2. kolejka Serie A: Catania - Inter

ODPOWIEDZ
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

2. kolejka Serie A: Catania - Inter

Post autor: Piekarz »

No dobra, to ja założę.

O ile urodzone w niebywałych bólach 2-0 z Genoą na GM nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia, o tyle rozbicie Catanii w Katanii 3-0 to już jest jakieś coś. No i mogło być wyżej, co jeszcze jest fajne - gorzej, że po prostu musiało być wyżej, a nie było, bo nie potrafimy wygrać kontrataku idąc w czterech na dwóch. Niby już było po meczu, ale trochę przyzwoitości by się przydało. Uczciwie trzeba jednak też powiedzieć, że po stronie przeciwników w wyniku zero nie powinno widnieć. Obrona już nie była taka fajna jak tydzień temu, oczywiście dzięki genialnej lewej stronie Jesus-Nagatomo.

Hit wieczoru to oczywiście Jonathan. Rok temu, próbując wykonać taki drybling jak przy swojej - powiedzmy to - fenomenalnej asyście, zabiłby się niechybnie o własne nogi, po czym dogonił rywala we własnym polu karnym i go sfaulował w jakiś wyszukanie kretyński sposób. A jak na razie - postać sezonu i to w prawdziwym znaczeniu. :O

Módlmy się o zdrowie Palacio. Powiadam wam, dzień jego kontuzji będzie dniem naszej śmierci. I dokładnie tak samo, jeśli chodzi o Campagnaro.

Żeby nie było tak fajnie, dużo rzeczy martwi. Przede wszystkim Guarin. Już tydzień temu był słaby, ale zakamuflował kiepściznę wybitną asystą. Dzisiaj już porażka na całego. No i wnioski nasuwają się same, nie dorósł na lidera, a jak nie on, to kto? I tu drugi problem - Kovacić, być może najgorszy dzisiaj na boisku (gol wyciąga Nagatomo przed niego). Po trzecie Jesus, każdy widział. Po czwarte Belfodil.

Na Juve to za mało. Bilans 5-0 po pierwszych dwóch meczach nic nie zmienia, remis będzie już sukcesem.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2. kolejka Serie A: Catania - Inter

Post autor: miniu86 »

Oczywiście również remis z Juve biorę w ciemno, ale wracając do meczu to aż się oko cieszy widząc taką odmianę. W końcu Inter ma TRENERA. Można zaobserwować zaangażowanie, grę wg jakiegoś planu i schematów, organizację gry, ducha drużyny, no i rękę trenera (Nagatomo strzela drugiego gola w drugim kolejnym meczu). Wydaje mi się, że po Mourinho czegoś takiego w Interze nie widziałem. Zapomniałem już taki Inter.

Oczywiście to dopiero 2 kolejka, ale dobrze wiedzieć, że Mazzari zna się na swoim fachu i potrafi swoją wiedzę przełożyć na grę drużyny. Cieszy również, że wielu zawodników stać na jeszcze lepszą dyspozycję. Guarin, Taider, Kovacic, Belfodil, Alvarez - oni wszyscy mogą grać jeszcze lepiej. Belfodil wczoraj zmarnował świetną okazję, kilka razy nie do końca zrozumiał się z kolegami, ale na pierwszy rzut oka widać, że ten gość to nie byle kto. Ma technikę, myśli na boisku i ogólnie dobrze porusza się po boisku. Nie rozumiem więc tych plotek o jego wypożyczeniu.

Obrona całkiem nieźle, chociaż zdarzają się jeszcze chwilę niepewności. Imponuje mi Campagnaro. To co ten gościu gra to jest kosmos. Nie wiem czy kiedykolwiek mieliśmy równie skutecznego i indywidualnie dobrego obrońcę.

Ciekawi mnie tylko jak Mazzari rozwiąże problem bogactwa w ataku. Palacio jest niezagrożony, Belfodil i Icardi pokazali, że mają potencjał i dobrze by było ich ogrywać. Alvarez również pokazuje, że jeśli ma zaufanie i pewność siebie, to potrafi siać na boisku popłoch. No i jest jeszcze Milito, który pewnie jakieś minuty dostanie.

Po 2 kolejkach 6pkt i 5-0 w bramkach? Póki co ciężko w to uwierzyć. Zobaczymy jak będzie dalej.
Klinsi64

Re: 2. kolejka Serie A: Catania - Inter

Post autor: Klinsi64 »

Piekarz pisze:Kovacić, być może najgorszy dzisiaj na boisku (gol wyciąga Nagatomo przed niego).
Kpisz czy o drogę pytasz? Nagatomo w drugiej połowie zagrał bez zarzutu,bramka(choć powinny być dwie) świetny cross prawie zakończony asystą i zapierdalanie lewą stroną.Że kontrę zmarnował? Napalił się na gola i tyle.Zacznijcie oceniać obiektywnie,wczoraj odstawali tylko Guarin i Kovacic,nawet Cambiasso do którego stosunek mam wiadomo jaki zagrał bardzo dobrze,Jesus najsłabszy ze stoperów ale i tak solidnie.
jus
Posty: 131
Rejestracja: 30 lip 2013, 19:25
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: 2. kolejka Serie A: Catania - Inter

Post autor: jus »

Jak dla mnie najlepszymi na boisku byli:
Handa - gdyby nie on w pierwszych minutach już byśmy przegrywali.
Hugo - bezbłędny, na początku byłem pesymistą tego transferu - i bije się mocno w pierś!
Samuraja uratowała druga połowa bo w pierwszej zagrał bardzo średnio.
Jonatan - największe zaskoczenie - piękna asysta na 0:1 !!
Alvarez - piękna bramka ! Chociaż dla mnie występ średni.
Palacio - złoto.

Szkoda Kovacica - musi wejść w rytm meczowy.
darren1
Posty: 57
Rejestracja: 24 gru 2012, 11:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: 2. kolejka Serie A: Catania - Inter

Post autor: darren1 »

Mimo, iż po 2 pierwszych kolejkach jesteśmy na zero z tyłu to i tak musimy poprawić obronę, bo na mocniejszych rywali to może nie wystarczyć. Łatwo gubimy krycie i dajemy się oszukiwać, jedynie Hugo trzyma fajny poziom. Trzymam kciuki za Samuela.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: 2. kolejka Serie A: Catania - Inter

Post autor: pewny »

znowu na zero z tyłu, az ciężko uwierzyć :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: 2. kolejka Serie A: Catania - Inter

Post autor: tomiko85 »

Dopiero 2 kolejki a i rywal nie okłamujmy się nie był z wysokiej półki.ale brawo 6 pkt jest :)
gruszka
Posty: 30
Rejestracja: 16 sty 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz
Kontakt:

Re: 2. kolejka Serie A: Catania - Inter

Post autor: gruszka »

Moim zdaniem kawał solidnej gry. Jonathan i mimo tych kilku strat Nagatomo to według mnie dwie najlepsze postacie na boisku. Campagnaro na razie wygląda niezwykle pewnie, widać, że czuje dokładnie taktykę Mazzariego. In minus Kovacic i Guarin mnie zupełnie nie przekonywał.

Nie mówiłbym, że zero po stronie zysków Catanii niezasłużone, bo Handanovic to taki bramkarz który jest wartością dodaną i jak chcesz go pokonać to trzeba trochę więcej niż przeciętny strzał byle w światło bramki.

Ogólnie zapraszam na bloga, tam napisałem swoje podsumowanie tegoż meczu:
http://nerazzurri.blox.pl/html
ciekawi mnie czy się zgadzacie :P
ODPOWIEDZ