1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Tkrauze »

Dla mnie oprócz Joveticia to graczem meczu został Kondogbia. Świetnie podaje, dużo widzi, waleczny i dynamiczny.
Ponadto na + Obrona Miranda/Murillo, oraz Jezus który coraz bardziej pokazuje sie ofensywnie. Nie boi sie grać wyżej i dokładnie dośrodkowuje. To cieszy.
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Kebo »

Powtarzam, że u nas potrzeba gracza kreatywnego z dobrym dryblingiem, kogoś kto pójdzie na przebój. Ogólnie dzisiaj nie było źle, ale dużo trzeba poprawić. Tak jak piszecie środek obrony na plus, Kondo i Jojo najlepsi, JJ nawet zaczyna coś ogarniać na lewej stronie. Czekamy na kolejne 3 punkty.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Yascarr »

Tak na gorąco to można powiedzieć że wygląda to wszystko dokładnie tak jak w poprzednim sezonie - beznadziejnie jednym słowem. Dzisiaj uratował nas geniusz Jovetića, ale od tego właśnie jest ten chłopak, żeby jednym strzałem rozjebać bank. Tyle że nie liczyłbym na to w każdym meczu, co oczywiste. Mecz wyglądał mniej więcej tak jak z Torino na San Siro w poprzednim sezonie, tyle że wtedy oni nam wjebali bramke w ostatnich sekundach. Zwykła loteria. Tak to wygląda jeśli o sile drugiej linii stanowią tacy kopacze jak Brozović, Medel czy Hernanes, a niestety do końca mercato przywitamy prawdopodobnie jeszcze tylko jednego grajka i będzie to skrzydłowy.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: and1 »

Wez ty sie kopnij w glowe i skoncz srac zarem bo sobie pierdzawe spalisz. Beznadziejna to moze byc twoja morda malkomencie. Jak Ci tak zle to przestan oglądać ten zespol. Fart to miala Atalanta ze nic nie wpadlo mimo 2 okazji Brozovica 2 Kondgodbii i slupka Palacio. Do tego trzeba odnotować ze Handa nawet raz nie zostal zmuszony do interwencji. Gdzie tu loteria Twoim zdaniem? Chyba inny mecz ogladales.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: kulasiak »

Mecz może i piękny nie był, ale najważniejsze są 3 pkt.. Najlepszy na boisku Kondogbia, a oprócz tego dwójka nowych środkowych obrońców oraz Jovetić za bramkę. Pomoc oczywiście bezbarwna, ale tak to jest jak się wystawia 4 bardziej defensywnych pomocników. Mimo tych wad najważniejsze to wygrywać z taką Atalantą czy innymi Empoli czy za tydzień Carpi bo tylko dzięki regularnemu wygrywaniu z takimi drużynami Inter ma szanse na coś więcej niż w ostatnich sezonach.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Klinsi64 »

and1 pisze:Wez ty sie kopnij w glowe i skoncz srac zarem bo sobie pierdzawe spalisz. Beznadziejna to moze byc twoja morda malkomencie. Jak Ci tak zle to przestan oglądać ten zespol. Fart to miala Atalanta ze nic nie wpadlo mimo 2 okazji Brozovica 2 Kondgodbii i slupka Palacio. Do tego trzeba odnotować ze Handa nawet raz nie zostal zmuszony do interwencji. Gdzie tu loteria Twoim zdaniem? Chyba inny mecz ogladales.
cały tydzień była gadka że Atalanta nas ogra,a tu sensacja i chłopaki nie wiedzą co z sobą począć :) mecz wyglądał jak wyglądał,w tyłach aż tak spokojnie nie było,bo kilka groźnych kontr jednak poszło,z przodu wiadomo że są braki i teraz zadanie przed Ausilio by załatać te dziury,ważne że wygrali w dodatku w takich okolicznościach,bo to cementuje i dodaje pewności...przez kilka lat prawie w każdym poście po meczu przewijało się nazwisko Nagatomo,potem doszło Ranocchia i zasłużenie lub nie byli wymieniani jako najgorsi,teraz widzę że Brozovic jest trendy,zalecam solidny rozbieg,albo po prostu używanie własnego rozumu ;) Pozdr.
DonBalon
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2015, 11:15

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: DonBalon »

No i zaczęliśmy....
Początek meczu dość nerwowy, Atalanta miała nadzieję na szybkie ukłucie bramki i Inter wydawał się trochę zagubiony, ale chłopcy obudzili się po 25 min. Mecz typowy dla zespołu Mancio kontrola gry, ale skupieni na defensywie, licząc na lukę w obronie. Dziś udało się wygrać, ale Jojo nie będzie nam zawsze ratował dupy, potrzebne są zmiany w ofensywie.

Handa nie miał za dużo do roboty, a jak już coś leciało to ładnie wyciągał. Bardzo dobra gra na przedpolu, w sumie nic nowego. Nie dziwię się zachwytami kolegów para M-M, gdyż w porównaniu z zeszłym sezonem to gracze z innej planety. Może nie są to super gracze, ale jest jakieś takie poczucie bezpieczeństwa i nie patrzy się na każdą piłę z lękiem. Widać, że Mancio wymusza na bocznych wyższą grę, a oni choć bronią się jak mogą to powoli słuchają trenera. Santon posiada w sobie to „coś” i uwielbiam patrzeć jak gra – może to sentyment po jego debiutanckim sezonie, jednak ziomek ma w grze pewną elegancję i gra bardzo odpowiedzialnie. JJ bardzo się stara, jednak od razu widać, że to środkowy obrońca i trzeba rozważyć opcję z zakupem nowego gracza (Coentrao....).
W pomocy jak to u Mancio – drewnianie i defensywnie. Bardzo dobrze Medel, który nie wyrywał się sprzed obrony i świetnie realizował swoje zadania. Gnoukouri średniawo, głupia strata w pierwszej połowie, nic nie wnosił do gry. Kondogbia za to rewelacyjnie, typowo dla siebie po prostu robił różnicę. Brozo na swoim poziomie ….
Icardi padł szybko, oby wrócił jak naszybciej! Palacio poprawnie, Jojo bajecznie.

Trzeba wskazać, że genialna ławka … w 60 min nie mieliśmy już żadnego sensownego napastnika i pomocnika (nie licząc Manaja, Taidera i Schelotto). Potrzebny nam ktoś na „10”, bo ani Brozo, ani tym bardziej Hernanes nie gwarantują żadnego wsparcia ataku i gdyby nie Jojo, klasycznie nie przebilibyśmy muru obrońców.

Studzę jednak optymizm – strasznie męczyliśmy się w ataku. Atalanta broniąc się w 10 zamurowała się, a Inter klasycznie bez pomysłu na przebicie. Błysk Jojo nie będzie nam zawsze ratował dupy. Do tego trzeba podkreślić, że rzutem na taśmę pokonaliśmy jednego z faworytów do spadku. Bergamo już w zeszłym roku miało apetyt na Serie B i w tym roku mogą dopiąć swego.

Ausilio pobudka, chcę transfery do ataku!
A tak na koniec – ważne 3 pkt, takimi punktami zdobywa się pozycję w lidze!
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: mio85 »

Cieple slowa obronie sie naleza, ale hurraoptymizm niektorych jest lekka przesada:
raz - to tylko atalanta, dwa - juz w 3 minucie zaliczylismy klopsa w grze obronnej z ktorego powinno byc 0-1, 3 - bardzo slabo wygladala aktywnosc bocznych obroncow w ofensywie, jak na realia gry bez skrzydlowych (zapamietalem jedna bardzo dobra wrzutke JJ do Brozo).
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Imrahil »

Zaznaczam że meczu nie oglądałem. Fajnie że chłopaki wygrali, ale. No właśnie, poszła zbiorowa podnietka, a tak naprawdę dzieliły nas sekund od kolejnej i jednocześnie pierwszej w tym sezonie kompromitacji. Mam nadzieje że nowe nabytki udźwigną ten mentalny wrak ambicji zwany Interem. Jovetić już zaczął, wszyscy chwalą obronę + Kondogbia. Dziwnym trafem - sami nowi.
Teraz kolejna rzecz, która rzuciła mi się w oczy. Mauro "miętus" Icardi wyszedł z opaską kapitana, później przejął ją Medel, czyli w kolejności dwóch naszych najlepszych zawodników zeszłego sezonu. Nie Juan, Palacio czy Handanović a tym bardziej Error Ranocchia. Co do Włocha jego czas w Interze dobiegł końca, jestem lekko zdziwiony że pogodził się z rolą zdegradowanego człowieka i nie odszedł z klubu.
Na koniec, Gnoukouri. Inauguracja sezonu a młody wychodzi w pierwszym składzie, też warte odnotowania.

:love:
BAGGIO1
Posty: 550
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: BAGGIO1 »

To, że będzie marudzenia ciąg dalszy było można się spodziewać. Niektórzy zwyczajnie cieszą się bardziej z kolejnej "kompromitacji" i tego, że będą mogli napisać "a nie mówiłem ..." niż z zwycięstw Interu.

I mimo, że wczoraj nie wszystko wyglądało idealnie to jestem cholernie zadowolony :) Dawno już nie cieszyłem się tak z gola jak wczoraj.

Co tu dużo pisać na + zdecydowanie środek obrony, Kondo i Jovetic
Minus za wczoraj można postawić przy Palacio i niestety Gnoukourim, który nie radził sobie dobrze.

Ważne żeby do końca mercato udało się kupić jeszcze dwóch kreatywnych graczy i jeśli uda się wypchnąć gdzieś Nagatomo i Dodo to lewego obrońcę. Uważam, że jeśli byśmy grali 4-3-3 to z biedy JJ mógłby grać na lewej, ale przy braku skrzydłowych nie nadaje się na tą pozycję.

Kolejny mecz z Capri. Plan na koniec miesiąca jest prosty: Wygrać następny mecz, zakończyć mercato w dobrym stylu i czekać na derby :) Forza Inter!
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Yascarr »

Oj rzeczwiście nie sram pod siebie ze szczęścia to od razu marudzenie. Będę klaskał może jak gra wygląda w ten sposób? Napisałem tak jak to wyglądało, bez żadnej spiny, a tu sraka widze boli każdego. Współczuje i polecam maść na ból dupy.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Klinsi64 »

Yascarr pisze:Oj rzeczwiście nie sram pod siebie ze szczęścia to od razu marudzenie. Będę klaskał może jak gra wygląda w ten sposób? Napisałem tak jak to wyglądało, bez żadnej spiny, a tu sraka widze boli każdego. Współczuje i polecam maść na ból dupy.
ty zawsze piszesz bez spiny świętoszku ;) chyba nikt zdrowy na rozumie nie cieszy się z dobrej gry,tylko z 3 punktów...
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Yascarr »

Nie kuwa, prowokowałem... gdzie napisałem coś złego jełopie? może gra wyglądała lepiej? nie. Jovetić błysnął geniuszem i z tego jestem zadowolony. Nigdzie nie napisałem że nie ciesze się z 3 punktów, bo to ważne na inauguracje, ale z taką grą to daleko się nie zajedzie czego dowodem ostatni sezon. Więc przestań srać żarem, bo to twoje przypieprzanie się już powoli staje się nudne. Nie mnie dupa boli, tylko jak zwykle Ciebie po tym co napisałem.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: RoB »

Imrahil Hitokiri pisze:Co do Włocha jego czas w Interze dobiegł końca, jestem lekko zdziwiony że pogodził się z rolą zdegradowanego człowieka i nie odszedł z klubu.
Żeby odszedł to jeszcze ktoś musi go chcieć, zapłacić za niego i jemu.
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Bart »

Tak, daleko nam jeszcze do kompletnej druzyny i mamy problemy w ofensywie. Ale zamiast jechac po druzynie, warto zauwazyc fakt, ze jeszcze calkiem nie tak dawno takie druzyny jak Atalanta siedzialy nam na San Siro przez dlugie partie meczu na naszej polowie, a w 90 minucie to my tracilismy bramki. Wczoraj wygladalismy przynajmniej jak druzyna na poziomie, co prawda ze swoimi ograniczeniami, ale jednak nie jak zgraja przypadkowych kopaczy.

Ten mecz obnazyl po raz kolejny nasze problemy w ofensywie, pozostaje liczyc na dobre wykorzystanie koncowki mercato.
ekspert
Posty: 53
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: ekspert »

Yascarr pisze:Nie kuwa, prowokowałem... gdzie napisałem coś złego jełopie? może gra wyglądała lepiej?
A nie było lepiej niż w zeszłym sezonie? Z tego co ja zauważyłem to nie trzeba się było co 5 minut bać o to, że stracimy bramkę więc moim zdaniem jest to spory postęp. Te ataki też w końcu momentami nawet nabierały trochę tempa i nie było powolnego klepania w dziadka cały czas. Jak się popracuje nad ofensywą albo dokupi tam jeszcze kogoś to będzie w porządku. Pomoc tylko kuleje, poza Kondogbią, tam ewidentnie trzeba zmian personalnych.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Piekarz »

Z Sassuolo, notabene zdecydowanie lepszym zespołem niż Atalanta, na początku zeszłego sezonu zagraliśmy nieporównywalnie lepiej niż wczoraj. Z samą Atalantą zresztą też lepiej. Darowałbym sobie teksty o postępie na podstawie jednego meczu, w dodatku jednego z kilku najłatwiejszych w sezonie i wygranego z ogromnym trudem.
BAGGIO1
Posty: 550
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: BAGGIO1 »

Co nie zmienia faktu, że lepiej na inauguracje wygrać z wielkim trudem niż przegrać jak Juve, Milan czy Napoli :)

Myślę, że cel na ten sezon jest jasny - top 3. Jeśli to się uda to jest szansa, że coś drgnie i pójdzie w lepszym kierunku. Jeśli prześpimy kolejny rok to może się okazać, że będziemy w jeszcze czarniejszej dupie niż w ostatnich latach. W każdym razie póki co jest zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek wyciąganie wniosków.
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Chuchu »

Co prawda był to mecz u siebie z jednym z kandydatów do spadku, ale mimo wszystko widać, że środek obrony Miranda-Murillo to zupełnie inna bajka niż zeszłosezonowe Ranocchia-Jesus/Vidić. Jeśli Mancini chce grać 4-3-1-2 cały sezon, to trzeba zdecydowanie dokupić ofensywnego pomocnika, bo z Brozoviciem za napastnikami to raczej daleko nie zajedziemy.

Nie widzę też żadnego racjonalnego wytłumaczenia wystawiania Palacio w pierwszym składzie kosztem Joveticia. Czarnogórzec to prawdopodobnie gość o największych umiejętnościach ofensywnych w kadrze i jeśli jest zdrowy to nie ma prawa siedzieć na ławce.

A podsumowując mecz, to Atalanta ewidentnie przyjechała tutaj po 1 pkt, więc dobrze, że jakoś się udało ten ich mur przebić. Piękny gol Jojo, dobry mecz Kondogbii i pary stoperów. Gnoukouri słabiej niż zazwyczaj, ale i tak widać, że jak na swój wiek to sporo potrafi. Jesus na lewej obronie nawet nieźle się spisuje, zobaczymy jak to będzie wyglądało w dłuższej perspektywie (o ile nikt nie przyjdzie).
DonBalon
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2015, 11:15

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: DonBalon »

No na Jojo to wszyscy dmuchają i chuchają i pewnie dlatego nie wyszedł w pierwszym sztychu.

Wczorajszy mecz pokazał, że koniecznie, ale to koniecznie trzeba kogoś kupić na „10”. Obojętnie jakim systemem będziemy grali to w pomocy musi być ktoś potrafiący rozegrać piłkę. Dotychczas bazowaliśmy na chimerycznych Guarinie, Hernansesie, Kovacicu, przydałby się w końcu ktoś rzucający pomysł na ostatnie 20m przed bramką. Ostatnim takim graczem był Antek...
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Jaszczu91 »

Mecz miał kilka pozytywów jak gra obronna i wejście Joveticia. Kondogbia też pokazał że jest piłkarzem przez duże P. Jednak gdyby nie ten go Jojo to nasze nastroje były by znacznie gorsze. Prawda jest taka że przez 85 minut graliśmy totalną kaszanę z Atalantą, która ledwo się utrzymała. Wyjściowy skład sugerował, że patrzenie na naszą grę ofensywną będzie bolało i tak w istocie było. Brakowało rozgrywającego. Hernanes musi trochę jeszcze popracować nad formą, bo wczoraj nie zachwycił. Zaryzykował bym stwierdzenie, że brakowało w tym meczu Guarina. On czasem potrafi zagrać niekowencjonalnie, a wczoraj nasza gra była strasznie łatwa do rozczytania bo za wolno operowaliśmy piłką. Jednak na przyszłość mam w miarę optymistyczne spojrzenie. Wszystko wskazuje na to że dołączy do Interu Perisić co pozwoli grać w przodzie trójką Jovetić- Icardi- Perisić. A to może wypalić. Trzeba teraz trzymać kciuki za zdrowie Jojo, bo to ewidentnie może byc lider Interu w tym sezonie.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: Omen »

Nie ma co narzekać. Na inauguracje zwykle remisowaliśmy a z Atalantą zawsze nam się ciężko grało. Liczą się punkty. Jednak ciężki to będzie sezon jeśli nie kupimy jeszcze ofensywnych piłkarzy. Widać to było wczoraj gołym okiem i tylko błysk geniuszu Joveticia uratował nam dupe. Świetnie też Kondogbia. Nasza obrona wygląda pewniej. Czas na Carpi.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: 1. kolejka Serie A: Inter - Atalanta

Post autor: hQ »

Bardzo dobre drużyny wyróżniają się tym, że nawet nie wiadomo jakby nie szło to i tak wcisną gola i wygrają 1-0. Najważniejsze, że wygraliśmy. Wygrana w ostatniej minucie doda pewności siebie drużynie i oby tak dalej. Juve w poprzednich sezonach miało wiele beznadziejnych spotkań, ale zawsze jakoś te 1-0 wygrywali. Obyśmy i my też tak wyrywali punkty.
ODPOWIEDZ