20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: miniu86 »

Od momentu przejęcia Interu przez Thohira wygraliśmy 1 mecz ligowy. Z Milanem. W siedmiu ostatnich ligowych spotkaniach z tylko raz zgarnęliśmy komplet punktów. Obraz nędzy i rozpaczy powiększa się gdy przypomnimy sobie kogo mieliśmy za rywali. To był taki wstęp.

Skupić się chcę tradycyjnie na taktyce bo w tym tygodniu po raz pierwszy pojawiły się plotki, że Mazzari rozważa grę dwoma napastnikami. Mianowicie coś w stylu 3-4-2-1 gdzie na szpicy jest Milito, a tuż za nim Alvarez/Guarin i Palacio.
Wg mnie jest to dobry pomysł. Modyfikacje ataku są potrzebne ponieważ ostatnio największych problemów nie mamy w obronie tylko właśnie w ofensywie. To co zaprezentowaliśmy kolejno z Lazio, Udinese i Chievo to koszmar. Nasza indolencja, impotencja i całkowity brak pomysłów były porażające.
Jaki jest obecnie nasz problem w ataku? Gra w szerz, a nie do przodu. Jest to efekt nadmiernej ilości pomocników względem tylko jednego napastnika. Przypomnijmy również, że tym napastnikiem jest Palacio, który to nie jest typową "9" i bardzo często schodzi do boku pozostawiając obrońców przeciwnika bez roboty.
Tak więc na chwilę obecną nasza taktyka to bardziej 3-7-0 niż 3-5-1-1.

Wprowadzenie Milito da Interowi więcej opcji w ataku i większy ciąg na bramkę. Więcej prób pokonania bramkarza itd. Nie wiem czy poprawi nam to wyniki, ale jest to już jakaś próba poprawy gry, a nie tkwienie w marazmie i czekanie na to, że sędziowie w końcu zaczną dobrze wykonywać swoją robotę.

Zastanawiałem się przez chwilę dlaczego nie możemy grać jednocześnie Alvarezem, Guarinem i Kovacicem- czyt. naszymi najbardziej wartościowymi pomocnikami. Przecież Milan kiedyś grał jednocześnie Kaką, Pirlo i Seedorfem. Odpowiedź nasuwa się sama. Milan grał 4 obrońcami tak więc równowaga była zachowana. Inter Mancio również tak grał w taktyce 4-3-1-2. Wg mnie właśnie taka taktyka byłaby dla nas teraz najlepsza, ale nie łudzę się, że Mazzari podziela moje zdanie.

Tak czy inaczej o zwycięstwo przy naszej obecnej formie będzie bardzo ciężko.
IlCapitano

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: IlCapitano »

Tylko, że tamten Milan czy Mancini u nas nie mieli na bokach obrony Jonathana i Nagatomo, ale fantastycznych obrońców, którzy i tak w praktyce grali jak skrzydłowi.

Czekałem na to 3-4-2-1 od początku pracy Mazzarriego u nas, jednak z powodu urazów Milito i debilizmu Icardiego sprawy nieco się pokomplikowały. Teraz wrócił Diego, więc liczę, że doniesienia z Włoch są prawdziwe i z Genoą wyjdziemy taktyką a'la Napoli. Jest to ustawienie idealne dla naszej kadry, co nie zmienia faktu, że nadal brakuje jakości i przydałoby się 3-4 porządnych piłkarzy. Mam tu na myśli dwóch bocznych obrońców, środkowego pomocnika oraz klasowego napastnika. Można ich sprowadzić za pieniądze uzyskane ze sprzedaży Ranocchi i Guarina.

Handanović - Campagnaro, Rolando, Juan Jesus - D'Ambrosio, Hernanes, Cambiasso, Ansaldi - Alvarez, Palacio - Osvaldo.

Tak to sobie wymyśliłem. Aż się prosi Nainggolan za Cambiasso, ale Branca miał inne plany na styczeń.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Orzeu »

Tylko, że tamten.. Mancini u nas nie mieli na bokach obrony Jonathana i Nagatomo, ale fantastycznych obrońców, którzy i tak w praktyce grali jak skrzydłowi.
mówisz o Ze Marii, Cesarze, czy Beppe Favallim? a może Fabio Grosso :D ?


Genoa nie powinna murować bramki jak Chievo, także szanse mamy, ale mimo wszystko stawiam raczej na jakiś remis... Fajnie by było odbić się z dołka.
IlCapitano

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: IlCapitano »

Orzeu pisze:
Tylko, że tamten.. Mancini u nas nie mieli na bokach obrony Jonathana i Nagatomo, ale fantastycznych obrońców, którzy i tak w praktyce grali jak skrzydłowi.
mówisz o Ze Marii, Cesarze, czy Beppe Favallim? a może Fabio Grosso :D ?
Mówię o Maiconie, Maxwellu i Grosso, nie rozumiem dlaczego udajesz głupiego.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Orzeu »

Il Capitano pisze:
Orzeu pisze:
Tylko, że tamten.. Mancini u nas nie mieli na bokach obrony Jonathana i Nagatomo, ale fantastycznych obrońców, którzy i tak w praktyce grali jak skrzydłowi.
mówisz o Ze Marii, Cesarze, czy Beppe Favallim? a może Fabio Grosso :D ?
Mówię o Maiconie, Maxwellu i Grosso, nie rozumiem dlaczego udajesz głupiego.
bo pieprzysz farmazony jakby w Interze za Manciniego na bokach obrony grały jakieś tuzy futbolu. A prawda jest taka, że oprócz Maicona wcale nie było lepiej z tymi bokami obrony. Taki Nagatomo gra o wiele lepiej niż Favalli, Cesar, Ze Maria czy Grosso którzy grali za Manciniego na boku obrony.

A o Maxwellu też bym raczej nie powiedział "fantastyczny obrońca" ;)
IlCapitano

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: IlCapitano »

Orzeu pisze:
Il Capitano pisze:
Orzeu pisze:
Tylko, że tamten.. Mancini u nas nie mieli na bokach obrony Jonathana i Nagatomo, ale fantastycznych obrońców, którzy i tak w praktyce grali jak skrzydłowi.
mówisz o Ze Marii, Cesarze, czy Beppe Favallim? a może Fabio Grosso :D ?
Mówię o Maiconie, Maxwellu i Grosso, nie rozumiem dlaczego udajesz głupiego.
bo pieprzysz farmazony jakby w Interze za Manciniego na bokach obrony grały jakieś tuzy futbolu. A prawda jest taka, że oprócz Maicona wcale nie było lepiej z tymi bokami obrony. Taki Nagatomo gra o wiele lepiej niż Favalli, Cesar, Ze Maria czy Grosso którzy grali za Manciniego na boku obrony.

A o Maxwellu też bym raczej nie powiedział "fantastyczny obrońca" ;)
Stwierdzam kłopoty z pamięcią, bo o trolling Cię raczej nie będę posądzał.

Jeśli Ty twierdzisz, że Maxwell i Grosso z sezonu 06/07 to nie jest półka wyżej jak Nagatomo i Jonathan, to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Nigdy nie mieliśmy tak obsadzonej lewej flanki jak wtedy i prędko nie będziemy mieć.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Piekarz »

Maicon+Maxwell, Maicon+Zanetti, Maicon+Chivu, a nawet Maicon+Grosso to były boki zwyczajnie nieporównywalnie lepsze od zestawu Jonathan+Nagatomo i nie ma sensu tego na siłę podważać.
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: hbk »

Ten Maxwell to był przygłup nawet większy od Japońca, może Chivu na lewej to był buk piłki? Już nie róbcie z tych naszych lewych obrońców jakiś dobrych piłkarzy. Zawsze mieliśmy tylko maicona i nic więcej.
Ja tam czekam na grę 4 obrońcami, każde inne rozwiązanie to powielanie włoskiego debilizmu, który na siłę próbuje coś pokazać w świecie.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Orzeu »

Grosso to było jedno wielkie nieporozumienie. Obaj z Maxwellem na spółkę nie strzelili razem w Interze przez cały pobyt tylu bramek co jeden kitajec w pół tego sezonu, więc dalej sobie wmawiaj, że Maxwell, Grosso, Ze Maria, Cesar i Favalli to byli "fantastyczni zawodnicy".
Maicon+Maxwell, Maicon+Zanetti, Maicon+Chivu, a nawet Maicon+Grosso to były boki zwyczajnie nieporównywalnie lepsze od zestawu Jonathan+Nagatomo i nie ma sensu tego na siłę podważać.
Piekarz proszę Cię, widziałeś Zanettiego, czy Chivu "grającego jako skrzydłowy"? Poza tym te boki za Manciniego często tworzyły wynalazki typu Ze Maria, Grosso, czy Favalli.
IlCapitano

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: IlCapitano »

Orzeu pisze:Grosso to było jedno wielkie nieporozumienie. Obaj z Maxwellem na spółkę nie strzelili razem w Interze przez cały pobyt tylu bramek co jeden kitajec w pół tego sezonu, więc dalej sobie wmawiaj, że Maxwell, Grosso, Ze Maria, Cesar i Favalli to byli "fantastyczni zawodnicy".
No to jestem w domu. Popatrzyłeś po prostu na suche statystyki i stwierdzasz, że Nagatomo jest wymiataczem boków obrony, a Maxwell i Grosso byli ogórami, bo nie strzelali tylu bramek w Interze :hahaha:

Grosso zaliczył turniej życia w Niemczech i przez ten miesiąc był najlepszym lewym obrońcą na świecie. W Interze oczywiście grał słabiej, ale nadal trzymał konkretny poziom i nikt mi nie wmówi, że prezentował się gorzej od naszych obecnych wirtuozów na bokach bo to po prostu bzdura.

Maxwell z kolei grał nieco lepiej niż Grosso i to dlatego zapewne on został w Interze a nie Włoch. Widzisz Orzeu, to były czasy, gdzie w kadrze mieliśmy dwóch dobrych bocznych obrońców i jeden musiał odejść aby kupić ówczesnego wymiatacza Chivu o innej charakterystyce.

PS. Nie wiem o co Ci chodzi z tym Ze Marią i Favallim. Miniu napisał, że chodzi mu o bocznych obrońców w 4-3-1-2, a tą taktyką zaczęliśmy grać od sezonu 06/07, kiedy tych panów już w Interze nie było. Zresztą nie wiem czy Favalli był tak słaby jak mówisz, bo przychodził do nas po występach na Euro 2004, a po odejściu trafił do Milanu gdzie wygrał LM bynajmniej nie jako zawodnik głębokiej rezerwy.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Don_Balon »

a ja tam Ze Marie uwielbiałem :D Szalone skrzydła Favalli i Ze Maria vs Valencia :)

Żaden z wymienionych obrońców (oczywiście oprócz Maicona) tuzą piłki nie był. Myślę, że to podobny poziom co Yuto. Chivu i Capitano byli solidni, ale nie wnosili niczego do ataku - zazwyczaj w 4 obrońców tylko 1 obrońca jest ofensywny (Maicon), a z drugiej strony bardziej pasywnie (Capitano). Prawdą jest, że od dawien dawna nie mieliśmy dobrego lewego obrońcy, jedynie Pupi dawał gwarancje (z tym, że grał tam awaryjnie).
Co do obecnych skrzydeł to nawiskami wielkimi nie są - bronią ich statystyki. Myślę, że większy burdel mamy w środku pomocy (bierność w obronie Cuchu) i równowadze między obrońcami, a środkiem pomocy (zazwyczaj tracimy po głupich stratach lub poprzez lukę w formacji). Obecnie nikt nie wyróżnia się z tłumu przeciętności, czasem błyśnie Ricky lub Palacio i wygrywamy mecz.

Mecz z Genoa może być ciekawy. Pewnie wyjdziemy 2 napastnikami, może wróci Taider, trzeba to wygrać!
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Orzeu »

No to jestem w domu. Popatrzyłeś po prostu na suche statystyki i stwierdzasz, że Nagatomo jest wymiataczem boków obrony, a Maxwell i Grosso byli ogórami, bo nie strzelali bramek w Interze :hahaha:
normalnie mistrz dedukcji. dodaj jeszcze więcej emotikonek, bo to zawsze merytorycznie umocni Twoją tezę ;)

Favalli przychodził do nas przed Euro 2004. A Grosso grał katastrofalnie po MŚ.

Koniec tematu.

Wymyślaj sobie tych "fantastycznych zawodników" za Manciniego. Inter obecnie ma przeciętne boki obrony, ale nikt nie wmówi mi, że za Manciniego miał je fantastyczne.
IlCapitano

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: IlCapitano »

Jak na razie użyłem jednej, a Tobie chyba puszczają nerwy, bo Twoim jedynym argumentem jest
Grosso grał katastrofalnie po MŚ. Koniec tematu.
co oczywiście jest piramidalną bzdurą, albo jakieś wynurzenia o Ze Marii czy Favallim.
Wymyślaj sobie tych "fantastycznych zawodników" za Manciniego. Inter obecnie ma przeciętne boki obrony, ale nikt nie wmówi mi, że za Manciniego miał je fantastyczne.
Na pewno miał o wiele lepsze od tych Mazzarriego.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Piekarz »

Orzeu pisze:Piekarz proszę Cię, widziałeś Zanettiego, czy Chivu "grającego jako skrzydłowy"? Poza tym te boki za Manciniego często tworzyły wynalazki typu Ze Maria, Grosso, czy Favalli.
Ale ja nie roztrząsam, kto grał jako skrzydłowy, a kto nie, tylko stwierdzam prosty fakt, że wymienione pary na swoich pozycjach były bez porównania lepsze od pary Jonathan-Nagatomo na swoich. A były, nawet jeśli Grosso czy Maxwell nie byli fantastyczni (a nie byli). W ofensywie już sam Maicon dawał pięć razy więcej niż obecna dwójka naraz (grając jako zwykły boczny obrońca), a o defensywie pozwolę sobie nawet nie wspominać, bo to jest dopiero jedno wielkie nieporozumienie.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Dzonyy »

Wróciłem z pracy i nieźle się uśmiałem. Grosso i Maxwell świetni :> H@H@H@H@. Obaj byli co najwyżej solidni. Grosso po REWELACYJNYM mundialu cofnął się w rozwoju o kilka dekad stając się zwykłym szarakiem. Jeśli prawego skrzydła nie można nawet porównywać, ponieważ Maicon był geniuszem na swojej pozycji to jeśli chodzi o lewą Nagatomo jest przynajmniej na ich poziomie. Wydaje mi się , że jak miałbym wybrać najlepszego z tej trójki to byłby to kitajec.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Piekarz »

Jo, aż dziw bierze, że to Maxwell przeturlał się przez Barcelonę do PSG, a nie nasza gwiazda z Ceseny. Chociaż może to dlatego ciągle siedzi u nas, że nie może się zdecydować pomiędzy Realem a Manchesterem.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Dzonyy »

Piekarz pisze:Jo, aż dziw bierze, że to Maxwell przeturlał się przez Barcelonę do PSG, a nie nasza gwiazda z Ceseny. Chociaż może to dlatego ciągle siedzi u nas, że nie może się zdecydować pomiędzy Realem a Manchesterem.
Nagatomo jest o 5 lat młodszy. Ma jeszcze czas :)
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: hbk »

Swoją drogą, to ciekawe, że jak mieliśmy lepsze boki obrony (Maicon +), to graliśmy taktyką w której nie zależało tak wiele od bocznych obrońców. Teraz mamy boki obrony słabe, a gramy taktyką, gdzie od wahadłowych bardzo dużo zależy. Był taki gasp co to 3 obrońców próbował i go pogonili.
Grosso i Maxwell to takie same przeciętniaki, jak Yuto i Johny.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Orzeu »

nie no Grosso był na MS świetny, tylko że w Interze grał mega słabo. Koordynacja na poziomie 40 latka i te sprawy. Piekarz - powiedzmy sobie szczerze, Maxwell w PSG i Barcelonie to tylko i wyłącznie zasługa Raioli, który przepychał go razem z Ibrą.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Piekarz »

Tylko i wyłącznie. Szkoda, że Grygery w zestawie nie przepchnął.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: miniu86 »

Trzeba jednak przyznać, że w taktyce 4-3-1-2 Ci boczni obrońcy nie byli tak ważni jak w dzisiejszym ustawieniu 3-5-1-1. Była to taktyka pewniejsza bo mniej narażona na kontry rywala. Teraz często dochodzi do sytuacji 3 vs 3 lub nawet 4 vs 3. Wtedy zaś środek pola był mocno zagęszczony i bramka jakoś bardziej zabezpieczona.

W gruncie rzeczy chodzi mi zaś o to, że 4-3-1-2 dałoby możliwość wykorzystania atutów naszej kadry, którymi są przede wszystkim Kova, Guaro i Ricky. Nagatomo i Johnny gorzej niż teraz by nie grali. Obym się jednak mylił i Mazzari ogarnie ten bajzel.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Seba »

Jak dla mnie Nagatomo nigdy nie osiągnie nawet poziomu Maxwella.
Obrazek
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: yoda79 »

Dla mnie to jedna z większych zagadek, że ten japoński półamator ma swoich zwolenników. Pal licho, że nie umie dośrodkować, że jest przeciętny technicznie, ale on jest beznadziejny w obronie. Jak można tego nie widzieć.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Bart »

Nagatomo to ten sam poziom co Maxwell. Wiadomo, inne atuty itp, ale glowna roznica to taka, ze ten drugi gral w troche bardziej ogarnietej druzynie i rzadziej mial okazje popelniac glupie bledy, chociaz tez dosc regularnie miewal je na sumieniu.

Czepiacie sie Nagatomo i Jonathana, a moim zdaniem akurat oni potrafia sie wybronic, spelniaja zadania wymagane od nich na tej pozycji. A to, czy ta pozycja jest zasadna, to juz inna rzecz.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Imrahil »

Jak siegam pamiecia lewa obrona to byla zawsze najslabiej obsadzona pozycja w naszym zespole. Favalli, Wome, Grosso, Gresko to byly jedne wielkie nieporozumienia. Jedynie Maxwell cos tam czasem pogrywal na poziomie,ale czy byl lepszy od Yuto.. nie powiedzialbym.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Orzeu »

Bart pisze:Nagatomo to ten sam poziom co Maxwell. Wiadomo, inne atuty itp, ale glowna roznica to taka, ze ten drugi gral w troche bardziej ogarnietej druzynie i rzadziej mial okazje popelniac glupie bledy, chociaz tez dosc regularnie miewal je na sumieniu.

Czepiacie sie Nagatomo i Jonathana, a moim zdaniem akurat oni potrafia sie wybronic, spelniaja zadania wymagane od nich na tej pozycji. A to, czy ta pozycja jest zasadna, to juz inna rzecz.
amen.

Co prawda te boki jak mają słabszy dzień to widoczne są ich ograniczenia, ale mimo wszystko nie jest aż tak tragicznie. A już na pewno kiedyś nie było tak "fantastycznie". Pomijając oczywiście przekozaka Maicona.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Nen »

Maicon to był gość i innej planety - przez kilka sezonów najlepszy w ofensywie i defensywie na świecie, porównywanie go z kimkolwiek mija się z celem.

Przekładanie Maxwella nad Nagatomo nie jest fair, założę się, że gdyby Japończyk grał w Interze Mancio czy Mou to wszyscy jak jeden mąż chlapali by się na jego rajdy. Nie jestem jego zwolennikiem jakimś albo fanem, ale nie można zapominać o tym, że Nagatomo i Jonathan w aktualnym głupkowatym ustawieniu mają dwa razy więcej roboty na boisku niż każdy jeden boczny w rzeczonej dyskusji. Myślę, że nawet wspomniany Maicon miałby problem w defensywie przy tak wielkich dziurach między formacjami.
jus
Posty: 131
Rejestracja: 30 lip 2013, 19:25
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: jus »

Tak a propo Dżonatana to dwie setki nie wykorzystane do przerwy...
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: Kubus »

Mam tego kurwa dość. Jebie nas jakieś jebane udinese, potem jakieś żałosne Lazio a teraz prowadzi z nami Genoa Gaspa. Ja pierdole. Wychodze.


Swoją drogą: Mazzari ma gówno do tego że te fiuty marnują setka za setką
jus
Posty: 131
Rejestracja: 30 lip 2013, 19:25
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: 20 kolejka Serie A : Genoa - Inter

Post autor: jus »

chujowa replika maicona - ani nie pomaga a wręcz przeszkadza.....
ODPOWIEDZ