32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Chuchu »

Przed nami pojedynek z Romą. Wypadałoby wygrać chociaż jeden w miarę prestiżowy mecz, a z kim jak nie z pogrążoną w kryzysie Romą na Meazza?
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Piekarz »

Z nikim.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Dzonyy »

Bogdan
Posty: 51
Rejestracja: 13 kwie 2014, 00:36
Kontakt:

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Bogdan »

Pierwsze zwycięstwo od 2011 nad Romą.
Obrazek
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Imrahil »

No udało się. Oczywiście nie obyło się z klasykami typu error Ranocchia czy zakorzeniony Handanović. Wygrana cieszy, dawno nie czułem tego smaku. Wiem że to mecz o pietruszkę, ale resztki honoru trzeba zachować.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Odet »

WSPANIALE !!!

ktoś powie (i mam to w nosie), że jestem mało wymagający albo zapatrzony w Inter, ale BARDZO mi się gra naszych piłkarzy dziś podobała. Zupełnie odcięliśmy Tottiego, który lubi z nami grać.

Dziś pochwalę wszystkich: Icardi zawalił ze 4 okazje, ale najważniejszą radość nam jednak dał, Shaqiri dalej gubi co drugą piłkę ale podanie z 93min do Poldiego klasa. Poldi asysta, co chcieć więcej :) Rano zrobił babola, ale oprócz tego grał jak profesor, dobrze, że ten jeden błąd nie wypatrzył meczu. Kova, aha ten wślizg na Iturbe !!! to samo DD.
Wszyscy mi się podobali.

Jak mi niewiele do szczęścia potrzeba, 2:1 z ROMĄ

cieszmy się z małych rzeczy, większe tez przyjdą :)

Raciborsie czas zacząć :)

Pozdr.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: MiRas. »

Zasłużona wygrana z Romą, chociaż po wyczynie Kapitana Bomby (Chivu wróć! :O) zaczynałem w to wątpić, ten osobnik po prostu nie byłby sobą jakby nie odwalił jakiejś maniany.

Mecz z Milanem Gnoukouri'ego nie był przypadkiem, widać, że chłopak ma nieprzeciętny talent i może z niego być naprawdę ciekawy piłkarz.

Podolski mimo tego, że w Interze gra poniżej krytyki to jego zagranie z 88 minucie było po prostu fenomenalne.
luuki
Posty: 284
Rejestracja: 22 gru 2008, 16:24
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: luuki »

no i chj wracamz impry mowie sobie jebie tych zjebow z Interu zwanych pilkarze InTERU, a tu niespodzianka! Inter wygrał z porządnym przeciwnikiem!!!!! KUŹWA ILE CZEKAC MUSIELIMY na tych skonczonych partaczy? jeszcze zwyięsstwo w końcówce. POEZJA. BRAWO hERNANES, zasluzyles na gola :)
NdOrom
Posty: 91
Rejestracja: 7 wrz 2006, 15:25
Kontakt:

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: NdOrom »

Pierwsza sprawa - Hernanes - zasłużył na bramkę i na pierwszą 11. No wróciła mu forma. Szkoda tylko, że na koniec sezonu i jego wieku...
Kovacic - no boi się grać do przodu, widać to gołym okiem, ale jak już zagrał to wszystko było dzisiaj dobre. Wreszcie jednak pokazał się na def. a o to było najwięcej do niego krytyki.
Palacio - RE-WE-LA-CJA od paru meczy, zupełnie jak Milito swego czasu. Także w przyszłym sezonie może już być po nim.
Podolski - wszedł na boisko, pierwszy kontakt z piłką i w ogóle nie zastanawiał się co zrobić tylko rura do przodu i z miejsca asysta. Tak w stylu angielskim.
Ranocchia - no ma szczęście do baboli ale fakt faktem od meczu z Napoli pierwszy taki i na szczęście bez konsekwencji pkt. A takie to akurat mu wybaczę, tym bardziej, że jak dla mnie Handanovic gdyby się rzucał to mógłby to wyjąć, a że nie potrafi w prawo to w typowy dla siebie sposób dał ciała.
Gnoukouri - wszystko pięknie, ale jak postaramy się o Toure to chłopak zginie...
Shaqiri - ciekawe co się takiego wydarzyło, że się z nim zesrało.
Jest wygrana i być może podwaliny pod nowy sezon.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Piekarz »

Nie chcę wam obrzydzać tego magicznego momentu, bo następne zwycięstwo z kimś z topu nastąpi gdzieś za dwa lata, ale już chyba zwycięstwo z Palermo było większym osiągnięciem (o remisie z Juve nie wspominając, który był zdecydowanie największym wyczynem Interu w tym sezonie), ciężko Romę obecnie nazwać "porządnym przeciwnikiem".

Odcięliśmy Tottiego. :-D W ostatniej chwili, bo jeszcze parę minut i przeszedłby na emeryturę.
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: eKubaL »

NdOrom pisze: Ranocchia - no ma szczęście do baboli ale fakt faktem od meczu z Napoli pierwszy taki i na szczęście bez konsekwencji pkt. A takie to akurat mu wybaczę, tym bardziej, że jak dla mnie Handanovic gdyby się rzucał to mógłby to wyjąć, a że nie potrafi w prawo to w typowy dla siebie sposób dał ciała.
Dajmy spokój, ciała daj nasz kapitan gdy bez pressingu zagrał wprost pod nogi przeciwnika. Pierwszy babol od meczu z Napoli? Kto w pierwszej połowie "wybijał" piłkę na 10m co zakończyło się strzałem w słupek? Nie chwalmy tego półamatora za kilka przyzwoitych zagrać okraszony dwoma koszmarnymi błędami.

Mam nadzieję, że Andrea postanowi nie przedłużać kontraktu, bo jego obecność na jedenastce Interu to coś czego nie chciałbym w przyszłym sezonie.
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Andy »

Trzeba przyznać, że nasi potrafią trzymać w napięciu do ostatnich sekund meczu...co do samego spotkania to Icardi mógł nam ten mecz wygrać dużo, dużo, dużo wcześniej..na szczęście udało się mu to kilka minut przed końcem spotkania! Odziwo zaskoczyło mnie takie wejście i podanie Lucasa Podolskiego - szkoda, że dopiero teraz chłopak się obudził, bo naprawdę ma zagrania mistrzowskie. Handanović -co miał zrobić to zrobił, przy bramce się nie popisał. Na + wyróżniłbym Vidica, który także się ostatnio zmienił. Dwoił się i troił, żeby tylko zażegnać niebezpieczeństwo i to mu się udawało w 100%. No i Hernanes. Wkońcu zagrał na miarę jego oczekiwań. Pokonaliśmy Romę, to teraz skupmy się na drużynie Stramaccioniego - Udinese :)
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Nen »

O Hernanesie i Gnoukourim pisałem podczas meczu z Milanem, wczoraj tylko to potwierdzili. Zwyciestwo z Roma smakuje lepiej niz wygrane Derby. Co do samej Romy, wobec porazki z nami i gazu Napoli raczej nie pograja w przyszlym sezonie w LM. Kto by przypuszczal po pierwszej rundzie.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: miniu86 »

Fiorentina - Inter 3-0
Inter - Napoli 2-2
Milan - Inter 1-1
Roma - Inter 4-2
Inter - Lazio 2-2
Juventus - Inter 1-1
Napoli - Inter 1-0 puchar Włoch
Inter - Fiorentina 0-1
Napoli - Inter 2-2
Inter - Milan 0-0
Inter - Roma 2-1

W końcu się udało. Rzecz niebywała w tym sezonie bo wygraliśmy prestiżowy pojedynek strzelając decydującą bramkę w końcówce meczu. Przeważnie okazje były, ale zawsze brakowało szczęścia czy charakteru. Dzisiaj wreszcie się udało i kibice dostali trochę satysfakcji, której tak brakuje w tym sezonie.

Nie chcę wyróżniać poszczególnych graczy bo widziałem tylko jedną połówkę. Przyznam jedynie, że już traciłem cierpliwość do Icardiego, który idealnie wpisywał się w naszą tegoroczną specyfikę i nie potrafił wykorzystać swoich okazji, ale na szczęście się zrehabilitował i dał trochę radości.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Odet »

eKubaL pisze: Dajmy spokój, ciała daj nasz kapitan gdy bez pressingu zagrał wprost pod nogi przeciwnika. Pierwszy babol od meczu z Napoli? Kto w pierwszej połowie "wybijał" piłkę na 10m co zakończyło się strzałem w słupek? Nie chwalmy tego półamatora za kilka przyzwoitych zagrać okraszony dwoma koszmarnymi błędami.

Mam nadzieję, że Andrea postanowi nie przedłużać kontraktu, bo jego obecność na jedenastce Interu to coś czego nie chciałbym w przyszłym sezonie.

jakby nie wybił, byłaby bramka Gervinho, tak więc świetna akcja Rano. Za Ibarbo nie zdążył Vidic, który oprócz tej akcji grał tak dobrze jak Rano.

Obrona Rano-Vidic wygląda naprawdę dobrze, Mancio też to zrozumiał.

Pozdr.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Jaszczu91 »

Zgodzę się z kolegą wyżej. Nasza obrona zaczyna przypominać powoli dobra formacje. Duża w tym zasługa Vidicia który wreszcie się ogarnął.
cieszy zwycięstwo z wielką drużyna. Bez względu na to w jakiej jest ona formie. Kolejny raz dobry mecz zagrał Gnoukuri. Podobało mi się zachowanie Mancio. Zmianami pokazał że chce wygrać ten mecz i to się udało. Chciałbym zobaczyć Inter w ustawieniu 4-2-3-1 z Kovaciciem i Guaro na def pomocniku a przed nimi Herna Shakiri Palacio i z przodu Icardi. Fajnie by to mogło wyglądać. Moze z jakimś Empoli u siebie tak zagramy.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: rumcyk »

Bardzo fajnie wygląda współpraca Icara-Palacio- Herniego, widać że się rozumieją i szkoda że Icar tyle popsuł, bo trzeba wygrać rywalizacje z Tevezem. Najgorzej gra pomoc, z Milanem bez Guarina i Brozovica wyglądało to dużo lepiej, ogólnie grając z Guarinem to wychodzimy w 10...ktoś powie, że dwa razy celnie podał, ale co z tego jak mial ze 20 strat. Uważam, że KOva też by zagrał takie piłki oraz dał dużo większą jakość w pomocy. Ciągłe pretensje do niego to absurd, podaje do tyłu bo zazwyczaj wchodzi na końcówki gdzie Palacio już oddycha rękawami a Icar nigdy nie wychodzi po piłke, więc gdzie ma grać? MImo to zawsze się stara jakiegoś niekonwencjonalnego zagrania ale za to odpowiedzialnego i nie naraża zespołu na groźne kontry. Rano i Handa zawsze to samo, albo bardzo dobrze albo tragicznie. Nie widzę miejsca dla niech w przyszłym sezonie. Perin i Dragović muszą przyjść w miejsce tych baranów. Z oboma przedłużyć kontrakty i sprzedać.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Klinsi64 »

Czyli mam rozumieć że Perin by obronił strzał Nainngolana? :D
mathias
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, 20:32

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: mathias »

To chyba pierwszy raz jak Manciniemu zmiany wyszły.Hernanes zmartwychwstał, Vidić przypomniał sobie jak się gra a Podolski to powinien tylko na końcówki meczów wchodzic bo zawsze coś fajnego ugra. Mecz na +, widać że walczyli, zasłużyli na to zwycięstwo. Gdybyśmy mieli odrobinę szczęscia z Milanem to ten mecz by był 3 wygranym z rzędu. Mecze z Udine, Chievo, Genoą i Empoli trzeba wygrać. Z Juve na dużo nie liczę a remis z Lazio mnie zadowoli.Forza
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: rumcyk »

Może nie, ale przynajmniej by wykazał chęć do obrony tego strzału. Bo stać jak pal to może i Palacio.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Klinsi64 »

nie wiem czy widziałeś,ale piłka poszła po nodze Jesusa,może dlatego nie zareagował?;)
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Yascarr »

Mimo że nie przepadam za Kovacićem, to z pewnością dałby więcej niż Brozović, nie wspominając o tej kolumbijskiej kalece... Ranocchia klasycznie, pokazał jakim jest gunwem. Niestety przedłużą z nim kontrakt i trzeba będzie oglądać tego pajaca w kolejnym sezonie. Handanović tak samo, jak piłka leci w innym kierunku niż środek bramki albo prosto w niego, to on nie ma nic do powiedzenia. Już pomijając ten wczorajszy mecz, ten typ tak ma. Sram na takiego bramkarza tak samo jak on sra na Inter, niech idzie w piździec i sprowadzą za niego byle kogo.

A teraz plusy.
-Vidić gra tak jak przystało na niego, brawo.
-Icardi kolejna bramka i lecimy z tematem, musi dobić do 20.
-Takiego Hernanesa chce się oglądać. Jak utrzyma formę do końca sezonu to zostawiamy na kolejny rok.
-Nasz nowy murzynek xd wygląda na to że będą ludzie z naszego wychowanka.

Nie wiem czemu nie gra Santon. Chociaż Juan jakoś sobie radzi na lewej, o wiele lepiej niż na środku. Danilo to samo, nic specjalnego nie pokazuje, ale doczepić też się nie ma o co. Chciałbym zobaczyć Szkariego od pierwszej minuty... Może w ataku obok Icadiego spróbować? Palacio i tak nie nadaje się już do biegania, nie jest w stanie minąć kogokolwiek, przez co kontrataki leżą. Bo Hernanes na 10 nie do ruszenia obecnie.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Imrahil »

klinsi pisze:nie wiem czy widziałeś,ale piłka poszła po nodze Jesusa,może dlatego nie zareagował?;)
Piłka przeleciała max pół metra od niego, po ziemi. Samir tylko się spojrzał, a nie musiał robić parady jak Peter Schmeichel, wystarczyło wystawić nogę. Zero instynktu i ja to dziękuje bramkarzowi z takim refleksem. Ktoś kiedyś trafnie napisał, że gdyby nie obronione karne to można by pomyśleć, że cały sezon graliśmy bez bramkarza. Absolutnie się z tym zgadzam.
PepeBergomi
Posty: 377
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:04
Kontakt:

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: PepeBergomi »

Yascarr pisze: Handanović tak samo, jak piłka leci w innym kierunku niż środek bramki albo prosto w niego, to on nie ma nic do powiedzenia. .
Właśnie na ostatnim wyjeździe na derby został poruszony ten temat. Słoweniec niby ma refleks co świetnie sprawdza się przy karnych ale z gry Cesar bił go na głowę. Potrafił wyciągnąć sie jak struna i obronić mocny strzał nawet z kilku metrów. Handa w takich samych sytuacjach stoi jak kłoda i nie robi nic.

Dla przykładu:

https://www.youtube.com/watch?v=mMnXWWBOwYM

Pozdro 600
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: miniu86 »

Jakim my ustawieniem graliśmy pod koniec meczu? Kto gdzie? Orientuje się ktoś?

W obecnej chwili zbrodnią było by zabieranie Hernanesowi miejsca w pierwszym składzie. Chłopak jest w gazie i trzeba tym grzać ile wlezie. Pomyślałbym również o wymienieniu Brozovica na Kovacica bo Guarin jest raczej nietykalny.
No i kto wie może to dobry czas by przejść na to wspominane 4-2-3-1 z Shaqirim i Palacio na bokach. Trzymanie Szwajcara na ławce to marnotrawstwo. Nawet jak nie jest w najlepszej formie to ma łeb do podań i dobre uderzenie.
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Kebo »

Podbijam ^. Sam Mancini w końcu wspomniał po meczu, że po przejściu na 4-2-3-1 lepiej zajmowaliśmy poszczególne strefy na boisku więc taki pomysł na plus moim zdaniem.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: rumcyk »

4-2-3-1 fajne ale z Guarinem i Medelem to niewiele zrobimy bo rywal nas zniszczy w środku.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Omen »

W końcu wygraliśmy z jakąś silną drużyną to cieszy. Możemy jeszcze powalczyć o puchary w następnym sezonie nie ma się czego bać. Powoli widać drużynę. Przy dobrych wzmocnieniach Mancini nam sprawi dużo radości w następnym sezonie.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Odet »

od wejścia Shaqiriego to było właśnie 4-2-3-1, nawet Shaq jak wchodził to pokazywał.

Kova i Gno grali za 3 ofensywnymi pomocnikami, a jak zszedł Gno to na jego miejsce przesunął się Hernanes, (na naszej stronie cytat Manci: Muszę też podkreślić, że był to pierwszy raz kiedy graliśmy z Hernanesem i Kovaciciem przed linią obrony. )
na koniec meczu tak to wyglądało:
Poldi, Shaqiri, Palacio
Icardi na szpicy

Od siebie dodam, że mi 4-3-1-2 wcale nie przeszkadza, pod warunkiem, że za napastnikami gra Hernanes, który zna ligę, zna zachowania naszych napastników, sędziów, obrońców itp :)
Shaqiri do tej taktyki nadaje się tylko na wyjście z ławki. Na razie bardziej przypomina on Iturbe, ale wierzę, że latem się ogarnie.

pozdr.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: 32. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: rumcyk »

Jeżeli naprawde przyjdzie Toure i Jovetić no naprawde beda mozliwości do gry 4231.
Handa(Perin)
Darmian- Murillo-Vidić- Santon
Toure-Kova(Medel, Brozo)
Shaq- Herni- Jovetić
Icar
A są jeszcze D'Ambrosio i JJ na boki..Na środek ktoś potrzebny no i Guarina sprzedać. Dodatkowo młody Puscas i Gnoukouri i nie wyglada to żle.
ODPOWIEDZ