22 Kolejka : Inter-Torino

webo123
Posty: 483
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:35

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: webo123 »

według mnie Strama w oczach MM jest nietykalny, zwolnienie nie wchodzi w rachubę absolutnie;pomyślmy , kogo by Moratti musiał zatrudnić, jakiego dobrego trenera, żeby poprawić grę Interu? i to trenera, który zgodził by się pracować za pieniądze nie mniejsze niż Strama(coś koło miliona chyba zarabia nasz szkoleniowiec). Moratti go wysławia bo ma młodego,(perspektywicznego?) trenera :-D :-D, który nie sapie się o podwyżkę;taki trener mu pasuje.

Niby Moratti i Branca kochają ten klub, a nie widzą jak wielką szkodę mu czynią. Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, że bez pomocy z zewnątrz nasz klub ledwo będzie się łapał na miejscach premiowanych grą nawet w LE; spójrzcie połowa sezonu a my już po szęściu porażkach jesteśmy

żal d...pe ściska patrząc jak juve prosi się by go dogonić w tabeli a my nie potrafimy tego wykorzystać, remisując z ogórami z dolnej części tabeli

Pozdrawiam :-D
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: Mora »

Jasne, że najprościej jest napisać "wypierdolić Stramaccioniego" tylko co dalej? Trenera z wielkim nazwiskiem nie zatrudnimy, bo wszyscy wielcy są zajęci, łakomym kąskiem był Guardiola, ale Moratti nie ma pieniędzy na jego pensję, a poza tym sam Pep nie ma jaj żeby pracować w trudnych, "Interowych" warunkach. Możemy więc zamienić siekierkę na kijek, zatrudnić wynalazek typu Gasperini etc., by po kilku miesiącach znowu linczować na forum nowego trenera. Kompletnie bez sensu.

Zresztą Stramaccioni nie jest tak złym trenerem jak się niektórym wydaje. 1/3 postów w tym temacie to płacz i lament nad grą tylko 3 ofensywnych zawodników. Tyle tylko, że w systemie 3-5-2 stricte ofensywnych graczy właśnie tylu jest i nie ma co lamentować. Takie Napoli, które goni Juventus też gra 3 stricte ofensywnymi zawodnikami. Zarówno u nas, jak i w Napoli tą trójkę z przodu wspomagają skrzydłowi. I tu jest pies pogrzebany. U nas na tych newralgicznych pozycjach grają przeciętniacy, którzy nie mają dobrego dryblingu ani dośrodkowań. Taki Christian Maggio, który napędza grę Napoli obu naszych skrzydłowych zjada dupą i dlatego gra SSC wygląda ładnie, skutecznie i widowiskowo, a nasza dennie i nieefektywnie. Drugim aspektem jest fakt, że u nas akcje ma wykańczać Palacio lub Milito, którzy są o dwie klasy gorsi od Cavaniego. Więc system gry jest dobry, sprawdza się w całej Italii, mistrz Włoch AD 2013 (kto by nim nie był) będzie grać systemem 3-5-2 z trójką (!) stricte ofensywnych graczy. Inter ma po prostu słabych wykonawców, a to już wina Stramaccioniego nie jest, tylko "znafcuf" z zarządu z Massimo i Brancą na czele.

Zresztą nie jest winą Stramy, że Guarin traci piłkę na 18 metrze przed własną bramką. Wiadomo, że Włoch nie jest trenerem idealnym, ale zwalnianie go byleby tylko zwolnić jest głupotą, bo nawet Capello by z tej zbieraniny wiele więcej nie wycisnął. Żeby coś w tym klubie drgnęło przede wszystkim trzeba wymiany piłkarzy, którzy po prostu nie nadają się do gry na pewnym poziomie. Na to jednak trzeba pieniędzy, których w klubie nie ma.

PS. A gdybym ja miał wypierdolić Stramę i wręczając mu dymisję podać powód, to nie wspomniałbym o grze 3 z przodu czy o braku konkretnego stylu (Inter Cupera też go nie miał, a prawie zagrał w finale LM). Wypieprzyłbym go za brak jaj, waleczności i zaciekłości w grze większości piłkarzy, bo zmotywowanie ich to też ważna część jego pracy. Gdyby im zakodować w głowie (poprzez motywację) że mają takie Torino stłamsić na San Siro to by to zrobili. Najwyraźniej Strama kiepsko ich motywuje.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: Jaszczu91 »

Jest źle a będzie tylko gorzej. Z takim składem może dało by się wywalczyć LM ale trzeba mieć dobrego trenera a nie dupe wołową. Strama ma kompletnie odmienna wizję futbolu niż ja i woli grać defensywnie. Takie jest jego prawo. Mi się to jednak nie podoba i chyba jestem w większości. Świadczy o tym na przykład frekwencja na stadionie. Do wczoraj żyłem jeszcze nadzieją, że może wreszcie coś się zmieni, ale spotkanie z Torino mnie jej ostatecznie pozbawiło. Nawet były ełkaesiak, który ma być naszym ratunkiem jest dla Interu za drogi. To już przechodzi ludzkie pojęcie. Muszę chyba zrobić sobie przerwę od oglądania meczy Interu bo takie spektakle jakie serwują nam piłkarze obrzydzają mi futbol.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: mio85 »

rozwiązania są dwa:
1) zmieniamy trenera
2) wzmacniamy znacząco kadrę
wniosek nasuwa się sam - niestety morattiemu łatwiej bedzie zwolnić jednego trenera bo bedzie to opcja tansza, ja wolabym zdecydowanie ta druga opcje, chcociaz pierwsza tez nie bedzie najgorsza......wiecie co bedzie najgorsze? najgorsze bedzie to ze Moratti NIE ZROBI NIC, tzn. zostaniemy z obecnym szrotem i trenerem co najmniej do konca sezonu, moze po sezonie zmieni trenera, ktory jednak pewnie nic wielkiego nie wniesie no bo musi byc tani..........
ja osobiscie wybralbym jednak trzecie rozwiazanie - czas powiedziec arrivedeci panie moratti, bo w tym momencie nikt mi nie wmowi ze dziala on na korzysc Interu..........jesli chce oszczedzac to prosze bardzo, ale nie tutaj tylko w swojej firmie,
kibice w koncu powinni dac temu wyraz (kibice milanu byli aktywniejsi) i wziac sprawy w swoje rece......obawiam sie ze jesli nie znajdzie sie nowy wlasciciel, czy fundusze, to Inter bedzie musial na dlugi czas opuscic polke druzyn klasy swiatowej - staniemy sie zwyklym sredniakiem....


P.S. zauwazyliscie taka dziwna prawidlowosc, ze kiedy przychodza do na gracze o uznanej marce to zapominaja jak sie gra w pilke? Forlan, Pazzini, Pereira, Alvarez, Zarate, Cassano (w rundzie jesiennej robil roznice, obecnie dostosowal sie do kolegow), ide o zaklad ze niebawem ten poziom osiagnie Guarin.........zobaczcie czemu nie ciagna do nas wielcy zawodnicy - oprocz tego ze nie mamy pieniedzy, to tutaj czeka ich sportowa zapasc, stagnacja, jesli ktos chce sie rozwijac szybko bierze nogi za pas( Coutinho, Sneijder, Alvarez) bo wie, ze w tym zespole dosiegnie go przecietnosc i gra w lidze europy.....laskawym okiem nie spojrzy na nas juz nawet Amauri czy Boriello, maks dla nas to Rocchi....
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: tomiko85 »

Rocchi faktycznie - sportowa agonia - 3,5/10 max ocena
Jestem za tym, żeby Strama został, z tą kadrą w przyszłym roku w LM (gdyby cudem udało się zakwalifikować) nie wyjdziemy nawet z grupy. Zostawiłbym tych grajków : Handa, Juan, Żaba, Guarin, Cambiasso, Cassano, Alvarez, Zanetti. Reszta to siusiumajtki, przeciętniacy którzy by się nie wyróżniali niczym ciekawym i nie mogący dać za wiele od siebie - za słabe skillsy Panowie. Dajmy Stramie np 50 mln (Wujek Roman jednorazowo taką pulę rozbija na chociażby Torresa) kupić skrzydłowych z gazem np. Lennona , Naniego i do tego dobrego napastnika : Luis Suarez czy Dzeko dającego jakość. Od jakiegoś czasu nie oglądam meczy Interu bo po prostu nie ma co oglądać, skoro Guarin staje się najjaśniejszą gwiazdą Interu i nie ma z kim grać . Drużyna gra chaotycznie, nie potrafi wymienić 3 podań, akcje nie mają składu i wszystko wydaje mi się jest dziełem przypadku. Nie ma co się oszukiwać, ostatnie w Premiership QPR gra ciekawiej i dużo płynniej z Adalem Tarabtem na czele. Odkąd jestem kibicem czyli od 97 roku chyba nie widziałem tak słabej drużyny , pozbawionej blasku i nietuzinkowych grajków.
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: tomiko85 »

Ranieri to dno , nie ma żalu że go nie ma.
Wczoraj obejrzałem z 15 min meczu, widziałem ładną bramkę Chivu i koło 19 min spasowałem bo słabo się to oglądało
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: Nen »

To chyba od tego 97 roku tak śledzisz sytuację w klubie jak i wczorajszy mecz, jeżeli wierzysz w sprowadzenie Naniego, Suareza i Lennona.
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: tomiko85 »

Nie wierzę, nawet mi to do głowy nie przyszło , napisałem jakby wyglądała recepta szansę jakiegokolwiek sukcesu :) To są gracze którzy by idealnie pasowali do naszej taktyki. Ale najwidoczniej Rocchi > Dzeko Czy Suarez :) a tak serio każdy z tych graczy których wymieniłem życzyłby sobie gaży nie mniejszej niż miał Wes a to niedopuszczalne , Rocchi pobiera może z 600 tyś, a gracze klasy światowej w żadnym klubie nie zarabiają myślę poniżej 4 mln za sezon co automatycznie przekreśla szansę na ich przyjście.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: yoda79 »

Tomiko zniszczyłeś tymi postami <lol2> Wyłącz kompa.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 22 Kolejka : Inter-Torino

Post autor: miniu86 »

Co by się nie działo, jeżeli po 38 kolejkach nie będziemy w pierwszej trójce to Stramaccioni jest do wylotu. Najbardziej boli, że my na tle byle jakich dziadów z ligi wyglądamy na zespół mniej poukładany. Strama zmitrężył cały okres przygotowawczy.
ODPOWIEDZ