencje Onany i około 70 minuty powietrze z Portugalczyków zaczęło ulatywać, a Inter poczynał sobie coraz lepiej (bardzo duża w tym zasługa zmienników tzn. Brozovicia, Lukaku i Gosensa), jeszcze do tego doszło czerwo i no musieliśmy strzelić, co się udało.

Hakan co za mecz <3, fenomenalny, Darmian i Onana także super. Wyróżniłbym też Gosensa, który zagrał swój najlepszy mecz w Interze (świetny w defensywie, dobrze z przodu).

Mamy szanse na awans, ale w Portugalii będzie ciężko.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: IntNarcyz »

Prawda dosyć niewygodny przeciwnik i trudny mecz dla nas ,zważywszy jak się nam układał to mamy dobry wynik przed rewanżem w Porto, dobre zmiany w drugiej połowie dały nam impuls Brozo, Gossens, Lukaku, niewyraźny Dumfries, Super mecz Calhy, dziś wracamy z meczu do domu no jest radość ,Forza Inter ⚫🔵🏆👍👍
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 1/8 finału Ligi Mistrzów: Inter - Porto

Post autor: Odet »

FC Porto to dobry zespół i bardzo trudny przeciwnik. Ważne, że daliśmy radę i wygraliśmy.
Rewanż będzie bardzo trudny, ale to LM, tu nie ma łatwych meczów.
Dobre zmiany trenera.
Pozdr.
ODPOWIEDZ