34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: maverik »

Jak dla mnie najtrudniejszy mecz z tych co zostały w Serie A. Napoli już ma mistrza, więc nie powinni aż tak się spinać, Atalanta być może bezpośredni rywal o top4, ale jednak gramy u siebie, Sassuolo i Torino zawsze wymagające no ale to nie ta półka, a tutaj jedziemy do Rzymu na mecz także z rywalem o TOP4.
Na Olimpico Roma zazwyczaj nam nie leżała. W ciągu ostatnich 15 lat, zaledwie dwa zwycięstwa w lidze. Za Spallettiego na początku sezonu 2017/18 i za Inzaghiego w poprzednim sezonie, choć kalendarz się tak ułożył, od ostatniego meczu z Romą na Olimpico minęło półtora roku.
Miło by było powtórzyć ten kapitalny mecz i wygraną 0:3, a szanse ku temu jak najbardziej są. Inter łapie formie, Roma nie bardzo. Do tego Giallorossi mają sporo kontuzji zwłaszcza w obronie, więc wypadałoby to wykorzystać tym bardziej, że inni rywale na pewno zgubią punkty bo Milan gra z Lazio, a Atalantą z Juventusem.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Speaker »

Dwóch wielkich taktyków i myślicieli: Mou - Inzaghi. Jestem bardzo ciekaw jak to Simone poukłada. Przyznam szczerze, że właśnie ostatni mecz z Hellasem trochę przypomniał mi ubiegłoroczne starcie z Romą na Olimpico, gdzie byliśmy w dobrej formie i schowaliśmy piłkę do szafy. Forza Inter!! :)
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Tom_Hardy »

Speaker pisze: 5 maja 2023, 09:14 Dwóch wielkich taktyków i myślicieli: Mou - Inzaghi. Jestem bardzo ciekaw jak to Simone poukłada. Przyznam szczerze, że właśnie ostatni mecz z Hellasem trochę przypomniał mi ubiegłoroczne starcie z Romą na Olimpico, gdzie byliśmy w dobrej formie i schowaliśmy piłkę do szafy. Forza Inter!! :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: przechodzisz sam siebie. Simeone wielki taktyk co ma jedno ustawienie i wszystko 1 do 1 bez żadnych zmian :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: timon »

Tom_Hardy pisze: 5 maja 2023, 10:01
Speaker pisze: 5 maja 2023, 09:14 Dwóch wielkich taktyków i myślicieli: Mou - Inzaghi. Jestem bardzo ciekaw jak to Simone poukłada. Przyznam szczerze, że właśnie ostatni mecz z Hellasem trochę przypomniał mi ubiegłoroczne starcie z Romą na Olimpico, gdzie byliśmy w dobrej formie i schowaliśmy piłkę do szafy. Forza Inter!! :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: przechodzisz sam siebie. Simeone wielki taktyk co ma jedno ustawienie i wszystko 1 do 1 bez żadnych zmian :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dwukrotny zdobywca ligi mistrzów, kilkukrotny mistrz Anglii i Włoch vs zdobywca pucharu włoch
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Odet »

Speaker pisze: 5 maja 2023, 09:14 Dwóch wielkich taktyków i myślicieli: Mou - Inzaghi. Jestem bardzo ciekaw jak to Simone poukłada.
To musi być prowokacja, albo jakieś trollowanie. Nikt na świecie nie zapisałby czegoś takiego na serio.
A co do poukładania przez Szymona, co tu układać, jak u Szymona zawsze gramy tak samo:)

Pozdr.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: SETE »

XD

co do meczu. Roma przegrywajac praktycznie wypisuje sie z walki o top4 i mysle, ze to wlasnie motywacja jest jedyna szansa dla nich w starciu z Interem. Inter obecnie w duzo lepszej formie , oprocz Robina wszyscy zdrowi za to w rzymie dokladnie na odwrot , forma slaba i sporo absencji a i z tego co czytam Mourinho mocno sfrustrowany obecna sytuacja w swojej druzynie. Pokusze sie o typ , ze jesli wygramy na Olimpico a Lazio wygra badz zremisuje z Milanem to mamy top 4.
Piekarz
Posty: 2016
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Piekarz »

Myślałem, że napiszę przed meczem, że remis w kontekście wyjazdu na trudny teren i tego, że wygrywamy już od trzech kolejek byłby zupełnie do przyjęcia - zwłaszcza że punkt nam wiele daje w porównaniu z brakiem punktu - ale się rozmyśliłem. Trzeba to wygrać - jesteśmy w gazie, a Roma przypomina ostatnio ranne zwierzę, które aż się prosi o to, żeby je bezlitośnie dobić. Zwycięstwo praktycznie wyrzuciłoby Romę z walki o top 4, a jeśli Lazio i Juventus wygrają swoje mecze - bardzo prawdopodobne - to w zasadzie śpimy już dość spokojnie. Łatwo nie będzie, Mourinho na pewno wymyśli sensowny plan na ten mecz. Z Hellasem spodziewałem się ciężarów i przestrzeliłem, teraz sądzę, że ich dość elegancko pokonamy i obym się tym razem nie pomylił.
bonjovi100
Posty: 60
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: bonjovi100 »

Fajnie że dla niektórych taktyka to tylko ustawienie formacji. Później się tacy dziwią że trener wystawia słabo grającego do przodu Gaglie kosztem Aslianiego.

No cóż nie każdy jest w stanie zrozumieć że to nie przypadek że zespół jest w stanie sprawić że Juve, Milan czy Napoli niewiele mogą z nami zrobić. A Porto i Benfika ogrywając wielkie zespoły z nami sobie nie radzą.

Zmysł taktyczny najlepiej widać w meczach z mocnymi rywalami. Przy meczach z zespołami stawiającymi autobus nie ma taktyki za dużo bo robi się z takiego meczu bardziej piłka podwórkowa.

Inzaghi i Mou to top taktyczny i każdy ogarniajacy piłke to widzi. A był bardzo dobry już za czasów Lazio gdzie ogrywał duźo mocniejsze zespoły właśnie taktyką.

Fakt a nie opinia

Z Romą tylko 3 pkt
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Kredence »

bonjovi100 pisze: 5 maja 2023, 13:47 Fajnie że dla niektórych taktyka to tylko ustawienie formacji. Później się tacy dziwią że trener wystawia słabo grającego do przodu Gaglie kosztem Aslianiego.

No cóż nie każdy jest w stanie zrozumieć że to nie przypadek że zespół jest w stanie sprawić że Juve, Milan czy Napoli niewiele mogą z nami zrobić. A Porto i Benfika ogrywając wielkie zespoły z nami sobie nie radzą.
Na szczęście są tutaj takie persony jak Ty, które rozumieją więcej i pragną podzielić się tym z innymi.

Ja pamiętam też mecz z Lazio na jesieni, kiedy Inzaghi taktycznie wystawił plastra Gagliardiniego na SMSa, w konsekwencji graliśmy w 10 a Roberto zawsze był spóźniony i walnie przyczynił się do utraty jednej z bramek. Teraz graliśmy bez tego plastra z Lazio i pomoc swoją ruchliwością, agresja i szybkim graniem zniszczyła druga linię przeciwników. Pamiętam też mecz z Salernitana gdzie do zdjęcia z boiska Barelli i Asllaniego, który był do tego momentu najlepszym graczem na boisku kompletnie dominowaliśmy środek pola, potem wszedł Gagliardini i z minuty na minutę Salernitana przejmowala kontrolę nad środkiem pola, ale to pewnie nie ma znaczenia.
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Tom_Hardy »

bonjovi100 pisze: 5 maja 2023, 13:47 Fajnie że dla niektórych taktyka to tylko ustawienie formacji. Później się tacy dziwią że trener wystawia słabo grającego do przodu Gaglie kosztem Aslianiego.

No cóż nie każdy jest w stanie zrozumieć że to nie przypadek że zespół jest w stanie sprawić że Juve, Milan czy Napoli niewiele mogą z nami zrobić. A Porto i Benfika ogrywając wielkie zespoły z nami sobie nie radzą.

Zmysł taktyczny najlepiej widać w meczach z mocnymi rywalami. Przy meczach z zespołami stawiającymi autobus nie ma taktyki za dużo bo robi się z takiego meczu bardziej piłka podwórkowa.

Inzaghi i Mou to top taktyczny i każdy ogarniajacy piłke to widzi. A był bardzo dobry już za czasów Lazio gdzie ogrywał duźo mocniejsze zespoły właśnie taktyką.

Fakt a nie opinia

Z Romą tylko 3 pkt
Jeśli Tobie trzeba łopatologicznie to proszę bardzo. Jeśli seria kilku mscy wybitnej taktyki wrzutek przez kopiących sie po czole wachadłowych czy też środkowych obrońców biegających po skrzydle na kopiących sie po czole napastników (czytaj piłkarzy pod formą) jest przez Ciebie nazwana podwórkową kopaniną to tak zgadzam się z tym, to jest też tzw. taktyka wybitnego Inzaghiego. Można tak zagrać raz czy 2 bo nie idzie, a nie seryjnie przez kilka mscy bo brak jest pomysłu. Teraz mamy strzały zza pola karnego, piłki prostopadłe i więcej gry kombinacyjnej. Można? Czy dalej nie mamy pilkarzy do tego typu grania? I od razu odpowiem na kolejny twój wywód, tak piłkarze byli pod formą i kopali sie po czole, a za forme calej drużyny odpowiada sztab i trener. Chwała za to, że złapali ją teraz, ale skończ bzdury pisać bo każdy ma kryzys, ale nie każdy trwa kilka miesięcy.
bonjovi100
Posty: 60
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: bonjovi100 »

Kredence pisze: 5 maja 2023, 14:33
bonjovi100 pisze: 5 maja 2023, 13:47 Fajnie że dla niektórych taktyka to tylko ustawienie formacji. Później się tacy dziwią że trener wystawia słabo grającego do przodu Gaglie kosztem Aslianiego.

No cóż nie każdy jest w stanie zrozumieć że to nie przypadek że zespół jest w stanie sprawić że Juve, Milan czy Napoli niewiele mogą z nami zrobić. A Porto i Benfika ogrywając wielkie zespoły z nami sobie nie radzą.
Na szczęście są tutaj takie persony jak Ty, które rozumieją więcej i pragną podzielić się tym z innymi.

Ja pamiętam też mecz z Lazio na jesieni, kiedy Inzaghi taktycznie wystawił plastra Gagliardiniego na SMSa, w konsekwencji graliśmy w 10 a Roberto zawsze był spóźniony i walnie przyczynił się do utraty jednej z bramek. Teraz graliśmy bez tego plastra z Lazio i pomoc swoją ruchliwością, agresja i szybkim graniem zniszczyła druga linię przeciwników. Pamiętam też mecz z Salernitana gdzie do zdjęcia z boiska Barelli i Asllaniego, który był do tego momentu najlepszym graczem na boisku kompletnie dominowaliśmy środek pola, potem wszedł Gagliardini i z minuty na minutę Salernitana przejmowala kontrolę nad środkiem pola, ale to pewnie nie ma znaczenia.
No i ok. My nie widzimy jak piłkarze radzą sobie na treningu. Inzaghi jak najbardziej odpowiada za to że w tamtym meczu taktyka nie dała efektu. Nie w każdym meczu trener trafi z ustawieniem. Inzaghi wyciągnął wnioski i w ostatnim meczu Lazio nie istniało. Na tym można poznać czy trener potrafi wyciągać wnioski i zmieniać taktyke pod zespół i swoje dotychczasowe doświadczenia.
Tom_Hardy pisze: 5 maja 2023, 15:36
bonjovi100 pisze: 5 maja 2023, 13:47 Fajnie że dla niektórych taktyka to tylko ustawienie formacji. Później się tacy dziwią że trener wystawia słabo grającego do przodu Gaglie kosztem Aslianiego.

No cóż nie każdy jest w stanie zrozumieć że to nie przypadek że zespół jest w stanie sprawić że Juve, Milan czy Napoli niewiele mogą z nami zrobić. A Porto i Benfika ogrywając wielkie zespoły z nami sobie nie radzą.

Zmysł taktyczny najlepiej widać w meczach z mocnymi rywalami. Przy meczach z zespołami stawiającymi autobus nie ma taktyki za dużo bo robi się z takiego meczu bardziej piłka podwórkowa.

Inzaghi i Mou to top taktyczny i każdy ogarniajacy piłke to widzi. A był bardzo dobry już za czasów Lazio gdzie ogrywał duźo mocniejsze zespoły właśnie taktyką.

Fakt a nie opinia

Z Romą tylko 3 pkt
Jeśli Tobie trzeba łopatologicznie to proszę bardzo. Jeśli seria kilku mscy wybitnej taktyki wrzutek przez kopiących sie po czole wachadłowych czy też środkowych obrońców biegających po skrzydle na kopiących sie po czole napastników (czytaj piłkarzy pod formą) jest przez Ciebie nazwana podwórkową kopaniną to tak zgadzam się z tym, to jest też tzw. taktyka wybitnego Inzaghiego. Można tak zagrać raz czy 2 bo nie idzie, a nie seryjnie przez kilka mscy bo brak jest pomysłu. Teraz mamy strzały zza pola karnego, piłki prostopadłe i więcej gry kombinacyjnej. Można? Czy dalej nie mamy pilkarzy do tego typu grania? I od razu odpowiem na kolejny twój wywód, tak piłkarze byli pod formą i kopali sie po czole, a za forme calej drużyny odpowiada sztab i trener. Chwała za to, że złapali ją teraz, ale skończ bzdury pisać bo każdy ma kryzys, ale nie każdy trwa kilka miesięcy.
Powiedz mi jakim cudem Lautaro dochodził w przegranych meczach do sytuacji sam bo podpowiem Ci że nie były to na pewno wrzutki. Strzały np Barelli w słupek z zza pola karnego też traktujesz jako wrzutki?

Wrzutki przy obronie częstochowy dają o wiele więcej szans na powodzenie niż próba przejscia klepami, rajdem czy strzałqmi z daleka. To jest podstawa wiedzy piłkarskiej. Wrzutki rozciągają gre. A to że Dżeko nie trafia z linii albo Lukaku z 1 metra to uwierz mi że nie kwestia złej taktyki. Tu bardziej głowa odgrywa role.
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Tom_Hardy »

Zgodze się że rozciągaja grę, przyspieszają pod warunkiem, że jest z czego wrzucić, że są przemyślane, z umiarem, a nie uporem maniaka. Natomiast wrzucający na skrzydle Dzeko na Martineza krytego przez 3 to jest kupa śmiechu nic więcej.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Dzonyy »

Czas obić ten rzymski podklub i zrewanżować się za porażkę z poprzedniej rundy.

Forza Inter!
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: mio85 »

Mediolan pokazał dziś, że rzymskie kluby to zdecydowanie gorsza kategoria. Nie spodziewałem się tak łatwych zwycięstw Interu i Milanu. Starcie w Lidze Mistrzów zapowiada się zatem arcyciekawie. Wolalbym w tych derbach zobaczyć Lukaku, ale pewnie szansę dostanie Dzeko. Wyróżnienie dla Brozovicia i Dumfriesa za asystę. Cieszy też, że kolejne minuty dostał Asllani... Nie sądziłem, że tak się podźwigniemy w końcówce sezonu.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Jaszczu91 »

Zwycięstwo dające nam uprzywilejowaną pozycję w tabeli względem Romy. Odpadł nam jeden rywal w walce o top 4. Na szczęście sytuacja w tabeli wciąż nie jest idealna i motywacja będzie do końca. Jest dobrze i trzeba to utrzymywać.

Inter wygląda dobrze od momentu kiedy Brozovič wrocil do regularnej gry i złapał formę. Hakan go dobrze zastąpił ale to Brozo jest absolutnym fundamentem tej drużyny. Ja bym wybrał innego zawodnika do sprzedaży latem.

Brawa też dla obrony bo w kluczowym momencie przestaliśmy tracić głupio bramki. Onana w bramce stał się kozakiem. Przyznaje że przebił moje oczekiwania.

Czas na derby Mediolanu ! Aż mam ciarki na samą myśl!
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Tom_Hardy »

Tu nie ma co gadać. Było tragicznie, ale w najważniejszym momencie sezonu forma nadeszła i chwała za to każdemu. Fizycznie też wyglądamy nieźle. Powiem nawet że rotacje przemyślane bo nie połowa składu, a 2-3 co mecz. Inzaghi w końcu dał De Vrija na pół prawego, brawo. Jedyny minus to ten Corea, no ni chuya nie moge na niego patrzeć. Bardzo ważne 3 punkty w kontekście walki o top 4, jeśli jutro Juve wygra z Atalantą to do dwu meczu z Milanem możemy podejść na prawdę komfortowo i bez większych obciążeń psychicznych. Szkoda, że Lazio nie urwało im punktów bo morale by troche spadło, ale cóż wygląda na to, że Rzymianie zesrali się w końcówce sezonu. Nie będę ukrywał, że w obecnej formie jest szansa na powtórzenie wyniku z Super Coppa.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Odet »

Dobry mecz. Lubię takie bijatyki, bo wiem że nasi piłkarze przy bójce nie wymiękną.
Nie zrozumiem po co wchodzi Gaglia (czyli chłop który za 2 miesiące wróci do wykładania towaru w markecie), ale na szczęście nie wszedł Dzeko.
Forza Inter.
Pozdr.
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Tom_Hardy »

Odet pisze: 7 maja 2023, 09:03 Dobry mecz. Lubię takie bijatyki, bo wiem że nasi piłkarze przy bójce nie wymiękną.
Nie zrozumiem po co wchodzi Gaglia (czyli chłop który za 2 miesiące wróci do wykładania towaru w markecie), ale na szczęście nie wszedł Dzeko.
Forza Inter.
Pozdr.
Zapomniałem dodać że wejscie Gagsa to paranoja jak zwykle, ale co ważniejsze, idąc tokiem rotacji Inzaghiego i brak Dżeko we wczorajszym meczu to niestety w meczu z Milanem zamiast duetu LuLa, zobaczymy najpewniej Bośniaka od 1 minuty , co mimo jego przełamania z Hellasem jest nieakceptowalne bo na starcie gramy w 10.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 34. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: IntNarcyz »

Zwycięstwo zasłużone, przez dłuższy czas mecz raczej pod kontrolą, bardzo ważne punkty, Forza Inter Sempre 🖤💙🏆👍👍
ODPOWIEDZ