31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Seba »

Jak zobaczyłem Cambiasso biegającego a to na skrzydle, a to za plecami napastników, to tak sobie pomyślałem, że Stramaccioni jest po prostu niepoczytalny. Facet robi dosłownie wszystko na odwrót. Słaba postawa formacji obronnej? Nic dziwnego skoro co chwile zmieniane jest ustawienie. Raz zagramy trzema obrońcami, później czterema, następnie powrót znowu do trójki itd. To samo tyczy się drugiej linii. Pomocnicy grali ze sobą chyba w każdej możliwej kombinacji. Raz ten z tym, później kolejny z następnym i tak w kółko. Jak to wszystko ma się zazębić? Nie ma nawet takiej możliwości. Nie trzeba być profesjonalistą, aby o tym wiedzieć. Po jakiego uja został kupiony Kuzmanovic i Schelotto? Aby siedzieli na ławce? Co ciekawe sam Stramaccioni nalegał na te transfery. On w ogóle kontaktuje? Jestem ciekaw jego wymówek. Zapewne po raz kolejny zabłyśnie.

Obrazek
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: pewny »

swego czasu były newsy o zainteresowaniu Denisem, no i chłopak pokazał co potrafi ;)
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Piter »

pewny pisze:swego czasu były newsy o zainteresowaniu Denisem, no i chłopak pokazał co potrafi ;)
A jutro jakieś pismaki napiszą, że Inter się nim INTEResuje.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: miniu86 »

Jedno wiem na pewno. Nie wyobrażam sobie następnego sezonu z LE i Stramaccionim. Na LE jesteśmy chyba skazani więc, należy się pozbyć trenera.
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: hbk »

Wiekszym problemem od Stramy jest Branca. Wy naprawde wierzycie, ze koles ktory nie moze kontrolowac szatni (Kambiazzo lata gdzie chce, Guarin gra jak chce, o reszcie nie wspomne), ma sile by wywalczyc transfery Skelotto i Kuzmy? Nie wierze w to, ze Strama ich chcial, po prostu Branca powiedzial albo oni, albo nikt.
Gramy 8 obroncami, bo nasz zarzad nie kupil zadnego ofensywnego zawodnika. Na te chwile jednym pilkarzem, ktory w ofensywie umie cos zrobic to: Kuzmanovic. Nie mamy ZADNEGO napastnika, ZADNEGO ofensywngo pomocnika.
Ale skupiajcie swoja uwage na Stramie, on jest slabym trenerem, ale z tak badziewna kadra i z pilkarzami z przerostem ego, nikt nie umialby nic zbudowac. Nawet oslawiony trener z jajami.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Seba »

hbk pisze:Ale skupiajcie swoja uwage na Stramie, on jest slabym trenerem, ale z tak badziewna kadra i z pilkarzami z przerostem ego, nikt nie umialby nic zbudowac. Nawet oslawiony trener z jajami.
Przede wszystkim klasowy trener nie pozwoliłby na odejście Wesa, czy sprowadzenie Rocchiego. Sytuacja kadrowa, to także w dużej mierze zasługa szkoleniowca, więc nie widzę powodów, aby go usprawiedliwiać. Zresztą Stramaccioni właśnie dlatego dostał angaż. Ma siedzieć cicho i na wszystko się zgadzać. Trener z marką nigdy nie dopuściłby do sytuacji, aby nie miał kim grać.

Na dodatek przed chwilą przeczytałem wypowiedź Stramy, który o porażkę obarczył arbitra za podyktowanie karnego dla Atalanty. Nie mam już żadnych wątpliwości, że to największy klaun jakiego miałem okazję oglądać na ławce Interu...
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: sampam »

Stramaccioni ponoc mial byc twarza nowego, odmlodzonego Interu, klubu stawiajacego na zdolna mlodziez. Slyszalem cos o tych haslach, ale dzis pobrzmiewaja mi w uszach jak szydercze slogany... Trener nie wpoil zawodnikom zadnej, ale to zadnej koncepcji gry. To jest dla niego dyskwalifikujace. Mysle sobie jednak, ze ta porazka byla juz ostatnia, tak upokarzajaca...
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: hbk »

A co ma trener do gadania, gdy Moraś i Branca chce kogos sprzedac? Trener nie ma nic do gadania. Strama to sobie przed Morasiem i Branca moze... pobawic palce u nogi w bucie.
Tu nawet slynny trener z jajami nie pomoze, jak zarzad nie pozwoli.
Juz widze trenera nie pozwalajacego sprzedac pilkarza. Trener Interu ma tylko do gadania w kwestii doboru zawodnikow, co trenerzy ekstraklasy polskiej, gdy przychodzi niezla oferta za ich pilkarza. Czytaj: nic nie moga.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Piekarz »

Nie, nie, nie. Mogą. Jeśli nie wpływać na decyzje zarządu (myślę, że Mourinho umiał), to przynajmniej dwie rzeczy: odejść i nie przychodzić. Dlatego Benitez wyleciał po pół roku i dlatego od tamtego czasu zatrudniamy same pokorne pizdy.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: miniu86 »

Zarząd zarządem, ale trener kaleka nam nie pomaga. Przez rok czasu nie wypracował nic tylko ciągle zmienia formacje. Raz trzema, a za drugim razem 4 obrońcami. Czasem potrafi to zrobić w trakcie gry. Sorry, ale to, że nam Atalanta wjeb.ała 4 gole w pół godziny to nie wina zarządu tylko trenera, który nie potrafi mądrze ustawić drużyny. Cały sezon w naszej obronie dzieją się dziwne rzeczy, a już w szczególności gdy gramy jego ulubionym 3-5-2.

Dla Morattiego jedno zdanie. Od oszczędzania na zawodnikach gorsze może być tylko oszczędzanie na trenerze.
W tak ciężkim dla Interu czasie przydałby się ktoś z doświadczeniem i chłodną głową. My mamy uczniaka na dorobku. Idealny mix na katastrofę na koniec sezonu.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Imrahil »

Naprawde panowie s z a c u n za calosezonowy okres bycia frajerska druzyna. Jedynym sukcem tego sezonu jest utrzymania sie w lidze i przerwania serii juventusu w turynie. Liga mistrzow ? smiech na sali, juz pare miesiecy temu bylo wiadomo ze to tylko glaskanie pitoli kibicom,a w szatni rodzinna atmosfera, usmiechy - usciski - klepanko w posladki i wyjebane po calosci. Najwidoczniej nic sobie pilkarze nie robia z tego faktu,ze przynosza sobie oraz kibicom wstyd,wkoncu kaska leci na konto...
PepeBergomi
Posty: 377
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:04
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: PepeBergomi »

Kurde nie sądziłem ze kiedykolwiek to napisze ale cholernie żałuje ze wygraliśmy z Sampą, być może po 2 porażkach ten pajac by wyleciał na zbity pysk. A tak zawsze mozna sie usprawiedliwiac sedziami - Żenada poprostu. Ja myslalem ze Gasp byl pajacem ale Strama bije go głowe.
Osobe Branki przemilcze bo juz wiele zostało powiedziane/ napisane. Ile on ma jeszcze transferów spierd%#% by udowodnić Morattiemu ze jest ćwokiem do kwadratu i ze przecietny maniak FMa sprowadziłby lepszych graczy.
Co do Stramy, HBK totalnie sie z toba nie zgadzam. Czy my mamy kadrę gorsza od Bolonii, od Atalanty?, czy innych zespołów ktore nas upokorzyły na Meazza. Oczywiście kadra nie powala na kolana i jak się spojrzy pamięcią wstecz to pod względem nazwisk trudno znalesc takie gwiazdy. Trener zawalił nam ten sezon pod każdym możliwym aspektem. Niektorzy gracze kompletnie zatracili forme i popadli w przecietnosc, Rano, Guarin, Juan, Pereira graja koszmarnie. Taki Mourinho potrail kazdemu wpoić ze jest najlepszy i gosc zapierd%#$%# po boisku. Strama to jest chyba dobrym demotywatorem. Ciagle rotuje składam, zmienia ustawienia. Człowieku to nie liga poodwórkowa czy FM. Zawodnicy graja nie na swoich pozycjach, Cambiasso we wczorajszym meczu to czysta poezja. Ehh szkoda słów i nerwów poprostu.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Ljarro »

Był taki okres, ze dwa lata za Manciniego i czasy Mourinho, że jak po pierwszej połowie przegrywali z kimkolwiek 0-1 to można było być pewnym w 99% że przynajmniej zremisują a w 95% że w drugiej połowie wygrają. To było widać po stylu gry.
Teraz za każdym razem jak prowadzą jedną bramką jest 99% szans że tego do końca nie dowiozą, każda akcja przeciwnika pachnie golem.
IlCapitano

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: IlCapitano »

Ljarro pisze:Był taki okres, ze dwa lata za Manciniego i czasy Mourinho, że jak po pierwszej połowie przegrywali z kimkolwiek 0-1 to można było być pewnym w 99% że przynajmniej zremisują a w 95% że w drugiej połowie wygrają. To było widać po stylu gry.
Teraz za każdym razem jak prowadzą jedną bramką jest 99% szans że tego do końca nie dowiozą, każda akcja przeciwnika pachnie golem.
To prawda. Ostatnie dwa lata Mancio i cały okres za Mourinho mecze oglądało się ze spokojem, w szczególności domowe, bo było wiadomo, że nawet w przypadku straty gola na pewno to odrobimy i wygramy. Teraz jest przeciwnie, bramka dla rywali rozbija wszystko. Na farcie może uda nam się wyrównać, ale kolejny gol dla przeciwnika definitywnie podcina wszystko. Nie może by tak, że każda akcja rywali pachnie golem a ja dostaję przyspieszonego bicia serca. Mieliśmy już mnóstwo takich meczów, wczoraj to było jakby podsumowanie nieustannego frajerstwa Interu po 2010 roku.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: miniu86 »

Dzisiaj z rana miałem nadzieję, że to był tylko zły sen... Ten sezon to istny koszmar, katastrofa.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Don_Balon »

he he czasy Manio i Jose to strasznie nudny kibicowsko okres - człowiek siadał, otwierał piwko i zastanawiał się jak tym razem wygramy, a teraz zastanawiam sie tylko jak długo oglądać będziemy ten kabaret.


Jeszcze 2 miesiące ligi, a my bez napastników... zarząd na zbity ryj!
Matteo
Posty: 128
Rejestracja: 31 mar 2006, 17:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Matteo »

Po prostu żal to wszystko oglądać a komentarze pomeczowe .... Jak można zwalac na sędziego. Szkoda tylko że jest to nasza 3 ( TRZECIA!!) porażka z rzędu u siebie. Nie przypominam sobie takiej passy i nie wiem dlaczego on jest jeszcze trenerem. Poza tym jak widzę Stramy mine podczas meczu to mi sie cienienie podnosi. Wygląda jak by miał nasrane w gaciach i nie wiedzial co teraz z tym swoim obsranym dupskiem zrobic. Karny owszem z kapelusza ale prowadzilismy dalej jedna bramka wiec dalismy sobie strzelic 2 gole, i zrobilismy z siebie posmiewisko po raz kolejny. PRzeciez to jest Atalanta a nie Milan/Juve/Roma/Napoli i niech nie gadaja ze nagle mecz się odwrócił przez tego karnego bo taka druzyna nas po prostu nie moze wypunktowac
webo123
Posty: 483
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:35

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: webo123 »

Matteo, na minę Stramy i ja właśnie patrzyłem, jego mina mówi mi takie słowa: "ku...wa, aby się udało wygrać";
jest tak niesamowicie przerażony, że aż mnie to przeraża; nie wie co drużyna jest w stanie zrobić, czy zagrać wspaniały mecz czy dać dupy i upokorzyć się przed własnymi kibicami; wyszło to drugie niestety:(((


"upokorzyć się przed własnymi kibicami" - bezcenne, są rzeczy, których kupić nie można.....

nie łatwo mi było to pisać, ale "Com napisał, napisałem"

Pozdrawiam
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Chuchu »

Jak schodził Cassano to porażka była do przewidzenia. I tak jestem w szoku, że udało się naszym strzelić 3 gole, przy stanie 3-1 to nawet uwierzyłem, że wygramy. Brawo dla Rocchiego za 100 goli w Serie A, szkoda, że zostaliśmy na ostatnie 7 kolejek praktycznie bez ataku.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Piter »

Więcej niż kpina, obrona grała więcej niż piach, wypadało by ich nieźle opieprzyć wraz z trenerem, zastanawiam się teraz jak długo będę musiał znosić takie kompromitacje jak wczorajsza?
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: miniu86 »

Prezes, trener i piłkarze jak jeden mąż obwiniają sędziego. To przez błąd sędziego Atalanta wbiła nam 4 gole, a my przy tym wyglądaliśmy jak Skałki Stolec. Trener może czuć się bezpiecznie. Jest ok.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: and1 »

Misja Strama trwa. Matrix dobrze się wypowiedział. Nam nie wolno grać w pucharach. Żadnych! Oglądałem mecze Bayern - Juve i Malaga - Borussia. Z wszystkimi czteroma drużynami dostalibyśmy niezły oklep. Niestety nadeszły najchudsze lata odkąd jestem kibicem Interu ("sympatykiem" jestem od 10 roku życia, ale co ja wtedy wiedzial i jak sie interesowałem to wiadomo...). Prezentujemy straszny podpoziom piłki kopanej. Ego tej drużyny urosło do niebotycznych rozmiarów a chorda zapatrzonych w siebie gwiazdeczek widzi problem wszędzie tylko nie we własnej grze, czy też pracy. Bez stylu, ambicji, pragnień i celów. Pozbyli się wartościowych graczy a zostawili wypalonych dziadków. Przecież ten zlepek marnych kopaczy nawet zysków nie przynosi do klubowej kasy...co to za przychody z biletów bądź tej marnej Ligi Europy. Żeby bawić się w klub piłkarski trzeba liczyć się z wydatkami. Leśny dziadek Moratti o tym zapomniał i stara się to nadrabiać tandetną polityką transferową opartych na graczach z poziomu Catanii. I dlatego zajmujemy odpowiednie miejsce w tabeli.
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: hbk »

PepeBergomi pisze:Kurde nie sądziłem ze kiedykolwiek to napisze ale cholernie żałuje ze wygraliśmy z Sampą, być może po 2 porażkach ten pajac by wyleciał na zbity pysk. A tak zawsze mozna sie usprawiedliwiac sedziami - Żenada poprostu. Ja myslalem ze Gasp byl pajacem ale Strama bije go głowe.
Osobe Branki przemilcze bo juz wiele zostało powiedziane/ napisane. Ile on ma jeszcze transferów spierd%#% by udowodnić Morattiemu ze jest ćwokiem do kwadratu i ze przecietny maniak FMa sprowadziłby lepszych graczy.
Co do Stramy, HBK totalnie sie z toba nie zgadzam. Czy my mamy kadrę gorsza od Bolonii, od Atalanty?, czy innych zespołów ktore nas upokorzyły na Meazza. Oczywiście kadra nie powala na kolana i jak się spojrzy pamięcią wstecz to pod względem nazwisk trudno znalesc takie gwiazdy. Trener zawalił nam ten sezon pod każdym możliwym aspektem. Niektorzy gracze kompletnie zatracili forme i popadli w przecietnosc, Rano, Guarin, Juan, Pereira graja koszmarnie. Taki Mourinho potrail kazdemu wpoić ze jest najlepszy i gosc zapierd%#$%# po boisku. Strama to jest chyba dobrym demotywatorem. Ciagle rotuje składam, zmienia ustawienia. Człowieku to nie liga poodwórkowa czy FM. Zawodnicy graja nie na swoich pozycjach, Cambiasso we wczorajszym meczu to czysta poezja. Ehh szkoda słów i nerwów poprostu.
Mamy kadre lepsza od Bolonii i Atalanty dlatego znajdujemy sie od nich wyzej w tabeli. Slawetny Mou tez potrafil przegrac w glupi sposob z Catania, wiec nie uznawajmy, ze za jego czasow bylismy niezwyciezeni (Wiem, ze tam nam sie zawsze zle gralo i wiem, ze mecz przegral pewien pan wpuszczony chwile wczesniej przez Mou). Oczywiscie na koncu sezonu za niego bylismy wyzej, ale jakich my wtedy pilkarzy mielismy? Eto, Milito, Balot, Pandev, Wes, Motta, Kambiazzo nie biegajacy, gdzie mu sie chce. Kogo ma Strama? Boskiego Johnatana, Gargano nie umiejacego podawa i konia Perejre. O innych nie wspomne.Poza tym chyba latwiej zmotywowac pilkarzy, jesli ci drudzy wiedza, ze trener zostanie na dluzej. Umowmy sie, zwalniajac Grubego Benka, Moraś pokazal, ze wyzej ceni pilkarzy i ich predzej poslucha, nizby mial sluchac trenera. Zatrudnianie kolejnych trenerskich no nameów tylko powiększa przekonanie naszych piłkarzy o własnej niemoylności i wielkości.
Trener nie zawalil nam sezonu, tylko prezes i Branca. Ten pierwszy po tym, gdy poklocil sie z Grubym Benkiem, zaczal zatrudniac patalachow, ktorzy mu nie beda podskakiwac. Ten drugi, gdy w styczniu wiadomo bylo, ze gramy na 3 frontach i na kazdym chcemy wypasc dobrze (zawodnicy, trener i prezes o tym mowili), oslabia sklad w sposob dla nikogo nie zrozumialy. Kuzma, Skelotto, Rokki i Kovacic? My potrzebowalismy co najmniej dwoch zawodnikow do wejscia na teraz do pierwszego skladu. Nie dostalismy zadnego takiego zawodnika, powtarzam: zadnego.
Co do poszczegolnych zawodnikow, to Pereira od poczatku gra koszmarnie, a Guarin zawsze przeplatal slabe mecze dobrymi. I zawsze tez kopal z dystansu w kibicow.
Jak dla mnie Strama to zwykla pacynka, ktora rzadzi i steruje Branca i MM oraz szatnia weteranow. Czy wytlumaczy ktos w sposob racjonalny, dlaczego Kambiazzo biega gdzie chce? Biega, bo to lyse chlopaki rzadza szatnia.
Rotacje skladu wynikaja z kontuzji, slabej formy wielu i calkowitego braku ofensywy, ale to ostatnie zafundowal nam Branca.
Nie mowie, ze Strama nie powinien poleciec. Jestem zwolennikiem jego zwolnienia po sezonie. Jednak dla mnie problem jest glebszy. Rotowanie trenerami nigdy nic nie dawalo. Przyczyny problemow Interu leza w Brance i Morasiu. Zaden oslawiony trener z jajem tu nie pomoze, bo wyleci na taczce, tak jak wylecial Gruby Benek.
A co do tych, ktorzy uwazaja, ze trener powinien miec honor i wiedziec kiedy odejsc, to na Boga, pilka to nie pole bitwy. Gdyby ktos w Interze mial honor, to chyba zaden nasz zawodnik i trener oraz czlonek zarzadu by sie nie ostal.
Reasumujac: trener do zwolnienia po sezonie, ale pilniejszymi zmianami jest wyrzucenie Branci i doktora Combiego oraz zakazanie wtracania sie w biezace sprawy klubowe Morasiowi. Dopiero pozniej mozemy myslec o zatrudnieniu trenera z jajami i budowaniu nowej kadru. Jednak nikt nie bedzie chcial tu przyjsc, jesli bedzie wiedzial, ze musi wspolpracowac z takimi debilami, jak Branca i Moraś.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Jaszczu91 »

Nie do końca zgodzę się z przedmówcą. Stramaccioni nie jest w Interze od wczoraj. Po zakończeniu poprzedniego sezonu było wiadomo że zostanie na kolejny. Miał sporo czasu żeby ułożyć sobie w głowie wizje nowego Interu. Brał udział we wszystkich transakcjach transferowych. Miał możliwość zaprotestować kiedy Moraś i Branca chcieli się pozbyć Wesa czy Cou. Miał możliwość korzystania z tych zawodników kiedy byli jeszcze oni w składzie. Jednak zamiast podziękować Dekiemu on pozwolił odejść Wesowi. Mógł także zaprotestować kiedy ktoś podsunął mu Rocchiego zamiast Livaji i Longo. Latem miał wystarczająco dużo czasu aby w sparingach wypróbować kilka ustawień i wybrać najlepsze i konsekwentnie je stosować. Czy to przypadek że Pereira, Kovacić, Guarin, Gargano, Jonathan czy Schelotto grają słabiej w Interze niż w poprzednich klubach? Absolutnie nie! To wina trenera który wystawia tych piłkarzy nie na swoich nominalnych pozycjach przez co ogranicza ich możliwości. Tak można wymieniać w nieskończoność. Oczywiście ktoś powie że Strama jest młody i nie ma takiej pozycji żeby postawić się Morattiemu. Ok. Ale czy godząc się na wszystko taką pozycję zdobędzie? Wprost przeciwnie. Takim zachowaniem pokazuje doświadczonym zawodnikom że jest łatwo sterowany a ci potrafią z tego korzystać. Z tego wszystkiego tworzy się haos za który w głównej mierze odpowiedzialny jest trener.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Imrahil »

Nie ma sensu licytowania kto bardziej jest winny obecnej sytuacji w klubie. Z kilkoma wyjatkami ( jak Handanovic ) Inter jako calosc, wszyscy zwiazani z klubem doprowadzili do aktualnej degradacji sportowej i prestizowej.
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: hbk »

Jaszczu91 pisze:Nie do końca zgodzę się z przedmówcą. Stramaccioni nie jest w Interze od wczoraj. Po zakończeniu poprzedniego sezonu było wiadomo że zostanie na kolejny. Miał sporo czasu żeby ułożyć sobie w głowie wizje nowego Interu. Brał udział we wszystkich transakcjach transferowych. Miał możliwość zaprotestować kiedy Moraś i Branca chcieli się pozbyć Wesa czy Cou. Miał możliwość korzystania z tych zawodników kiedy byli jeszcze oni w składzie. Jednak zamiast podziękować Dekiemu on pozwolił odejść Wesowi. Mógł także zaprotestować kiedy ktoś podsunął mu Rocchiego zamiast Livaji i Longo. Latem miał wystarczająco dużo czasu aby w sparingach wypróbować kilka ustawień i wybrać najlepsze i konsekwentnie je stosować. Czy to przypadek że Pereira, Kovacić, Guarin, Gargano, Jonathan czy Schelotto grają słabiej w Interze niż w poprzednich klubach? Absolutnie nie! To wina trenera który wystawia tych piłkarzy nie na swoich nominalnych pozycjach przez co ogranicza ich możliwości. Tak można wymieniać w nieskończoność. Oczywiście ktoś powie że Strama jest młody i nie ma takiej pozycji żeby postawić się Morattiemu. Ok. Ale czy godząc się na wszystko taką pozycję zdobędzie? Wprost przeciwnie. Takim zachowaniem pokazuje doświadczonym zawodnikom że jest łatwo sterowany a ci potrafią z tego korzystać. Z tego wszystkiego tworzy się haos za który w głównej mierze odpowiedzialny jest trener.
Skad wiesz, ze Strama bral udzial we wszystkich transakcjach Interu i jaki jest jego w tym udzial? Skad wiesz, czy nie protestowal przy transferach? Ja biore udzial przy dealach mego patrona, ale z duzo czescia rozwiazan przez niego proponowanych sie nie zgadzam. Wytlumacze szefowi, ze mozna cos zrobic lepiej? Nie, bo to on ma wladze. Moze Strama protestowal przy tych transferach? Nie sadze by on mial wiele do gadania przy doborze kadry, umowmy sie bycie trenerem strasznie odbiega od FM stylu zarzadzania druzyna.
Johnatan, Gargano i Skelotto nigdy krolami pilki nie byli,a Guarin to po prostu ma pusto we lbie.
Wystawia pilkarzy nie na swoich pozycjach, bo mu rozwalono ofensywe, a rozwalil ja Branca i kontuzje. CO nie zmieia faktu, ze Strama trenrem jest slabym.
Co do wykorzystywania pozycji przez weteranow, to powiem tylko, ze zwolnienie Grubego Benka spowodowalo, ze szatnia nam sie rozwalila i w szatni apnuje robta co chceta. Poza tym od dawna wiadomo,ze Moras ma slabosc do zawodnikow i lubi zonglerke trenerami. A Strama odpoczatku wiadomo bylo, ze bedzie pionkiem, cokolwiek nie zrobi.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: sampam »

Hola, hola! To Stramaccioni swiadomie stal sie niewolnikiem wlodarzy Interu? Najwidoczniej odpowiada mu rola, za przeproszeniem, murzyna, wykonujacego komendy w stylu "przynies, podaj". Jakos nie wierze w te teorie o ubezwlasnowolnieniu ;)
Dorosly facet moglby sie wreszcie przyznac do bledow, a nie zaklinac rzeczywistosc. Pewnie nie zrobi tego, bo zepsuloby to atmosfere w bojowo nastawionej druzynie;)
Naturalnie, ze w obliczu plagi kontuzji trener ma niewielkie pole manewru, ale przeciez kilku haniebnych porazek druzyna mogla uniknac. Ktos tym wszystkim "dowodzi" i "zarzadza", tak? Mowcie co chcecie, ale Inter Stramaccioniego nigdy nie mial stylu. Nieprzewidywalnosc do kwadratu - oto motto 37-letniego Wlocha.

Nawiasem mowiac, Nerazzuri nie maja znowu jakiegos trudnego terminarza i w zwiazku z tym licze na odbicie sie od dna:)
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Bart »

A ja chce za rok dobrej druzyny grajacej w pucharach. Na takim poziomie nie powinno sie robic wymowek typu puchary przeszkadzaja nam w lidze. Jesli transfery beda trafione, atmosfera w szatni dobra, trener z glowa na karku, to bedziemy w stanie byc konkurencyjni na kazdym froncie. W sezonie 99/00 nie zalapalismy sie nawet do Pucharu UEFA, mialo to byc naszym wielkim atutem, a skonczylo sie 4 miejscem po barazach (a mielismy ekipe na scudetto). Taka druzyna jak Inter nie powinna uznawac polsrodkow.
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: hbk »

sampam pisze:Hola, hola! To Stramaccioni swiadomie stal sie niewolnikiem wlodarzy Interu? Najwidoczniej odpowiada mu rola, za przeproszeniem, murzyna, wykonujacego komendy w stylu "przynies, podaj". Jakos nie wierze w te teorie o ubezwlasnowolnieniu ;)
Dorosly facet moglby sie wreszcie przyznac do bledow, a nie zaklinac rzeczywistosc. Pewnie nie zrobi tego, bo zepsuloby to atmosfere w bojowo nastawionej druzynie;)
Naturalnie, ze w obliczu plagi kontuzji trener ma niewielkie pole manewru, ale przeciez kilku haniebnych porazek druzyna mogla uniknac. Ktos tym wszystkim "dowodzi" i "zarzadza", tak? Mowcie co chcecie, ale Inter Stramaccioniego nigdy nie mial stylu. Nieprzewidywalnosc do kwadratu - oto motto 37-letniego Wlocha.

Nawiasem mowiac, Nerazzuri nie maja znowu jakiegos trudnego terminarza i w zwiazku z tym licze na odbicie sie od dna:)
Trenerzy w wiekszosci klubow odnosnie transferow wiele do powiedzenia nie maja.Potwierdzi to Ci Gruby Beniu, ktory mowil, ze mu obiecano jakies transfery, a nie kupiono nikogo (Benitez kiedys o sytuacji w Valencii, gdy byl jej trenerem powiedzial odnosnie transferow, ze prosi dyrektora sportowego o sto, a dostaje lampe nocna <--- to tak na marginesie odnosnie wladzy trenerow). Gasperini tez po zwolnieniu zdradzal swoje pomysly na temat tego kogo chcial kupic i sprzedac (chcial wywalic miedzy innymi Sneijdera).
Oczywiscie, ze Stramie odpowiada rola ubezwlasnowolnionego murzyna (jak to nazwales), bo wiekszosc trenerow taka ma role w pilce.
Oczywiscie, ze Inter nie ma stylu, ze wielu porazek mozna bylo uniknac. Umowmy sie jednak, kibic kazdego klubu na swiecie moze powiedziec, ze jakis porazek mozna bylo uniknac.
Reasumujac: Strama to slaby trener, ale problemem Interu nie jest on, ale zarzad. Trener z jajem nic nie zmieni. O ile wiem Gruby Beniu ma jakies tam jaja i ego, a widzice gdzie skonczyla sie jego przygoda w Interze.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 31kolejka Serie A Inter - Atalanta

Post autor: Mora »

Wina za tragiczną grę i wstydliwe wyniki leży po WSZYSTKICH trzech stronach, w równym stopniu zawiedli: zarząd, trener i piłkarze. Koniec kropka. Nikt mi nie wmówi, że Moratti zawinił mniej, trener bardziej, a taki Guarin w ogóle.

Błędy jednych biorą się bezpośrednio z błędów drugich. Kovacic być może grałby lepiej, gdyby był ustawiany na swojej nominalnej pozycji. Tego problemu być może by nie było, gdyby Strama prowadził sobie primaverę, a Inter miał klasowego trenera z "nazwiskiem" i renomą. Takiego trenera nie ma, bo Moratti woli oszczędzać. Problemem jest więc pusta klubowa kasa, co jednak nie usprawiedliwia trenera i piłkarzy, bo można zrozumieć przegrane z Juventusem czy Romą, ale porażki ze Sieną, Bologną czy Atalantą już niekoniecznie.

Mnie już nawet nie wkurwia fakt 4 czy 6 miejsca w lidze, braku LM, etc. Przez lata kibicowania Interowi różne sezony widziałem i nic mnie już nie zdziwi. Martwi jednak przede wszystkim totalny brak perspektyw na polepszenie te sytuacji. Skoro Interu zabraknie w LM, to już na starcie mamy 30 mln euro mniej w kasie. Klub, który nie gra w LM z całą pewnością nie przyciągnie inwestorów. W prasie pojawiają się wzmianki o Chińczykach czy Arabach, jednak nic z tego nie wynika. Nie oszukujmy się, bez zastrzyka gotówki z zewnątrz ten klub nie wydostanie się z obecnego marazmu. Jak nie będzie inwestora - nie będzie pieniędzy, bez pieniędzy trenerem pozostanie Strama albo inny noname, przyjdą przeciętni piłkarze, niechciani w innych klubach, a po kolejnych przegranych meczach dalej na konferencjach będzie klepanie się po pleckach i lizanie po fiutach.

Ciekaw jestem jaki i czy w ogóle jakiś plan ma Moratti na funkcjonowanie klubu. Skoro podczas jednego mercato sprowadzamy młodego Kovacicia i pradziadka Rocchiego - to wątpię w istnienie jakiegokolwiek planu czy projektu. Przykre to, bo w tak słabej Serie A naprawdę niewiele potrzeba, żeby zbudować zespół na podium...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
ODPOWIEDZ