36. kolejka Serie A: milan - INTER

hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: hbk »

Tak chciałbym jeszcze przypomnieć, że:
Mazzarri zarabia około 2,4 - 3 mln euro
Strama zarabiał 150 tysięcy euro

Trener amator, a różnica w grze zespołu praktycznie żadna. No chyba, że ktoś na siłę chcę szukać lepszej gry obrony. Tu chyba Piekarz wymienił skąd ta różnicę.

Jeszcze kwiatki z konferencji Waltera:
"Inter nie jest obecnie zespołem, który może rozegrać całe spotkanie na pełnych obrotach. Rozpoczęliśmy spotkanie w dobry sposób i przeważaliśmy na początku meczu, nie potrafiliśmy jednak potwierdzić tego bramką. Po pierwszych 15. minutach staliśmy się wolni..."
Koleś ma do rozegrania może 40 meczów w sezonie, a nie umie ich przygotować na cały sezon? To co będzie jak przyjdzie LE?

"zawodnicy nie mają pomysłu na grę. Myślę, że było to spowodowane ogromnym stresem i stawką tego meczu"
Ktoś może im powinien podrzucić pomysł na grę? Czym oni się kur#a stresowali? Przecież to nie był mecz o mistrzostwo świata. Nasi piłkarze może i nie są najwyższych lotów, ale Handa, walter, Rano, Ronaldo, Cambiasso, Hernanes, Naga, Johny, Palacio to piłkarze, którzy mają już dość spore doświadczenie. Ja rozumiem stresującego się Kove, ale czym się Cambiasso stresował, jak nie krył strzelca bramki?
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: MiRas. »

Faktycznie już samo porównywanie Mazzarrego do Stramaccionego to istny headshot w głowę Mazzarra, rozumiem jeszcze porównania do Ranierego, w końcu poziom jak i reputacja w Serie A podobna, ale Strama... trener hobbysta, a nie profesjonalista. Sezon się kończy, czas rozliczeń, trzeba odpalić działa w stronę Waltera i go wypunktować. Co do gry defensywnej, nie wypada ona tak najgorzej (chociaż początki wyglądały niezwykle nieobiecująco), ale jeśli chodzi o ofensywę to takie Hellas ma więcej goli strzelonych od nas. Zresztą sama nasza gra w ofensywie nie porywa... o ile napastników można usprawiedliwić tym, że jeden woli foty na selfie i ma pstro w głowie, drugi ma milion lat, a trzeci jest wyeksploatowany jak papier podczas sraczki, to pomocnicy, nad którymi spuszcza się co drugi kibic (Hernanes, Kovacić, Guarin) daje dupy na całej linii.

Tak czy owak, Walter zostanie na następny sezon, wniosków raczej żadnych nie wyciągnie, wypada więc jedynie liczyć, że naszym objawi się ktoś lub coś (i tak nieprzerwanie od września 2010...), co pchnie ich do przodu w następnym sezonie.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: Czarson »

hbk pisze:Tak chciałbym jeszcze przypomnieć, że:
Mazzarri zarabia około 2,4 - 3 mln euro
Strama zarabiał 150 tysięcy euro
skąd masz te informacje? Strama zarabiał 600-800k € za sezon a Walter bierze 4mln€.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: Don_Balon »

Strama po nowym kontrakcie miał niby 1 mln,a Mazzari 3,5 - "skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?"

Znając życie, będą zmiany w zarządzie, rewolucja w kadrze, zostanie WM i .....zwolnią go w listopadzie i kolejny rok w plecy. Problem w tym, że nie ma żadnego sensownego trenera do wyciągnięcia. Oczywiście można pokombinować (Berti poleca gościa z St. Entienne, bo gość odwala kawał dobrej roboty) ale to wciąż gigantyczne ryzyko -> byli testowi Gasp i Strama..., a wiadomo z jakim skutkiem to się zakończyło. Tym bardziej, że mamy obecnie najbardziej gorące krzesło we Włoszech i mało kto poradzi sobie z taką presją. Poza tym, bez pucharów, bez kasy, bez kadry i z gigantyczną presją -> kto chciałby paplać się w takim bagnie?

Zresztą, nasze dywagacje o trenerach są bez sensu, bo WM i tak zostanie na następny sezon. Bardziej mnie zastanawia skąd weźmiemy kase na zmiany w kadrze? Do spłaty pozostaje większa część Hernanesa, odejdzie z 6-8 piłkarzy. Niby oszczędności na pensjach, ale to nie jest kasa "na już". Oby Thohir ogarnął ten kredyt i gwarancje bankowe i wyczaruje parę groszy. Oby nie skończyło się tak, że sprzedamy np. Guarina, a za kasę z transferu ściągneli 3 cieniasów, bo trzeba kadrę uzupełnić.

Ten mecz chyba na zawsze zostanie kulą u nogi Mazzariego. Forza Inter!
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: Dzyl »

Wolałbym jakiegokolwiek trenera na przyzwoitym poziomie ale takiego z POZA WŁOCH niż Mazzariego. Większość włoskich trenerów ma taką mentalność jak Mazzari, dlatego potrzeba nam kogoś z poza Włoch. Nie marzę nawet o Simeone czy Mourinho bo to w tej chwili nie realne, ale myślę że o De Boera moglibyśmy powalczyć. Mam nadzieję że Thohir jednak zmieni zdanie i nie zostawi Mazzariego na przyszły sezon. Musiałby kupić naprawdę klasowych skrzydłowych bo jeśli gra ma opierać się na Yuto i Johnym to ja dziękuje bardzo za taką taktykę...jesteśmy Interem a nie zespołem pokroju Catanii czy Chievo żeby opierać grę na zawodnikach na takim poziomie.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: hQ »

Jeśli chcemy liczyć na zwolnienie WM to kibicujmy Interowi aby swoje dwa mecze przegrał, celem WM jest LE i bez pucharów poleci, co z resztą mówił Thohir.

De Boer niedawno mówił, że zostaje w Ajaxie, ale nie wiem czy to zasłona dymna czy decyzja ostateczna.
IlCapitano

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: IlCapitano »

hQ pisze:Jeśli chcemy liczyć na zwolnienie WM to kibicujmy Interowi aby swoje dwa mecze przegrał, celem WM jest LE i bez pucharów poleci, co z resztą mówił Thohir.
Już to kiedyś czytałem, tylko w miejsce WM był Benitez, Gasperini, Ranieri i Stramaccioni :-D W sumie Leonardo też był zwalniany po 2 miejscu w lidze, pucharze Włoch i 1/4 LM.

De Boer? :lol:
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: hQ »

Ja jestem za tym aby dać WM zabawki, które chce i potem go rozliczać. Odpisuję tylko na komentarze wyżej. Thohir mówił, że WM za cel ma awans do LE, jeśli tego nie osiągnie to się żegnamy, więc jeśli ktoś ma nadzieję na nowego trenera, to niech liczy na 0pkt w dwóch meczach.

Dzyl wspomniał o De Boerze, więc napisałem jak wygląda sytuacja z Holendrem.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: Seba »

hQ pisze:Jeśli chcemy liczyć na zwolnienie WM to kibicujmy Interowi aby swoje dwa mecze przegrał, celem WM jest LE i bez pucharów poleci, co z resztą mówił Thohir.
Kto wie, może jednak inny czynnik zadecyduje o przyszłości Mazzarriego. Kibice wyrazili sprzeciw wymianie Guarin-Vucinic i wszystko zostało zablokowane. Jakiś czas później na portalach społecznościowych powstała akcja #Save Kovacic. MazzarriOut. Nagle Chorwat wskoczył do pierwszego składu. Po meczu derbowym kibice na całym świecie są wściekli na trenera za styl porażki i nie wpuszczenie Zanettiego na ostatnie minuty. Ponownie ruszyła akcja #MazzarriOut oraz #Mazzarrivattene. Mam nadzieję, że tym razem Thohir także pójdzie za głosem kibiców i pozbędzie się betona.
Obrazek
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: Raffal »

hQ pisze:Ja jestem za tym aby dać WM zabawki, które chce i potem go rozliczać. Odpisuję tylko na komentarze wyżej. Thohir mówił, że WM za cel ma awans do LE, jeśli tego nie osiągnie to się żegnamy, więc jeśli ktoś ma nadzieję na nowego trenera, to niech liczy na 0pkt w dwóch meczach.

Dzyl wspomniał o De Boerze, więc napisałem jak wygląda sytuacja z Holendrem.

czyli sciagnac mu sklad z Napoli ?!?
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: kachol »

@ Seba

Bez żartów, jak kibice zaczną rządzić klubem to zlecimy do serie B. Ja rozumiem każdy z nas widzi pewne rzeczy, które nie grają etc., ale mimo wszystko trener niech decyduje o wszystkim. To jest najlepsze rozwiązanie, kiedy trener jest Bogiem w klubie, a nie zarząd, prezes czy kibice. Piłkarze mają być kupowani pod trenera i mają grać wg jego wytycznych. Z akcji bojkotowania transferów czy mówienia kto miał zagrać nic dobrego nie wyniknie dla klubu. Mazzari daje dupy - odpowiada, ale jak ma być trener, który będzie robił to co mu karze prezes i kibice to proponuje zatrudnić jednego z kibiców, ale od razu prezesa jako trenera, aby ominąć pośredników.

P.S. Klub to kibice, ale od spraw sportowych i taktycznych będzie specjalista z najwyższej półki (pisze to, żeby mi ktoś nie wyskoczył z tekstem, że Inter ma być czyjąś zabawką, a tak naprawdę to my wszyscy)

Pzdr

Btw

Dajcie spokój z tym mówieniem o De Boerze czy o tym, żeby Inter nie wszedł do pucharów to wtedy Mazzari poleci. Ten klub potrzebuje pucharów i sukcesów. Jesteśmy klubem, który sprowadził tonę grajków, a nikt nie doskoczył poziomem do sezonu kiedy trenował nas Leoś, to o czymś świadczy. Sezon się kończy i przyjdzie czas na rozliczenia, ale trener choć radzi sobie fatalnie powinien zostać bo osiągnął zamierzony cel (no prawie), do tego niech dostanie kilku piłkarzy i zobaczymy jak Inter będzie grał w nowym sezonie, gdzie 3 miejsce będzie obowiązkiem. Chyba, że Simeone powie, że chce trenować Inter, albo Mourinho czy ktoś inny z topki światowej, ale jak ma przyjść jakiś typ co ugrał jeden sezon ze średniakiem to już wolę męczyć się z Mazzarim.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: Mora »

kachol pisze:Dajcie spokój z tym mówieniem o De Boerze czy o tym, żeby Inter nie wszedł do pucharów to wtedy Mazzari poleci. Ten klub potrzebuje pucharów i sukcesów. Jesteśmy klubem, który sprowadził tonę grajków, a nikt nie doskoczył poziomem do sezonu kiedy trenował nas Leoś, to o czymś świadczy. Sezon się kończy i przyjdzie czas na rozliczenia, ale trener choć radzi sobie fatalnie powinien zostać bo osiągnął zamierzony cel (no prawie), do tego niech dostanie kilku piłkarzy i zobaczymy jak Inter będzie grał w nowym sezonie, gdzie 3 miejsce będzie obowiązkiem. Chyba, że Simeone powie, że chce trenować Inter, albo Mourinho czy ktoś inny z topki światowej, ale jak ma przyjść jakiś typ co ugrał jeden sezon ze średniakiem to już wolę męczyć się z Mazzarim.
W ostatnim zdaniu pisałeś o De Boerze? Jeśli tak to informuję, że ten "typ" zdobył 4 mistrzostwa Holandii z rzędu, więc nie może być w tym cienia przypadku. Liga holenderska też nie jest taka słaba jak się niektórym wydaje. Warto dodać, że De Boer wprowadził do składu wielu młodych zawodników (w przypadku Ajaxu nie może to dziwić), dokonując w Amsterdamie małej rewolucji (czyli dokładnie tego, co trzeba zrobić w Interze). Ja bardzo chętnie zobaczyłbym Holendra na ławce Interu zamiast męczyć się (dosłownie!) z Mazzarim.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
PepeBergomi
Posty: 377
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:04
Kontakt:

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: PepeBergomi »

To czy cel na ten sezon zostanie osiągnięty zobaczymy po 38 kolejkach. Osobiście nie chce nawet myśleć ze nie zakwalifikujemy się do LE lecz patrząc na nasza gre i dyspozycje zawodników nie musi byc różowo.
Generalnie dla mnie Inter w następnym sezonie nie musi się nawet kwalifikować do LE, chociaz wiadomo, fajnie bylo by pogladac naszych w starciach z zespolami z innych lig a dla kilku pilkarzy bylo by to przetarcie przed planowana na następny sezon LM. Bardziej niż wyżej wspomnianego awansu oczekiwałbym od Mazzariego progresu w grze a takiego kompletnie nie widać. Gramy najbrydsza i nabardziej przewidywalna piłkę w lidze. Juz chyba mecze Sassuolo sa bardziej emocjonujace nie mowiac o Parmie czy Hellasie. Przestanmy sie czarowac ze mamy słaby skład itd itp. bo wystarczy porównac na papierze kadry nawet w/w zespołów plus Torino by to zauwazyc a raptem dzielą nas 4 pkt, Kpina!. Mazzari nie zrobil kompletnie nic w ten sezon. Pilkarze wychodza na boisko jak za karę, kompletnie nie widać chemii miedzy trenerem a graczami. Nie ma cudownego dotkniecia jak w przypadku Rodgersa czy Simeone i raczej nie bedzie. Od początku sezonu gramy jednym systemem, zalosnymi bokami z zalosnymi grajkami na tych pozycjach. Nawet przyjscie Hernanesa nic nie zmienilo. Czyli rozumiem ze na kolejny sezon beton musi dostać na boki graczy pokroju Lahma i Marcelo by wogole jego cudowna betonowa taktyka zagrała?. Proponuje by rywale wychodzili na nas taktyką w ktorej procz bramkarza reszta graczy z pola bedzie ustawionych przy liniach bocznych. Licze ze jednak Thohir zmadrzeje i podziekuje włochowi za prace. Tak wiem, znow zmieniamy trenera tylko niestety jak sie dokonuje tak głupich wyborów na te stanowisko na przestrzeni ostatnich lat zamiast zaufac jednemu konkretnemu profesjonaliscie to tak sie ten cyrk konczy. Gasp, Strama, Mazzari.. kto kolejny?, Donadoni, Maran a moze Pioli?. Chociaz w sumie ich zespoly graja pewnie atrakcyjnieszą pilke od naszego.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: 36. kolejka Serie A: milan - INTER

Post autor: kachol »

@ Mora

Nie, źle mnie zrozumiałeś. Pisałem o de Boerze w tym sensie, że nagle uważa się go za trenera, który miałby objąć Inter. Ja się pytam: na jakiej podstawie? Liga holenderska nie jest słaba, a De Boar robi kawał dobrej roboty i fajnie gdyby ktoś taki budował Inter, tylko ja nie wiem skąd pomysł, że on miałby zostać naszym trenerem (powiedział, że zostaje w Amsterdamie). Miałem na myśli kolejnego speca pokroju Gasperini, czyli włoski średniak po udanym sezonie.
ODPOWIEDZ