15. kolejka Serie A: Inter - Parma

ODPOWIEDZ
jus
Posty: 131
Rejestracja: 30 lip 2013, 19:25
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: jus »

3:3... marazm marazm i jeszcze raz marazm!
Trzeci remis pod rząd. Przypomina mi się pewien sezon.
bukerek
Posty: 8
Rejestracja: 5 gru 2013, 01:26

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: bukerek »

Trzeba przyznać, nie wyglądało to dobrze...
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Seba »

jus pisze:3:3... marazm marazm i jeszcze raz marazm!
Raczej Mazzarri Mazzarri i jeszcze raz Mazzarri.

Nadal uważam, że z tej drużyny można wyciągnąć więcej. Do tego jednak jest potrzebny inteligentny trener. Obecnej taktyki(posiadając takich piłkarzy) nie powstydziłby się chyba nawet największy laik trenerski. Teraz Napoli, Milan i jak najbardziej możliwy zerowy dorobek punktowy. Zważając zaś na wyjazdy jakie czekają nas w rundzie rewanżowej, to Mazzarri być może skompromituje ten klub jeszcze bardziej niż jego poprzednik :hahaha:

Podobno Thohir jest zafascynowany Simeone i liczę, że zrobi coś w tym kierunku. Potrzebny jest ktoś z pasją, a nie stary, włoski wypalony pryk.
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: miniu86 »

Są takie mecze, że już po 5 minutach wiesz, że to się dobrze nie skończy. Nie wiem czy Zbychu to zauważył, ale Parma z łatwością dochodziła do sytuacji strzeleckich. Inter po rak kolejny pokazał swoją niedojrzałość i słabość kadrową. Chociaż przy odrobinie szczęścia Cambiasso mógł dać zwycięstwo, ale oczywiście nie dał. Handanovic jak zawsze pewny, dzisiaj wprowadzał tylko nerwowość.

Po raz kolejny można było się utwierdzić w przekonaniu o brakach tej kadry. Nie wiem kogo musiałby Thohir w styczniu sprowadzić, żebyśmy wbili się na pudło. Napoli straciło punkty i my oczywiście też. To już robi się nudne.

Jeszcze słowo o terminarzu. Nie wygraliśmy już od 3 kolejek i najprawdopodobniej do świąt już nie wygramy, Napoli(w) i Milan. Z pewnością nie z tak nieodpowiedzialną grą. W taki sposób nagle zrobi się niezła drama. Już nawet nie żałuje tych straconych od początku sezonu punktów bo wychodzi na to, że to nie przypadek.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2013, 23:55 przez miniu86, łącznie zmieniany 1 raz.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: rumcyk »

Jedynym pozytywem jest wreszcie bardzo dobra gra Kovacica...a co do minusów to zaczynając od tyłu, Handa(nie widze powodu czemu Bardi by nie mógł bronić bo gorszy by raczej nie był), Rano(Rolando jest zdecydowanie lepszy, a ten ze swoja szybkoscia to nawet Cassano nie umiał upilnować), Juan( nie wiadomo po co bierze sie za rozgrywanie piłki i zostawia luke na kontry, bład przy golu i chyba najgorszy wystep w tym sezonie), Zanetti( w ofensywie nic defensywa dostateczna ale na full backa sie nie nadaje), Alvarez(bardzo asekuracyjna gra i procz asysty bardzo słaby) i Guarin( najgorszy dzis, stoi jak pal przy pierwszym golu dla Parmy i patrzy jak Cambiasso biega, gra jedynie pod swoje statystyki i najgorsze co mnie denerwuje to jego stanie i czekanie na reakcje obronców)...do tego Belfodil ktory tez polakomil sie na koncu i oczywiscie sedzia ktory bronil wyniku jak mogl, a popchniecie Alvareza na karnego zignorowal a takie samo za chwile gwiżdze gdy palacio wychodzi na sam na sam i jest faulowany...A no i boczni ktorzy nie widza fauli metr od nich...masakra

P.s a co do trenera to jedyne co mnie wkurza ze ciagle graja do boku i wrzucaja jakbysmy Croucha mieli w polu karnym i nic z tego nie ma, nie wiem czy to jego wina ze tak sie dzieje czy Ci nasi super kopacze nie umieja nic wiecej skonstruować
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: andyvdm »

Zanetti zaprzecza wszystkim definicjom fullbacka, zero podłączania się do akcji ofensywnych, zero jakiegokolwiek wsparcia z przodu, już zwykli boczni obrońcy dają więcej w ofensywie. Jakby teog było mało to miał udział przy zawaleniu dwóch goli xD Zamiast pierdzielić o nowym kontrakcie dałby już sobie spokój i odszedł na zasłużoną emeryturę.

Ogólnie jesteśmy gównami, u siebie w 80 minucie przy remisie z Parmą bronić się rozpaczliwie przed utratą gola xDDDD
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Piekarz »

Jak tam panowie, dalej porównywanie tego sezonu do stramy jest niedorzeczne?
and
Posty: 185
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: and »

Żałość i jeszcze raz żałość !!!
Obrona - zero! Parma wchodziła jak w masło. Żal było patrzeć.
Atak - walenie głową w mur. Ciekawe akcje i kombinacyjną grę pokazał tylko przeciwnik.
Początek sezonu był niezły, ale coś się zacięło :- (
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Adriano_forever »

Ja powoli zaczynam tęsknić za Stramą. On przynajmniej zmieniał ustawienia. Mazzarri nie wie co to znaczy. Ogólnie jest kiepsko
IlCapitano

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: IlCapitano »

Nie widzę nic nadzwyczajnego w tym remisie, po wczorajszym remisie Napoli był on oczywisty. Od meczu z Udinese gramy parodię futbolu, tego się nie da oglądać, a nasze mecze powinni pokazywać w ramach tortur w Guantanamo. Nie wiem co się dzieje, ale mamy powtórkę z Ranieriego i Sramy. Po dobrym początku zaczyna się robić komedia i wcale nie będe zaskoczony, jeśli do świąt ugramy równe 0 punktów. W Neapolu mamy wjebane na 100%, ale z żałosnym Milanem również jesteśmy w stanie przegrać, skoro Sampdoria i Parma są w stanie zamknąć nas na San Siro na własnej połowie.
Z każdą drużyną z pierwszej szóstki, łącznie z Hellasem, byłbym skłonny zamienić się na kadry. Nie mogę już patrzeć na tych gównozjadów, oni są całkowitym zaprzeczeniem profesjonalnych piłkarzy.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Seba »

Piekarz pisze:Jak tam panowie, dalej porównywanie tego sezonu do stramy jest niedorzeczne?
Póki co, to Zbychu jeszcze nawet nie osiągnął poziomu Stramy. Jak na razie +3 dla Andrei ;)
Obrazek
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Jaszczu91 »

Zespoły pokroju Sampy czy Parmy przyjeżdżają na Meazza i graja swoją piłkę niczego się nie obawiając... Nie tak to powinno wyglądać. Często oglądam mecze Juventusu i w ich przypadku można mówić o całkowitej dominacji rywala. Nawet wymęczone zwycięstwa są efektem tego że długo potrafią utrzymać się przy piłce i w końcu coś wpada. Nie ma czegoś takiego że rywal rozgrywa sobie piłkę jak chce. Tymczasem w meczach Interu to norma. Tutaj należy się odnieść do motywacji i zaangażowania piłkarzy. W tym polu Conte deklasuje wszystkich trenerów w Serie A.... Co do samych umiejętności piłkarskich to uważam że Inter nie jest aż tak słaby żeby nie móc zdominować Parmy. Jedyny plus wczorajszego spotkania to Kovacić. Można powiedzieć że wreszcie zadebiutował w Interze w tym sezonie. Szkoda że trzeba było czekać na to do grudnia.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Nen »

Plotki o Jojo, Lavezzim, Dzeko, Mitroglu itd. Nam przede wszystkim obrony trzeba, bo Juan od roku gra do dupy a Rano musi odwalić babola średnio raz na mecz. Potrzeb nam dwóch konkretnych stoperów i dwóch konkretnych wahadłowych. Dopiero wtedy możemy interesować się napadziorami.

Niby ciężko winić Mazzarriego za pudło z 1 metra, sytuację Cambiasso, czy faję Handanovica. Najlepszy trener minionego sezonu chyba rozmienia jednak swoją glorię na drobne. Dać czadu, kiedy idzie potrafili i wcześniejsi trenerzy, nam trzeba kogoś, kto nas wyciągnie z dołka, gdy weń wpadniemy. Jesteśmy na krawędzi notując remis, za remisem i wkrótce przełamiemy się albo w jedną, albo w drugą stronę. Albo zaczniemy przegrywać, albo trener ogarnie ten cyrk i maszyna ruszy. Nadchodzą mecze z Napoli i Milanem, które dokładnością do 50% pokażą, na jakim miejscu będziemy na koniec sezonu.
PepeBergomi
Posty: 377
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:04
Kontakt:

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: PepeBergomi »

Niestety ale od ostatniego sezonu z Jose nic się nie zmieniło. Wtedy po raz ostatni bylismy klasową druzyną. bylismy nie do przejscia w obronie i bardzo grozni w kontratakach, pilkarze potrafili wymienic kilka podan z klepki a pomocnicy zagrac jakas prostopadla pile w pole karne. Zmieniaja sie trenerzy a problem pozostaje. Jak widać to nie trenerzy sa głównym problemem (przynajmniej w 90%) a materiał pilkarski. Najlepszym tego dowodem jest Benitez w Napoli. Pomijam już fakt - temat rzeka, że ktoś ten szrot do nas ściąga. Ci pseudogracze nie potrafia wymienic kilku podan do przodu. Gramy niby z kontry ale to polega na waleniu dlugiej pily na Palacio. Niby cos tam chca poklepac w srodku pola ale wszystko jest albo w poprzek albo do tyłu. Jak widze strzały Guarina, nieudolnosc Alvareza, ktory dla mnie nadal jest pilkarzem mocno przecietnym i kilka dobrych meczów na poczatku nie zmieni mojej opini o nim. Zanetti to powinin juz powoli konczyc kariere, wiadomo wrocil po kontuzji ale chyba juz nie osiagnie takiej formy aby grac w podstawie i byc mocnym punktem.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Chuchu »

I znowu to samo. Gówniani piłkarze grają gówniany futbol, ale cała wina jak zawsze spada na trenera. Sorry panowie, ale jeśli Mazzarri nie jest dobrym trenerem, to we Włoszech nie ma żadnego dobrego trenera. Brak kreatywności w pomocy, Alvarez coś wczoraj był totalnie bezbarwny, Guarin grał po swojemu, Kovacić tylko dobrze ogarniał. Palacio strzelił dwa gole, ale ewidentnie od kilku kolejek widać u niego wyraźny spadek formy. Handanović też w tym sezonie coś nie broni na miarę oczekiwań, a ten babol przy drugim golu...brak słów.

Generalnie powtórka z rozrywki jak przy każdym trenerze po Mourinho (no poza Gaspem, który od początku dostawał w dupę) - obiecujący początek, rosnąca forma a po około 10 meczach nagle ten sam syf. Mam nadzieję, że Thohir podczas zimowego i letniego mercato postara się to ogarnąć.

Co do uwag do trenera - trochę mnie dziwi, że kolejny raz stawia na Ranocchię zamiast na Rolando. Portugalczyk prezentuje się jednak solidniej od Włocha. Jedyne wytłumaczenie, jakie mi do głowy przychodzi to bardzo dobra gra w powietrzu Andrei, dzięki czemu można liczyć na niego przy stałych fragmentach.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: and1 »

Dokładnie Chuchu, popieram w 100%. Obrona ostatni raz dobrze grała za czasów Mourinho. Większość z was już się rozmażyła i liczy na walkę o mistrzostwo. Niestety kadrę mamy na miejsca 4-8. Tak to wygląda. Poważny błąd Handy, cała obrona do wymiany. Wraz z Campaniaro bo nie można budować zespołu na tak zaawansowanym wiekowo piłkarzu. Biabiany jak zwykle w meczu z nami rozgrywa kapitalne zawody. To jak Juan Jezus dał mu się DWA razy z rzędu ograć jak dziecko to była bajka. CAŁA linia defensywna do wymiany. Jedynie Rolando mógłby zostać. Niestety Mazzari wyciąga z nich tyle ile może i więcej się nie da...Dla mnie osobiście potrzeba lewego + prawego obrońce wachadłowego...jeżeli Kova, Alvarez, Guarin i Palacio dostawali by pożądne wsparcie od klasowych bocznych obrońców wyglądałoby to o wiele lepiej. Sprzedać Ranne i sprowadzić zdolnego obrońcę.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: sampam »

O ironio, defensywa ma opierac sie na pilkarzu, ktory doslownie pare razy liznal murawe w Neapolu, a gdzies tam, kiedys dobrze gral w Porto. Wlasnie. W Porto. Ten klub chyba przesladuje Inter. Ach te transfery...
Czy kogokolwiek zdziwi, ze Ranocchia zacznie niezle grac w innym klubie? Mnie nie. Przeciez nawet Bonucci potrafil sie ogarnac:D
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Nen »

Chuchu pisze:.Co do uwag do trenera - trochę mnie dziwi, że kolejny raz stawia na Ranocchię zamiast na Rolando. Portugalczyk prezentuje się jednak solidniej od Włocha. Jedyne wytłumaczenie, jakie mi do głowy przychodzi to bardzo dobra gra w powietrzu Andrei, dzięki czemu można liczyć na niego przy stałych fragmentach.
Ja na boisko delegowałbym i Rano i Rolando, bo Juan jest najsłabszy z naszej defensywy (pomijając Andreollego i Rumuna). Jego gubienie krycia jest po prostu porażające. Wiem, że i Rolando i Rano sa prawonożni, mimo to, wolałbym tego pierwszego na lewej stronie
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: hbk »

Chuchu
Akurat decyzja o postawieniu na Rano we wczorajszym meczu byla dobra. Chlopak mial dwie swietne interwencje i gral solidnie (napisałbym, że dobrze, ale przy stracie trzech bramek, to byłaby kpina).
Może we Włoszech rzeczywiście nie ma dobrego trenera? Nie oszukujmy się Bologne, Parme i Sampe powinnismy wciagnac nosem nawet z takim skladem jaki mamy.
Ja będę krytykował Mazzariego za idiotyczną taktykę i niechęć do jakichkolwiek zmian. Nie mamy nawet dwóch dobrych środkowych obrońców, a gramy trójką. Nie mamy wahadłowych dobrych, a to na nich opieramy ciężar akcji. Fuarina wystawiamy prawie na ataku, a z Palacio robimy Drogbę. Mimo, że Palacio gra słabiej, to ja jestem pod wrażeniem tego, jak chce mu się biegać i walczyć.
Teorię o tym, że zwolnienie Stramy nic nie da i że wina jest w dyrektorze sportowym i w składzie, to ja już wysunąłem dawno temu. Oczywiście nadal ją podtrzymuję. Patrząc na taktykę jaką gramy, widać, że Mazzari nie dostał żadnego zawodnika, jakiego chciał do składu. To jest naprawdę przerażające, zatrudnienie trenera i mienie go w tyłeczku.

Nen
Zgadzam się z Tobą, też bym spróbowął z trójką Ronaldo, Rano, Campa.

Co do samego meczu, to fakt, że kolejna drużyna przyjeżdża do nas (Parma, Sampa) i dominuje nad nami, jest przerażający. Jeśli nie mamy podobnych budżetów płacowych, to chyba znak, że coś w klubie jest nie tak. Ogólnie ja wymagam od zawodników i trenera jednego, by zawodnicy chcieli i biegali. Za Manciniego (chociażby), tak było.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: and1 »

hbk pisze:Co do samego meczu, to fakt, że kolejna drużyna przyjeżdża do nas (Parma, Sampa) i dominuje nad nami, jest przerażający
Znamienny byl fakt, ze od 80 min stworzylismy JEDNA sytuacje bramkowa po strzale Cuchu (to co potem zrobil Belfodil to bylo wytlumaczenie dlaczego on nie gra). Przez caly czas cisnela nas Parma na wlasnym stadionie podobnie jak beniaminek Serie B w srodku tygodnia. Prawda jest taka, ze nasz sklad jest za slaby na jakakolwiek taktyke...zawodnicy sa sredni i przecietni nie mozna od nich wymagac walki o najwyzsze cele.

Strzaly na bramke : (Inter pierwszy)

6:7

Strzaly niecelne :

9:10

Rzuty Rozne

3:11

Tak to wygladalo z Parma a z Sampa :

Strzaly na bramke ;

3:6

Celne :

3:7

Rzuty rozne :

4:6

Tak nie mozna grac na wlasnym stadionie jezeli chce sie walczyc o europejskie puchary. Mamy po prostu zlych wykonawcow....
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: miniu86 »

Wydaje mi się, że akurat w meczach z ogórkami nasze wpadki nie wynikają tylko ze słabej kadry, ale z tego jak są oni ustawieni. Co z tego, że mamy całkiem dobrych pomocników, skoro taktyka polega na ataku wahadłowymi, których mamy słabych. Do tego dochodzi tylko jeden napastnik, który w dodatku nie jest typową "9".
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: hbk »

and1
Mamy słaby skład na walkę o najwyższe celę i potrzebujemy wzmocnień, ale bez przesady. Parma i Sampdoria nie powinna nas dymać na naszym własnym stadionie!
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Mora »

hbk pisze: Teorię o tym, że zwolnienie Stramy nic nie da i że wina jest w dyrektorze sportowym i w składzie, to ja już wysunąłem dawno temu.
Nie tylko Ty ;) Tylko czekać jak po bardzo prawdopodobnej porażce z Napoli znajdą się oszołomy, które w derbach będą kibicować Milanowi, byleby tylko zwolniono Mazzariego :lol:

Od 2010 roku ciągle się osłabiamy, odeszli czołowi piłkarze, ci którzy pozostali są o 3 lata starsi, a do Interu w 90% trafił piłkarski szrot. Mnie naprawdę nie dziwią te remisy z cieniasami. Pamiętam jak w sezonie 1998-1999 na San Siro przyjeżdżała jak po swoje Bologna, ogrywała Inter 3-1 i w dobrych humorach wracała do domu. Tamten Inter miał naprawdę świetnych piłkarzy, ale był po prostu nijaki, nie stanowił drużyny i monolitu. Teraz jest podobnie, z tym że piłkarze są dwie klasy gorsi. Po zupełnie nieudanym zeszłym sezonie pisałem że w Interze jest CZTERECH dobrej klasy piłkarzy: Handanović, Kovacić, Palacio i Cassano. Po sezonie odszedł Cassano, przyszedł Campagnaro (ale też wiekowy!) i nadal mamy CZTERECH graczy na poziomie. To przerażające, ale prawdziwe. W tym klubie trzeba prawdziwej REWOLUCJI na którą póki co się nie zapowiada...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
PepeBergomi
Posty: 377
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:04
Kontakt:

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: PepeBergomi »

Sytuacja w Interze przypomina mi tę w Polskim rządzie. Od lat dno i 3 metry mułu. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Tutaj sie poklepią po plecach, tam posadkę, tutaj stanowisko dyrektora, złe się dzieje ale nikt nie ponosi za to odpowiedzialności a jak już kogoś trzeba wywalić to najłatwiej trenera. Naprawdę liczę ze Thohir to ogarnie. Bo z Morattim nie było by na to szans. Tam co drugi jest dla niego jak syn. Ten cały zarząd, i ci nieszczęśni dyr. sportowi, ich ruchy które wołają o pomstę do nieba.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 15. kolejka Serie A: Inter - Parma

Post autor: Nen »

Dokładnie Pepe, po 2010 roku Moratti stał się miękki jak rozgotowany makaron. Nie potrafił postawić do pionu nikogo zatrudnionego przed tym rokiem. Lecieli więc ci, którzy posady otrzymywali po magicznej triplecie, jako "nie z wielkiej rodziny" - czyli trenerzy. Benitez postawił się zarządowi i wyleciał szybciej, niż zdołała to opisać włoska prasa, co nie zdarza się często. Sneijder postawił się zarządowi, teraz gra w Stambule. Oriali po 2010 roku widział inaczej sytuację naszych mistrzów i też już go nie ma. Thohir może okazać się zbawieniem Interu i to bez kroci na transfery.
ODPOWIEDZ