16. Kolejka Serie A: Lazio - Inter

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
marcinek91081
Posty: 128
Rejestracja: 9 mar 2008, 17:51

16. Kolejka Serie A: Lazio - Inter

Post autor: marcinek91081 »

No to zaczynam...20:45 !
Liczę na 3 pkt i + 4 nad jude, choć łatwo nie będzie. Forza :inter:

Zapraszam do dyskusji...
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 16. Kolejka Serie A Lazio - Inter

Post autor: Chuchu »

To był koncert gry defensywnej naszych, pomimo dużego zaangażowania gospodarzy i naprawdę dobrej pierwszej połowy, Inter nie dał im stworzyć jakichś stuprocentowych sytuacji, wyszedł kilka razy z groźną kontrą, no i w końcu Lautaro wykorzystał prezent od Marusicia. Świadczy to o dużej klasie drużyny, że nawet w tak trudnym meczu, gdzie rywal stawia poprzeczkę wysoko, nasi nie pękają, wiedzą co robić i zgarniają 3 punkty.

Z innych obserwacji, to Bisseck jest dużo lepszy niż się spodziewałem, pomimo wielu ataków Lazio, Sommer był prawie bezrobotny, no i kolejny raz wygrywamy z czołówką, Darmian to koleś nie do zdarcia, a w miejsce Mikiego trzeba szybko znaleźć następcę na przyszły sezon (prawdopodobnie będzie to Zieliński). Tak poza tym to kolejna już wygrana z rywalem z czołówki, strata punktów tylko na wyjeździe z Juventusem, no i z Bolonią, jeśli uznać ich za czołówkę. Nie ma w lidze rywala, którego moglibyśmy się przestraszyć. Scudetto możemy przegrać tylko sami ze sobą.
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 16. Kolejka Serie A: Lazio - Inter

Post autor: Imrahil »

Od tego momentu tylko Inter sam sobie może odebrać mistrza.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 16. Kolejka Serie A: Lazio - Inter

Post autor: Piekarz »

Napisaliście rzecz celną, choć niby oczywistą: że Inter tylko ze sobą może przegrać mistrzostwo. Ja poszedłbym nawet krok dalej i powiedział, że nie może nawet ze sobą - w tej drużynie nie ma żadnych punktów zapalnych, które mogłyby zrodzić się w jakiś poważniejszy kryzys. Za dobry mental, za wysokie umiejętności indywidualne, zbyt dobra organizacja gry i w dodatku Inzaghi ewidentnie jest zafiksowany na scudetto (de facto odpuścił LM w tym tygodniu). Oczywiście w grudniu nie można sobie wręczać mistrzostwa, zwłaszcza mając niewielką przewagę 4 punktów nad drugim miejscem. Ale chyba nigdy jeszcze na tym etapie sezonu nie byłem tak mocno przekonany, że przytulimy scudetto, nawet w latach 2006-2010. Co może nam je odebrać, to jakiś kataklizm, np. poważne kontuzje obu napastników albo genialne, historycznie wręcz konsekwentne punktowanie przez Juventus. Myślę, że sami sobie krzywdy nie wyrządzimy.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 16. Kolejka Serie A: Lazio - Inter

Post autor: Jaszczu91 »

Jest to bardzo symboliczne zwycięstwo. Do tej pory zawsze czegoś brakowało, żeby pokonać Lazio na Olimpico. Wczoraj było zaangażowanie, dobra gra w defensywie, wykorzystanie błędów rywala i dobre kontrataki. To pokazuje, jak ta drużyna urosła. Nie grając wielkiego meczu sięgamy po 3 punkty i to najbardziej pokazuje naszą moc. Inzahgi ma jasno sprecyzowany cel. Chce sięgnąć po swoje pierwsze Scudetto w karierze. Z tego powodu nawet nieco odpuszcza ligę mistrzów. Ma wszelkie narzędzia ku temu, żeby to zrobić. Inter jest świetnie skonstruowaną drużyną i tylko kataklizm może nam stanąć na drodze po mistrzostwo.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: 16. Kolejka Serie A: Lazio - Inter

Post autor: SETE »

W LM cel minimum zapisany w budzecie czyli awans z grupy zostal osiagniety stad tez mam takie wrazenie jak wyzej Jaszczu , ze jednak scudetto jest celem nadrzednym i slusznie. Patrzac z pkt widzenia kibica , nie zaglebiajac sie w raporty finansowe to jest ok, wszyscy chca 2 gwiazdki.
W mojej opinii i widze, że nie jest ona odosobniona to o scudetto zadecyduje to czy zdrowi beda Thuram i Lautaro. Wydaje sie zatem, że kluczowe powinno byc w styczniu postaranie sie o napastnika, ktory realnie bedzie tym 3 , bo obecnie Arna i Alexis to na 4 nie wiem czy sie nadaja.
ODPOWIEDZ