24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Speaker »

Cześć,

Mecz w sobotę! :flaga: 10.02.2024, godz. 18:00

No i kochani wydaje się, że Roma, nasz najbliższy rywal, z nową miotłą wymiata :P
Spodziewacie się ciężkiego meczu?

Powiem szczerze, że Mourinho za dużo kombinował. Nowy trener zmienił ustawienie i wiele upraszcza, wystawia najlepszych zawodników jakich mają i to przynosi efekty.
Trafiamy na ich lepszy moment, ale wydaje się, że sami jesteśmy w dobrej dyspozycji i jednak w bezpośrednim zderzeniu wierzę, że to my będziemy Volvo, a oni fiatem 126 p. 🤗

Na pewno mecz zapowiada się ciekawie i trzeba go wygrać, bo nasza przewaga nad Juve jeszcze nie jest spokojna. Trzeba punktować . Forza Inter!
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Orzeu »

Speaker pisze: 6 lut 2024, 08:08 Powiem szczerze, że Mourinho za dużo kombinował. Nowy trener zmienił ustawienie i wiele upraszcza, wystawia najlepszych zawodników jakich mają i to przynosi efekty.
grali z miejscami 17., 18. i 20. w ostatnich trzech kolejkach i tylko z Cagliari wygrali efektownie.

Widziałem mecz z Salernitaną i wyglądali fatalnie, nie sądzę aby się wiele poprawiło w kwestii jakości gry no ale na pewno podejdą do meczu z nami w dobrych nastrojach i z atutem własnego boiska.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Jaszczu91 »

Orzeu pisze: 6 lut 2024, 12:06
Speaker pisze: 6 lut 2024, 08:08 Powiem szczerze, że Mourinho za dużo kombinował. Nowy trener zmienił ustawienie i wiele upraszcza, wystawia najlepszych zawodników jakich mają i to przynosi efekty.
grali z miejscami 17., 18. i 20. w ostatnich trzech kolejkach i tylko z Cagliari wygrali efektownie.

Widziałem mecz z Salernitaną i wyglądali fatalnie, nie sądzę aby się wiele poprawiło w kwestii jakości gry no ale na pewno podejdą do meczu z nami w dobrych nastrojach i z atutem własnego boiska.
Z tego względu się cieszę, bo będą w lepszych nastrojach, niż formie. Zwycięstwa ze słabeuszami ligi trochę zatuszowały przeciętność Romy. Starcie z Interem tak naprawdę pokaże w jakim są miejscu. Nie jest z tą Romą tak dobrze jak im się teraz wydaje. ;)
adrianonowak
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2022, 20:27

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: adrianonowak »

Witam.
Może ktoś powiedzieć jak jest w Rzymie z bezpieczeństwem? Mam bilety na sektor neutralny. Nie będzie problemu z poruszaniem się po stadionie i na mieście w koszulce i szaliku Interu?
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Piekarz »

adrianonowak pisze: 7 lut 2024, 13:15 Witam.
Może ktoś powiedzieć jak jest w Rzymie z bezpieczeństwem? Mam bilety na sektor neutralny. Nie będzie problemu z poruszaniem się po stadionie i na mieście w koszulce i szaliku Interu?
Nie wiem
Zzzz
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:42
Lokalizacja: HollyŁódź

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Zzzz »

Ja bym nie ryzykował, tym bardziej że Inter ma zgodę z Lazio. Niby na włoskich stadionach często się widzi siedzących koło siebie kibiców w szalikach zwaśnionych ekip, ale różnie to może być. Możesz trafić na jakiś oszołomów...
Mora
Posty: 2590
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Mora »

adrianonowak pisze: 7 lut 2024, 13:15Może ktoś powiedzieć jak jest w Rzymie z bezpieczeństwem? Mam bilety na sektor neutralny. Nie będzie problemu z poruszaniem się po stadionie i na mieście w koszulce i szaliku Interu?
Lepiej zostaw koszulkę i szalik w hotelu. Nie wierz mediom, że "na zachodzie sobie poradzili".
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Speaker »

Mora pisze: 7 lut 2024, 20:15
adrianonowak pisze: 7 lut 2024, 13:15Może ktoś powiedzieć jak jest w Rzymie z bezpieczeństwem? Mam bilety na sektor neutralny. Nie będzie problemu z poruszaniem się po stadionie i na mieście w koszulce i szaliku Interu?
Lepiej zostaw koszulkę i szalik w hotelu. Nie wierz mediom, że "na zachodzie sobie poradzili".
;-)

Dostać w mordę za to, że się jest kibicem Interu Mediolan to sama radość!

Ty gościu jadący na mecz się nie wyglupiaj nawet , zakładaj koszulkę szalik , a i nawet taka czapę! O.

https://www.ceneo.pl/116496383

(Swoją drogą piękny kapelusik , nie wiem jak Wy ale ja sobie zamawiam teraz na okres letni -piękna reklama naszego kochanego klubu :) 😊 ).
sokyl8
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2017, 14:47

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: sokyl8 »

Zzzz pisze: 7 lut 2024, 19:05 Ja bym nie ryzykował, tym bardziej że Inter ma zgodę z Lazio. Niby na włoskich stadionach często się widzi siedzących koło siebie kibiców w szalikach zwaśnionych ekip, ale różnie to może być. Możesz trafić na jakiś oszołomów...
Nie wiem czy to pomocne, ale przy okazji ostatnich derbów Rzymu (byliśmy bez barw) mieliśmy niebezpieczną sytuację z 'kibolami' którzy chcieli nas zaczepić. Ogólnie Rzym to nie Mediolan i im bardziej na południe Włoch tym cywilizacja się oddala.

Jeśli będziesz tylko w centrum Rzymu i potem prosto na stadion to powinno być ok. W okolicy stadionu jest raczej bezpiecznie i zapewne będzie dużo policji. Jeśli jednak planujesz chodzić po ulicach poza centrum (a stadion jest dość daleko i po drodze średnio ciekawe osiedla) to polecałbym jednak neutralność.
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Tom_Hardy »

Speaker pisze: 8 lut 2024, 07:29
Mora pisze: 7 lut 2024, 20:15
adrianonowak pisze: 7 lut 2024, 13:15Może ktoś powiedzieć jak jest w Rzymie z bezpieczeństwem? Mam bilety na sektor neutralny. Nie będzie problemu z poruszaniem się po stadionie i na mieście w koszulce i szaliku Interu?
Lepiej zostaw koszulkę i szalik w hotelu. Nie wierz mediom, że "na zachodzie sobie poradzili".
;-)

Dostać w mordę za to, że się jest kibicem Interu Mediolan to sama radość!

Ty gościu jadący na mecz się nie wyglupiaj nawet , zakładaj koszulkę szalik , a i nawet taka czapę! O.

https://www.ceneo.pl/116496383

(Swoją drogą piękny kapelusik , nie wiem jak Wy ale ja sobie zamawiam teraz na okres letni -piękna reklama naszego kochanego klubu :) 😊 ).
Dostać w morde to jedno, a kose pod żebro to drugie. A włoscy ultrasi znani są z tego. Tak jak ktoś wyżej napisał, Inter ma zgodę z Lazio i nie radze śmigać w szaliku. Byłem na meczu z Lazio w Rzymie i nie jest tak miło między nimi jak w Mediolanie między Interem, a Milanem.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Speaker »

No to szok. Nie byłem w Rzymie na meczu ale teraz rozumiem dlaczego jak tam gramy, to tak coś cicho z naszej strony.
MatiInter
Posty: 187
Rejestracja: 23 maja 2008, 23:45

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: MatiInter »

Byłem w grudniu na meczu z Lazio, droga na stadion, powrót z niego (dosyć późno, jako jeden z ostatnich opuszczałem teren stadionu) cały czas w koszulce i żadnych nieprzyjemności. To odnośnie samego miasta.
Ale może po prostu nie trafiłem na polujących, a przy meczu z Romą może być ich więcej 🤔
Mora
Posty: 2590
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Mora »

Tom_Hardy pisze: 8 lut 2024, 16:52Byłem na meczu z Lazio w Rzymie i nie jest tak miło między nimi jak w Mediolanie między Interem, a Milanem.
Swego czasu w Mediolanie również ekipy wyniszczały się na każdym kroku, zdarzały się wjazdy na chatę i dojeżdżanie konkretnych osób. W końcu obie strony uznały, że na dłuższą metę to nie ma sensu, spotkali się i ustalili pakt o nieagresji. Inter i Milan bluzgają się na oprawach i transparentach, ale na mieście jest spokój. Rzym to inna bajka.

MatiInter pisze: 8 lut 2024, 21:41Byłem w grudniu na meczu z Lazio, droga na stadion, powrót z niego (dosyć późno, jako jeden z ostatnich opuszczałem teren stadionu) cały czas w koszulce i żadnych nieprzyjemności. To odnośnie samego miasta. Ale może po prostu nie trafiłem na polujących
Nie trafiłeś na polujących, bo Roma miała wtedy swój wyjazd na Bolognę.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Bart »

Włochy to dwa światy, nie tylko kibicowsko. Ale generalnie od Rzymu w dół, czyli generalnie również w Neapolu czy Salerno, barwy Interu na widoku nie są najlepszym pomysłem.

Natomiast mecz z Romą jest szansą, żeby z dużym spokojem podejść do etapu rozgrywek, w którym gramy co trzy dni. Zwycięstwo w sobotę da duży komfort i więcej możliwości rotacji w kolejnych meczach. Roma nam leży, mam nadzieję że również ta Roma pod wodzą De Rossiego.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Speaker »

Bardzo ważna wygrana po dość trudnym meczu (chociaż momentami wydawało się że jak przyciśniemy nieco pedał gazu to jest dość łatwo) i duży krok w kierunku celu. No i zrobiło się w końcu 7 punktów przewagi po równej liczbie rozegranych spotkań. ;) Super! :szal:
Tini
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2023, 17:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Tini »

:-) Bravo bravo bravo Inter.
Powie mi ktoś dlaczego Denzel nie gra od początku spotkania? Zauważyłam że Darmian gra większość meczu a Dumfris tylko w sumie parę chwil. Od jakiegoś czasu tak się dzieje. Oby nie miał zamiaru odchodzić .
;)
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Piekarz »

Cóż moi mili, powoli wygrywamy mistrzostwo. Jeszcze dużo przed nami, ale to byłby już szok, gdybyśmy to wypuścili. W zasadzie skończyły nam się jakieś bardzo trudne mecze. Największy niepokój wzbudza chyba wyjazd na Bolognę, może przyjazd Atalanty, bo jest w dobrej formie. Większe emocje przenoszą się do LM i miejmy nadzieję, że potrwają dłużej niż jeden dwumecz.
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Chuchu »

Można powiedzieć, że dwie kompletnie różne połowy. Naszych chyba zaskoczyło to, jak bardzo Roma się rzuciła na nich od pierwszych sekund i utrzymywali to tempo do przerwy i prowadzili w pełni zasłużenie. W przerwie Inzaghi ogarnął temat i to Inter przejął inicjatywę, skutkiem były 2 gole w 10 minut.

Ze spotkań wyjazdowych "wagi ciężkiej" zostały tylko Bologna i Milan (wyjazd tylko na papierze tak naprawdę). Mecze z Atalantą, Napoli i Lazio gramy u siebie. Juventus ma wyjazdowe spotkania m.in. z Napoli, Lazio, Romą i Bologną, a u siebie podejmą chociażby Atalantę, Fiorentinę i Milan. Wygląda to więc tak, że mamy trochę łatwiejszy terminarz i 7 punktów przewagi. To się musi udać!
Mora
Posty: 2590
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Mora »

Mocne wejście w drugą połowę dało wygraną z odmienioną Romą. W pierwszej połowie kilka błędów w obronie i pachniało nawet porażką. Drugie 45 minut to już znacznie lepsza gra, Inter opanował sytuację, szybko strzelił dwa gole, a mógł nawet 3 (Pavard w słupek). W kontrze na 4-2 dobra praca zmienników Alexisa i Arny. Duży krok w kierunku mistrzostwa bez dwóch zdań. Z maratonu ciężkich meczów Inter wywozi bilans 5-0-0, pięknie.

Tini pisze: 10 lut 2024, 21:06Zauważyłam że Darmian gra większość meczu a Dumfris tylko w sumie parę chwil. Od jakiegoś czasu tak się dzieje. Oby nie miał zamiaru odchodzić .
Denzel nie chce przedłużyć umowy i zostanie sprzedany latem.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Tini
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2023, 17:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Tini »

Dziękuję za informację , a jednak odejdzie .
;)
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Speaker »

Piekarz pisze: 10 lut 2024, 21:24 Cóż moi mili, powoli wygrywamy mistrzostwo. Jeszcze dużo przed nami, ale to byłby już szok, gdybyśmy to wypuścili. W zasadzie skończyły nam się jakieś bardzo trudne mecze. Największy niepokój wzbudza chyba wyjazd na Bolognę, może przyjazd Atalanty, bo jest w dobrej formie. Większe emocje przenoszą się do LM i miejmy nadzieję, że potrwają dłużej niż jeden dwumecz.
Tak, po 23. kolejkach chyba nie ma człowieka przy zdrowych zmysłach, kto by powiedział, że scudetto w tym sezonie należy się komuś innemu niż Interowi. (chociaż kurcze lepiej cicho, bo jeszcze wywołam wilka z lasu i jakiś @Czarodziej się pojawi ... :D :-D ).

Zostało 15. spotkań, mamy 60 pkt, czyli jak łatwo policzyć można zrobić nawet kosmiczny wynik typowy na realia NBA, przekraczając granice 100 pkt. To może być istna kanonada do końca, na to liczę! Mamy szeroka kadrę, z Salernitaną oczekuje występu Asllaniego,Bisecka i może Klaasena. 10 dni do meczu z AM i trzeba w tym pierwszym meczu ostro ich zlać najlepiej.
Atseif
Posty: 27
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:53

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Atseif »

No ta jak zaczniemy łapać 4-5 pkt za zwycięstwo to damy radę ogarnąć 100 pkt ez
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Speaker »

Mamy w garści bonus z możliwoscia 2 remisów i możemy mieć na koniec 101 pkt, bo teraz idziemy na 105.

Może się mylę, ale ta drużyna jest w stanie bić rekordy, może nie jak za czasów Adriano - 17 zw. z rzędu w Serie A :D ale nie widzę powodu by przestać wygrywać.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Jaszczu91 »

Pięknie się ogląda ten Inter Inzaghiego. Widać w tej drużynie moc, charakter, jakość i odpowiednią mistrzowską mentalność. Ciężko by było znaleźć w tej lidze drugą taką drużynę, która w 10 minut potrafiła by odwrócić losy meczu przegrywając do przerwy z dobrze dysponowaną Romą na jej stadionie.
Inter to zrobił. I to zrobił to tak łatwo. Kontrolując w pełni drugie 45 minut.

Wielki plus dla Sommera bo zaliczył świetne interwencje. Na samym początku gdy strzalał El Shaarawy i później gdy ośmieszył Lukaku.

Teraz czas na rotacje w składzie z Salernitaną, bo od kilku spotkań grali ci sami ludzie. Bissceck, Asllani, Klaassen, Alexis, Augusto i Dumfries od początku i debiut Buchanana.
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 24. kolejka Serie A: Roma - Inter

Post autor: Imrahil »

teraz lukak widzi, co znaczy kolaborowanie z jówętuźem
ODPOWIEDZ